Oyster Books, een boekabonnementsdienst voor e-books die startte in 2012, gaat sluiten. Dat kondigt de dienst aan in een blogpost. Een bron bij Google meldt dat 'een deel' van het team aan de slag gaat bij Google Play Books.
Volgens Recode zouden de drie oprichters van Oyster in ieder geval bij de mensen zijn die de overstap naar Google maken. Oyster zelf kondigt vooralsnog alleen een sluiting van de dienst aan op zijn blog, maar meldt niets over een overname. Het bedrijf gelooft dat de telefoon het belangrijkste apparaat zal zijn om boeken te lezen in de komende tien jaar. Ondanks dat zal het bedrijf 'stappen gaan zetten om de bestaande Oyster-service te beëindigen in de komende maanden'. In de komende weken zullen meer details bekend worden. Het enige tipje van de sluier is dat het team 'opgewonden is over wat er komen gaat'.
Ondanks dat er officieel niets bekend is, liet een medewerker van Google weten aan Recode dat het een deel van het personeel heeft overgenomen om Play Books te versterken. Bronnen zeggen ook dat Google de initiële investeerders, die 17 miljoen dollar in de startup staken, zal compenseren voor het recht een deel van het personeel in te huren. Als Google inderdaad binnenkort een boekverhuurservice start, dan gaat het daarmee de directe concurrentie aan met Amazon, die juli vorig jaar een 10-dollar-per-maand-e-bookservice startte. In Nederland begon Bruna in mei dit jaar met een 'onbeperkt-lezen-app'.