Hoofdcategorieën
Device Settings

T-Mobile: belstatus pas in oktober weer op te vragen

Door Dimitri Reijerman, maandag 24 augustus 2009 14:40, views: 20.323

Klanten met een abonnement bij T-Mobile moeten tot zeker oktober wachten voordat ze de belstatus weer via My T-Mobile of een sms-bericht kunnen opvragen. De problemen met de belstatus-dienst van de telecomaanbieder spelen al sinds begin juli.

T-Mobile beloofde dat de belstatus eind juli weer opgevraagd zou kunnen worden na het afronden van onderhoud aan het abonnementensysteem, maar tweakers klagen dat de dienst nog steeds niet functioneert. Momenteel is op de site te lezen dat de belstatus-dienst zowel via My T-Mobile als sms niet beschikbaar is en dat de provider verwacht dat deze pas in oktober weer zal functioneren. De belstatus-informatie zou ook niet door medewerkers van de klantenservice opgevraagd kunnen worden.

De problemen met de belstatus-functie begonnen na de overname van Orange, waardoor T-Mobile twee abonnementensysteem moest samenvoegen. Woordvoerder Henny van der Heiden van T-Mobile erkent de problemen en stelt dat de provider met 'man en macht' werkt aan een oplossing. Bovendien noemt Van der Heiden de belstatus-dienst een aanvullende service en is de klant uiteindelijk zelf verantwoordelijk voor zijn belgedrag. Daarnaast zouden eerdere facturen een indicatie kunnen geven hoeveel belminuten iemand gemiddeld maandelijks verbruikt.

Dat de belstatus-dienst pas in oktober weer beschikbaar is, komt volgens Van der Heiden mede doordat de provider het aangepaste systeem eerst uitgebreid wil testen. De achterstand die T-Mobile had met het versturen en incasseren van facturen is volgens de woordvoerder wel grotendeels ingelopen.

Volgende 15:04 Nokia kondigt zijn eerste netbook 'Booklet 3G' aan
Vorige 14:17 World of Warcraft krijgt cross-server dungeons
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Toevallig zeg, dat dit in de zomervakantie niet werkt. En dat net nu de tarieven voor bellen in het buitenland verplicht zijn verlaagd!

Je kan altijd terugrekenen vanaf je factuur. Als het blijkt dat de nieuwe tarieven niet gehandhaafd zijn kan je dit denk ik gewoon aankaarten bij T-Mobile.

Ondanks dat ze verlaagd zijn worden de kosten voor bellen/smsen in het buitenland bij veel providers opgeteld bij de normale kosten (abbonementskosten). Dat betekent dat je alsnog je rekening een behoorlijke boost kunt geven als je niet weet hoeveel je gebeld / gesmst hebt. Overigens is het wel heel typisch dat het factureren wel al bijna goed gaat bij de provider; mensen betalen nu en kunnen pas maanden later uitzoeken of het allemaal wel klopt.

Blijkbaar zit jij niet bij de provider maar na het aanmaken van een factuur (dus nog voor betaling als je dat niet automatisch doet) kan je het nakijken op het uitgebreide factuur op t-mobile.nl. Oftewel je kan 1 dag na je betaling kijken en als je het aan kan tonen dan krijg je echt je geld wel terug!

De problemen waar wel eerder dan begin juli, maar dat dit zo lang moet duren is wel erg vervelend. Vooral nu men terug is van vakantie, dan wil je graag weten hoe het ervoor staat qua bundel, extra kosten e.d.

buitenland bellen zie je niet terug in de online stats

Ik dacht toch echt van wel, onder extra kosten.

[Reactie gewijzigd door Jeanpaul145 op maandag 24 augustus 2009 21:31]


Zou het echt zo lang moeten duren..

Ach, de belstatusstatus doet het iig wel:
Wil je op de hoogte blijven van de Belstatus? Sms dan ‘belstatus aan’ naar 4422 (eenmalig 7 cent). Je krijgt dan automatisch bericht wanneer de Belstatus weer beschikbaar is.
8)7

van juli t/m oktober? dat zou ik m'n klanten moeten flikken!

Tja helaas blijft het een gratis extra service... Daarom kunnen ze er gok ik geen boete voor krijgen van de OPTA....
Wat ik wel weet is dat veel mensen instanties/programma's zoals Consumentenbond/Kassa/OPTA hebben aangeschreven over het niet werken van het systeem en de slechte informatievoorziening in hun ogen. Ik ben benieuwd wat hiermee gedaan gaat worden....

Niks gratis extra service, het is onderdeel van je overeenkomst met T-Mobile. Lees het maar eens door, daarin staat deze service expliciet vermeld.

[Reactie gewijzigd door elmuerte op maandag 24 augustus 2009 16:27]


Tja ik vind het altijd een beetje een vreemd gegeven dat mensen niet over een gratis service zouden mogen klagen.
Je sluit een abonnement af in een tijd waarin zoiets beschikbaar is en gebruikt het regelmatig, valt het dan niet gewoon onder gewoonterecht?
Vallen de kosten die er gemaakt worden door zo'n dienst ook niet gewoon onder de dienst? Met andere woorden, zit dat niet gewoon doorberekend in de totaalprijs van de abonnementen? Ik denk het wel.

Ik vind het ook best vreemd dat het zo lang moet duren. Ze weten bij t-mobile wel hoeveel ik verbel en ook wat voor abonnement ik heb. 1+1=2 zou ik zeggen, is dat dan zo moeilijk om die info beschikbaar te maken dat dat een kwartaal of zelfs meer moet duren?
Ik weet niet wat daar zo uitgebreid aan getest moet worden, 3 waardes uit een database halen en weergeven is nou niet de moeilijkste opgaaf.

[Reactie gewijzigd door Mathijs op maandag 24 augustus 2009 16:05]


Mocht je van je T-mobile abonement afwillen dan kun je volgens mee met dit gevellatje het wel eens op contractbreuk gooien aangezien hun in hun contract deze service aanbieden? Weet iemand hier toevallig meer over?

Ik heb T-mobile op mijn neofreerunner (en wil er niet vanaf hoor) maar dacht eerst dat het aan mijn telefoon lag.

Klopt dit?
Is het in dit geval mogelijk om onder je contract uit te komen?

Ik wil namelijk wel heel graag van T-Mobile af, omdat ik een abbo heb van de baas, maar mijn prive abbo nu niet kan opzeggen!

Voordeel van het niet kunnen opvragen van je belstatus is dat je heel weinig belt, en zo nog weer minuten overhoud ipv er over heen gaan.

Ik hield het heel goed bij, maar ging toch altijd iets over mijn ingekochte minuten heen.

Ik hield het heel goed bij, maar ging toch altijd iets over mijn ingekochte minuten heen.
Vergeet niet dat los van bellen/smsen buiten je bundel, ook bellen naar voicemail, informatie nummers, en bellen/sms'en in het buitenland allemaal buiten je bundel wordt afgerekend. Vooral van voicemail lijkt dat zeer slecht bekend te zijn.

Dat is niet waar, bij mij wordt alles uit de bundel betaald met mijn T-Mobile Flex abo-tje ;)

Met een flex-abbo betaal je alles gewoon uit één bundel, daar wordt niets buiten je bundel verrekend.

Serieus? Als ik mijn voicemail beluister, dan moet ik hiervoor betalen BUITEN mijn bundel om?

waarom is het zo erg boven je bundel uit te komen?

Je betaald meer per minuut als je boven je bundel uitkomt, dan dat je binnen je bundel belt.
En ik bel niet vaak, maar soms wel lang. Heb wel eens een rekening gehad van €180,-- meer, omdat ik er niet goed opgelet had, je weet wel, 's avonds bellen met een borrel op 8-)
Ik vind het gewoon zonde om heel erg veel meer te betalen.

Voordeel van het niet kunnen opvragen van je belstatus is dat je heel weinig belt, en zo nog weer minuten overhoud ipv er over heen gaan.
Niet echt, met een iPhone abonnement raak je je overgebleven minuten en SMSjes na 2 maanden kwijt, terwijl je er wel voor hebt betaald.

Dan moet je een Flex Abbo nemen, daar blijft het geld wat je niet hebt uitgegeven, onbeperkt staan.

Dan moet je de iPhone los kopen en dat is vreselijk duur.

Zover ik het begrijp kan het bijbehorende i-phone relax abbonement omgezet worden naar het equivalante flex abbonement. Tenminste dat is wat de man in de T-mobile shop me vertelde. Of dat ook volgens de officiele policy zo mag weet ik niet, maar je kunt het wellicht eens vragen

T-mobile heeft het zelfde bedrijf ingehuurd die ook voor vodafone het systeem had vernieuwd..

bij vodafone heeft het opvragen van je belstatus er ook maanden uit gelegen..

Paar maanden :?
Was toch bijna een jaar of meer. |:(

T-mobile heeft het zelfde bedrijf ingehuurd die ook voor vodafone het systeem had vernieuwd..

bij vodafone heeft het opvragen van je belstatus er ook maanden uit gelegen..
Dat was dan voor een deel van de gebruikers of niet via alle media. Ik heb zelf een Vodafone abbonement (vanaf dat het libertel was) en heb wel problemen ervaren, maar geen jaren of meerdere maanden. Overigens moet ik hierbij vermelden dat ik altijd gebruik maak van het servicenummer (1200) en nauwelijks / niet van MyVodafone (online).

Ja en het gaat toch juist over de online belinformatie hier?

Ik kan nu wel concluderen dat het daar echt een zooitje is intern en mogelijk extern als een externe partij daar de automatisering doet. De website is sowieso verder echt bedroevend met al die panel meuk die niets toevoegd. En in Opera glitched heel de login al een dolle.

Zou zie je maar weer dat je als groot bedrijf weer ongestraft je zaakjes niet op orde hoeft te hebben. Klanten gaan toch niet weg vanwege dit soort zaken dus waarom zou je je hierover zorgen maken?

Knap trouwens dat het in juli verholpen zou zijn en dat het dan opeens 3 maanden langer gaat duren. Tijd dat er daar bij T-Mobile weer een IT manager de deur uit gaat. :)

Ik ben klant omdat ik mobiel wil bellen, als dat niet werkt ga ik weg.
Waarom zou ik weglopen omdat belstatus opvragen het niet doet? Je ziet aan je rekening wel of je er overheen bent gekomen of niet...

Ik ben klant omdat ik mobiel wil bellen, als dat niet werkt ga ik weg.
Waarom zou ik weglopen omdat belstatus opvragen het niet doet? Je ziet aan je rekening wel of je er overheen bent gekomen of niet...
Tussendoor de status opvragen is wel handig, vandaar.

Iets wat bij andere leveranciers ook niet aanwezig is....

Dus dan moet je het maar voor lief nemen? Als iedereen zo zou denken dan zou geen enkele fabrikant nog dit soort opties aanbieden, en weg is je concurrentie. Want sommigen vinden het namelijk wel fijn dat dit wordt aangeboden als extra service.

Het feit dat het bij andere leveranciers niet aanwezig is, is een onzin argument want hij zit niet bij die andere leveranciers.

Iets wat bij andere leveranciers ook niet aanwezig is....
Hi heeft het sowieso, Rekening Online noemt men het daar. Kan je zien wat je huidige verbruik is, en zo ja, wat je rekening is, als je al over je bundel zit. Dus het is er wel degelijk.

[Reactie gewijzigd door CptChaos op maandag 24 augustus 2009 17:59]


En toevallig ben ik iemand die niet via zijn rekening geconfronteerd wil worden met hoge kosten die voorkomen hadden kunnen worden door een dergelijke belstatus.

Ik gebruik(te) het graag en vaak om zo toch een redelijk inzicht te krijgen in mijn kosten. Aangezien T-Mobile dit als service bij je contract aandraagt vind ik het kwalijk dat men het gewoon een aantal maanden niet levert...

Sommige mensen gebruiken een airconditioning in een auto ook niet, betekent niet dat een dealer deze kapot moet leveren.... Het is een optie, en die optie moet werken anders moet je het niet als optie aanbieden...

(en ja, er kan altijd storing zijn... maar 3 maanden vind ik belachelijk)

"Bovendien noemt Van der Heiden de belstatus-dienst een aanvullende service en is de klant uiteindelijk zelf verantwoordelijk voor zijn belgedrag."

Wat aardig van bmw, mazda, audi, en weet ik veel welke allemaal niet voor de standaard ingebouwde benzinemeter dan maar zeg..

Het klopt natuurlijk wel wat hij zegt, maar het blijft een arrogante opmerking. Iedere provider heeft de mogelijkheid om je resterende bundel tegoed op te vragen.

Een weekje zonder deze dienst omdat er het een en ander aangepast moet worden kan, maar bij Tmobile is er ALTIJD wel iets met deze dienst.

Of er staan kosten bij de overige kosten die ik niet kan verklaren, en de mensen bij tmobile zelf ook niet. Of het werk gewoon niet, of het is niet up to date of wat dan ook.

Dat is wel een scheve vergelijking. Een brandstof meter in een auto is essentieel voor het gebruik van het voertuig, is de brandstof op dan kom je immers stil te staan. Aangezien je geen onbeperkte mogelijkheid hebt om de brandstof aan te vullen en dit ook nog eens niet op ieder willekeurig tijdstip mogelijk is is een goede brandstofmeter essentieel.
Dusdanig zelfs dat hier wettelijke bepalingen aan verbonden zijn.

Om jouw vergelijking even door te trekken: Je hebt het dan over een auto waarbij de brandstof onbeperkt bij te vullen is, daarnaast is dit ook nog eens op ieder tijdstip mogelijk en gebeurd dit zelfs volledig automatisch.

Als mijn auto op een dusdanige manier zou werken zou ik ook geen brandstofmeter willen hebben, dat is dan nergens voor nodig.

Het zou nog iets beter opgaan als je het zou vergelijken met de kilometer teller, maar zelfs dan gaat de vergelijking snel scheef.

Het inzien van de verbruikte minuten wijzigd helemaal niets aan de dienst an sich, het is niet essentieel voor het gebruik en ook wijzigen de kosten niet. Het is simpelweg een extra gratis dienst die de provider niet verplicht is om te leveren.

Als deze dienst zou zijn opgenomen in het contract of in reclame van de provider dan was het nog een ander verhaal, maar dat is simpelweg niet het geval hier. Hoewel het balen is voor de gebruikers is er nog geen man overboord so to speak. Als klant kun je toch niet weglopen want je zit toch aan je contract vast.

Daarnaast is Vodaphone niet de enige met problemen in z'n systemen, andere providers hebben dit net zo goed regelmatig. De keuze voor de provider is vaak niet gebaseerd op de gratis aanvullende diensten, maar vaker op de prijs en welk mobieltje er bij een veel te duur abbo te krijgen is.

Als iets duidelijk is dan is het dat mensen vaak niet echt nadenken over hun mobiele abbo, gezien de hoeveelheid mensen die in de problemen komen wegens het afsluiten van een te duur abbo. Alles om maar die mooie mobiel te krijgen en dan het liefste nog gratis ook, dat je dan iedere maand een vinger moet afstaan neemt men op de koop toe.

Valt op zich nog wel mee met die vergelijking, hoor.

Ok, met je telefoon kom je niet stil te staan... maar met je auto moet je naar de eerste pomp... natuurlijk op de snelweg, en dus extra duur. Net als je minuten buiten de bundel...

Wel raar dat ze straks op de factuur (hopelijk) de goede dingen zetten... maar het niet op kunnen vragen nu.

Het klopt natuurlijk wel wat hij zegt, maar het blijft een arrogante opmerking. Iedere provider heeft de mogelijkheid om je resterende bundel tegoed op te vragen.
Telfort heeft dat zover ik weet helemaal niet.

Het klopt natuurlijk wel wat hij zegt, maar het blijft een arrogante opmerking. Iedere provider heeft de mogelijkheid om je resterende bundel tegoed op te vragen.
Lang niet allemaal, alle grote wel... maar Telfort om maar een te noemen dus niet... Altijd een raadsel wat je op je factuur krijgt...
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:04 Nokia kondigt zijn eerste netbook 'Booklet 3G' aan
Vorige 14:17 World of Warcraft krijgt cross-server dungeons
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011