Software-update: Classic Shell 4.3.1

Classic Shell logo (75 pix)Versie 4.3.1 van Classic is Shell uitgekomen. Classic Shell kan aanpassingen doen aan het uiterlijk van Windows Verkenner, Internet Explorer, de startknop en het startmenu in Windows 7, 8 en 10. In Windows 8 of hoger kan het ook een klassieke startknop en startmenu toevoegen. Het programma is niet meer opensource, maar nog wel gratis te gebruiken. In deze uitgave is officiële ondersteuning toegevoegd voor de Creators Update van Windows 10 en zijn er diverse problemen verholpen.

Changes in version 4.3.0:
  • Official support for the Creators Update version of Windows 10
  • Added a setting to clear icon cache
  • Multiple minor improvements and bugfixes

Classic Shell

Versienummer 4.3.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10
Website Classic Shell
Download http://www.classicshell.net/downloads/
Bestandsgrootte 6,86MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

13-08-2017 • 16:04

62

Bron: Classic Shell

Reacties (62)

62
56
36
0
0
7
Wijzig sortering
Classic Shell™ is free software that improves your productivity, enhances the usability of Windows and empowers you to use the computer the way you like it.
Uhm, zonder Classic Shell is mijn productiviteit op Windows prima. De bruikbaarheid is ook dik in orde en ik gebruik mijn computer al zoals ik het wil
The main features are:
Highly customizable start menu with multiple styles and skins
Het Start menu is al behoorlijk te customizen en waarom zou ik meerdere skins willen :?
Quick access to recent, frequently-used, or pinned programs
Uhm, dat kan al met het normale Windows Start menu :?
Find programs, settings, files and documents
En die kan ik zonder Classic Shell niet vinden of zo :?
Start button for Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 and Windows 10
Windows 7, 8, 8.1 en Windows 10 hebben al een Start button :?
Toolbar and status bar for Windows Explorer
Windows Explorer heeft een tool- en statusbar :?
Caption and status bar for Internet Explorer
Wut :?

Kortom, wat een nutteloos stuk software. Zal vast aan mij liggen hoor.
Kortom, wat een nutteloos stuk software. Zal vast aan mij liggen hoor.
Inderdaad ligt dat aan jou. Uiteraard kan je prima zonder ... als het zou moeten, maar het bestaat voor een reden. Ik vind dat je mensen, die graag een simpel startmenu willen hebben, onterecht loopt af te zeiken.
Then again, veel simpeler dan alleen een alfabetische lijst van al je software kan haast niet.
Jawel: Windows Search. Ik begrijp echt niet waarom mensen nog in die lijst aan het scrollen zijn :?
Helemaal mee eens Friemel.
Bovendien is het al meer dan 25 miljoen keer gedownload, dus er zijn er meer die er zo over denken.
Wat mij bijzonder irriteert is dat vele die vinden dat het overbodig is (en dat is natuurlijk ieders goed recht) blijven zeuren dat het niet zinvol is en de gebruikers ervan afdoen als sukkeltjes...
Ik vind dat je mensen, die graag een simpel startmenu willen hebben, onterecht loopt af te zeiken.
Waar lees jij dat ik mensen aan het afzeiken ben :? Ik geef mijn mening over dit stuk software, ik geef nergens een waardeoordeel over de gebruikers van deze applicatie...
Ik ben het in Windows 8.0 gaan gebruiken. Die had geen startknop.

Wat de statusbar betreft, het geeft extra informatie zoals bestandsgrootte, beschikbare schijfruimte en totale grootte van de geselecteerde bestanden.
Zaken die in 8 uit Explorer gehaald zijn.
Er is vast een reg-hack om dit allemaal weer aan te zetten maar dit werkt voor mij net zo makkelijk.

Verder voegt het inderdaad niet zoveel meer toe in Windows 10 tenzij je verstokt bent aan de oude XP of 7 interface.
Je hebt toch de balk in de rechter zijkant die deze informatie plus nog veel meer andere properties kan weergeven? Ik vind die een heel stuk handiger.
Je bedoelt de "details pane"?
Die geeft geen informatie over je totale selectie en neemt veel meer ruimte in dan de simpele statusbalk.
Meestal niet aan mij besteed.
Nou wil ik niet lullig zijn, maar mijn details pane èn status bar geeft wel degelijk de informatie aan die jij wenst. Zie hier een screenshot van een selectie van bestanden. Zowel vanonder zie ik het selectieaantal en de grootte in MB's van de selectie als rechts.

[Reactie gewijzigd door xFeverr op 22 juli 2024 13:39]

Yup maar nog steeds geen vrije schijfruimte.
Alles in de taakbalk ik voor mij het fijnste. Prima als je het daar niet mee eens bent.
idd wat wil je nog makkelijker hebben als je proggies in de rechterbalk in windows 10.
classic shell is voor mensen die maar geen afscheid kunnen nemen van windows 7/8.1
Wat kun je nog gemakkelijker hebben dan het startmenu van Windows 7?

Het is gewoon een persoonlijke voorkeur, en met niet kunnen afscheid nemen of niet kunnen aanpassen heeft dit niets te maken, ik heb mijn eerste maand Win10 geprobeerd met het nieuwe startmenu, maar de search beviel me niet (die is echt beter bij classic shell) en ook de rest vond ik net iets aangenamer op de Win7 manier. Maar zoals gezegd dit is persoonlijke voorkeur.
Wat kun je nog gemakkelijker hebben dan het startmenu van Windows 7?
Het Windows 10 Startmenu :Y)
Ik gebruik het zodat ik niet meer met die irritante tiles die half je scherm opvreten, hoeft te zitten. Classic Shell is gewoon objectief gebruiksvriendelijker en maakt beter gebruik van een kleinere ruimte.

Edit: Het is ook gewoon irritant als je een programma zoekt in de start menu shortcuts dat je eerst een kilometer moet gaan scrollen, ook geen issue in Classic Shell. Je kan heel goed zien dat de Windows 10 start menu nog steeds meer voor tablets/hybrids gemaakt is zodat je er makkelijker op kan drukken, maar ze zijn veel te groot voor muisgebruikers.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 22 juli 2024 13:39]

ik vind de tiles handig omdat je ze kan groeperen, alle office bij elkaar, graphics stuff, cloud services etc. Maar het meeste gebruik ik de shortcuts op de desktop
Classic Shell is gewoon objectief gebruiksvriendelijker
Dat is jou mening. Dat maakt het nog geen feit. Net zoals het mijn mening is dat ik vind dat CS nutteloos is.
Ik begrijp niet wat je probleem is met de tiles. Deze verschijnen alleen in het Start menu en zijn dan nog zeer overzichtelijk in te delen en te groeperen. Daarnaast geven ze interactieve info die in bepaalde gevallen zeer handig kan zijn in de beslissing om de app te openen of niet.
Edit: Het is ook gewoon irritant als je een programma zoekt in de start menu shortcuts dat je eerst een kilometer moet gaan scrollen
Je hebt nog nooit gehoord van de Search functie in Windows? De lijst met programma's gebruik ik werkelijk nooit.
maar ze zijn veel te groot voor muisgebruikers.
Daar ben ik het echt mee oneens. Ik vind het Windows 10 Startmenu echt een verademing voor muisgebruik. Het Startmenu voor touchscreens wordt overigens doorgaans fullscreen weergegeven. Het Start menu op de Desktop opent zoals je gewent bent zoals in bijvoorbeeld Windows 7 (lees: niet fullscreen). Het is wat mij betreft geen argument omdat je de keuze hebt om de LiveTiles in 3 groottes weer te geven in je Start Menu.
Ik vind het gewoon handig als alles in een menu gestopt zit, zonder dat je eerst door 5 menu's moet gaan klikken. Een goed voorbeeld is dat je libraries links, control panel items allemaal in een menu zitten.

De tweede grote probleem dat ik heb met de Windows 10 startmenu: Ik vind de menu gewoon schijtlelijk.
Als je het startmenu opent, en een bepaalt programma zoekt, druk dan maar eens op de eerste letter van de naam van het programma. Komt ie zo tevoorschijn. Ik heb trouwens zelf praktisch alle tiles uitgezet.
Het hele menu is juist erg muisvriendelijk gemaakt. Ook qua grootte is vanalles in te stellen. Het is niet meer zoals het was toen w10 net uitkwam.
Klopt, ik gebruik het namelijk naar complete tevredenheid. Als je niet de doelgroep bent voor deze software dan heeft zo'n commentaar weinig zin.
Zo ver ik weet heeft Windows 8 toch echt geen startknop hoor, pas bij Windows 8.1 kwam die weer terug. Voor gebruikers van Windows 8.0 was dit echt een goed stuk software, aangezien daar dus zowel het startmenu als de startknop ontbrak.
Het Win7 Startmenu vind ik aangenamer dan Windows 10 (uiteraard is dat persoonlijk)

Bovendien is search van Classic Shell beter dan die van Windows10 (ja dit heb ik al meerdere keren vastgesteld dat ik zaken met de classic shell search vind en met de Windows search niet)

Classic Shell IE/Explorer installeer iik niet mee, gebruik ik ook niet.

Bevalt je alles aan Win10? Dan heb je dit inderdaad niet nodig.

[Reactie gewijzigd door Clemens123 op 22 juli 2024 13:39]

Dit soort tools zijn opgekomen toen Windows 8 uit kwam en alleen het toenmalige metro start menu had.

Ondertussen al lang weer achterhaald inderdaad. Classic start/shell was we een van de fijnste in deze categorie wat mij betreft.
Voor mij was het alleen geweldig met Windows8. Erna werd het voor mij overbodig.
Je gebruikt wel erg veel het woordje 'ik' in je bijdrage.
Dat komt omdat IK een mening geef over deze applicatie en dus niet probeer te generaliseren. Tweakers.net is immers een platform om te discussiëren over dit soort zaken nietwaar?
Hoe krijg je die explorer zwart?
Zit dat in Classic Shell?
Dat lijkt me nou een mooie toevoeging!
Niet meer nodig met Windows 10 laatste build, ik ben inmiddels al gewend aan het start menu nu.
Ik gebruik het zelf met veel plezier, heb het niet zo op al die windows metro meuk.
Voor de taskbar skinners onder ons: de bug dat de texture enkel links en rechts te zien was (maar niet in het midden waar de programmas stonden) is gefixed. Dingen als dit zijn nu mogelijk:
http://puu.sh/x97AJ/2b6b960b20.png

Voor degenen die dit nutteloos vind...installeer het gewoon niet.
Ik vind het Win7 startmenu gewoon fijner dan dit van Win10.
Bovendien is de search van classic shell gewoon beter dan die van Windows 10 (test het zelf gerust uit, CS komt met meer en betere resultaten)
Wel installeren als Admin, want anders krijg je een 2503 error en kan je het niet installeren.
Gebruik Classic Shell ook op Windows 7. Heerlijk om de dingen zo te kunnen instellen als ik wil :P
Windows 8 start menu vond ik prima en het Windows 10 start menu vind ik gewoon goed en veelzijdiger dan Windows 7 startmenu.

Begreep de hele heisa om het startmenu toen ook niet helemaal, men vindt hetzelfde principe op een tablet geweldig maar kan er niet mee overweg op de computer.

Het is uiteraard een persoonlijke voorkeur maar ik vind het tot dusver geen slechte ontwikkeling.
Even ter info, classic shell is echt een lifesafer! Kan niet meer zonder.
Je klikt het startmenu en begint met het typen van de naam van de app die je zoekt, enter. Veel sneller word het niet.
Maar de zoekfunctie is een van de meest waardeloze die ik ken. Ik type snel, hoe vaak ik al windows toets --> putty type en er allen 'utty' geregistreerd wordt. Dan vindt 'ie niks want hij zoekt alleen met iets van 'starts with' en niet 'contains'.

Bovendien heb ik veel klanten en gebruikers waar het Windows 10 menu gewoon opeens niet meer functioneert. Momenteel op mn eigen laptop. Ik kan iets starten door onder de letter van de applicatie de applicatie aan te klikken, maar wanneer ik hem zoek door te typen en hij vindt m, kan ik daarop klikken wat ik wil maar gebeurt er niks.

En zet UAC maar eens uit, grote kans dat je search niet meer werkt want se cortana app die onder water wordt gebruikt werkt niet zonder uac aan... Daar heb ik met name onder 2016 servers last van...

Ik zeg vooral niet dat classic shell de holy grail is (wij gebruiken het niet) maar Windows 10 is naast elke keer anders na een update, dus niet consistent, ook niet stabiel genoeg. Voor ons althans.
En zet UAC maar eens uit
Liever niet
Ik heb een aantal servers met GUI te beheren waar je UAC niet aan wil. Uberhaupt is het voor ons een crime om op je admin-bak UAC aan te hebben staan. Heb je je hele commandline ingetypt en dan is het weer access-denied. MS stelt zelf ook dat je het wellicht wel eens niet wil gebruiken:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2526083

[qoute]
For a Windows-based server on which the sole reason for interactive logon is to administer the system, the goal of fewer elevation prompts is neither feasible nor desirable. System administrative tools legitimately require administrative rights. When all the administrative user's tasks require administrative rights and each task could trigger an elevation prompt, the prompts are only a hindrance to productivity. In this context, such prompts do not and cannot promote the goal of encouraging development of applications that require standard user rights. Also, such prompts do not improve the security posture. Instead, these prompts just encourage users to click through dialog boxes without reading them.
[/quote]

Dus ja, op je desktop voor reguliere gebruikers: UAC absoluut aan. Voor mij als admin? Uit. Op 'advies' van MS. Resultaat? Het meest basale van je OS, namelijk de mogelijkheid om applicaties te starten (je startmenu) werkt niet meer. 10 punten MS.
En wat als je niet wilt typen maar alleen muisklikken? Classic shell is echt wel een stuk gebruiksvriendelijker en overzichtelijker.
Het idee van icoontjes is toch dat je het plaatje makkelijker herinnert dan de naam?

Overigens, het wordt nog sneller als je de muis negeert, en op de linker windows toets drukt...
Wat kun je anders niet met windows? Alles zit op een andere plek, maar onvindbaar is er toch niets?
Klopt. Maar aangezien mensen geen zin hebben om windows weer opnieuw te leren kennen is een programma als classic shell ideaal. Het is gewoon het oude windows 7 startmenu (of nog ouder als je dat wil) alleen met extra tweak mogelijkheden zoals kleuren, indeling, etc voor diegene die dat willen. Zelf vind ik het ideaal. Natuurlijk is alles nog gewoon aanwezig en te vinden. Maar een tool als deze maakt de overgang van Windows 7 naar 8 of hoger wel een stuk eenvoudiger.
Absoluut niet, vanaf dat moment werken deze mensen met een aangepast systeem. Zodra ze ergens anders zijn, een nieuw device kopen, een update installeren die niet wordt gesuppord, de mensen hiervan omgekomen zijn bij een ongeluk of wat dan ook is het klaar...
Vooral op oudere pc's merk je dat dit op de "achtergrond" meedraait. Het kost redelijk wat power.
Iets wat je meestal op een oud beestje al tekort komt... :(
Was vroeger een prima progje, nu niet meer nodig voor wat ik wil. Heb momenteel meer aan Bash on Ubuntu en de Windows Godmode.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.