Hoofdcategorieën
Device Settings

'Microsoft brengt op 11 oktober Windows Phone 7 uit'

Door Bauke Schievink, donderdag 9 september 2010 14:46, views: 18.424

Microsofts nieuwe mobiele besturingssysteem, Windows Phone 7, wordt waarschijnlijk op 11 oktober officieel uitgebracht. De eerste telefoons met het nieuwe OS moeten dan later in oktober verschijnen.

Technologiesite Pocket-lint claimt van verscheidene bronnen te hebben gehoord dat Microsoft volgende maand een presentatie in New York heeft gepland. Microsoft zelf wilde geen commentaar geven over de lancering van het OS. Eerder werd al bekend dat de kosten die met het uitbrengen van Windows Phone 7 gepaard gaan rond een miljard dollar zouden liggen.

Microsoft kondigde Windows Phone 7 tijdens het Mobile World Congres in Barcelona aan, waarna de maker met de testfase van het OS begon. Het nieuwe mobiele besturingssysteem kreeg vorige week de rtm-status en werd naar telefoonfabrikanten verscheept, zodat zij de software in hun smartphones kunnen verwerken.

Verscheidene fabrikanten zijn van plan om toestellen met Windows Phone 7 uit te brengen. Onder andere Samsung, LG, HTC en Asus hebben plannen om Microsofts mobiele besturingssysteem voor hun smartphones te gebruiken.

Volgende 15:12 BEA: verkoop pc-games in België met 13% gedaald door piraterij
Vorige 14:18 UPC maakt programmeren dvr via mobiel mogelijk
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Zoals een bekend personage in starcraft 2 zei "It`s about time"

Ja, maar waarom zo officieel RTM gaan en vervolgens officieel lanceren zoals bijvoorbeeld bij dekstop OS gebruikelijk is. Bij alle andere besturingssystemen als Android, iOS, blackberry of Symbian hoor ik dat nooit. Die brengen om de haverklap nieuwe versies uit en worden continue aangepast, zonder officiele RTM status of lancering.

Hoe zit dat?

[Reactie gewijzigd door dirkjesdirk op donderdag 9 september 2010 21:08]


Dit komt onder meer omdat het echt een nieuwe generatie van windows mobile is, en omdat het niet gelukt is om het product aan een hype te plakken zal er dus flink geïnvesteerd moeten worden aan promotie en dan is een dag die in het teken staat van windows phone 7 geen gek idee.

Daarnaast is de eerst versie van de iphone ook erg gepromoot, en zij hadden het voordeel van het succes van de ipod en itunes om relatief eenvoudig zieltjes te winnen.

Dat hype verhaal is een beetje dunnetjes want in ieder geval bij iOS van Apple gebeurt precies hetzelfde. iOS 4.1 is vorige week RTM gegaan nadat dit met veel bombarie gemeld was door Steve Jobs en deze week komt hij uit. Daarvoor zijn er allerlei beta versies geweest.

[Reactie gewijzigd door Volkie op vrijdag 10 september 2010 08:34]


ik denk dat ze veel te laat zijn.

Ben benieuwd hoe ze tig jaar achterstand gaan inhalen.............dan moet dit toch verrekte goed worden.

dat ze dat niet op 10-10-10 doen, maar op 11-10-10

10-10-10 is op een zondag, niet echt de meest conventionele dag om iets uit te brengen.

Ik ben benieuwd of Windows Phone 7 in de praktijk echt concurrentie gaat vormen voor iOS en Android. :)


nou nou nou... Android is misschien superieur maar de HTC Desires van mijn collega's vallen bij bosjes om.
Enkele problemen:
- Internet browsen... apparaat reboot
- 's morgens op laden na de middag leeg zonder intensief gebruik
- Omschakelen van 3G naar Wifi en terug werkt niet -> geen verbinding dus (reboot required)

nou nou nou... het was ook niet zo heel erg serieus bedoeld.
Ik heb ooit een Windows Phone gehad, ik ken iOS van dichtbij en ik heb zelf een Androidfoon. Ik vind ze allemaal 'iets' hebben, maar omdat ik nu een HTC Legend heb, die het (gelukkig) wél goed doet..., ben ik daar zéér over de spreken.

Je hebt ooit windows mobile gehad. Is iets totaal anders...

Bedoel je niet dat je ooit een windows Mobile hebt gehad ipv een Windows Phone?
Microsoft heeft dat veouderde mobile weg gegooid en is met windows phone volledig overnieuw begonnen. We hebben hier een beta van windows phone en het lijkt in de verste verte niet op een windows mobile device.

Stomme marketing van Microsoft wat dat betreft, want iedereen gaat er natuurlijk vanuit dat phone 7 een doorontwikkeling op mobile 6 of 6.5 is.

En ook windows mobile is windows mobile niet. Mijn win mobile 6.5.3 draait retenstabiel en is fingerfriendly en snel (op m'n hd2)..

Een boel mensen blijven zeuren over een ervaring die ze hadden met windows mobile 2003..

6.5.3 wellicht, hoe lang hebben ze daar over gedaan? Dat is echt geen excuus hoor, ik heb dezelfde ervaring met WM vanaf 2001 tot aan 6, daarna ben ik eindelijk wat anders gaan proberen.

Microsoft gooit nooit iets weg maar plakt gewoon een nieuw behang over het oude. Oude wijn in nieuwe zakken.

/offtopic:

Eh, Desire gebruiker hier (inmiddels met Android 2.2):

Internet Browsen: Zowel built-in als Ppera werken vlekkeloos en snel; geen reboot
Batterijduur: Wifi, Bluetooth en 3G aan, beetje bellen, veel smsen; 's avonds nog 40% batterij over
Omschakelen 3G en Wifi doe ik 10x per dag ongeveer (automatisch, doordat ik kantoor verlaat e.d.), werkt perfect zonder reboot (ook met Android 2.1)

Je collega's hebben iets geks gedaan of hebben pech denk ik. Spontane reboot is me volgens mij sinds juni 2010 1x gebeurd, door een third party app.

Ik heb nergens last van en ik heb een goedkoper toestel (Ik heb dus geen HTC Desire :))

- Internet browsen... apparaat reboot
Windows Phone 7 browser is veel vloeiender in scrollen en is even snel in laden en tonen van webpoagina's.
Ook boot een Windows Phone 7 veel sneller dan een iPhone of Android Froyo telefoon maar ik ben nog niet een reviewer tegen gekomen die een spontane reboot op Windows Phone 7 kreeg en ze hebben vele honderden review telefoons rondgestuurd.

Ik geloof niet dat smoother dan mijn Desire gaat, want dat gaat gewoon zonder stotteren?

Uhm...

"de HTC Desires van mijn collega's vallen bij bosjes om"

- Internet browsen... apparaat reboot
- 's morgens op laden na de middag leeg zonder intensief gebruik
- Omschakelen van 3G naar Wifi en terug werkt niet -> geen verbinding dus (reboot required)

Een Desire gebruiker hier...

Wat voor een virus staat daar op? Daar heb ik allemaal echt geen last van.

hmmm is dan niet wat hardware matig stuk?
alleen dat snel leeg kan door dat er applicaties open blijven staan

Waarom noem je alleen Android en iOS?
Het Blackberry OS heeft een veel sterkere basis, evenals Symbian. Symbian gaat overigens aan de leiding in verkopen en heeft bijv met de Nokia N8 weer prima hardware.

Windows zal trouwens vooor de 5e plek nog taaie concurrentie krijgen van Bada en Meego die worden gesteund door hardwareboeren.

edit: Microsoft gaat niet opgeven en zal zich op termijn een stevige positie verschaffen. Tegen welke kosten is de vraag. Als er niet binnen 2 jaar resultaat is, kost het ze iig een CEO. Ballmer heeft er een hlaszaak van gemaakt en het speelveld is niet eenvoudig.

[Reactie gewijzigd door snirpsnirp op vrijdag 10 september 2010 01:06]


Juist! Het is volgens mij niet 'alleen maar' Windows Phone 7 versus IOS, Android, Symbian en BBOS, maar ook nog eens versus Bada en Meego, en misschien nog wat kleinere spelers. Dus minimaal zes gevestigde spelers.

Ik ben heeel benieuwd wat de komende maanden gaat brengen. Ik denk dat voor Microsoft een cruciale periode aanbreekt, omdat er een verschuiving is naar steeds kleinere apparaten.

Misschien omdat 10-10-10 een zondag is. ;)


Hahaha! Juist! En voor gill hieronderboven: ik heb al de twijfelachtige eer gehad om met WP7 te mogen prutsen. Geef mij maar Android of BB OS6, wat een pruts-OS is dat WP7 zeg. Heel karig, heel beperkt en niet zo logisch als WM6.x... Ik ben het met Schnupperpuppe eens, WP7 is een maandagmorgenmonster :)

[Reactie gewijzigd door FooLsKi op donderdag 9 september 2010 15:54]


Op 10-10-10 gebeuren al andere bijzondere dingen, zoals het uiteenvallen van de Nederlandse Antillen.

Maar ontopic:

Ik ben zeer benieuwd naar dit besturingssysteem en hoe het verhoudt tot Android en iOS. Ben benieuwd of het de massa kan aanspreken.

Android had bv tijdens het groot worden duidelijk in het begin een underdog positie, wat vervolgens de massa aanspreekt. Ik weet niet of MS hetzelfde zal krijgen.

Op 10-10-10 gebeuren al andere bijzondere dingen, zoals het uiteenvallen van de Nederlandse Antillen.
Oh, ik dacht dat je de release van Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat bedoelde. :P

[Reactie gewijzigd door mcDavid op donderdag 9 september 2010 15:39]


Het blijven Amerikanen he... Ergo 10-11-10...
Maakt het weer iets mooier ;)


Waarom hoop je dat dan? Je vindt een iPhone niet goed, omdat ... ?
Je denkt dat Windows Phone 7 het op punt x,y,z beter gaat doen?

Of probeer je simpelweg een reactie uit te lokken. Dat is dan bij deze gelukt. :+

[Reactie gewijzigd door kevinv2u op donderdag 9 september 2010 14:59]




Geen humor? Of wil je zeggen dat je FrenchFriesMayo serieus neemt?
8)7

Ben benieuwd hou populair dit besturingssysteem gaat worden.
Ik denk dat het het android van google niet gaat overtreffen!

Ik verwacht er verder ook niet erg veel van, Als het besturingssysteem net als de uitgelekte screenshots zal zijn, zou het mij geen voldoening geven.
Het heeft iets weg van de vodafone 360 interface, net iets te simpel.

Neem een voorbeeld aan android, Je eigen pagina's indelen dmv widgets.
+ dat microsoft geen "Normale" Marketplace heeft waar voldoende applicaties in te verkrijgen zijn.

~Joey

[Reactie gewijzigd door joeyschrama op donderdag 9 september 2010 14:56]


Enige onderbouwing van je statement zou wel fijn zijn.

Neem een voorbeeld aan android, Je eigen pagina's indelen dmv widgets.
+ dat microsoft geen "Normale" Marketplace heeft waar voldoende applicaties in te verkrijgen zijn.
Je kan je startpagina indelen met live tiles. En er is een marketplace waar applicaties in te verkrijgen zijn. Eigenlijk zou je kunnen zeggen dat je argumenten nergens op gebaseerd zijn. :)

Naast een apps market place is er ook Windows Live waar je games kan vinden en is er ook Zune muziek en video en film.

Bijvoorbeeld de Zune pass subscriptie in combinatie met de Zune smart DJ feature is op zich al voor veel mensen een heerlijk ervaring.

+ dat microsoft geen "Normale" Marketplace heeft waar voldoende applicaties in te verkrijgen zijn.
Dat is een kip-ei probleem. Tot nu toe hadden mensen geen Windows Mobile ivb de matige bediening zonder stylus. Nu dat verbeterd is kopen mensen potentieel geen WiMo telefoon omdat er weinig apps voor zijn. En met weinig gebruikers voor een platform wordt er door de ontwikkelaars geen tijd in gestopt (want weinig potentieel voor winst). En dus zijn er weinig apps, en dus weinig gebruikers.

[...]

Dat is een kip-ei probleem. Tot nu toe hadden mensen geen Windows Mobile ivb de matige bediening zonder stylus. Nu dat verbeterd is kopen mensen potentieel geen WiMo telefoon omdat er weinig apps voor zijn. En met weinig gebruikers voor een platform wordt er door de ontwikkelaars geen tijd in gestopt (want weinig potentieel voor winst). En dus zijn er weinig apps, en dus weinig gebruikers.
Waarom zijn iOS en Android dan wel een succes geworden? Er waren totaal geen gebruikers, nul komma niks, en zo mogelijk nog minder applicaties. Inmiddels zijn er vele miljoenen mobieltjes met deze OS-en verkocht.

Het gebrek aan kippen of eieren mag geen probleem zijn, zeker niet met vrijwel de complete PC markt en dus Windows base in de pocket.

Als het besturingssysteem net als de uitgelekte screenshots zal zijn, zou het mij geen voldoening geven.
Uitgelekte screenshots? Man, ga eens wat onderzoek doen ;). Er zijn al tal van videowalkthroughs van de UI gepost op oa YouTube. Ik moet zeggen dat ik in eerste instantie ook sceptisch was op basis van de screenshots, maar toen ik het in werking zag vond ik het allemaal toch wel gelikt eruit zien.

.edit @ hieronder
Na het bekijken van de door jou geposte link ben ik nog steeds niet tevreden met het besturingssysteem.
Ieder z'n meug natuurlijk, smaken verschillen nou eenmaal :), maar toch kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat je mening al vast stond voordat je het filmpje zag.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op donderdag 9 september 2010 16:17]


Na het bekijken van de door jou geposte link ben ik nog steeds niet tevreden met het besturingssysteem.
Gewoon de werking en.. nouja ik weet het eigenlijk niet maar ik vindt het helemaal niks.
Ik heb nu net de htc desire met android 2.2 froyo. en ben ZEER tevreden met dit toestel.

Ook zou ik wel eens willen zien hoelang een gemiddeld toestel met een 1450 mAh batterij meegaat met windows phone 7.
Eerlijk gezegd denk ik dat hij Heel veel geheugen gebruikt op de achtergrond (Gebaseerd op mijn eerdere ervaringen met windows mobile).

Conclusie: Zolang het een mobiel product van microsoft is stap ik er niet op over (Slechte ervaringen gehad met winmo 6.5). en de interface van Windows Phone 7 bevalt mij niet.


~Joey

Niet vergeten dat de oude ervaringen met windows-mobile in dit geval niet van toepassing zijn:
Het is enkel qua nummertje een upgrade, maar het OS is verder volledig herschreven en lijkt in geen enkele manier op WM6.

Over de interface valt te twisten - ik vindt het zelf prachtig EN functioneel, maar het blijft een kwestie van smaak.

Ook belangrijk om te onthouden is dat MS in dit geval de user experience voorop heeft gezet. accuduur is dus ook belangrijk voor ze, dus het OS zal waarschijnlijk goed geoptimaliseerd zijn. Zeker na het geld dat MS er tegenaan gooit.

Natuurlijk is dat laatste slechts speculeren, maar het zal niet lang duren voordat we hier écht iets over te weten zullen komen

> maar het OS is verder volledig herschreven en lijkt in geen enkele manier op WM6.

Speelt het geen rol dat de kernel nog steeds Windows CE is?

Nee, dat speelt absoluut geen rol in de gebruikservaring. Het is een prima kernel, die op tal van embedded systemen gebruikt wordt. Wat WM slecht maakt is een outdated interface (6.5 maakt het wel ietwat beter, maar het blijft lapwerk), veelal slechte drivers of configuratie vanuit de telefoonfabrikant (een custom rom van XDA werkt veelal een stuk soepeler), en het feit dat er tig achtergrondprocessen draaien die allemaal vechten om wat CPU cycles. Geen van die dingen hebben iets met de kernel te maken.

Ik heb nu net de htc desire met android 2.2 froyo. en ben ZEER tevreden met dit toestel.
Windows Phone 7 bleek al in de beta op test hardware best sneller dan Froyo op een desire.
Ook zou ik wel eens willen zien hoelang een gemiddeld toestel met een 1450 mAh batterij meegaat met windows phone 7.
Lang. Het is windows CE 6.0 en dat heb ik bijvoorbeeld ook op mijn Zune HD met 660mAh batterij en die kan daarmee bijvoorbeeld 33 uur muziek achter elkaar afspelen of 8,5 video. Ook bij actief gebruik wordt door de standaard zwarte interface achtergrond weinig verbruikt (zeker op een amoled scherm) .

[Reactie gewijzigd door hAl op donderdag 9 september 2010 16:54]


Ik krijg de indruk dat je je er niet erg in heb verdiept, er is wel wat meer bekend dan "een paar uitgelekte screenshots":
Preview: http://www.engadget.com/2...phone-7-in-depth-preview/
Marketplace/XNA: http://www.engadget.com/2...ws-phone-7-gaming-previe/
Press website: http://www.microsoft.com/...wsphone/videogallery.aspx

Het mooie aan WP7 vind ik als android user:
-Integratie van Office.
-De transitie animaties die lekker smooth gaan.

Al gaat het bij mij ook wel smooth, er zit soms niet echt een leuke animatie in voor de "feel". Alleen maar schuif transities en popup transities etc.

De " tiles" zoals ze dat noemen vind ik spuuglelijk helaas.. tsja dat is gewoon smaak.
Als je verder dan de "tiles" gaat ziet het er wel leuker uit.
Onscreen keyboard is ook zo simpel en niet echt mooi.
Bing search.. hopelijk kan je dat omzetten naar google etc.

En PS3 fans zullen niet gauw een mobieltje kopen waar XBOX op staat :P denk ik...
Maar verder wel een hele leuke verbetering van WM6.5 in veel opzichten!

Eigen pagina's indelen met widgets kan ik nu ook op m'n windows mobile 6.5.3 maxsense.

Veel mensen hebben een bepaalde voorkeur, ik heb zowel iphone, android als windows mobile en ze hebben allen hun sterke en zwakke punten.

Microsoft is lange tijd ingedut en worden nu weer wakker, ook ik ben benieuwd of windows phone 7 het gaat redden.

Echter ben ik op dit moment 200% tevreden met m'n hd2 met win 6.5.3. Alleen op hoeveelheid apps voor de iphone versus voor win mobile zou ik voor iphone kiezen.

M'n dual boot tussen win en android vind ik veel leuker. En android wordt steeds stabieler op de hd2..

Erg mooi moment :) Paar maandjes voor de eerste telefoons, precies op het moment dat ik mijn abbo ga verlengen.

Al heb ik verder hier in Nederland nog geen enkel reclame gezien, terwijl dit toch nog maar een 'maandje' te gaan is. (of zullen ze via de makers van de telefoons gaan adverteren?)

De officiële lancering in Nederland volgt pas in april 2011, dan pas zal de Nederlandstalige versie van de Marketplace, Zune, etc. beschikbaar zijn. Tot die tijd zullen alleen Engelstalige toestellen te koop zijn. Ja ik weet het: bummer.

[Reactie gewijzigd door RoccoS op donderdag 9 september 2010 14:56]


Ach, ik dacht dat een beetje tweaker alles in het Engels heeft...?

Ach, ik dacht dat een beetje tweaker alles in het Engels heeft...?
Die heeft alles in het Chinees. De chinezen produceren tenslotte ook alles voor ons.

nou we moeten nog een hele maand wachten :P

ik weet niet aan de ene kant trekt het me wel
maar ik weet niet of dat zeg maar wat simple menu nou wel zo handig is nou ja het moet wel als het simpel is :P maar ik ben er nog niet helemaal over uit

[Reactie gewijzigd door careltjuh op vrijdag 10 september 2010 19:07]


Het trekt mij totaal niet. Ik heb nog trauma's uit het verleden waar het gaat om Windows Mobile en het duurt nog wel even voor ik die ben vergeten.

daarom is dit ook Windows Phone, en niet Windows Mobile

Niemand die dat niet met elkaar zal associeren. De consument denkt gewoon, Windows Mobile 7 en dat zal mogelijk toch het probleem gaan vormen voor MS, als die consument tenminste afweet van het imago van Windows Mobile.

De consument kent Windows mobile nauwelijks.
Windows mobiel was vooral populair bij zakelijk gebruikers en 98% van de mensen heeft nog nooit een windows mobile toestel gebruikt

WP7 heeft niets met WM6.X te maken. Het dev platform is Silverlight en is ook van de grond herschreven.

Weet de normale consument dat ook?

De normale consument weet met moeite wat windows mobile is.

dr zijn toch zat winkels open op zondag?

Een mooi moment om windows phone 7 uit te brengen (i.v.m. verkopen met de feestdagen in december).
Ik ben eens heel benieuwd of HTC volgende week daadwerkelijk de HD7 bekend gaat maken, naar verluid daadwerkelijk verkrijgbaar vanaf 18 oktober?
Ik zit al lang te wachten op de release van windows phone 7 om mijn huidige iphone 3g te vervangen.

LG heeft eerder deze week al met de Optimus 7 het eerste Windows Phone 7 toestel officieel gepresenteerd.

Nee hoor, ze hadden op de IFA alleen een demo-toestel om de DLNA functionaliteit te demonstreren. Van een officiële presentatie is nog geen sprake geweest.

Interssant ook zal zijn hoe MS om zal gaan met de ietwat lastige positionering..
als ze vasthouden aan zowel het behoud van Windows Mobile 6.5 als 'low budget-os en werkelijk windows Phone én daarnaast gaan positionering mar tevens hopen ermee snel een groot marktaandeel te halen, en bv qua functionaliteiten gevestigde OSen als Android , Symbian en iOS naar de kroon te steken heben ze een érg lastig positie:

Hoge verwachtingen en ze moeten dan echt een hele sterke indruk maken om niet gewoon 'too litle, too late' als response te ontvangen

Voordeel wat ze wel hebben met dit OS is dat ze eenvoudiger kunnen updaten. Nu moeten fabrikanten zelf ROM's uitbrengen, maar met Windows Phone 7 is dat niet meer zo lastig. Ze kunnen dan sneller updates met nieuwe functionaliteit uitbrengen. Hopelijk gaan ze dat ook doen, want dat is nu een beetje een probleem bij WinMo toestellen.

Als dat inderdaad in de praktijk zo gaat werken, dan hebben ze ook een voordeel ten opzichte van Android. Bij Android ben je namelijk ook afhankelijk van de fabrikant (zoals huidige WinMo).

De updatecyclus is al relatief vaak besproken:
Door de strenge hardware- en branding-eisen (wat fabrikanten/providers ermee mogen doen) kan microsoft altijd de updates leveren, ongeacht het toestel of de provider. Ook zijn er al plenty features bevestigd om in updates te komen (copy-paste, live multiplayer games, etc).

Ik maak me hier dus alles behalve druk om: Ze hebben één van de failures van WM geanalyseerd, en daar in mijn ogen een goede oplossing voor gevonden.

Zie o.a. http://www.engadget.com/2...date-strategy-windows-li/

http://www.slashgear.com/...firmware-updates-1281249/

reviews: Interview: Microsoft over Windows Phone 7

Ik denk dat het best een leuk systeem zal zijn, maar te beperkt (zeker voor de Windows Mobile gebruikers) en te laat. Microsoft heeft uiteraard veel te spenderen, dus zullen ze flink investeren in het overhalen van fabrikanten om er wederom een nieuw OS bij te nemen. Ik denk dat vele fabrikanten het zullen uitproberen, maar dat het net als de xbox een systeem voor de "lange adem" gaat worden, een poging van MS om toch nog een voet in de deur te houden. M.i. laat Android nu al zien dat deze, samen met iOS toch echt voorlopig aan de top komen te staan (jaja, Symbian even buiten beschouwing) en dat Android waarschijnlijk de boel voorbij gaat streven... dat is gewoon te zien in de cijfers, zowel iOS als Android laten bijna exponentiele groei zien op mobiel data-verbruik, als ook in verkoopcijfers. Daarmee hebben die platforms al reeds zo'n grote gebruikers-basis, dat MS een enorme inhaalslag zal moeten maken en ik denk dat dat gewoon niet meer gaat lukken, men heeft meer nodig dan wederom een leuk geanimeerde UI. We shall see, de xbox live integratie kan de killer eventueel zijn.

De meeste mensen wisselen om het jaar of twee jaar van mobiel, en maken dan iedere keer opnieuw een afweging welke toestel ze gaan nemen. Dat het te laat is is dus onzin. Nog afgezien van het feit dat de meerderheid van de mensen nog helemaal geen smartphone heeft. Als je op twitter zit krijg je het idee dat iedereen een iphone heeft, de realiteit is behoorlijk anders. Dat MS een inhaalslag heeft te maken dat is duidelijk, maar ze hebben denk ik de goede stap genomen om de hele Windows Mobile 6.x nalatenis in de prullenbak te gooien, en van de grond af aan een nieuw os te bouwen. Microsoft doet dingen soms niet in één keer goed, maar heeft wel de resources en uithoudingsvermogen om het product te perfectioneren en succesvol te maken (Playstation/Xbox, Wordperfect/Word, Netscape/Internet Explorer, etc.). En vergis je niet in de grootte van de development-community, die is echt enorm.

Met het verschil dat Windows Mobile al jaaaren bestaat en het ondanks al die resources, nooit echt wat is geworden (heb er jaren met frustraties gebruik van gemaakt). Idem Zune, die andere telefoon die ze hebben gecancelled, etc. de voorbeelden die je aanhaalt zijn uit een geheel andere tijd, juist de laatste jaren vind ik MS niet echt komen met veel succesvols. Windows, Office, allemaal zo ingeburgerd dat ze daar aan blijven verdienen, maar naast de Xbox zie ik verder weinig en al helemaal niet op mobiel gebied. Hopelijk verandert dat, ik juich concurrentie alleen maar toe, maar tot nu toe zie ik door die exponentiele groei van de andere platformen juist helemaal niet het fenomeen van "telefoon switchen", wat ik denk bij smartphones minder het geval is.

Ik moet zeggen dat ik jouw redenering niet helemaal volg. Als het een lange adem project wordt als de Xbox dat geef je toch impliciet toe dat de concurentie een probleem heeft? (de 360 is immers de wereld wijde nummer 2, en belangrijker de vorige nummer 1 is nu nummer 3).

Wat betreft het te 'te laat' argument. Naar mate mensen meer apps voor hun telefoon kopen wordt dit volgens mij inderdaad steeds relevanter. Met 100 betaalde apps stap je niet even over op een compleet ander OS. Aan de andere kant vraag ik me af of er veel Android\BB gebruikers zijn die heel veel betaalde App's hebben. (Apple gebruikers hebben mede vanwegen ITunes in mijn ervaring vaak een grotere commitment)

Ik heb met 1 van de developer devices mogen spelen en dat beviel mij heel goed. Facebook synchronisatie was niet zo doordacht maar nu je dat kan filteren is het een stuk beter geworden. De UI en het achterliggende UX model moet je liggen.. Voor WM 6.5 fans die WM on steroids verwachten gaat het absoluut een afknapper worden maar voor 'gewone' gebruikers...

Persoonlijk wacht ik met de aanschaf van mijn volgende telefoon tot een WP7 telefoon dus ik heb bijn keuze al gemaakt. Mogelijk dat jij daar anders over denkt en dat is natuurlijk je goed recht maar kijk eens naar de UI filmpjes en denk dan eens aan alle managers/Niet IT'ers die wel Facebooken maar nog geen Smart Phone hebben.

[Reactie gewijzigd door QQ2 op donderdag 9 september 2010 20:24]


Klinkt aardig 100 paid apps op je telefoon, maar de realiteit is dat de meeste mensen hooguit een paar betaalde apps erop hebben staan. En waarom denk je dat jailbreaken zo populair is? Vrijwel alle mensen die ik ken met bijv. een iPhone hebben nog nooit betaald voor welke app dan ook.

Ik heb de filmpjes gezien en het ligt mij idd niet, te rommelig. Maar ook managers zie ik tegenwoordig ofwel met Android, een BB of een iPhone spelen, Facebook integratie is echt geen verkoop-argument m.i. dat hebben die platformen veel beter voor elkaar.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:12 BEA: verkoop pc-games in België met 13% gedaald door piraterij
Vorige 14:18 UPC maakt programmeren dvr via mobiel mogelijk
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011