Firmware-update: Synology DSM 6.2.1 build 23824-4

Synology logo (45 pix) Synology heeft een update voor versie 6.2.1 van Disk Station Manager uitgebracht. Synology DSM is de beheersoftware die op diverse nas-producten van het bedrijf draait. De Disk en Rack Stations bieden meer dan alleen extra opslagruimte. Zo kunnen ook back-ups van alle clients op het netwerk worden gemaakt en kunnen bestanden via http, ftp, bittorrent, usenet en emule worden gedownload, zodat bijvoorbeeld energiegulzige pc's 's nachts uit kunnen, terwijl de download gewoon binnenkomt. Verder kunnen via de ingebouwde iTunes-server audio- en videobestanden over het netwerk worden gestreamd, kan met behulp van php en MySQL een dynamische website worden gehost en kan het apparaat als printserver fungeren.

Om versie 6.2 te kunnen installeren, moet minimaal versie 6.0 aanwezig zijn. Verder is het uitsluitend geschikt voor de nasmodellen waarvan het typenummer eindigt op 11 of hoger. In versie 6.2 zijn weinig veranderingen aangebracht die voor thuisgebruikers belangrijk zijn. Voor de zwaardere modellen en de nassen die in bedrijfsomgevingen worden ingezet, zijn wel de nodige veranderingen en verbeteringen aangebracht. In deze update, waarvoor de nas moet worden herstart, zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in version: 6.2.1-23824-4 Changes in version: 6.2.1-23824-3

Synology Disk Station Manager 6.2 bèta screenshot (810 pix)

Versienummer 6.2.1 build 23824-4
Releasestatus Final
Website Synology
Download https://download.synology.com/download/DSM/criticalupdate/update_pack/23824-4/
Licentietype Freeware

Lees meer

Reacties (49)

49
49
35
1
0
6
Wijzig sortering
Zojuist geprobeerd handmatig deze nieuwe versie te installeren op mijn 214Play, maar dat eindigde met de melding: "deze versie moet nieuwer zijn dan uw huidige". Volgens deze link zou dit wel een nieuwere versie zijn. Blijkbaar ziet de NAS dat anders. En daar staat dat hij op versie 2 staat....vreemd.

EDIT: opgelost door handmatig eerst update 3 te installeren incl. reboot en daarna update 4 incl. reboot. Blijkbaar bevat de cumulatieve update die véél groter is niet de 2 genoemde patches, terwijl dit normaal gesproken wel zo zou moeten zijn.

[Reactie gewijzigd door Ignite60 op 25 juli 2024 02:33]

Ik ook nog versie 2 heb een ds216play nog geen update gehad, controleren op updates ziet die ook niks.
Wel vaker gehad dat update niet direct komt kan, maar goed ik heb vorige week pas update 2 gehad van 9 de december(Dat is toch wel laat).

Ik zal hem ook eens handmatig proberen te updaten

edit:

Handmatig updaten bij mij goed gegaan, echter zie ik voor de ds214play geen update.
Jij heb denk ik de gewone ds214 update gedownload, want elke ds variant heeft zijn eigen update file normaal.

Ik heb ook de synology_monaco_ds216play.pat file, en niet de synology_armada38x_ds216.pat gedownload.
Wel gek dat de ds214 geen update file te vinden is hiervoor, ook bij update 3 niet trouwens.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 25 juli 2024 02:33]

https://archive.synology....ogy_evansport_214play.pat dit is de losse update, en de full version (cumulatief):
https://global.download.s...4/DSM_DS214play_23824.pat
Die laatste installeert dus niet, maar wel als je eerst de losse update 3 doet, dan een reboot en dan losse update 4 en reboot. Nog nooit eerder nodig geweest...
Een update voor een 214 kan je niet installeren op een 214 play. Die hebben een hele andere processor.

[Reactie gewijzigd door Ignite60 op 25 juli 2024 02:33]

Dat snap ik dat je 214 update niet op een 214play kan installeren, ik vond echter geen updates voor de 214 versies.
Bij de 216 heten de updates ds216play, dus ik zocht voor jou op ds214play maar vond niks.

Blijkt die dus 214play te heten daarom vond ik hem niet, aangezien update bij mij ds216play heet :)

https://archive.synology....logy_monaco_ds216play.pat
Iemand toevallig een idee of een herstart noodzakelijk is?

Hier staat dat een herstart nodig is, op de link naar Synology kan ik die info vooralsnog niet vinden.

Ah, eindelijk gevonden: https://www.synology.com/nl-nl/releaseNote/DS214+

[Reactie gewijzigd door pven op 25 juli 2024 02:33]

Staat in het artikel:
"waarvoor de nas moet worden herstart,"
Er staat wel vaker iets in de meuk-artikelen hier wat copy&paste van de vorige versie is. ;)
In dit geval terecht, want ze herstarten eigenlijk altijd na een DSM-update :P Zo voorkom je ook dat outdated libs, kernels en executables in het geheugen blijven draaien. Gezien dit een security fix is, is dat best belangrijk. :P

Maar goed, herstart duur 2 a 3 minuten ofzo? Not too bad. :)
Volgens mij sinds een tijd niet meer per se. Verschilt van keer tot keer. Vroeger altijd restart.
Iemand toevallig een idee of een herstart noodzakelijk is?
Voor zover ik weet herstart de nas na installaties van systeem updates.
Goeie vraag:
Voor de zwaardere modellen en de nassen die in bedrijfsomgevingen worden ingezet, zijn wel de nodige veranderingen en verbeteringen aangebracht. In deze update, waarvoor de nas moet worden herstart, zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:
:z
Dat is toch altijd nodig bij een update? Wat is het probleem?
Probleem kan zijn dat er meerdere mensen op verschillende tijdstippen gebruik maken van de NAS, bijvoorbeeld overdag iemand die foto's wil opslaan, terwijl iemand anders 's avonds een filmpje wil streamen en weer iemand anders 's nachts een torrent-download aan heeft staan... Het probleem is dan dus vooral: planning :)

On-topic: zie geen hele grote wijzigingen. Eigenlijk nog nooit gehoord van Netatalk 8)7.
Maar aangezien het een beveiligingsupdate is toch maar z.s.m. inplannen. :)

Edit: netatalk is voor communicatie met de Mac. Geen wonder dus dat ik er nog niet eerder van gehoord had: heb geen Mac hier in huis. :)

[Reactie gewijzigd door Pietervs op 25 juli 2024 02:33]

Dat is ook de vorige versie .3, deze update is update 4.
Klopt, maar die update is niet algemeen uitgerold, geloof ik. Tenminste: ik zit nog op update 2 en hij geeft ook aan dat er nog geen nieuwe updates beschikbaar zijn.
ik had hetzelfde, op een ds214, en zie ook verder omlaag in de reacties, maar ik heb handmatig geupdate, ik kreeg gisteren update 2 pas.....

handmatig ging goed, alleen goed opletten, dat je de juiste versie pakt, ik was via 3 naar 4 gegaan, dat was waarschijnlijk niet nodig geweest.
Nee, dat is niet altijd nodig, soms hoeft er helemaal niks gedaan te worden na een update, soms wordt alleen een enkel onderdeel herstart, en soms is het nodig dat de hele Nas herstart.
Allemaal afhankelijk van welk onderdeel de update krijgt.
Ik begrijp de vraag wel, ik zit zelf altijd met mijn vm's die tijdelijk onbereikbaar worden , en waarvan ik dan weer op iedere vm opnieuw een aantal programma's manueel moet opstarten.
Na iedere update ervaar ik altijd dat ik nog een nieuwe herstart moet doen omdat dl station anders niet meer download volgens de ingestelde tijden.
Dus na een paar dagen gewacht te hebben om te zien of er geen issues optreden zoals in het verleden al meermaals is gebeurd voer ik alles uit.
Ik begrijp de vraag wel, ik zit zelf altijd met mijn vm's die tijdelijk onbereikbaar worden , en waarvan ik dan weer op iedere vm opnieuw een aantal programma's manueel moet opstarten.
Na iedere update ervaar ik altijd dat ik nog een nieuwe herstart moet doen omdat dl station anders niet meer download volgens de ingestelde tijden.
Dus na een paar dagen gewacht te hebben om te zien of er geen issues optreden zoals in het verleden al meermaals is gebeurd voer ik alles uit.
Hier ook altijd een issue.
Mijn lun’s staan op de nassen en ik moet bij elke reboot mijn iSCSI clients stoppen.
iSCSI krijgt toch van de NAS een signaal dat de verbinding verbroken wordt en zal dan een x aantal retries proberen om de LUN weer te koppelen? Afhankelijk van je netwerk, kan het soms ook helpen om CHAP niet te gebruiken als authenticatie-vorm naar je LUN's.

Alternatief is natuurlijk een tweede NAS en MPIO op je clients toepassen; kleine investering maar nooit meer een disconnected LUN (mits je niet beide storage-devices tegelijk reboot).
iSCSI krijgt toch van de NAS een signaal dat de verbinding verbroken wordt en zal dan een x aantal retries proberen om de LUN weer te koppelen? Afhankelijk van je netwerk, kan het soms ook helpen om CHAP niet te gebruiken als authenticatie-vorm naar je LUN's.

Alternatief is natuurlijk een tweede NAS en MPIO op je clients toepassen; kleine investering maar nooit meer een disconnected LUN (mits je niet beide storage-devices tegelijk reboot).
Dan moet je ook je lun’s tussen de nassen repliceren. Lijkt me niet handig.
Dan stel je toch in dat die software zichzelf opstart na reboot? :P
Hmm geen update beschikbaar volgens mijn NAS. Vaag toch. Als het dan zogenaamd critical is.

Hoe kan dit off topic zijn?

[Reactie gewijzigd door Phusebox op 25 juli 2024 02:33]

Yup same here.

Ik heb hier twee DS1817+ en een DS918+ draaien, maar alle 3 zitten ze nog op 6.2.1-23824-2 en ze zien geen updates.
Of te wel volgens mij werkt de update functie niet helemaal lekker als er al twee updates zijn uitgekomen :-(

- edit -
blijkbaar zijn er toch wel meer mensen met dit probleem.
https://community.synology.com/forum/5/post/121581?page=2
https://community.synology.com/forum/5/post/121930

[Reactie gewijzigd door Lammy op 25 juli 2024 02:33]

Heb het bij eerdere updates ook gezien.
In een paar gevallen kwam de update helemaal niet door en moest ik hem handmatig downloaden, in een ander geval duurde het bijna twee weken voordat de update daadwerkelijk beschikbaar was via de automatische update.

Ik wacht het een weekje af, als hij dan nog niet binnen is download ik hem handmatig :)
Ik heb er niet op gewacht en het handmatig geinstalleerd. Geen risico als ze een advisory uitbrengen.
Wel raar dat ie niet automatisch te vinden is...
Ik ga hem maar handmatig updaten. Inderdaad vreemd dat de auto update zo ver achter ligt.
Hier ook nog 2 en geen 4. Er zijn geen updates geeft hij aan.
Bij mij ook nog geen update te vinden en ook nog update 2, meen update 2 zelfs pas vorige week gekregen te hebben.
En auto update staat aan gaat laatste tijd iets niet goed, snap dat een auto update niet direct nieuwste krijgt maar na 2 weken is wel traag.
Ja maar ik heb nog versie ...-2. Niet ...-4
Ik heb hem binnen (sinds gisteren) via autoupdate
Het lijkt ook niet voor alle modellen te zijn. Ik heb een 212j en daar is geen .pat voor te vinden in de archive. Voor de 212 en de 212+ staat hij er wel. Zit ook nog op 2 en er wordt geen nieuwere gevonden.

volgende keer beter kijken, hij staat er wel |:(

[Reactie gewijzigd door justme256 op 25 juli 2024 02:33]

Hier een 412+ en heb ook alles handmatig moeten doen. Inderdaad niet echt rustgevend met de combinatie "critical". Ook al niet omdat hier afgelopen maand de Russen ongewenst aan de NAS deur klopten (als ik de logs tenminste moet geloven :P )
Ik zag vanmorgen dat update 4 nu klaar staat om geinstalleerd te worden.
Blijkbaar slaan we update 3 maar over :-)
Pdf misschien kost dit mij probleem op dat geen enkele app geïnstalleerd wordt, zegt hij keurig dat hij gaat instaleren en zegt daarna dat het niet gedaan is..zelfs handmatig doet ie dat niet ...toch eens gaan nakijken
Is hier handmatig te downloaden :

https://archive.synology....date/update_pack/23824-4/

Reboot is inderdaad nodig. (Is niet altijd zo trouwens.......)
Auto-update vind de update helaas niet, daarom maar handmatig gedownload en gepatched van 6.2.1-23824-2 naar 6.2.1-23824-4 op mijn 413j NAS. Zonder problemen verlopen.
Zoals altijd, na een paar dagen rustig wachten, kwam vandaag het bericht dat er een update beschikbaar was. Probleemloos geïnstalleerd op mijn 214play.

edit: typefout

[Reactie gewijzigd door Toff op 25 juli 2024 02:33]

CRTITAL, maar m dan niet vinden... |:(

Edit: en dan ook nog niet te downloaden zijn |:( |:( |:(

[Reactie gewijzigd door slelieveld op 25 juli 2024 02:33]

Zie https://archive.synology.com/download/DSM/ voor een overzicht van alle DSM uitgaven, van beta tot critical maar ook de major releases. En https://archive.synology....iticalupdate/update_pack/ voor de critical updates zelf.

[Reactie gewijzigd door Indir op 25 juli 2024 02:33]

Dank je, de eerste link bevast geen "critical" update firmwares, de 2e wel. Maar dan... ik heb nu "update 2" en zou ik dan eerst update 3 en dan update 4 moeten doen of zit update 3 in 4? Synology maakt het niet makkelijk door dit gewoon "automatisch" te laten zoeken/gebeuren.
Waarom ie niet automatisch te vinden is is mij ook een raadsel gezien het om een "critical security patch" gaat, maar je kan handmatig rechtstreeks naar update 4 patchen.
Indien je er niet helemaal zeker van bent kan je update 23824-3 en daarna 23824-4 installeren. Al meen ik ergens op Reddit gelezen te hebben dat als je update 23824-4 installeert, dat deze cumulatief hoort te zijn waarmee je gelijk update 23824-3 te pakken hebt.

[Reactie gewijzigd door Indir op 23 juli 2024 11:51]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.