Mozilla heeft de eerste versie van een opensourceframework voor virtual reality op het web uitgebracht met de naam A-Frame. Versie 0.1.0, van het MozVR-team, moet het makkelijker maken voor webdevelopers om vr op verschillende platforms uit te brengen.
A-Frame werkt in eerste instantie op de desktop, iOS en Oculus Rift. Ondersteuning voor Android komt binnenkort volgens de makers. A-Frame maakt gebruik van WebVR. WebVR zit al sinds de zomer van 2014 in verschillende builds van Firefox en Chromium, maar om content te maken voor WebVR moet een ontwikkelaar kennis hebben van WebGL. Daarom ontwikkelde Mozilla A-Frame. Het framework zorgt ervoor dat WebGL in verschillende html-elementen gevangen is, waardoor het maken van vr-content makkelijker moet worden.
A-Frame maakt gebruik van beknopte 'primitives' voor veelvoorkomende zaken, zoals 360-gradenvideo's, plaatjes, modellen, lucht en meer. Met de primitives is het mogelijk een scene in korte tijd te maken. Ze kunnen ook gecombineerd worden met belichting, beweging en animatie, geluid en interactiviteit. Meerdere primitives en uitleg over de werking ervan zijn te vinden op de A-Frame-site.
Voor meer controle kunnen gebruikers terugvallen op een entity component system om de eerder genoemde primitives preciezer te kunnen aanspreken. Ecs wordt veel gebruikt bij ontwikkeling van games. Omdat A-Frame eigenlijk een DOM is, kunnen ontwikkelaars het geheel met standaard javascriptmethodes bewerken. De ontwikkelaars nodigen geïnteresseerden van harte uit mee te werken aan het project en waarschuwen en passant dat A-Frame nieuw is en dat er nog verschillende grotere bugs inzitten.