Team Fortress 2 bereikt 14 jaar na release recordaantal gelijktijdige spelers

Team Fortress 2 had onlangs voor het eerst meer dan 150.000 gelijktijdige spelers. De multiplayershooter waarin twee teams het tegen elkaar opnemen, kwam in 2007 uit. Sinds vorig jaar stijgt het aantal spelers weer volgens de statistieken.

Het record van gelijktijdige spelers staat nu op 151.253 en dat werd vorige week behaald, aldus SteamDB. De site baseert zich op de spelersaantallen die Valve dagelijks bekend maakt. In november vorig jaar was er een piek van ruim 147.000 spelers, maar het is nu voor het eerst dat er meer dan 150.000 spelers tegelijk actief waren.

Gelijktijdige Team Fortress 2-spelers
Gelijktijdige Team Fortress 2-spelers - SteamDB

Volgens PCGamesN is het onduidelijk waar de piek precies door werd veroorzaakt. Sommige spelers zouden melden dat ze verrassend weinig cheaters in de game tegenkomen, terwijl anderen suggereren dat aimbotmakers na de nieuwste update juist actiever zijn, om te experimenteren met nieuwe methoden om anti-botmaatregelen te omzeilen.

De stijging van het aantal spelers valt samen met een update voor Team Fortress die vorige week uitkwam. Daarin werden verschillende cosmetische items toegevoegd, die ontworpen zijn door de community. De stijging van het aantal spelers is mogelijk ook veroorzaakt door het verschijnen van deze update. Team Fortress 2 had al 112 dagen geen update gekregen. Nu er weer een update klaar stond na lange tijd, zullen veel spelers die de game eerder hebben gespeeld, daar een melding van hebben gekregen. Mogelijk heeft dat hun interesse weer aangewakkerd.

Team Fortress 2 werd in 2007 voor het eerst uitgebracht. Spelers hebben in de multiplayershooter keuze uit negen verschillende classes, met uiteenlopende eigenschappen. In spelmodi zoals capture the flag en king of the hill nemen twee teams van twaalf of zes spelers het tegen elkaar op. Sinds 2011 is de game free-to-play.

Team Fortress 2

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

28-06-2021 • 14:05

23

Reacties (23)

23
22
10
3
2
11
Wijzig sortering
Rare verslaggeving. Als er iets is waarom het aantal gelijktijdige spelers naar omhoog gaat, is het zeker niet de cosmetic items, maar met quasi zekerheid de anti-bot maatregelen.

Als je een klein beetje TF2 hebt gespeeld de afgelopen twee jaren, dan weet je dat de bots een gigantisch probleem waren. Deze update voegt o.a. toe dat een speler geen kickvote kan beginnen meteen nadat hij een game in progress joint. Dat is een geniale zet, want er kunnen nooit twee kickvotes tegelijk lopen; een bot die joint startte meteen een kickvote zodat hij meteen een goeie minuut vrij spel had. Spelers kunnen dus nu na enkele seconden gewoon een kickvote lanceren tegen de bot, zonder te vrezen dat de bot sneller is om de kickvote te lanceren dan de mens.

Andere goeie toevoegingen zijn het tonen hoelang elke speler al verbonden is met de server. Bots namen namelijk de naam en avatar over van een speler in diens team, wat het identificeren van de bot moeilijker maakte. Menselijke spelers kozen ongelooflijk vaak de menselijke speler uit, ongelooflijk ergerlijk want dit betekent twee dingen: ten eerste een menselijke speler wordt gekickt i.p.v. de bot en ten tweede krijgt de bot dus een minuut langer de tijd om aanwezig te zijn vanwege het feit dat er geen tweede kickvote tegelijktijdig kan worden gestart. Bij een name clash kijk je dus nu gewoon naar de kortste tijdspanne dat spelers met dezelfde nick verbonden zijn, het zou het aantal true positives toch naar boven moeten halen.

Het zijn kleine dingen, maar je kan meteen inschatten dat ze een grote impact hebben. Hier werd enorm naar uitgekeken.

[Reactie gewijzigd door _Timmos op 23 juli 2024 02:43]

Ik speel het zelf niet maar ik lees hieruit dat het voornamelijk computergestuurde bots waren die de servers overheersten en niet bijvoorbeeld jij of ik die met een aimbot speelt. Wat ik mij dan afvraag is waarom deze bots uberhaupt aanwezig zijn? Het is toch niet zo dat je op een of andere manier geld kunt verdienen met team fortress?
Het is inderdaad zo dat deze bots volledig computergestuurd zijn. Dat valt op omdat bij deze bots altijd hetzelfde traject gevolgd wordt op de map, wat vooraf bepaald werd door de ontwikkelaar van de bot. Ze wijken er niet van af, dus het lijkt onwaarschijnlijk dat een mens het karakter door de wereld laat lopen.

Waarom zijn ze aanwezig? Tja, omdat het kan zeker? Puur het genieten van anderen te kwellen? Daar lijkt het toch sterk op.
De stijging van het aantal spelers valt samen met een update voor Team Fortress die vorige week uitkwam. Daarin werden verschillende cosmetische items toegevoegd, die ontworpen zijn door de community
Dit is erg kort door de bocht. Opvallend kort, gezien ik hier vorige week nog een nieuws submit over heb ingestuurd die daar dieper op inging ;)

De cosmetische items zijn nagenoeg irrelevant. Bijna elk half jaar stopt Valve wel een aantal cosmetische items in een update. Die items zijn bijna altijd volledig door de community gemaakt; Valve doet er zelf dus niks aan. De vorige update met nieuwe items en maps kwam uit rond Kerst, toen Valve ook tijdelijk een aantal mappen toevoegde die door de community gemaakt zijn. Ironisch genoeg was een van deze mappen een absoluut gedrocht; het was zó erg, dat veel TF2 spelers er vanuit gingen dat Valve absoluut geen idee meer had wat ze aan het doen waren.

Wat de update van vorige week zo bijzonder maakte, zijn juist alle andere veranderingen. De "bots", zoals ze door velen genoemd worden, maken Team Fortress 2 al een jaar lang bijna onspeelbaar. Bijna elke officiële server had wel last van deze bots: deze zijn volledig geautomatiseerd, spelen sniper en raken elk headshot zodat ze normale spelers heel snel kunnen doodmaken. En Valve leek maar niks te doen. Alsof ze het spel dood wilden laten bloeden.

Toen kwam in Mei van dit jaar ineens een interview met Gabe Newell (topman van Valve) naar boven waarin iemand aan Gabe Newell vroeg of ze iets aan het doen waren aan dit enorme bot-probleem. Newell bevestigde toen dat ze daadwerkelijk aan een update werkten. Maar, aangezien we geen "echte" update hebben gehad in jaren, werd dit met erg veel scepticisme ontvangen. Men ging er vanuit dat Newell dit vooral zei om gezichtsverlies te voorkomen; immers, het zou nogal gênant zijn voor de topman van Valve als hij niet eens weet dat een van hun meest gespeelde games een enorm probleem heeft? En toen hoorden we weer maanden niks.

Tot nu, ineens, vanuit het niets, deze update uitkomt. En in tegenstelling tot alle andere updates van het afgelopen jaar voegt dit meer toe dan community items. En in tegenstelling tot de laatste poging van Valve om het botprobleem tegen te gaan (ze hebben het toen onmogelijk gemaakt voor Free-to-Play accounts om de in-game chat te gebruiken - helpt niks tegen bots, is enorm frustrerend voor nieuwe spelers), hebben ze plotseling zeer handige features toegevoegd die precies ingaan op de technieken die de bots gebruiken. Deze update toont aan dat in elk geval iemand bij Valve zeer goed weet wat er mis is met het spel, en goede ideeën heeft om dat aan te pakken. En om een lang verhaal nog langer te maken, dat is in mijn opinie huge.

TL;DR: Valve heeft met de update van vorige week bewezen daadwerkelijk nog met Team Fortress 2 bezig te zijn, en heeft een van de grootste problemen met het spel aangepakt. Heel veel mensen zien dit als een enorm goed teken.

//edit
Terzijde, Team Fortress 2 speelt standaard met 12 versus 12, niet 6v6 zoals het artikel suggereert. Er is wel een competitive mode waarin men 6v6 speelt, maar veel mappen zijn gemaakt voor grotere teams.

[Reactie gewijzigd door FragFrog op 23 juli 2024 02:43]

Ik heb ergens begin 2000 ook wel eens een wallhack geprobeerd, het is letterlijk vijf minuten leuk. Waarom zou je een competitieve game met een aimbot gaan spelen? Dan ontgaat het doel waarom je het spel speelt toch een beetje.
Hierin stip je een belangrijk punt aan: de bots zoals veel spelers ze noemen zijn namelijk niet eens echte spelers. Het zijn volledig geautomatiseerde scripts. Het enige wat ze doen is een server joinen, de sniper-class selecteren, naar de objectives lopen, en iedereen op het andere team doodmaken met gegarandeerde headshots.

Een paar van deze bots spammen nog websites, wellicht dat de makers van deze bots zo geld proberen te verdienen, maar dat lijkt eigenlijk bijzaak. De beste verklaring die we gehoord hebben is dat deze mensen het vooral doen voor de lol. Om anderen te pesten. Het digitale equivalent van een bushokje slopen. Omdat het kan.
Sommige mensen hun vermaak is om de vermaak van andere te verpesten, bizar, ik weet het.
Warzone word op de zelfste manier verpest.
Het is echt bedroevend inderdaad, en ik weet dat het kan, cheat vrij, een spel van meer dan 20 jaar oud wat ik online speel, is cheat vrij ( Red alert 2 op CnCnet) En een bedrijf met miljarden omzet kan het zogenaamd niet, ze willen er gewoon geen geld aan uitgeven vermoed ik.
Tenzij je Apex legends speelt en met het karakter bloodhound legaal mag wallhacken }>

Maar je hebt gelijk, ik begreep ook nooit wat voor lol cheaters hadden na dat half uurtje.. Je zag ze letterlijk uren en uren en soms dagen achterelkaar irritant doen. Meestal waren ze zelf ook super slecht en maakte ik er de sport van ze vies hard op ludieke wijzen af te knallen of te bombarderen met skills :X
Ik heb TF2 echt helemaal kapot gespeeld tot er inderdaad issues waren met bots. Dikwijls 1600 uur erin gestopt, items traden, noem het maar op.

Nadat deze patch uit is gekomen, is het gewoon echt weer te doen. Geen votekick bots. Geen bots met spinbots. Het is gewoon weer echt zoals van oudsher CTF spelen zonder gezeik op ctf_2fort tot je erbij neervalt. Nu alleen nog de Heavy update! :)
Ik heb zo'n 20 jaar geleden Team Fortress Classic helemaal kapot gespeeld (meer dan Counter Strike) maar de sfeer en stijl van TF2 spraken me een stuk minder aan. Kon er niet echt in komen.
Same here. Ik hou niet van cartoon-achtige graphics. Apex Legends en dergelijke hebben mij dan ook nooit kunnen overtuigen.
Dat is het vooral inderdaad. TFC had een lekker duister en realistischer (voor zover de techniek dat toen kon realiseren) sfeertje.
Ah team fortress 2, geen idee dat dat nog gespeeld werd.

Heb het vroeger echt helemaal grijs gespeeld, de goede oude tijd van thuiskomen na een schooldag en met je maten op Skype bellen en team fortress spelen tot de late uurtjes.
tf2 vanaf de beta gespeeld maar afgehaakt toen al die bergen custom items erbij kwamen met later zelfs community made spul en het gratis maken van het spel.
Waarom was dat een probleem? Ben ik even benieuwd naar.
Gratis betekend doorgaans ook een aanwas aan cheaters, botgebruikers, en mensen die simpelweg weinig toe te voegen hebben. Denk bij de laatste categorie aan scheldkanonnades van 14 jarige pubertjes die het al dan wel of niet met je hele familie hebben gedaan. "Het is een gratis spel, dus wat heb ik te verliezen", denken die groepen vaak :9 .
Ik doelde vooral op de items. But thanks. :P
wat D3F hieronder aangeeft. De playerbase werd er niet beter op. Daarnaast vond ik de items maar weinig toevoegen. Ze werden dan ook steeds gekker en meer OP met steeds meer over de top stats en aanpassingen waardoor classes zo anders gespeeld moesten worden dat je eigenlijk gewoon een nieuwe character had waardoor de balans ook steeds meer zoek raakte.

Daarbovenop kwam nog het gigantische aantal cosmetic items wat in mij ogen niet echt bij de game past en afbreuk doet aan de zorgvuldig bedachte stijl van de game
De multiplayershooter waarin twee teams van zes spelers het tegen elkaar opnemen, kwam in 2007 uit.
Dat hebben ze vast van Overwatch gekopieërd :+
Tja speel met veel plezier veel te veel Tf2 :). De bots zijn helaas nog steeds aanwezig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.