Google heeft besloten te stoppen met de App Launcher voor andere besturingssystemen dan Chrome OS. De software wordt niet meer standaard geactiveerd als gebruikers een Chrome-app installeren en bestaande installaties worden in juli verwijderd.
De beslissing om de App Launcher uit Windows, Mac OS en Linux te verwijderen is gemaakt omdat volgens Google gebruikers Chrome-apps liever vanuit de browser zelf opstarten. Ook past de beslissing binnen het beleid van Google om de browser 'eenvoudig en gestroomlijnd' te houden. Zo verwijderde Google eerder het in 2013 geïntroduceerde Notification Center om dezelfde reden.
Volgens Google worden in juli bestaande versies van de App Launcher verwijderd. Gebruikers, waarbij een versie aanwezig is, worden van dit feit op de hoogte gesteld door middel van een notificatie. In Googles eigen Chrome OS blijft de App Launcher behouden.
De App Launcher maakte het mogelijk om Chrome-apps buiten de browser om op te starten via een icoon in de taakbalk. De apps blijven nog wel steeds beschikbaar door middel van de snelkoppeling in de browser.
De Chrome App Launcher