GoPro kondigt instapmodel Hero+ aan

GoPro brengt een instapmodel van de Hero+ LCD uit, de Hero+. Deze actiecamera moet het doen zonder een aanraakgevoelige lcd, maar heeft in tegenstelling tot de echte basis-Hero wel de beschikking over wifi en bluetooth.

De laatste toevoeging aan de GoPro-familie weegt 123 gram en moet tot veertig meter onder water blijven functioneren. Wat de overige specificaties betreft is de camera vergelijkbaar met de Hero+ LCD. Filmpjes kunnen geschoten worden in 1080p of 720p met 60fps, waar de budgetcamera Hero 30fps haalde. In tegenstelling tot de duurdere Hero4 is er geen mogelijkheid tot het draaien in slow motion met 120fps. De Hero+ maakt 8-megapixelfoto's, maar de burstrate van 5fps is een stuk lager dan de 30 van de Hero4, die ook nog eens 12-megapixelafbeeldingen schiet.

Het uiterlijk is vergelijkbaar met dat van de Hero en Hero+ LCD: de camera is gevat in een omhulsel van plexiglas. Om de sd-kaartsleuf of de micro-usb-aansluiting te bereiken, moet de gebruiker de achterzijde van het omhulsel openklappen. De camera kan niet uit de plastic case gehaald worden en beschikt niet over een verwisselbare accu of een hdmi-uitgang. De camera is uiteraard compatibel met de verschillende GoPro-accessoires om het apparaat te koppelen met helmen, fietsen en ander bewegelijk materiaal.

De camera is per direct beschikbaar en kost 229,99 euro.

Hero+ Hero Hero+ LCD
Video tot aan 1080p tot aan 1080p tot aan 1080p
Foto 8 megapixel 5 megapixel 8 megapixel
Connectiviteit Wifi, bluetooth - Wifi, bluetooth
Touchscreen - - Ja
Accucapaciteit 1160mAh 1180mAh 1160mAh
GoPro Hero+GoPro Hero+GoPro Hero+

Door Krijn Soeteman

Freelanceredacteur

28-09-2015 • 14:59

51

Submitter: Rafe

Reacties (51)

51
51
42
3
0
0
Wijzig sortering
Waardeloos zonder verwisselbare accu. Betekent dat je maar 2-3 uur per dag kan filmen.
En dan bedoel ik niet 2-3uur filmtijd, maar 2-3 uur lang af en toe filmen (dus incl. standby)
Ik heb de "gewone" budget HERO. En die heeft 3-3.5 uur filmtijd, of ik daar nu in 1 stuk 3 uur mee doe, of in 5 min filmpjes verspreid over een week maakt dan niet uit. De vaste constructie geeft een aantal nadelen, maar de accu is daar wel de minste van. Tegenwoordig koop je voor een tientje een powerbank om je GoPro nog 4x mee op te laden.

Het grootste nadeel wat mij betreft is de behuizing zelf. Als hij van je skateboard (of whatever) valt en net verkeerd terecht komt dan is de lens beschadigd dankzij het zachte plastic. Bij de "echte" GoPro's kan je voor twee tientjes een nieuwe behuizing kopen, maar deze kan je dan gewoon weggooien dus.
Echt? Ik film 720P, 60fps en met 2.5 uur onafgebroken film houdt het echt wel op. Dit jaar nieuw gekocht.
Vergeet niet dat heel de behuizing gewoon niet te vervangen is..stel dat er een steen tegen de lens aankomt..dan zit je dus met dat gezeik. Zelfde probleem met de session.
Inderdaad, voor een dagje mountainbiken is dit niet te doen. De normale accu's zijn na een klein uurtje filmen leeg.
Je kan 'm gewoon opladen met een powerbank, of vind je dat te onhandig/omslachtig?
Ja, want tijdens snowboarden/motorrijden/andere activiteit waar een GoPro voor gemaakt is heb je zo 1-2uur de tijd om hem op te laden....
Moet je ook een drift ghost s kopen ;) problem solved.
Haha, heb je niks te doen in Mexico of zo ;)?
Het lijkt me niet echt handig om te moeten wachten tot het ding is opgeladen. Of moet Avalaxy met een kabeltje eraan verder fietsen? Bovendien is een paar kleine accu's meenemen lichter dan een grotere powerbank.
Ook de enige reden dat ik geen gopro heb. Batterijduur is echt te slecht.
Wel jammer want dit lijkt me op de moto ook wel eens leuk. Met het boarden neem ik wel eens een foto of filmpje zo maar op de moto is de mount wel nuttig. Maar zonder deftige batterijduur ben je alleen maar aan het stoppen om het ding zijn batterij te fixen
Volledig mee eens. Ik heb de Hero 3 op vakantie mee gehad, en als je ook maar een beetje intensief bezig was met het apparaatje versleet ik zo 2-3 volle accu's in een dag. En dan staat hij echt niet constant aan, misschien in totaal 1-1,5 uur mee gefilmd op zon dag.

De wifi slurpt ook echt veel accu.
Vorige week een SJCAM SJ4000 wifi gekocht.
€80, enige wat mist is het front-schermpje en een Gopro logo. Voor de rest net zo goed + komt met veel meer accesoires.

Leuke dingen de gopro's, maar goede namaak kan net zoveel
1080p + 60fps is voor mij echt het minimum. Helaas kan de SJ dit niet. Die verdubbeld gewoon de 30fps..
Dat is inderdaad een leuk apparaat. Wat mijn ultime specs zijn voor dit moment:
2.7K 120FPS en optische beeldstabilisatie.

2.7K om het beeld te kunnen croppen naar 1080p zonder kwaliteit verlies.
En 120FPS voor de mooie slomo shots.
optische beeldstabilisatie? It's in the name. Mijn handen trillen nogal. :+
Klopt! Hierin moet ik mijzelf corrigeren.
Dan kan je naar de sj5000 kijken :)
Echt een supermooi ding.

Ook goed aan te spreken met de google play app.
Mijn SJCAM 4000+ 2K heeft wel echt 60fps @1080p :)
In dit prijssegment hebben ze inderdaad stevige concurrentie. Let wel dat de 60fps op de JSCAM niet echt 60fps is... maar dubbele frames. Slow-motion wordt dan lastig.... Verder is het zeker een erg capabel cameraatje.

De Sony's zijn ook best goed in dit segment trouwens... op High-end niveau onderscheid de Gopro zich wel, met als enige echte concurrent de Sony's.
Volgens mij is de SJCAM 5000+ wel écht 60FPS op 1080p :)

Verder heb ik mijn oog laten vallen op deze: http://www.aliexpress.com...h-Screen/32433020584.html

Niet specifiek voor de 4K, maar wel voor de 60FPS op 1080p en de prijs (en het grote aantal accessoires) :)
Deze lijkt mij ook mooi om eens te proberen, ik vind 1080p30/60fps genoeg en de 4k interesseert mij niet echt.
Wat ik wel eng vind is de optische beeld stabilisatie. Heeft iemand ervaring of dit voldoende is om mvibratie tegen te gaan wanneer je met de motor rijdt?
Ik koop hem ook heel zeker niet voor de 4K inderdaad, 10fps doesn't cut it for me..

Hij gaat bij mij ook mee op de motor en op wintersport (moet hem nog bestellen), maar zal tzt wel wat footage delen op het forum :)

Edit: Kwam deze tegen, 1080p60 .. https://www.youtube.com/watch?v=4nYg6WCF2go

[Reactie gewijzigd door Xilvaro op 23 juli 2024 10:33]

Dank voor je reactie Robin, ik hoop dat je je filmpjes in de toekomst zal delen! :)
De SJCAM 5000+ is inderdaad wel echt 1080P of 60fps. Wat best netjes is.
Let wel: specs zeggen lang niet het hele plaatje! er zijn echt wel camera's met betere specs als een Hero 3+ black bijvoorbeeld... maar het beeld is dan echt belabberd. Dus hopelijk is dat bij die Eken h9 niet het geval :)

De SJCAM 4000 is kwa beeld wel beter als een hero 2 bijvoorbeeld, maar minder als een hero 3.

al is IMHO een 400 euro kostende Gopro 4 overkill.

[Reactie gewijzigd door Waah op 23 juli 2024 10:33]

Die 4K en 2K @10fps is dan ook niet echt bruikbaar.
Toch is GoPro vaak op witbalans en diafragma wel stuk beter wat ik vaak zie in vergelijkingsfilmpjes op YouTube. Maar voor het instapmodel zal dit mogelijk minder snel het geval zijn dan de Hero 4. :)
Hier ben ik het niet mee eens. Ik heb een hele hoop vergelijkingsfimpjes opgezocht op youtube voor een action cam voor mijn wintersport vakanties. Wat mij heel erg opviel is dat de GoPro's erg geel zijn.

Geel zorgt uiteraard voor meer contrast wat ook logisch is omdat dit een specifieke omgeving is waar veel licht dat weerkaatst op de sneeuw.

Mijn mening is dat de automatische instellingen voor de witbalans die alle camera's selecteerd, nooit de beste instelling is. Beste is om zelf de handmatig in te stellen en dan zul je zien dat de meeste camera's erg dicht bij elkaar in de buurt kunnen komen en dat GoPro helaas beetje overpriced is.

Waar de gopro in mijn ogen te geel is, is de SJ4000 standaard te licht. Beide zijn aan te passen door een andere instelling te kiezen in het menu en kan bij veel andere camera's ook (niet allemaal trouwens).

Als je niet alle features nodig hebt en bijvoorbeeld 1080p op 30fps prima vind, dan is de SJ4000 ook in mijn optiek een betere prijs/kwaliteit keuze.

https://www.youtube.com/watch?v=3oBP88VKJhE
https://www.youtube.com/watch?v=kkrTjFeOA38
Ik heb zelf ook een SJ4000 WiFi moet zeggen voor het geld is het een leuk dingetje komt beetje overeen met de Hero 3 Silver.

Wat ik ook jammer vind is de 1080P 60fps niet echt 60fps is maar gewoon dubbel frames. Ik denk dat ik toch echt ga sparen voor een GoPro hero 4 Black Edition (of zelfs de nieuwe die geloof ik rond deze tijd uit komt?) puur omdat ik toch ook wat betere beeld kwaliteit wil, en niet dat er elke keer moet uit editten.

Verder het is echt beetje goedkoop, plastic is slechte kwaliteit. Want bij mij door het veel accu verwisselen is de minus pool afgebroken. En hoor ook vaak dat de USB connector afbreekt dus bouw kwaliteit is het ook niet echt. Verder wel prima dingetje om mee te beginnen
Ik heb voor de vakantie een SJ4000 zonder wifi gekocht voor €50. Prachtige opnames gemaakt waar niemand het enorme prijsverschil met een GoPro ziet. En inderdaad geen 60 fps bij full HD maar voor mijn vakantie filmpjes ruim voldoende.
Waar heb je die gekocht als ik vragen mag?
Enige wat mist is beeldkwaliteit, laat het hier nu net om gaan bij een camera.
Is zo'n GoPro nu echt veel beter dan een Chinese 70 euro variant?

[Reactie gewijzigd door Slashdotter op 23 juli 2024 10:33]

Ligt eraan wat je ermee doet, als je af en toe wat opneemt maakt het niet uit. Maar is vooral persoonlijke voorkeur. Als je fanatiek bent en de hele week door zo'n ding bij je hebt kan ik me voorstellen dat het het wel waard is.
Het is beter, maar niet in verhouding met de prijs, want 3 keer zo goed zijn ze nu ook weer niet.
Ik heb sinds een paar maanden de Xiaomi Yi, en die doet ook echt niet onder aan de GoPro's. Kost 60 euro zonder accessoires. Als je de hele bende aan accessoires bij elkaar wilt hebben ben je max. 125 euro kwijt en kan je filmen in 2K op 30 fps, en 1080p op 60 fps. Op 720P kan je zelfs 120 fps filmen en als je echt slowmo wilt kan je op 480P zelfs 240 fps filmen! Eat that GoPro!

Maar even serieus, dat ding krijgt regelmatig firmware updates en daardoor kan je nu ook op 2K filmen terwijl dat niet eerder beschikbaar was. Tot nu toe zeer tevreden en geen moment spijt! Zal dan ook nooit voor een gopro gaan, voor dat geld koop ik wel weer een nieuw model van Xiaomi :D
Hoi,

Ik ben zelf ook in het bezit van een yi, erg tevreden over. Alleen lees ik dat jij 2K kan? Waar heb je deze firmware gedownload?

Groet,

Lars
Hi, ik heb eerst de app zelf geupdate, en toen kwam de firmware daar automatisch in te staan. Nergens apart van gedownload of iets. Was een OTA update, en schijnbaar met nog wat meer functies erbij. 2K is iig de grootste update!

Mocht het niet via de app lukken dan kan je het hier downloaden na opgave van je serienummer:

http://www.xiaoyi.com/home/upgrade.html
Wat voor mij de Xiaomi interessant maakt is dat je hem ook met een custom firmware kan updaten. En vervolgens met een script die je gewoon op de sd kaart zet de resolutie en bitrate kan aanpassen. Zelf is het mogelijk dat je de gemaakte foto's in raw kan opslaan zodat je de witbalans kan aanpassen. Echt iets voor een Tweaker!
Deze actiecamera moet het doen zonder een aanraakgevoelige lcd, maar heeft in tegenstelling tot de echte basis-Hero wel de beschikking over wifi en bluetooth.
En hij is 1.5x zo duur? pricewatch: GoPro HERO
hero 1080p 30fps, hero+ 1080p 60fps wifi en bluetooth is niet het enige verschil.
Echter ik blijf de hero en hero+ serie bagger vinden alles met een ingebouwde accu die niet te vervangen is is imho not done.
Hopelijk is het ondertussen mogelijk om de witbalans in te stellen.

Beetje offtopic, maar wat een teleurstelling toen ik mijn gopro3 silver kocht.. $400 voor een camera zonder witbalans instellingen? Leuk speelgoed, en that's it.
Volgens de manual heeft de Gopro 3 Silver wel degelijk white balance settings?

Los daarvan, White balance is heel makkelijk aan te passen in post en is eigenlijk een standaard handeling bij Digitale video camera's bij DSLR's (de meeste software is hier goed op ingericht).

White balancing in post is helaas part of the game, dat heeft niet zoveel te maken met al dan niet speelgoed zijn.
Anoniem: 286002 29 september 2015 15:22
Weet er ook iemand een gopro alternatief met de mogelijkheid van een remote control?
Sony AS200VR(hero4 silver alt), AZ1VR(Hero 4 silver + 4k foto's alt), X1000VR(hero 4 black alt) VR is de kit waar een live view remote bijgeleverd word, dit is een "horloge" met een schermpje die fungeert als afstandbediening.
Wil je wat minder spenderen? AS20 of AS30 30 heeft gps ten opzichte van de 20, maar remote moet los gehaald worden +/- 100 euro.
Erg tof spul! Leuk dat ze nu ook de instappers een beetje proberen over te halen :) Ben erg benieuwd naar de reviews!
Ik ben ook zeer benieuwd naar de reviews. Hij staat anders wel voor 229 op de website van GoPro.
http://shop.gopro.com/EME...lus/CHDHC-101-master.html
Jammer dat deze weer geen verwisselbare accu heeft.

Ik blijf maar bij mijn SJ4000, werkt prima en kan tenminste wel een accu verwisselen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.