Software-update: Linux Mint 17.3 Xfce / KDE

Linux Mint logo (75 pix)Begin december is versie 17.3 van Linux Mint is uitgekomen. Linux Mint is een op Ubuntu gebaseerde distributie en versie 17.3 is een versie met extra lange ondersteuning tot 2019. In eerste instantie was het te downloaden met een Mate- of Cinnamon-desktopomgeving en daar zijn nu ook de smaken Xfce en KDE bijgekomen. De release notes voor deze uitgave kunnen hieronder worden gevonden.

Linux Mint 17.3 “Rosa” released!
The team is proud to announce the release of Linux Mint 17.3 “Rosa” Edition. Linux Mint 17.3 is a long term support release which will be supported until 2019. It comes with updated software and brings refinements and many new features to make your desktop even more comfortable to use.

New features:
This new version of Linux Mint contains many improvements. For an overview of the new features please visit: Important info:
The release notes provide important information about known issues, as well as explanations, workarounds and solutions. To read the release notes, please visit:

Linux Mint 17.3 met Mate

Versienummer 17.3
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux
Website Linux Mint
Download http://www.linuxmint.com/
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

06-01-2016 • 21:07

24

Submitter: dschotmeijer

Bron: Linux Mint

Update-historie

Reacties (24)

24
24
16
2
0
5
Wijzig sortering
Er zijn release notes voor 17.3, de updates naar 17.3 zijn beschikbaar, maar de complete ISO's zijn op het moment nog van de beta versie.
Inderdaad, zeer verwarrend bericht van TN, want niks veranderd sinds eind december.
Volgens mij zijn ze gewoon te vinden:

(Dit is 64bit versie XFCE: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=214 )

Edit: ik ben blind, inderdaad staat de BETA er nog op :s

Overigens heb ik net in de GUI geupgrade, en loopt als een zonnetje (XFCE op ASUS laptop)

[Reactie gewijzigd door dschotmeijer op 24 juli 2024 22:32]

Rechtstreeks van het Linux Mint team:

Dennis Schotmeijer Says:
January 7th, 2016 at 10:27 am

I updated flawlessly on my ASUS laptop to XFCE 17.3. Thanks for the work!
I did notice that the ISO’s are not updated yet from BETA. When will they be released?

Big thanks to the Mint team!

Edit by Clem: If everything goes well, tomorrow.

Dus vanaf morgen op de site, hoewel ik al downloadlinks zag :)
... vraag aan de gebruikers, wat is de lichtste desktop...., dus het beste op oude hardware te gebruiken?
Ik zou gaan voor de XFCE versie van Linux Mint. Als je specifieker aangeeft welk systeem/specs het over gaat kan ik je een beter gerichter advies geven. In de Mint-smaken is XFCE het lichtste.
..ik heb nog een oude laptop, maar wil ik misschien in VirtualBox draaien. Bedankt voor het advies.
Geen probleem, succes ermee!
Mooi besturingssysteem. Draai het al jaren en werkt feilloos. In tegenstelling tot windhoos, doet dit het wel altijd. Voor veel mensen een uitkomst.

Mijn ouders waren sceptisch toen ik Linux mint voor ze installeerde installeerde i.p.v. windows herinstalleren. Nu willen ze absoluut niet meer terug naar windows.
Windhoos, really? Zo jammer, want voor de rest ben ik het helemaal met je eens. Maar laten we iedereen in hun waarde aub?

Ik ben zelf ook uitermate tevreden met LM. Draai er een netbook mee en een laptop met dualboot W10/LM17. Werkt als een trein, weinig issues, minder risico op rommel. Echter: Windows 10 werkt naar mijn mening ook erg soepel. Sterker nog: voor development gebruik ik liever Windows dan Mint. Simpelweg omdat er recentere versies van MySQL Workbench en Netbeans beschikbaar voor zijn, en ik WinSCP onovertroffen vind (en wat dus niet onder LM beschikbaar is).
Zelf nooit geprobeerd, maar WinSCP schijnt onder Wine te draaien, zie http://winscp.net/forum/viewtopic.php?t=5305

[Reactie gewijzigd door PatMan op 24 juli 2024 22:32]

Ger, dankzij de populariteit van Windows is het hele computing met grafische schil bekend(er)geworden. Dus wat dat betreft heeft windows veel gebracht. Maar ik kan niet anders dan concluderen dat het allemaal log, lomp en groot is geworden en voor wat de meeste mensen nodig hebben/willen gebruiken veel te omslachtig is.
Het is gewoonweg geen veilig systeem, misschien wel door de schil om schil om schil..... Hoe het ook is nu, want ik volg de ontwikkeling van windows niet zo op de voet meer. Windhoos is voor de liefhebbers misschien een slap in the face. Bij deze.. Windows. :-)
Ik heb dezelfde ervaring. Mijn oom (leeftijd, dik in de 70), vindt het een fantastisch, helder, simpel besturingssysteem. Het mooie aan deze distro is dat je bijna ALLES kunt aanpassen naar gebruikerswensen, en de noodzaak om in de terminal te werken bijna nihil is. Dikke plus voor het Linux Mint team.
copy; maar dan wel opensuse ipv debian-achtig systeem

yast maakt het configureren en gebruik van systeem voor een 'windows gebruiker' zo veel toegankelijker dan de config-tools van debian/ubuntu/mint

pa had laatst probeem; nieuwe camera werd niet ondersteund, was alweer 6jr geledne dat voor het laatst iets aan die bak gedaan heb
Dan zit je wel een beetje aan de licht gevorderde computergebruiker. De rest komt waarschijnlijk niet eens langs yast2
Ik heb mijn ouders ook overgezet op Linux Mint. Ik gebruik zelf al een paar jaar geen Windows meer (alleen als iets echt niet beschikbaar is op linux) dus ik heb ook geen kaas gegeten van alles boven Windows 7. Aangezien ze aan de nieuwe versies van Windows ook weer moeten wennen (plus bijbehorende vragen aan mij), heb ik maar besloten om linux te installeren.

Vaak hebben ze aan office+email+browser ook genoeg. Als de rest van het OS dan gewoon blijft werken (wat bij windows niet mee valt met de hoeveelheid virussen en spyware) is het prima.
Ik heb even snel de Important Info doorgenomen opzoek naar een bug die ik al eerder ben tegen gekomen:
Aanmeld en snelheid problemen met NFS
Het schijnt dat de bug er nog steeds in zit en dat er een aantal mogelijke oplossingen zijn:
https://bugs.launchpad.ne...ce/nfs-utils/+bug/1270445
Heeft te doen met de kerberos module die geladen word zonder dat die nodig is.
Dit lijkt overgens eerder een Ubuntu probleem dan alleen van Mint.
Nfs vind je meestal in combinatie met Kerberos, dus geheel vreemd is het niet dat als je NFS wilt gebruiken je automatisch Kerberos erbij krijgt. Is deze met de init daemon niet te disablen? Of vanuit /etc/default ergens?
Anoniem: 319464 7 januari 2016 11:19
Ik draai dan wel Xubuntu, maar enigzins vergelijkbaar door de Xfce omgeving en heb dezelfde ervaring. Was het beu om bij mijn moeder ieder paar jaar weer alles te moeten installeren. Avondje wat uitleg gegeven en het bevalt haar prima. Meer dan wat internetten, mailen, brief typen en een spelletje komt ze toch niet. Geen vage exe bestanden die ze meer binnenhaalt. Ideaal.

En vooral de hardware herkenning is zo vele malen beter dan bij windows. Ik hoef nooit drivers te installeren voor een videokaart, onder windows, zelfs 8.1, altijd gedoe mee.
Lees net dat Linux Mint 18 codename 'SARAH' gaat krijgen
Er zit nogal verschil tussen vrouwen van 18 en 50. Dat zou moeder en dochter kunnen zijn :-)

En dat in 'sweet '16".

[Reactie gewijzigd door beerse op 24 juli 2024 22:32]

inmiddels zijn de de iso's van xfce en kde 17.3 beschikbaar. Na de installatie bijzonder handig dat je voor een snelle mirror kan kiezen. Zelf gebruik ik de xfce editie
aantal handige zaken voor xfce

Root terminal maken:
create launcher
xfce4-terminal -e "sudo -i"

In de nieuwe root launcher wat extra pakketten ophalen
apt-get install ubuntu-restricted-extras iptraf traceroute nmon openssh-server ssh mc vim-nox ntp ntpdate clamav amavis whois ttf-mscorefonts-installer bleachbit xfce4-netload-plugin

snelle shutdown launcher xfce
xfce4-session-logout --halt

snelle reboot launcher xfce
xfce4-session-logout --reboot

[Reactie gewijzigd door flapr00m op 24 juli 2024 22:32]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.