AMD gaat de merknaam ATI uitfaseren. De komende generatie grafische kaarten zal onder de AMD-merknaam worden verkocht. Intern onderzoek zou hebben uitgewezen dat de AMD-merknaam beter in de markt ligt dan de de ATI-merknaam.
De Radeon- en Fire Pro-namen hebben eveneens grote naamsbekendheid. Dat en de resultaten van het interne onderzoek hebben AMD doen besluiten om de ATI-naam met ingang van de komende generatie grafische kaarten niet meer te gebruiken.
De twee videokaartseries van het bedrijf zullen bekendstaan als AMD Radeon en AMD FirePro. Ook technologieën als EyeFinity zullen het AMD-stempel meekrijgen. Het bedrijf zou niet van plan zijn om bestaande producten te hernoemen, meldt techreport. Om verwarring rondom systemen met een Intel/AMD-combinatie te voorkomen, zijn er ook badges voorhanden waar alleen Radeon of FirePro op staat.
Chipfabrikant AMD nam videokaartmaker ATI in 2006 voor een bedrag van 5,6 miljard dollar over en liet toen weten de merknaam in stand te houden. Ook toen AMD zijn cpu- en gpu-divisies in mei 2009 samenvoegde, benadrukte het bedrijf dat de ATI merknaam niet zou komen te vervallen. Met de huidige aankondiging komt na 25 jaar toch een einde aan de ATI-naam.
[Reactie gewijzigd door exodude op maandag 30 augustus 2010 13:08]
[Reactie gewijzigd door Raimo73 op maandag 30 augustus 2010 18:56]
Ken uw feiten. GM verkoopt z'n auto's in Australië voornamelijk onder de merknaam HoldenVauxhall Links stuur,
Opel Rechts stuur.
Australie kent ook alleen maar Vauxhall. (Als voorbeeld)
[Reactie gewijzigd door OPELOPA op dinsdag 31 augustus 2010 13:39]
[Reactie gewijzigd door Countess op maandag 30 augustus 2010 14:07]
NEEN. Er zijn landen waar Vauxhall en Opel gewoon naast elkaar bestaan, bvb Ierland.Open en Vauxhall: 1 Merk met 1 naam. Verschillend per land, maar in 1 land is het 1 merk.
[Reactie gewijzigd door Bonez0r op donderdag 2 september 2010 06:15]
Microsoft en Google kopen regelmatig startups of kleine bedrijven.Heeft Microsoft ook andere bedrijfsnamen?
Of simpeler: Smiths heeft de naam veranderd in Lays omdat dat over de hele wereld beter smoelt.
Voor marketing is dit handig, waar je ook komt je herkend het merk.
In het geval ATI/AMD is dus voor de vele computer-noobs eenduidiger en de merknaam blijft beter hangen.
"Hoi winkel, heb je ook iets van AMD?"
Je reduceerd natuurlijk kosten, maar verbeterd dus ook de naamsbekendheid.
[Reactie gewijzigd door Barleone op dinsdag 31 augustus 2010 19:56]
[Reactie gewijzigd door Barleone op dinsdag 31 augustus 2010 00:53]
[Reactie gewijzigd door PV85 op maandag 30 augustus 2010 16:09]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op maandag 30 augustus 2010 14:19]
Ofwel een zelf (eigen, intern, etc) uitgevoerd onderzoek in meerdere landen. De marketing afdeling van AMD (Ati) is groot genoeg om zelf een dergelijk onderzoek uit te voeren.Recent surveys of several thousands "discrete graphics aware" respondents in the U.S., U.K., Germany, China, Japan, Brazil, and Russia revealed that:
Het product heet Radeon, of Lay's Chips. Het zou ook Pepsi Chips kunnen hetenSmiths Food Group is een aardappelchips- en zoutjesfabrikant met merken als SuperChips, Lay's Chips, Wokkels, Hamka's, Bugles en Dorito's. Smiths is onderdeel van Frito-Lay en een zelfstandige werkmaatschappij van Pepsico Inc.
[Reactie gewijzigd door terracide op maandag 30 augustus 2010 12:38]
Producten zullen altijd onder een merknaam vallen, en of die merknaam AMD of ATi heet betekent an sich niet meer of minder kosten...Zou het niets te maken hebben met het schrapen van kosten?
[Reactie gewijzigd door ThePiratemaster op maandag 30 augustus 2010 13:24]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op dinsdag 31 augustus 2010 15:04]
[Reactie gewijzigd door FrankTM op maandag 30 augustus 2010 12:24]
[Reactie gewijzigd door gebakken peer op maandag 30 augustus 2010 16:01]
[Reactie gewijzigd door Barleone op maandag 30 augustus 2010 12:23]
[Reactie gewijzigd door Barleone op maandag 30 augustus 2010 14:35]
[Reactie gewijzigd door HaveHam op maandag 30 augustus 2010 12:49]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True