Versie 4.8.3 van WordPress is uitgekomen. Met dit programma, dat onder een gpl beschikbaar wordt gesteld, is het mogelijk om een weblog op te zetten en bij te houden. WordPress is eenvoudig in te stellen en kan binnen vijf minuten draaien als er al een server met php en MySQL beschikbaar is. Er zijn mogelijkheden om de functionaliteit van WordPress, naast bloggen, verder uit te breiden en het uiterlijk met plug-ins en thema's aan te passen. In versie 4.8 treffen we onder meer vernieuwde widgets aan voor het invoegen van afbeeldingen, geluid, video en tekst. In deze update is een beveiligingsprobleem verholpen en updaten wordt dan ook aangeraden.
WordPress 4.8.3 Security ReleaseWordPress 4.8.3 is now available. This is a security release for all previous versions and we strongly encourage you to update your sites immediately.
WordPress versions 4.8.2 and earlier are affected by an issue where
$wpdb->prepare()
can create unexpected and unsafe queries leading to potential SQL injection (SQLi). WordPress core is not directly vulnerable to this issue, but we’ve added hardening to prevent plugins and themes from accidentally causing a vulnerability. Reported by Anthony Ferrara.This release includes a change in behaviour for the
esc_sql()
function. Most developers will not be affected by this change, you can read more details in the developer note.