Hoofdcategorieën

Mobiele versie nVidia GeForce 6800 onderweg

Door Harm Hilvers, dinsdag 20 juli 2004 20:09
Bron: The Inquirer, submitter: larridon, views: 5.954

De afgelopen jaren is het gebruik van notebooks gestadig gegroeid. Tegelijk met deze groei zijn ook de performance-eisen van de gebruikers van deze mobiele computers gestegen en het is daarom niet vreemd dat videokaartproducenten daarop zijn ingesprongen en steeds betere kaarten hebben geïntroduceerd. nVidia weet dit ook en zal daarom binnenkort de mobiele NV41-gpu gaan introduceren, aldus The Inquirer. Deze core zou afgeleid zijn van de GeForce 6800 non-Ultra, wat betekent dat het een high-performancechip zou gaan zijn. Waarschijnlijk zullen er acht pipelines aanwezig zijn, evenals DDR2 of mogelijk zelfs GDDR3, 256MB geheugen en een 256-bit geheugeninterface. De kaart zou gekoeld worden door middel van heatpipes of actieve koeling.

nVidia logo (nieuwe stijl, kleiner)The Inquirer heeft al een vergelijkbare kaart gezien en geconstateerd dat deze ongeveer eenderde kleiner was dan een AGP-kaart. Vanwege de grootte zullen de kaarten waarschijnlijk alleen in desktopvervangers aanwezig zijn. Deze nVidia-chip en de notebooks met de videokaarten erin zullen mogelijk deze herfst op de markt komen. Waarschijnlijk komt er alleen een PCI Express-versie op de markt, al meent The Inquirer dat er ook een AGP-versie zal komen. ATi kan dit mobiele geweld natuurlijk niet op zich laten zitten en is derhalve ook bezig met de ontwikkeling van een nieuwe mobiele grafische gpu. Deze core heeft de codenaam M1x, waarbij de x waarschijnlijk een 8 zal zijn.

Volgende 20:56
Vorige 20:00

Reacties

«  1  2  »

Hopelijk houden ze wel het energieverbruik in de gaten, anders slurpen deze kaartjes stroom.

Wow, dat is wel een heel logische opmerking

Wow, dat is wel een heel overbodige opmerking :Y)

Ik zie t al voor me :Y).....met een laptop op een lan-party :9
dat is toch gewoon te insane voor woorden |:(

wat is daar 'insane' aan? het is een stuk makkelijker meenemen zo'n laptop :)

er valt overigens al vrij aardig te gamen met een radeon 9700 mobile volgens mij...

Mijn broer organiseerd ook wel eens een LAN. Van 30 tot 50 man.
Daar zijn ook laptops terug te vinden. Het is zelfs makkelijk, aangezien je weinig ruimte nodig hebt en je kunt het apparaat makkelijk meenemen. En met de huidige generatie laptops kun je aardig goed gamen :)

Stroomverbruik? Daar zwijgen ze wel over.
Als je ziet dat een Ultra al 2 dikke molexjes nodig heeft en een Non-Ultra ook graag een flinke voeding vraagt....

Ik betwijfel of we deze kaartjes terug zullen zien in de centrino (2) laptops. Als hij actief gekoeld moet worden dan heb je niets meer aan je pentium-M die passief gekoeld kan worden.
Zit je nog met die herrie :P

Het gaat ook PCI-E interface worden. En eventueel AGP met (zucht) bridge-chip :)

Wel leuk dat hij 8 pipelines heeft en GDDR3 gaat krijgen... klinkt als een volwaardige Radeon 9700 in een laptop qua peformance lijkt wel :)

Ik zie het al wel komen:

"Hé waar is die 2e adapter voor?"
- "Ja, die is voor m'n videokaart :Y)"

Waarom zou je op een desktop replacement als een Dell Inspiron 9100 nog aan energiezuinig doen?

ligt al standaard een P4HT 3.2 in... Enige reden om er 2 tegelijk te kopen is om er voor te zorgen dat je niet scheef gaat lopen over straat.... |:(

Zo'n mobile GPU zou in dit beestje goed tot zijn recht komen.....

de 6800 is een AGP chip.
de bridge chip is alleen voor Pci-Express.

Mobiele versie nVidia GeForce 6800 onderweg
Onderweg, ja. Daarom is het ook een mobiele versie ;)

Ik denk dat je dat ding helemaal niet meer op je schoot kunt hebben vanwege de hitte :+

word tijd voor laptop met externe videokaart :)

- onderweg met onboard vga...
- thuis videokaart erin :)

Ik denk ook niet dat ze deze kaartjes in een centrino laptop zullen stoppen, die staan bekend om hun goede prestatie en weinig tot geen geluid.

Misschien dat ze nog een kansje maken samen met de p4 prescott's in een laptop. :)

dan heb je laptops nodig van brandwerend materiaal. zo'n videokaart en een prescott :(hoofd wordt dat dan.

Als je in de trein ooit nog eens iemand met een laptop en een auto-accu ziet sjouwen weet je dat ie een 6800 erin heeft zitten. :) En als hij daarnaast een extra setje startkabels om z'n nek heeft hangen is hij een overklokker (voor op de 2e molex :P )

Heatpipes, koeling, fans. Mobiele PC. Uw notebook is klaar voor boarding bij de gate. De piloot heeft de motoren alvast gestart.

Heeft deze kaart ook 2 (of 1) molexen nodig of wordt er gewoon een aparte voeding bijgeleverd?

Daar heb je geen aparte voeding nodig hoor, dat zal helemaal wat worden :o

Denk je leuk een draagbare laptop bij je te hebben en zit je nog met een dikke 550 Watt voeding op je schoot :+
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:56
Vorige 20:00
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: