Logitech introduceert force-feedback-racestuur voor PlayStation - update

Logitech kondigt het G29 Driving Force-racestuur voor de PlayStation 3 en 4 aan. De stuurtjes werken volgens de specificaties ook op Windows 7 of hoger. Naast het stuur beschikt het geheel over de drie vloerpedalen.

Het bedrijf heeft naar eigen zeggen achttien maanden lang samengewerkt met Sony om tot een bevredigend eindresultaat te komen. In het met leer afgewerkte stuur zijn alle standaard PlayStation-knoppen verwerkt met enkele extra knoppen en schakelaars. Daarnaast zitten er rood-geel-groene ledjes in het stuur om het schakelmoment te bepalen. Het stuurwiel zelf kan 900 graden draaien, ofwel tweeënhalf keer. In het stuur zitten twee motoren voor de force-feedback. Zo moet ook te voelen zijn dat bijvoorbeeld banden aan slijtage onderhevig zijn of dat er over- of onderstuurd wordt.

Het bedrijf zegt goed gekeken te hebben naar hoe pedalen in een echte auto reageren. Het rempedaal moet bijvoorbeeld het gevoel geven dat er steeds meer druk op de rem komt te staan. In tegenstelling tot de meeste normale auto's, kan de gebruiker ook de pedaalvlakken aanpassen, zodat de afrolbeweging van de voet beter wordt. Voor het schakelen kan ook gebruik gemaakt worden van de los verkrijgbare Force-pook van het bedrijf.

Logitech is ook bezig met een Logitech G-serie-racestuur voor de Xbox One en pc. Dat is de G920 Driving Force. Het stuur voor de Xbox wordt verwacht in oktober en heeft vrijwel dezelfde specificaties als de G29. De G920 moet het doen zonder led-statuslampjes in het stuur en krijgt knoppen die op de Xbox-controllers geïnspireerd zijn.

Zowel de G29 als G920 Driving Force gaan bij introductie 399 euro kosten. De G29 is echter eerder verkrijgbaar, namelijk vanaf juli 2015.

logitech G29 Driving Forcelogitech G29 Driving Forcelogitech G29 Driving Force

Update 18.38: G920 Driving Force voor Xbox One en pc toegevoegd.

Door Krijn Soeteman

Freelanceredacteur

11-06-2015 • 17:57

90

Submitter: LongBowNL

Reacties (90)

90
87
60
0
0
0
Wijzig sortering
18 maanden voor een DFGT+G27 zonder handbak? :P

Maar voor de beginnende simracer ziet dit er best interessant uit. Ik verwacht ook dat de (advies)prijs nog flink naar beneden gaat, die is met 400 euro toch echt veel te hoog. Blijft de prijs wel hangen dan kan je net zo goed naar Thrustmaster gaan voor betere kwaliteit denk ik dan.
Voor PC heeft dit stuur echt helemaal geen bestaansrecht imo:
- Stuur zelf lijkt 1:1 aan de G27
- Geen schakel LED's
- Pedalenset ziet er 1:1 uit aan die van de G25 en G27 (en tja, dat "nieuwe" remmen noemen we al jaren Load Cell)
- Optionele gearbox (prijs???) zonder knoppen?!
- Adviesprijs die 2x boven de prijs van een G27 ligt
- De rest van de specs die bekend zijn lijken ook ongeveer 1:1 aan de G27
- Nog steeds 900 graden (alhoewel dat ook genoeg is :))

Denk niet dat het voor de PC zin heeft dit nieuwe stuur aan te schaffen, voor PS4 en xBone wel omdat je daar klaarblijkelijk niet met een G27 op kunt werken (wat trouwens echt te belachelijk voor woorden is)

Ik hoop echt van harte dat ze dezelfde aansluitingen voor gearbox en pedalenset aanhouden, dan zouden ze echt een gouden stap zetten imho! Ik zou eerst reviews en prijzen afwachten en dan kun je in theorie je G27/G25 een flinke upgrade geven...

[Reactie gewijzigd door Kuusj op 23 juli 2024 17:52]

"omdat je daar klaarblijkelijk niet met een G27 op kunt werken (wat trouwens echt te belachelijk voor woorden is) "

En daar kan Logitech wat aan doen? Het is niet een platform waar ze zelf drivers kunnen brouwen.
Als de spelmakers of de console maker het niet interessant vinden om support in te bouwen of specificaties wijzigen...
Daar kan Logitech wel degelijk wat aan doen. Thrustmaster stuurtjes zonder chip werken ook gewoon. Het zou alleen betekenen dat de G27 niet in het home-menu werkt, maar in-game zou het gewoon moeten kunnen.

De enige reden dat ze de G27 niet compatibel maken is omdat ze met deze belachelijke prijs van de G29 zichzelf de das om doen.
op de PS4 in ieder geval niet in Driveclub. Dan heb je echt een T90, T300 of T500 nodig. Hier zit een verificatiechip in van Sony (of coderin in licentie van Sony). Zonder die chip ziet de PS4 het stuur of welke andere controller wel, maar in het spel zelf is deze niet selecteerbaar. Een puur commercieel spelletje waardoor veel consumenten afhaken denk ik.
Ik heb Thrustmaster site 's bekeken. Volgens mij doen die hetzelfde als Logitech.

T500RS - 449.99 GBP - PS3 & PC, Wiel en pedalen, geen pook. Officieel PS3 Licensed. Onder PS4 compatibility "(*)This decision is upon each game developer and will therefore vary from racing game to racing game.
In the event of upward compatibility with PS4™ racing games, the T500 RS racing wheel will only be recognized in the game, and not in the console’s menus"
T500RS

T300RS - 299.99 GBP - PS3, PS4 & PC, Wiel en pedalen, geen pook. Officieel PS3 & PS4 licensed
T300RS

Oftewel, ook Thrustmaster maakt een nieuw product en de oude voor PS3 is niet compatibel tenzij de spellen support inbouwen.

Een chip veranderen, is veranderen van interne hardware en design en dus een nieuw produkt.
Het kan ook zeer goed zijn dat ze met het verwijderen van een chipje het recht verliezen om officiele knoppen te gebruiken en te adverteren met officieel compatibel/ondersteund.
Een ander effekt van het verwijderen van een chipje kan zijn dat je basis functionaliteit hebt, omdat bepaalde onderdelen hetzelfde type signaal gebruiken maar andere functies gewoon compleet niet of verkeerd werken.

Op het moment van schrijven is een Britse Pond 1.38 Euri, dus qua prijs is er ook niet veel verschil. De T300RS heeft dan een pedaal minder, daar heb ik verder niet naar gekeken maar is denk ik omdat een pookje bij deze geen optie is.

Ik blijf erbij de G27 was er voordat de PS4 er was, die is niet bewust incompatibel gemaakt. Dat is naar mijn persoonlijke mening zoiets als klagen dat je je PS2 tobo niet kan gebruiken op een PC met alleen USB.
Nou zijn er verloop stukjes PS2 naar USB maar ook dat werkt niet gegarandeerd en zijn vaak toch weer drivers voor nodig om de vertaalslag te maken. Hangt er net vanaf hoe oud en nieuw het spul is dat je wilt combineren.
De disclaimer die Thrustmaster gebruikt voor de T500RS, kan eigenlijk door iedere willekeurige fabrikant gebruikt worden:
"(*)This decision is upon each game developer and will therefore vary from racing game to racing game.
In the event of upward compatibility with PS4™ racing games, the INSERT XYZ wheel will only be recognized in the game, and not in the console’s menus"
Zit hier nu een load cell in of hebben ze op een andere manier een realistischer gevoel bereikt? wat dan waarschijnlijk nog niet zo goed is als een echte load cell zoals o.a. Fanatec gebruikt. Het enige dat in de tekst genoemd wordt is "Het rempedaal moet bijvoorbeeld het gevoel geven dat er steeds meer druk op de rem komt te staan."
Dit kunnen ze el-cheapo opgelost hebben door er een veer in te zetten die zwaarder word naarmate hij meer ingedrukt word of ze hebben inderdaad (en die oplossing wil je eigenlijk) een load-cell wat in ieder geval een beetje realistisch is...
In een normale auto rem je al stevig als je het pedaal een centimeter of 2 hebt ingedrukt, bij een pedalenset met normale veer moet je al tot de helft en meer indrukken voor hetzelfde resultaat.
Dat is idd waar ik nu dus naar zit te kijken. Mijn huidige G27 is na 5 jaar van intensief gebruik (denk dat deze wel meer dan 2000 uren gedraaid heeft) wel toe aan vervanging en zit o.a. Fanatec te overwegen (misschien zelf wel een paar stappen hoger met de Clubsport). Mocht deze een Load Cell hebben dan staat deze nog op mijn lijstje van overwegingen. Het zal binnenkort wel duidelijk worden.
Pookje kost 60,-
Of Fanatec. Ik heb twee jaar terug een Fanatec GT3 RS V2 + Clubsport Pedals V2 gekocht. Dan heb je oerdegelijke metalen pedalen met loadcell (dat is pas realistisch en nauwkeurig remmen!) en een mooi alcantara stuurtje. Ik heb daar toen 430 euro voor betaald. Daar zit Logitech nu wel heel dicht tegenaan met mijns inziens mindere hardware.

@kevz: Wow, dat is nogal een prijsstijging inderdaad. Had ik niet gezien. Voor het stuur betaalde ik toen € 179,95 (nu € 239,95) en voor de pedalen € 249,95 (nu € 359,95). Maak van die prijsstijging dus maar een kleine 50% :X

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 23 juli 2024 17:52]

Alleen jammer dat Fanatec de prijs met 20% omhoog gegooit heeft enkele maanden terug, vanwege de zwakkere euro was hun beredenering.
Wat een waardeloze redenering, het is een Duits bedrijf. Dat je het buiten Europa verhoogt kan ik nog wel inkomen, maar binnen Europa is gewoon pure winst.
Europees bedrijf maar productie buiten Europa? Een hoop bedrijven gooien de prijzen omhoog vanwege de zwakke Euro. Niet raar hoor, aandeelhouders, winst in US dollar enzo. Ga je de komende tijd bij een hoop produkten zien.
Veel mindere hardware, dit stuur heeft nog helical gears in plaats van een belt driven stuur, en de pedalen zijn best slecht om eerlijk te zijn.
En ondertussen zitten er nog steeds duizenden gamers opgescheept met een Logitech stuurtje dat ze sinds de overstap van de PS3 naar de PS4 niet meer kunnen gebruiken. En dat allemaal omdat een bepaalde beveiligingschip dit onmogelijk maakt.
Blijkbaar mag Logitech weer stuurtjes maken voor de PS4, dus laat ze eerst maar eens met een oplossing voor PS3-stuurtjes komen voordat ik ooit nog een stuur van Logitech aanschaf.
Ik heb dat opgelost dmv de TITAN one. Dat is een usb stick waar je de volgende zaken mee kan doen op je console :

- Uitwisselen van andere controllers op een console. Dus bv met je xbox one controller op de ps4 spelen. Of met je ps3 controller op de xbox 360.
- Het aanpassen van de knoppen schema die je in 9 verschillende profielen kan opslaan.
- Aansluiten van bijna ieder stukje hardware via je pc gekoppeld aan de usb kabel van je TITAN one. Zo heb ik bv mijn pc flight stick aan de 360 aangesloten of mijn logitech stuurtje inclusief FFB ;)

Wat je dan doet is je flightstick aansluiten op je pc/laptop. Met een usb kabel vanaf je pc/laptop koppel je deze aan de TITAN one in bv je xbox 360. Aan de voorkant van de TITAN one sluit je dan je joystick aan ( moet een bedraade controller zijn !! ) ter authenticatie. Vervolgens kan je met de software van de TITAN one in dit geval de stick helemaal configureren naar je wens en dit profiel sla je dan op.

Vervolgens kan je dan met je flight stick bv vliegen in battlefield 3 wat eigenlijk helemaal niet kan :)
Voor race spellen idem dito en vecht spellen met een speciale stick.

Kost je 55 euro die TITAN one en dan kan je al je hardware op elke console gebruiken. !! Super hardware. Gebruik het elke dag.
Maar werkt dat echt goed? Ik heb namelijk ook her en der gelezen dat er nogal wat input lag is? (ging niet specifiek over die TITAN one waar jij het over heb)

edit: oh en als de FFB niet werkt zoals Remcom00 hieronder zegt dan is het ook zeker een dealbreaker.

[Reactie gewijzigd door Cogency op 23 juli 2024 17:52]

Delay inderdaad, en voor zover ik weet werkt de FFB ook niet.
@Remcom00. Welke vertraging ? De usb stick veroorzaakt helemaal geen lag. Als deze lag veroorzaakte dan had ik hem gelijk weg gedaan. Ben wat dat betreft de grootste mierenneuker hier op tweakers met kritiek op besturing van spellen.

Sterker nog je kan met deze stick je sticks veel sneller maken. De gevoeligheid kan je via de software aanpassen. Zo kan je bv dmv de gevoeligheid van de sticks van 100 naar 180% je vliegtuig in bf3 veel sneller laten bewegen. Dat is namelijk ook het grootste geheim van de top piloten in Battlefield. Die verhogen namelijk de gevoeligheid van de sticks waardoor ze veel sneller kunnen draaien.

Wat vertraging kan opleveren is bv :

- De tv
- De hardware waar je mee speelt.

In het geval van mij had ik in eerste instantie de T flight hotas gekocht. Stick was mij iets te traag. Ik merkte vertraging op. Bleek dat de stick een te hoge deadzone had en niet zo snel reageerde.

Toen de Thrustmaster T.16000M aangeschaft. Deze was stukken beter maar ik merkte nog steeds wat vertraging. Ik ging toen wel even twijfelen over lag. Ik speelde toen op een LG led tv met game mode aan. Toen gespeeld op mijn pc monitor met 1 ms lag. Weg vertraging. Gewoon 1 op 1 reageren..

Wat betreft je ffb vraag. Daar heb ik een foutje gemaakt. Dat is NOG niet aanwezig. Ze zijn er wel druk mee bezig voor de TITAN one. Ik wou eigenlijk verwijzen naar een andere usb stick.

- M4

Deze heeft GEEN pc nodig om je externe apparaten aan te sluiten. Deze is specifiek voor, zover ik het heb gezien, brilliant voor stuurtjes aan te sluiten op je console en ondersteunt Force Feed Back ;)

Zie bv project cars :

http://www.match4newconso...%80%8Dwith-m4-g27-on-ps4/

Of The crew :

http://www.match4newconso...h-m4-g27-ps4/#prettyPhoto

Heb hier verder geen ervaring mee. Ik zie in de video hiervan wel enige lag naar voren komen. Ik vermoed de input lag van de tv waar ze achter zitten te spelen. De techniek is er in ieder geval.

- http://www.match4newconso...nverter-official-edition/

[Reactie gewijzigd door innerchild op 23 juli 2024 17:52]

Klinkt allemaal wat bewerkelijk. Ik wil graag plug&play. Maar als Logitech niet met een andere oplossing komt, mogen ze gerust 55 euro op mijn rekening storten zodat ik het kan proberen. ;)
Plug and play :

http://www.match4newconso...nverter-official-edition/
Vraagje: kun je op de TITAN one ook (via een USB hub) meerdere controllers aansluiten en combineren tot één virtuele controller? Er zijn nogal wat mensen die op de PC nu een apart stuur, pedalen, shifter en button box hebben. Zou leuk zijn als je die kunt combineren voor de console.
Ik ben zelf ook van mening dat als je serieus wil simracen je dit ook echt NIET op een console wil doen, pak dan gewoon de meegeleverde controller, werkt over het algemeen prima. Op de PC is het een heel ander verhaal met titels als RRE, GSC, RFactor, iRacing, Assetto Corsa, etc. vind ik veel meer in de orde van echte SIMS waar je een stuur voor wilt hebben en wat een DURE aanschaf rechtvaardigt. Vaak zijn dit soort titels op de PC ook echt jaren lang na release nog in ontwikkeling en komen er superveel mods en extra's voor uit. Je kan met gemak 10+ jaren plezier hebben aan je stuur. Niet zo vreemd dat er mensen zijn die 1000+ euro's aan simracing gear uit geven, kijk dan wat je hebt als je hetzelfde uit zou geven aan een XBone/PS4 + G29 + Shifter zou aanschaffen, allemaal bagger wat na een paar jaar verjaard en eigenlijk nu al achterhaald is. Support op games blijft super slecht, elk jaar komt er weer een nieuwe titel en is de oude vergeten... en straks krijgen we vast nog vervroegd release van nieuwe consoles omdat de huidige generatie zo beroerd is en dan kan je WEER een nieuw stuur aanschaffen. Dit is toch te zot voor woorden...
Die paar mensen die zo graag Forza met een stuurtje spelen moeten wel erg diep in de buidel tasten vergeleken met PC simmers, en de ervaring is ook een stuk slechter.
consoles zijn echt verschrikkelijk duur in mijn optiek, met name op dit gebied. De PC leent zich sowiezo veel beter voor SIM gerelateerde zaken, zie ook flightsims etc.
Als je nu een redelijke PC hebt en je wil serieus racen, koop dan een G27 of beter en je hebt vele malen meer plezier (ook met oudere titels die zich al jaren hebben bewezen) Een betere SIM experience krijg je echt niet op een console en je gaat je dood irriteren hoe ze je over de jaren heen behandelen en alleen maar meer en meer geld van je vragen door de boel dicht te timmeren.
Ik zou echt heel erg graag zo'n stuur van dit kaliber kwaliteit/degelijkheid willen hebben, maar ik vind 400 euro echt ontzettend veel geld voor een game controller... Echt heel erg (misschien wel te) veel geld.
Ik zou zeggen, koop eens een Logitech DFTG op marktplaats voor 50 euro, erg goed stuur voor het geld.
geweldig stuur voor het geld.

Echter heeft deze nog geen ondersteuning voor de PS4
Wat precies bedoel je met 'dit kaliber kwaliteit/degelijkheid'? De Logitech stuurtjes zijn low/mid-end (voor beginnende simracers kan je denk ik beter zeggen). Zeker als je kijkt wat je voor die 400 euro terugkrijgt (Vooral vergeleken met de G25 en G27) is dit absooluut geen interessant stuur om te kopen. Je kan beter een G27 nemen, of kijken voor een Fanatec stuurtje.
Ik ben toevallig net aan het kijken naar een vervanging voor mijn kapotte G25. Nu had ik al min of meer besloten om voor de G27 te gaan, aangezien ik het fijn vond dat die net zo licht en strak was als de G25 en ik de Thrustmaster tegenhanger te duur vond. Maar nu ga ik weer twijfelen, wegens de nieuwheid en PS4 support.

Daar staat helaas wel tegenover dat ik de G29 zeer lelijk vind met die hele controller erin en €400 echt veel te veel is, vooral zonder pookje. Ik wacht maar even op de reviews.
De G27 koop je voor 230 euro. Dat is een heel goed en degelijk stuurtje MET pook. Ik zou de G29 alleen overwegen als je deze echt voor PS3 of 4 wil gaan gebruiken, maar zelfs dan is het de vraag of het het meerbedrag waard is. Ik denk zelf van niet dus, tenzij er een specifieke toepassing is waarbij er geen ondersteuning is voor de G27.
De G27 heeft support in de meeste PS3 games.
Helaas werkt deze niet op de PS4.

Echter ben ik van mening dat de G29 zeker niet meer geld waard is. Integendeel de G27 is strakker heeft een aparte pook en werkt ook op de Xbox360 voor de forza games.
Pookje is optioneel. Kijk zelf maar even.
Anoniem: 532810 11 juni 2015 18:13
Ik blijf het apart vinden dat de pedalen die bij dit soort racesturen van 'onderen' bediend worden. Bij het stuur wat wij vroeger hadden was dat ook, zelfde systeem als dit stuur, wat je dus op de grond moest zetten. Schoof de hele tijd weg. In een auto komen de pedalen 'van boven', kan dat hier niet?
Dat soort pedalen zijn er wel, van bijvoorbeeld Fanatec en Thrustmaster, maar dat kost gewoon meer geld.
Voor de gemlddelde sim-racer is dit echt prima.
Bepaalde (super?)sportauto's (Porsche Carrera GT, Ferrari Enzo, McLaren F1...) en formuleauto's (alle F1-auto's bijvoorbeeld) hebben het scharnierpunt wel onderaan zitten zoals bij deze pedalen, maar ik ben het met je eens dat het zoals in "normale" auto's idealer zou zijn. Ik kan mijn Fanatec-pedalen ombouwen naar wat jij wil volgens mij, is een kit voor, maar ik vind het teveel gedoe.

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 23 juli 2024 17:52]

Bij mijn 3 serie zitten schanier van het gaspendaal ook gewoon aan de onderkant ;).
Bij mijn kever uit 1970 ook :9~ :9~
Bij de F355 zit het scharnierpunt van het rem en koppelingspedaal ook bovenaan, alleen het scharnierpunt van het gaspedaal zit onderaan. En bij een TT zit het scharnierpunt van alle pedalen bovenaan. Maar het verschil is bijna niet te merken, het is alleen te merken met heel-and-toe.
Er zijn maar heel weinig auto's met de overige pendalen (naast gas) vanaf onder. ijn auto's met een echte pedalbox (die vaak verplaatsbaar is) zoals de genoemde Carrera GT.
peNdalen, blijft grappig :D
Waarom een koppelingspedaal zonder pook? Ik kan me niet 1 auto bedenken met een semi-automatische bak (lees: flippers) waar je wel zelf moet ontkoppelen.....
Er zijn raceauto's die dat hebben.

Echter wordt de koppeling in die auto's alleen met wegrijden gebruikt.
Formula 1 had bijvoorbeeld altijd een handkoppeling links achter het stuur om weg te rijden.

Weet niet of ze tegenwoordig met al die hybride technologie dat nog hebben.
Vind het wel een aanfluiting voor logitech.
ze hebben heel die extra unit weg gelaten van de G27. hij mist compatibility met 1 of het andere next gen systeem terwijl de G27 cross platform gebruikt kon worden. En hij is nog duurder ook.

En daarnaast zitten al die knoppen nu op het stuur. terwijl dat bij de G27 een heel stuk cleaner was. Wat de ervaring zeker een stuk realistischer maakte.

Ik snap de concessies met de driving force GT. dat was een zeer gooed stuur voor een scherpe prijs. Dit een belachelijk product wat niemand wil hebben
400 euro, en dan nog steeds gear-driven en niet belt-driven, erg jammer.
Wel mooi dat het rempedaal non-linear is, daar ga je echt tijd meer winnen in een race omdat je veel beter kunt remmen.
Hopelijk is het stuur niet te klein want dat vond ik erg vervelend, vooral met de DFGT.
Opzicht geen slechte concurrentie voor de Thrustmaster TX/T300, die zijn qua Force Feedback waarschijnlijk wel beter maar de pedalen zijn dan weer minder, maar dan kun je naar mijn mening beter wat meer neerleggen voor een Thrustmaster T500 of Fanatec GT3 V2.
Het lijkt wel belt driven. (kijken op 0.55)
https://www.youtube.com/watch?v=CLpjwryB0a8
(kan however een test setup zijn bedenk ik nu)

Zowiezo hebben ze het binnenwerk aardig veel gewijzigd lijkt het.

Het is dus wachten op een teardown.

Logitech staat er niet om bekend hun producten overdreven geprijsd te verkopen dus denk ik dat het wel duidelijk gaat worden waar het bedrag nou vandaan komt.

[Reactie gewijzigd door enchion op 23 juli 2024 17:52]

Nu begin ik ook te twijfelen, ze zeggen hier wel dat ze dezelfde "dual-motor FFB transmission" gebruiken.
Maar aan de andere kant, als het belt-driven zou zijn, zouden ze daar denk ik wel meer mee adverteren.
We gaan het zien, mocht ie wel belt driven gaan zijn is het ineens een veel interresanter product.
Op de video zie je puur een belt die de stuurbeweging test. Niet het binnenwerk. Ik moest hem even pauzeren om het te zien :*)
En in ander nieuws, de G920 is ook aangekondigd voor de XBO/PC, identiek aan de G29 maar zonder de setting-knop en leds en komt oktober dit jaar.. Geweldig nieuwsgeving weer tweakers :/

https://secure.logitech.com/nl-nl/press/press-releases/11956
Staat zelfs 1 press-release eerder :/

[Reactie gewijzigd door SinergyX op 23 juli 2024 17:52]

Ja, dat is een beetje mijn schuld. Ik heb de nieuwsubmit gedaan in twee aparte reports. :X
Ah, kijk, daar ga je dan! :p Nee, flauw. Ik had beter moeten kijken. Maar dank iedereen voor het melden!
Niets belet je om de titel aan te passen ;)

Ik heb persoonlijk niks met een PS4 (wel met een Xbox One en PC), dus ik had in eerste instantie het nieuwsbericht niet eens aangeklikt omdat daar alleen PS4 in staat. Dat heb ik pas gedaan nadat ik op Hardware.info las dat er ook nieuwe controllers voor de Xbox One en PC zijn.

Niet alleen minder handig voor bezoekers, maar ook minder clicks voor Tweakers.net.
Een goede titel is dus belangrijk voor beide partijen.
Er lijkt ook een Xbox variant te komen; bron

[Reactie gewijzigd door DribbelDog op 23 juli 2024 17:52]

Leuk dat die de omgekeerde naam krijgt. Twenty Nine voor de ps4 versie en de nine twenty voor de xb1.

Jammer dat daar geen ledjes inzitten. Maar dat komt doordat er geen ondersteuning voor is op de xb1?
Waarom zijn het "stuurtjes"? Zijn ze zoveel kleiner dan andere racesturen?
Ligt eraan waar je ze mee vergelijkt, maar het zijn eigenlijk hele kleine stuurtjes ja. Ze hebben maar een diameter van 28cm (uit mijn hoofd, correct me if I'm wrong), en dat voelt wel een beetje aan als speelgoed. Iedereen zijn voorkeur natuurlijk, maar het zijn relatief kleine stuurtjes vergeleken met die van Thrustmaster en Fanatec.

Maar ik ben het wel met je eens dat Tweakers dit een beetje kinderachtig over doet komen...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.