Tv-series Life is Strange en Disco Elysium komen mogelijk naar Amazon

De tv-series op basis van videogames Life is Strange en Disco Elysium worden mogelijk aangeboden op Amazon Prime Video. Amazon heeft een overeenkomst getekend waardoor het voorkeursrecht krijgt op producties van de maker.

Dat bedrijf, dj2 Entertainment, was ook verantwoordelijk voor de Sonic the Hedgehog-film uit 2020 en maakt ook de recent aangekondigde It Takes Two-verfilming. Ook werkt het aan een Tomb Raider-animatieserie. Op zijn website is te zien dat het bedrijf zich specialiseert op het maken van films en series van games. Het nieuws komt naar buiten via onder andere Collider.

Dat Amazon voorkeursrecht heeft, betekent dat dj2 de twee series gedurende een bepaalde periode als eerste aan Amazon moet aanbieden. Dat bedrijf is niet verplicht om de uitzendrechten voor de twee series te kopen, maar mag dat dus wel. Zonder twijfel gaat zo'n overeenkomst gepaard met een financiële investering van Amazon in de productie, maar een bedrag wordt niet genoemd.

Life is Strange is een third-person graphic adventure game, waarin het verhaal een sterke rol speelt en de speler door zijn of haar keuzes een sterke invloed heeft op het verloop van dat verhaal. De verschillende personages in de serie, veelal tieners en jongvolwassenen, ontwikkelen bovennatuurlijke krachten en moeten omgaan met persoonlijke tragedies, zoals het overlijden van een geliefde. De tv-serie werd in 2016 aangekondigd.

Disco Elysium is een rpg die gaat over een detective die een moordzaak moet oplossen, terwijl hij lijdt aan geheugenverlies door drank en drugsgebruik. Bovendien speelt de game zich af een in land dat nog moet herstellen van een oorlog die decennia eerder plaatsvond. De game heeft geen gevechten, maar gaat over de innerlijke strijd van de hoofdpersoon, waarbij zijn vaardigheden en karaktereigenschappen, die de speler zelf kiest, mede de uitkomsten bepalen. Aan deze tv-serie wordt in ieder geval sinds 2020 gewerkt.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

19-02-2022 • 11:12

27

Reacties (24)

24
24
9
0
0
10
Wijzig sortering
Krijg je dan bijvoorbeeld het volgende (namen verzonnen) aan het einde van afleiding 2 van LiS?;
"gaat Klara de kat uit de boom redden en Frans in de zinkende auto laten zitten? kijk dan maandag!
Als je liever ziet dat ze de kat laat zitten en Frank uit de auto bevrijdt? Dan is woensdag jouw nieuwe aflevering!"
Of is het volledig on demand zoals die Netflix serie waarbij je zelf het verhaal kiest?

Een belangrijk deel van Life is Stange is namelijk dat je in tegenstelling tot de meeste andere spellen, daadwerkelijk een ander verhaal en afloop krijgt. Ik kan me voorstellen dat ze dit element misschien intact willen laten
Ze hebben al eens eerder interactieve series gemaakt(Netflix). Waarbij je met de afstandsbediening een keuze maakt. Maar lekker wegkijken doet dat niet
Klopt maar @Haay benoemt al iets waar ik niet aan gedacht dat, dat ze het terugspoel element kunnen verwerken in de serie en dat het dan toch interessant is zonder een interactief element te hoeven hebben

[Reactie gewijzigd door Faust op 22 juli 2024 18:38]

Dat klinkt ook leuk ja. We gaan het zien hoe ze het gaan doen.
Dat was met Bear Grylls toch?
Yep - Al deed je keuze niet veel in de zin van welk actie je eerst deed. Als je de “verkeerde” keuze maakte tijdens een pak ik touw of loop ik om, dan mja kon je terug skippen.
Heb er een paar geprobeerd wat het niet was. Maar Bandersnatch vond ik toch wel heel gaaf.
Laten we even makkelijk doen in plaats van losse titels er neer te zetten
https://help.netflix.com/nl/node/62526 onder het kopje "Welke interactieve titels zijn beschikbaar".

Zijn er al wel een aantal ondertussen.
Ik denk eerder dat wij als kijkers passief meekrijgen wat voor keuzes het personage in de serie maakt. Mogelijk krijgen we dan wel eerst de 'foute' keuze te zien met wat voor gevolgen het heeft, waarna de hoofdpersoon de tijd terug draait en een andere keuze maakt, waarna we die gevolgen zien, en waarna de hoofdpersoon daar mee verder gaat.
Hey dat is een veel betere interpretatie van de serie!
Disco Elysium spelen was een fantastische ervaring. Een volwassen game met regelmatige mind fucks met humor, goed verhaal, geweldige voice acting. Waren er maar meer van dat soort games!

Ik betwijfel of het game verhaal goed te vertolken is. Ik zie liever een nieuw verhaal in dezelfde wereld/setting.
Het zal in ieder geval een serie moeten worden met een epische voice-over. Ze zouden er goed aan doen de voice actors van de game te casten.
Ik vraag me inderdaad af of dit wel goed gaat komen. Het belangrijkste van de game zijn de interne dialogen in Harry’s hoofd.
Ik zie liever een nieuwe rpg in de wereld van disco elysium.
Gaaf! Ik weet niet of we veel van Life is Strange - True Colors (filmpje in het nieuwsbericht) uit 2021 gaan zien want naar verluidt is een TV-serie van Life is Strange al sinds 2016 in ontwikkeling en toen bestond alleen Life is Strange (LiS 1) nog.

Zowel LiS - True Colors en LiS 1 lenen zich wat mij betreft overigens prima voor een serie of verfilming. LiS - Before the Storm (prequel van LiS 1) wat minder omdat dat een wat meer generiek verhaal is. Wat het ook gaat worden en welke verhaallijn we ook gaan zien, ik hoop dat het mooi wordt en dat de producenten het niet verknallen :)
Disco Elysium ken ik niet. Life is Strange 2016 heb ik wel gespeeld. Het verhaal ervan vond ik erg goed. Maar ik ben bang dat het niet erg leuk zal zijn qua serie. De rede is vooral dat je zelf geen keuze hebt. Ja de invloed van de keuzes in het spel hebben meestal ook geen grote invloed maar toch zie je verschillen. Dit kan je uittesten door aantal keer opnieuw te spelen. Maar ik verwacht dus doordat dit weg valt dat het een te generieke lineaire verhaal wordt als film.
Disco Elysium is echt de grootste tip die ik je kan geven. Beste game van de laatste paar jaar imo.
Ik heb net de trailer gekeken en een stukje gameplay maar zover kan ik er niet echt warm voor lopen. Van wat ik zie lijkt het (voor mij tenminste) te veel variaties / keuzes / verschillende uitkomsten. Ja Life is Strange heeft ook keuzes die invloed hebben maar dit is wel allemaal beperkt. Ik heb het gevoel dat ik de overzicht kwijt raakt bij spellen met te veel keuze. Ik ga waarschijnlijk te veel denken wat nou als ik dit had gekozen.

Ook lijkt het me erg veel praten. Misschien wel te veel om het spel interessant te houden voor mij.

De graphics lijken me ook niet echt mijn smaak. Begrijp me niet verkeerd. Van mij hoeft het allemaal niet 4k te zijn. Ik speel genoeg 8 bit games / games waar weinig details in zit. Deze stijl trekt me gewoon niet. Op zich zou ik me hier overheen kunnen zetten als de rest wel meer voor mij zou zijn. Of misschien is het juist andersom. Als de rest van de game me wel leuk lijkt dat dit gelijk anders aanvoelt.

Kloppen me vermoeden over het spel dat er veel keus / verschillende situaties zijn? En dat er veel gepraat wordt?
Ja geen game voor jou dan, lange dialogen en ik vind dat het ook echt een hele rijke woordenschat in het Engels vereist.
Ben zeer benieuwd naar Life is Strange, erg grote liefhebber van de games.
Ik wacht op de Pong TV serie :+
is dit niet gewoon reclame?
Hopelijk is het dan gebaseerd op de eerste Life is Strange game, die had wel een goeie story

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.