Hoofdcategorieën
Device Settings

HP Duitsland moet heffing over branders gaan betalen

Door Mark Timmer, maandag 25 juni 2001 19:40
Bron: WebWereld, views: 471

Hewlett-Packerd zal voortaan voor elke verkochte CD-brander een bepaald bedrag af moeten staan aan auteursrechtenorganisaties, aldus de uitkomst van een al jaren lopende rechtzaak in Duitsland. De organisaties doen er alles aan om het illegaal kopiëren van auteursrechtelijk beschermd materiaal te voorkomen, maar jammer genoeg worden hierbij ook de goedwillende consumenten benadeeld. Mensen die alleen maar backups willen maken van gekochte CD's of data op de harde schijf, zullen ook de heffing moeten betalen die ongetwijfeld aan de eindgebruiker doorberekend zal worden:

De uitspraak maakt onderdeel uit van een zich al jaren voortslepend gevecht tussen de fabrikanten van cd-branders en organisaties die opkomen voor de belangen van de houders van auteursrechten.

De auteursrechtenorganisaties willen een 'belasting' op elke verkochte cd-brander om zo het verlies aan inkomsten uit royalties te compenseren.

Met dank aan Hellgate voor de tip.

Volgende 00:03 Dutch Power Cows hitparade van 24 juni
Vorige 19:03 Teac CD-W516EB 16X CD-RW review
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Dat zuigt effe peren zeg! ;(

Als die 'trend' zich nou maar niet
verder uitbreidt over Europa...
(ivm agressieve europese regelgeving)

Nederlanders zijn extreem laks om hiertegen actie te ondernemen. Oftewel, het komt hier ook en nog veel erger !!

Hoe kom ik op zo'n gewaagde uitspraak, nou iedereen staakt en demonstreert zich rot, maar een dag later heeft niemand het er meer over.

Dus met z'n allen naar het BUMA om te gaan demonstreren !!

:7

Lullig dat ze alleen HP aanpakken, maar wellicht dat als ze eenmaal een precedent hebben dat de rest ook claims tegemoet kan zien :(

Overheden zijn overal hetzelfde, zakkenvullers over de ruggen van de consument en miljoenen wegknikkeren aan zinloze projecten :r

Misschien dat ze nog in hoger beroep gaan, kan het weer een paar jaar vooruit. :)

De overheid steekt helemaal niets in eigen zak van het extra bedrag dat betaald moet worden op de branders. Het gaat naar de houders van auteursrechten. De overheid heeft wetten gemaakt die de auteurs beschermen en in het licht daarvan is besloten, dat er een heffing op cd-branders moet komen.

Het lijkt me trouwens veel redelijker dat er een heffing komt op de CD's. Diegene die de meeste CD's branden, branden ook vaker illegale CD's en/of ze hebben het meer te besteden dan mensen die minder branden. De rijken betalen in Nederland ook meer belasting, dus waarom hier niet voor? Het is daarbij ook een methode van de overheid om armeren ook van muziek/cultuur te laten genieten. ;-)

Diegene die de meeste CD's branden, branden ook vaker illegale CD's en/of ze hebben het meer te besteden dan mensen die minder branden.

Sorry hoor maar dat vind ik echt bull. 90 tot 95% van wat ik brand is rechtenvrij. (of dusdanig illegaal dat het niet te koop is, en dat de artiest er dus toch nooit geld voor zou zien. Nu al wel trouwens, gezien de paar duppies (30 cent geloof ik) die ik per leeg cd'tje al betaal). Wat is het nou voor onzin om te zeggen dat iemand die veel brand, dus wel veel illegaal brand. Ik ken genoeg mensen die maar cd's per maand brand (in goeie weken zit ik aan 3 of 4 dagelijks), maar dat zijn alleen maar cd's waar rechten op zitten. Alleen zij zouden dus eigenlijk die extra heffing moeten betalen.
Of wat denk je van al die bedrijven die hun zooi op cd'tjes fikt? (zoals wij op de zaak bijvoorbeeld). Zit niks illegaals bij, alleen maar onze eigen produkten. Moeten wij daar de Buma voor gaan spekken? Of voor je backups? Lekker verdienen is dat voor de Buma...
En het gaat er niet om of je wel of niet illegale dingen brand. Je wordt bij voorbaat beschuldigt. Alsof het hebben van een brander inhoudt dat je per definitie voor heel de klas/straat/familie/whatever voor 'Free' Record Shop gaat spelen...
Het is daarbij ook een methode van de overheid om armeren ook van muziek/cultuur te laten genieten. ;-)
Het is gewoon de makkelijkste methode. Eerlijker zou zijn om te kijken wat er door mensen gebrand wordt, maar ja, als je meer moet betalen als je zegt dat je illegale kopieën maakt, zegt niemand dat...

Ik kan persoonlijk nog wel wat vrede hebben met een geringe buma heffing op lege cd's. Niet helemaal eerlijk (zie boven), maar goed... Maar als je al een hefffing krijgt op je hardware... Nog ff en je betaald ook buma over je fast flat-free internet abbonement. En over je harddisks, geluidskaarten, cd-rom spelers, netwerkkaarten, etc.
Die gasten hebben echt een groot blok beton voor hun kop... En ze krijgen hun zin ook nog :(

Maar weet jij ook WAAR het geld naar toe gaat???
Ik zelf heb ook te maken met zulke rechten ( in muziek ) Ze vragen wel geld aan diverse instanties, maar aan WIE ze die auteursrechten terug geven ligt helemaal aan de auteursrechtenorganisatie zelf. :( :( :(

Deze gasten vragen toren hoge administratie kosten. Krijg alle onkosten die ze zogenaamd gemaakt hebben dubbel en dwaars terug. Houden conference, waar niet normaal veel geld verspild wordt!!!

De auteursrechtenorganisatie is dus ERG RIJK, want de auteur zelf ziet er heel weinig van terug en als ze wat van hun horen dan is dat bedrag echt om uitgelachen te worden.

Deze organisatie heeft gewoon TE VEEL macht. Het geld is bij hun, na hun filtering met hun eigen maatstaven krijg je dus een "klein" gedeelte maar van terug.

Het is erg moeilijk na te gaan AAN WIE EN HOEVEEL men terug moet geven. Om dit te doen wordt echt heel veel voor gedaan en ze vragen hierbij ook echt hele hoge en verplichte kosten voor.

Protesteren helpt niet, want ze zijn de baas met het geld. Zo had een, die best populair was, een belachelijk bedrag van hun gekregen. Conversaties hiept niet met die gasten en toen had hij alles aan een goed doel gegeven (Hij verdient toch genoeg, maar daar gaat het niet om!)

De konsumenten LIJDEN hieronder, terwijl de meeste auteurs niet hun deel krijgen. Waardoor er maar 1 winnaar is: DE auteursrechtenorganisatie.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

ps. De onkosten kunnen tegen 50% oplopen! en de rest kunnen dan onder de auteurs die ze LEUK vinden verdelen.

Van mij hoeft zo'n wet niet te komen.

Tegenwoordig is het copyright er niet meer voor om de auteurs te beschermen. Deze wordt heden gebruikt (of is 't nu misbruik) om de distributeurs van werken de mogelijkheid te geven de distributiekanalen te controleren.

Auteurs van boeken, muzikale werken, software en filmmateriaal hebben tegenwoordig in de meeste gevallen geen enkel recht meer op het werk dat ze geproduceerd hebben. Deze rechten worden contractueel direct ontnomen door de distributeurs.

Ga nu nog genieten van de zon beste mensen, straks is zelfs dat niet meer om niet.

De overheid steekt wel wat in eigen zak: Duurdere brander = hoger BTW bedrag.
BTW heffen over accijnzen gebeurt overal mee en zo worden we ook hiermee gewoon 2 keer gepakt.

Precies ornitoloog, this game lult maar wat uit zijn nek. :r

Bovendien hebben wij in de beschaafde wereld zoiets als een scheiding van de wetgevende en rechtsprekende macht. Heb je nog nooit van gehoord he this game. Dat houdt in dat een overheid best kan willen dat HP zijn branders vrij mag importeren maar als de RECHTER zegt dat daar voor betaald moet worden moet dat gebeuren.

Erg makkelijke uitspraak: de overheid steekt weer geld in zijn eigen zak, maar nu gewoon niet waar.

Lullig dat ze alleen HP aanpakken, maar wellicht dat als ze eenmaal een precedent hebben dat de rest ook claims tegemoet kan zien
HP is in Duitsland de grootste leverancier van CD-(re)writers vandaar dat ze die als eerste aanpakken. De rest mag daarna idd op basis van precedentschepping ook over de brug komen :(
Dit soort praktijken vind ik eigenlijk beneden elk peil. Staat gelijk met belasting heffen op een koevoet omdat je er mee kan inbreken...

* 786562 Jit

ik vind je een beetje ongenuanceerd. Maar helemaal oneens ben ik het er niet mee. Uit eigen ervaring weet ik dat ambtelijke apparaten niet eens in de buurt komen van 'normale' als het gaat om efficientie en effectiviteit. Dus het geld wordt niet in eigen zak gestoeken maar verkwanseld aan te dure te ambitieuze niet gewenste zaken.

Een heel ander ding is het volgende. In een rechtssystem als het westerse, duitschland en nederland en de rest van europ is wat dat betreft gelijk, hoef je pas te betalen als je iets doet dat de betaling rechtvaardigd. maw je moet nu een belasting gaan betalen omdat je wellicht illegaal kopieert. Ik zou als ik HP was maar net zo lang procederen tot dit bewezen is.

Alhoewel zal HP niet zo ver gaan. Die belasten de consument gewoon die paar tietjes door in de prijs. (overigens selcht voor de concurentie positie maar vast goedkoper dan een dure juridische procedure tegen een staat want die betaal je ook zelf!).

Ik denk dat de consumentenbonden maar eens iets moeten gaan doen aan procesjes.

ik hoop alleen dat dit geen gevolg heeft voor de prijzen van die brander in Nederland, ze moeten dat geld toch ergens mee terug verdienen :'(

Komen ze niet voor onze tomaten, dan komen ze wel voor onze branders :P

Die duitse wetgeveving heeft nu wel mooi een moordende duinkuil voor zichzelf gegraven, want nu komen ze niet alleen hier op vakantie, maar nemen ze gelijk ook even een brandertje zonder auteursrechten mee. Dat is weer positief voor het exportcijfer van NL.

Kunnen ze niet beter voortaan de branders en software apart verkopen en dan heffing op de software brengen die audio kan branden lijkt me veel eerlijker.

Ja, mensen die illegaal willen kopieren zullen die software ook echt aanschaffen over het algemeen.

Op die manier pak je dus ook die 'legale' mensen want mensen die wel betalen voor die software zullen hem minder snel illegaal gebruiken

Ja, en mensen die hun brander dus niet voor illegale doeleinden gebruiken, ontzie je zo ook.

Waarom zou ik 8-) moeten betalen, omdat iemand anders zo graag illegaal wil kopieren. Ik doe dat natuurlijk niet...

Dat zou niet werken, want een beetje illegaal kopierend iemand zal dan ook de software wel illegaal aanhalen, die gaat echt niet meer betalen voor software als hij het voor vrijwel nop kan krijgen.

Dit is gewoon niet eerlijk, ze gaan er al vanuit dat je illegaal cd's gaat kopieren als je een brander koopt. Dit is net zoiets als iemand in de gevangenis zetten omdat ie wel eens een misdaad zou kunnen begaan. Dit slaat toch nergens op :r

Ik vind dit niet kunnen. Je koopt toch een cd writer om er legale dingen mee te doen ik ken cd-writers waar nog nooit een illegale kopie mee gemaakt is.

op bijna alles zit wel een copyright dus het lijkt me vrij sterk als er nog HELEMAAL niets illegaals mee gedaan is.

Dat ben ik niet met je eens. Er zijn genoeg bedrijven die de writer alleen voor backup hebben.

Thuisgebruikers zullen meestal wel iets gebrand hebben dat niet mag.

op bijna alles zit wel een copyright dus het lijkt me vrij sterk als er nog HELEMAAL niets illegaals mee gedaan is.
Een copyright wil niet inhouden dat je iets niet mag backuppen. Het maken van een veiligheidskopie voor backupdoeleinden is in de meeste gevallen geregeld in de softwarelicentie.

Die bij de computerboer nog in het schap liggen bedoel je ? ;)

Je koopt toch een cd-writer om er legale dingen mee te doen? Ja hoor, 10000 keer een backup van je harde schijf maken. Ik denk dat er heel weinig branders zijn waar niet illegaal op wordt gebrand. Maar het klopt als je in een winkel komt betaal jij ook voor dat wat wordt gestolen, dus zo gek is deze regeling nou ook weer niet. Oneerlijk? Jazeker, maar goed dat zijn wel meer dingen.

Dus jij vindt het terecht dat er mensen uitgezogen worden voor dingen die ze niet eens doen. Bij mij op m'n werk staat ook een brander en dat is om tekeningen die IK gemaakt heb naar klanten te sturen. Welke copyright scheden wij dan? Als jij het weet vind ik het knap. Laat die smerige geldkloppers maar ergens anders hun geld vandaag halen.

Een brander kan voor illegale doeleinden gebruikt worden, maar nu wordt iedereen voor een crimineel aangezien. Dat is gewoon je reinste discriminatie.

Ik heb eens een nieuwspost gezien dat een of ander gek op het idee gekomen was om een heffing op harde schijven in te voeren, want daar zou illegale muziek op opgeslagen kunnen worden. Vervolgens zijn de geluidkaarten aan de beurt. Daarmee kan illegale muziek opgenomen worden.

Straks krijg je nog een heffing op je kinderen, want die kunnen immers illegale kopien gaan maken. :r

[edit]
bovendien is het je goed recht om een backup van een cd uit de winkel te maken....hoe wou je dat doen? met een brander toch....

grrrr zo'n nieuws bericht is slecht voor m'n bloedruk...ik ga maar nar bed.

Laat de rechter die dit beslist heeft maar eens kuilen graven bij Oost-Kappele, dan flikker ik die put wel dicht!

Dus als iemand een geweer koopt moet je er vanuit gaan dat ie er geen foute dingen mee gaat doen? In nederland is dit soort wapenbezit GELUKKIG verboden omdat het doel van een geweer toch wel erg duidelijk is, tenzij je duidelijk kan aantonen dat je er iets anders mee van plan bent (jacht ofzo).
Het is dus maar net afhankelijk waarvoor het product WAARSCHIJNLIJK voor gebruikt gaat worden. Een M16 om mensen mee om te leggen, een brander om copyrights te schenden. Of je moet aan kunnen tonen een eigen muziekstudio/softwarebedrijfje te hebben (dan heb je waarschijnlijk ook meer respect voor die copyrights).

Dit ligt anders! Hier wordt de fabrikant bestraft voor dingen die zijn klanten *misschien zouden kunnen gaan doen*.
Als er nu een verbod kwam op CD-branden, en een brandvergunning voor mensen die kunnen aantonen dat ze legale dingen branden, ging je vergelijking op, nu niet.
Ik snap niet dat een bedrijf veroordeeld kan worden voor een misdaad die haar klanten mogelijk kunnen begaan, volgens mij is dat tegen alle grondrechten in.
Kort gezegd: het slaat helemaal nergens op |:(

Of je moet aan kunnen tonen een eigen muziekstudio/softwarebedrijfje te hebben (dan heb je waarschijnlijk ook meer respect voor die copyrights).
Deze regeling gaat enkel over het illegaal kopiëren van muziek. Ik heb nog nooit illegaal muziek gekopieerd met m'n brander. Ik denk dat muziek rippen veel meer gebeurd dan audio CD's gaan branden (wat ik trouwens ook toevallig niet doe).

Overigens heb ik m'n brander ook niet gekocht voor het kopiëren van illegale software. Sommige mensen gebruiken namelijk enkel vrije software!

Het gaat niet helemaal over wat er tussen haken staat in je opmerking maar mensen die hun eigen muziek maken hebben meestal juist weinig respect voor zo'n regelingen. Zij moeten namelijk andere muzikanten (in hoeverre het al bij hen terecht komt) gaan betalen terwijl ze die apperatuur enkel voor hun eigen creaties gebruiken.

Was dit niet al een paar maanden geleden bekend??

jah de uitkomst was al 3 of 4 maanden bekend maar ze hebben er heel er lang over gedaan om "straf" te bepalen etc. als je over geld op zo'n grote schaal praat, dan gaan daar eerst heel wat berekeningen aan vooraf.

.... en de rest zal volgen .. althans als het aan de muziekindustrie ligt. Nou ze een succesvolle aanklaag gedaan hebben tegen HP , welke door Adaptec software aan te bieden die het toelaat Originele audio discs om te zetten naar mp3 files en andersom (wat dus met praktish elk cd recording software pakket kan) samen met het kopieren van audio discs, zullen ze het vast ook gaan proberen bij anderen. Maar ja, tegen de tijd dat ze uitgeprocedeert zijn zitten wij al lang aan de DVD+RW drives 8-)

tegen de tijd dat ze uitgeprocedeert zijn zitten wij al lang aan de DVD+RW drives
en omdat de technologie vrijwel identiek is zal ook de heffing er op geheven worden.... beter dit bij de wortel aanpakken dan denken dat je er wel met een struisvogel vandoor kan. |:(

Ja dan kun je alles wel duurder maken. Met een kopieermachine kun je ook dingen illigaal kopieren... Straks moet je nog dik gaan betalen voor kleine plastic zakjes omdat je er wel eens heroine in zou kunnen gaan doen. Of laat een willekeurig iemand betalen omdat er iemand te hard reed. Waar slaat dit nu weer op. Ik zou me zeer diep schamen als ik die auteursrechtenorganisatie was en de burgers van Duitsland (en van de rest van de wereld ook) zouden er goed aan doen dit absoluut niet te pikken.

Straks moet je nog dik gaan betalen voor kleine plastic zakjes omdat je er wel eens heroine in zou kunnen gaan doen.
Tja, de kans is ff wat groter bij een cd recorder dan bij plastic zakjes.

Zeg nou zelf, met elke cd recorder wordt toch wel minstens 1 niet legale kopie gemaakt...

Bedrijven die CD branders continu hebben draaien om back-ups te maken. Die maken geen illi-kopieen.

Niet idereen doet illegaal met die dingen hoor.
Alsof Jan Lul op de dff en weet ik veel waar zit om warez te downen.

nou wil ik niet zeiken ofzo, maar op bedrijven met een snelle internetverbinding en een brander wordt meer gebrand dan bij de mensen thuis hoor. (aan niet geheel legaal spul)<div class=r>[Reaktie gewijzigd door [Sla!ne]]</div><!-- end -->

bedrijf backupt elke dag z'n rommel op CDR (dus niet, tape)

Vervolgens komt er een gebruiker op dat bedrijf, denkt: "Hmm, ff een FTP'tje leechen". Waar komt dat op te staan? Ja, op de disk die diezelfde nacht gebackupt wordt.

Heb je dus die nacht wel mooi wat illegale rommel op een backup staan...
Vervolgens vraagt die gebruiker aan de systeembeheerder daaro of hij ff een kopietje van die data mee mag. Hoppa, al 2 illegale cd's

Vervolgens komt er een gebruiker op dat bedrijf, denkt: "Hmm, ff een FTP'tje leechen". Waar komt dat op te staan? Ja, op de disk die diezelfde nacht gebackupt wordt.
ja amar dan moet je ook consequent zijn. Er worden volgens mij bij bedrijven veel meer gewerkt met tapes. Dan zou je die ook moeten gaan belasten. Daar gaat het echter totaal niet om. Het gaat erom dat mensen thuis en bedrijven zo heffing moeten betalen. Maar dit slaat nergens op want je blijft illigaal bezig. Als die meerwaarde nou zou betekenen dat je alles mag kopieren, dan kan ik dat begrijpen, maar dit slaat nergens op. Bovendien zijn er ook zat mensen thuis die een cd-brander voor backup gebruiken en voor legale kopieën.
Je mag mensen NIET straffen voor dingen die ze niet gedaan hebben en daarom is deze actie niet geregdvaardigd. je bent onschuldig totdat je schuld is bewezen in Nederland en dat is maar goed ook (BTW: dit is ook zo in Duitsland ;) ).

Dat maakt niet uit. In het recht draait het om bewijzen. Er word toch ook niet iemand voor moord in de cel gegooid, omdat de kans dat hij het gedaan heeft, van alle verdachten het grootst is?
edit:
"strafrecht" vervangen door "recht", omdat het hier over een civiele procedure gaat

Bewijs 1: Je koopt een cd brander
Bewijs 2: Je koopt er software bij
Bewijs 3: Je bent consument

Ik vind dit niet bepaald een gunstige ontwikkeling... :'(

En waarom inderdaad alleen HP??

Sony (o.a. platenmaatschappij) betaald toch ook geen extra heffing op de dubbele cassetespelers die ze al jaren maken? Waarvoor denken ze wel niet dat die dingen het meest gebruikt worden / zijn??

Het slaat op deze manier gewoon nergens op...

Sony (o.a. platenmaatschappij) betaald toch ook geen extra heffing op de dubbele cassetespelers die ze al jaren maken?
En het grappige is: als het goed is, doen ze dit wel! In Duitsland, dan, want daar gaat dit over.
In Duitsland wordt ook compensatie betaald voor apparatuur waar je mee kunt kopieren, dus eigenlijk past de heffing die HP moet betalen heel goed in het Duitse recht. Ik verwacht dan ook wel dat andere CD-recordermerken spoedig zullen volgen.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 00:03 Dutch Power Cows hitparade van 24 juni
Vorige 19:03 Teac CD-W516EB 16X CD-RW review
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011