Sharp heeft een lcd-technologie ontwikkeld die, dankzij de aanwezigheid van een geheugenfunctie, een concurrent voor elektronisch papier kan worden. Ook als het paneel geen stroom ontvangt, blijft het zijn content weergeven.
De fabrikant toonde de panelen tijdens de Flat Panel Displays-beurs, die in Japan gehouden wordt. Onder andere demonstreerde Sharp een 14,1"-paneel met een resolutie van 1030x606 pixels dat acht kleuren kon weergeven. In een supermarkt in het Japanse Osaka houdt de fabrikant al een test met prijskaartjes op basis van de technologie. Deze kleine zwart-wit-panelen zijn beschikbaar in twee diagonaalgroottes, 2,4 inch en 1,7 inch, en kunnen onder andere met een draadloos netwerk verbonden worden om de weergave te veranderen. Zo kunnen bijvoorbeeld alle prijzen tegelijkertijd worden aangepast.
Het Japanse concern richt zich naar eigen zeggen niet alleen op het gebruik van de technologie voor prijskaartjes, maar wil de vinding ook voor menu's en andere openbare uitingen toepassen. Onduidelijk is welke technologie Sharp precies gebruikt, hoe dun de panelen zijn en wat ze verbruiken, maar een woordvoerder van Sharp gaf toe dat de energieconsumptie tijdens het opslaan 'relatief hoog' was. Ook zou de prijs voorlopig nog aan de hoge kant liggen, omdat er bij de productie materialen gebruikt worden die normaliter niet in lcd's te vinden zijn.
:fill(white)/i/1225457079.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1225457091.jpg?f=thumb)