Ondanks een enkel minpuntje is Torchlight II een prima actie-rpg. Het is vast helemaal gemodelleerd naar het voorbeeld van Diablo - en vooral van Diablo II - maar dat is ook niet vreemd: Runic-oprichters Max en Erich Schaefer stonden aan de wieg van Blizzard North, de studio achter de eerste Diablo-games. En dan nog: er is genoeg dat Torchlight II een eigen karakter geeft. Het spel is sneller, er zit lekker wat variatie in de classes en de loot is prima verzorgd. Vooral de skill trees van de classes zijn goed uitgewerkt: daarmee kan je je character op een prettige manier naar je hand te zetten. Het is alleen zo jammer dat de opties om te 'respeccen' zo beperkt zijn: je zult daardoor weinig gebruikmaken van de vele opties die de skill trees bieden. De kans is zelfs groot dat je blijft hangen bij de twee skills waarmee Runic je laat beginnen.
Het is erg fijn dat Runic de spelwereld van Torchlight II een stuk groter gemaakt heeft dan die van zijn voorganger: het spel heeft nu de omvang van een volwaardige game. Verder is de toevoeging van multiplayer een zegen. De lobby is wat simpel en het ontbreken van chat is een stevig nadeel, maar als je eenmaal aan het spelen bent, is dat allemaal geen probleem meer. Het verhaal van de campagne is een aanfluiting, daar hoef je de game niet voor te kopen, maar het nieuwe Charge-mechanisme werkt uitstekend en houdt de vaart erin. Torchlight II is al met al een heerlijk snelle rpg geworden, die hier en daar wat ruwe randjes heeft, maar die worden ruimschoots goedgemaakt door de lage prijs.
- Charge houdt de vaart er in
- Lekker snel
- Veel variatie in skills
- Multiplayer
- Prijs
- Experimenteren met skills loont niet
- Lobby mist chatfunctie
- Interface wat rommelig
- Matig verhaal
| Titel | Torchlight II |
|
| Platform | pc | |
| Ontwikkelaar | Runic Games | |
| Uitgever | Runic Games | |
| Releasedatum | reeds verschenen |
[Reactie gewijzigd door StarC op woensdag 3 oktober 2012 08:44]
[Reactie gewijzigd door stamp op woensdag 3 oktober 2012 11:55]
[Reactie gewijzigd door Whatevar op woensdag 3 oktober 2012 10:58]
[Reactie gewijzigd door Whatevar op woensdag 3 oktober 2012 15:44]
[Reactie gewijzigd door Marcelloz op woensdag 3 oktober 2012 09:26]
[Reactie gewijzigd door Sinester op woensdag 3 oktober 2012 16:43]
Wat ik een groot nadeel vindt aan de GUI in TL2 is dat de tabjes, waarmee je de boel opent, aan de zijkanten van het beeld zitten, in plaats van op de balk onderaan. Aan de zijkanten zit je al snel op zo'n tab te klikken, terwijl je eigenlijk in een paniekreactie probeerde van dat monster weg te rennen door gewoon een ruk aan je muis te geven en te rennen voor je leven. In plaats daarvan zit ik nu ineens naar de inventory van mijn pet te kijken, terwijl dat monster mijn lijk opvreet. Lekker nuttig. Dat had ik toch anders gedaan.Welke punten zijn dan fanboy-achtig? Ik vind het veelal objectief.
Het punt van de GUI is verkapt subjectief, als tegengewicht bedoeld.
Zo kun je in je review wel zeggen dat de Torchlight 2 GUI karig en rommelig is, maar als je dat niet onderbouwt en de Diablo 3 GUI prima vindt (daar zie ik het niet terugkomen in de minpunten), dan is de schijn dat je een voorkeur hebt voor Diablo 3 al snel gewekt.
[Reactie gewijzigd door TRG op woensdag 3 oktober 2012 11:09]
[Reactie gewijzigd door finraziel op woensdag 3 oktober 2012 23:52]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True