Vodafone zal alleen in drukke gebieden de 4g-frequentie gebruiken die de iPhone 5 ondersteunt. Dat zegt de provider in antwoorden op vragen van Tweakers. Net als KPN gebruikt Vodafone primair de 800MHz-band.
Het is nog onduidelijk op hoeveel plekken Vodafone de 1800MHz-band gaat gebruiken voor 4g-dekking, maar het is voor de provider in elk geval niet de belangrijkste frequentie. "Vodafone heeft efficiënte 800MHz-frequenties weten te bemachtigen", zegt woordvoerder Richard Mes tegen Tweakers. "Onze doelstelling is het realiseren van landelijke 4g-dekking via de 800MHz-band, en het realiseren van capaciteit en snelheid door het inzetten van de 1800MHz-band."
Daarmee zit Vodafone op dezelfde lijn als KPN, dat zijn netwerk tot nu toe geheel heeft gebouwd in de 800MHz-band en de iPhone 5 alleen zal ondersteunen in drukke gebieden. T-Mobile heeft bij de grote frequentieveiling vorig jaar geen 800MHz-frequenties kunnen kopen en belooft dus wel landelijke 4g-dekking voor de iPhone 5 via de 1800MHz-frequenties. De vierde Nederlandse provider, Tele2, heeft geen frequenties in de 1800MHz-band.
De iPhone 5 ondersteunt 4g vrijwel als enige niet op de frequenties die KPN en Vodafone primair gaan gebruiken. Andere smartphones met 4g, waaronder de Samsung Galaxy S4, HTC One, Sony Xperia Z, Nokia Lumia 920 en BlackBerry Z10, hebben allemaal wel 4g op 800MHz, naast 1800MHz. Ook de volgende iPhone ondersteunt naar alle waarschijnlijkheid 4g bij KPN en Vodafone. Omdat de 800MHz-band een van de internationale standaarden is geworden, ondersteunen vrijwel alle basebandchips 4g op 800MHz. Vodafone begint na de zomer met het aanbieden van 4g.
[Reactie gewijzigd door ronaldmathies op vrijdag 22 maart 2013 15:25]
Juist van een "wereldwijd model" verwacht ik ondersteuning voor een breed palet aan standaarden zodat hij het ook daadwerkelijk over de hele wereld doet...De iPhone is een niet een europees model maar een wereldwijd model.
[Reactie gewijzigd door Jasper Janssen op zaterdag 23 maart 2013 15:23]
Wat een verexcusering voor Apple weer zeg.Dat nu in europa pas een aantal operators komen met 800 kan, maar dat is nu pas. En voornamelijk alleen Europa. De iPhone is een niet een europees model maar een wereldwijd model.
[Reactie gewijzigd door houseparty op zaterdag 23 maart 2013 11:28]
Wat een Apple-gebash weer. De iPhone, in het model wat hier verkocht wordt, ondersteunt drie LTE banden*. Alleen helaas is 800MHz er niet een van.[...]
Apple heeft bezuinigd op de gebruikte chips en antennes zodat ze maar 1 4G frequentie ondersteunen.
Ja echt niet. Er zijn fucking 44 LTE-banden gedefinieerd, tussen 700MHz en 3.4GHz. Er is geen enkel apparaat, laat staan een telefoon, die ze allemaal ondersteunt.Andere toestellen van andere fabrikanten ondersteunen wel gewoon netjes alle banden. De bal ligt dus gewoon bij Apple om met hun volgende model niet meer te bezuinigen op chips, en zo dus gewoon alle banden te ondersteunen.
[Reactie gewijzigd door CyBeR op zaterdag 23 maart 2013 22:43]
[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op vrijdag 22 maart 2013 22:18]
Wat in dit artikel verteld wordt is anders geen nieuws hoor. Er is al meer dan genoeg berichtgeving hier op t.net en andere tech sites/media geweest dat de iPhone5 slechts één van de drie 4G banden ondersteunt. We weten al vanaf 2010 welke banden gebruikt zullen gaan worden.Ik weet nog dat Vodafone trots vertelde dat de iPhone 5 op hun netwerk ging draaien. Zelfs toen ik vorige maand mijn abbo verlengde was dat de stelling.
[Reactie gewijzigd door houseparty op zaterdag 23 maart 2013 09:44]
[Reactie gewijzigd door timvdl op vrijdag 22 maart 2013 17:31]
[Reactie gewijzigd door Garyu op vrijdag 22 maart 2013 16:29]
[Reactie gewijzigd door ElmarNieser op vrijdag 22 maart 2013 14:57]
[Reactie gewijzigd door PhysicalMagic op vrijdag 22 maart 2013 16:02]
Het is al sinds 2010 bekend dat in Europa de 800, 1800 en 2600MHZ banden gebruikt zouden gaan worden.De iPhone 5 is van September 2012, toen was de 800 MHz band nog lang niet zo populair.
[Reactie gewijzigd door houseparty op zaterdag 23 maart 2013 09:43]
Niet echt, die ervoor zorgt dat de providers zich in bochten moeten wringen zou beter kloppen.dat het Apple is, die zich weer eens aan zijn 'eigenwijsheid' steen stoot...
Natuurlijk wel.Had Apple rekening moeten houden met de komst van de andere frequenties? Nee, lijkt me onzin. Apple kon moeilijk de uitkomst van die veiling voorspellen,
Dit betreft niet alleen NL, maar bijna heel Europa. En heel veel plaatsen elders op de wereld waar de 800MHZ en 2600MHZ banden ook vrijgegeven zijn voor 4G.en besef dat Nederland als marktgebied ook maar een onbeduidend postzegeltje is.
[Reactie gewijzigd door houseparty op zaterdag 23 maart 2013 09:41]
[Reactie gewijzigd door firest0rm op vrijdag 22 maart 2013 15:18]
[Reactie gewijzigd door luappul op vrijdag 22 maart 2013 15:23]
Als je je zou inlezen in de techniek, dan zou je eenvoudig kunnen afleiden dat het vele malen meer efficient (bron: KPN.pdf, p.5) om een dekkend 4G-netwerk te realiseren op de 800MHz-band dan op de 1800MHz-band....Voor de providers is dat misschien wel zo maar dan vooral omdat dit meer te maken heeft met het verkrijgen van de licenties. Dit staat los van de techniek. ...
[Reactie gewijzigd door hieper op vrijdag 22 maart 2013 17:20]
Kortom, het bereik van 1800 is dan wel minder dan 800 maar de capaciteit is veel groter. Het verminderde bereik is op te lossen door het bijplaatsen van masten.The high population density of The Netherlands, combined with KPN’s dense site grid, allows KPN to offer 4G LTE services nationwide using a combination of the 800MHz, 1800MHz and 2.6GHz TDD bands. Although propagation in the 1800MHz band is less than for 800MHz, the 1800MHz band is very important for LTE in Europe, and is available on a number of key flagship devices such as Apple’s iPhone 5, Samsung’s Galaxy S3 and Nokia’s Lumia 920. The higher frequency 1800MHz and 2.6GHz TDD bands also provide additional capacity to its 4G LTE network to sustain the highest quality at peak times and in high-usage locations.
[Reactie gewijzigd door rickertsnaak op vrijdag 22 maart 2013 15:01]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True