De meeste uitslagen kan ik me vrij aardig in vinden, maar vooral die van de beste monitor en beste processor niet.
Zelfs als de i7 980X perfect schaalt, dan nog is hij maximaal slechts 63% sneller, maar wel 258% duurder dan de i7 950. Alle AMD processors die kandidaat waren hadden ook een veel betere prestaties/prijs verhouding. Blijkbaar heeft bijna een kwart van de mensen die gestemd heeft de prijs compleet genegeerd in deze categorie en alleen maar gekeken naar de maximale prestaties.
Waar ik me ook helemaal niet in kan vinden is de uitslag van de beste monitor en dan vooral de plaatsen 2 t/m 5. Die Apple LED Cinema Display 27" heeft helemaal niets te zoeken op plaats 2, dat scherm is echt zwaar overpriced, je betaalt alleen maar voor een merknaam en de vormgeving van de behuizing / ontwerp daarvan. Met de U2711 haal je een veel interessanter scherm in huis, vooral door de veel lagere prijs, maar je krijgt ook een veel uitgebreidere featureset.
Hetzelfde als wat je ziet met de i7 980X zie je ook weer met de U3011, die heeft naar mijn mening ook niks boven de U2711 te zoeken. Je hebt vrijwel dezelfde featureset, dus je betaald bijna €600 meer voor 160 pixels in de hoogte en een iets groter fysiek scherm.
Blijkbaar is de Samsung 2443BW nog steeds erg populair, prima, dan houden we die op 1, maar alles daaronder zou ik toch in een hele andere volgorde zetten:
1. Samsung Syncmaster 2443BW
2. Dell Ultrasharp U2711
3. Dell Ultrasharp U2311H
4. HP ZR24W
5. Dell Ultrasharp U3011
6. Samsung Syncmaster BX2450
7. iiyama Prolite E2607WS
8. Apple LED Cinema Display 27"
9. iiyama E2472HD-B1
10. Samsung Syncmaster XL2370
Maar eigenlijk zou ik die 2443BW ook van nummer 1 afhalen en onder de U3011 zetten.
Bij de digitale compact camera's had ik de LX5 en S95 een stuk hoger verwacht, maar zoals je bij de beeldschermen ook veel ziet zijn de goedkopere modellen, met eventueel een uitgebreidere featureset, populairder dan de meer high-end producten. Dat zal voor een groot deel aan de prijs liggen, maar waarschijnlijk ook voor een deel aan gebrek aan kennis. Veel mensen hebben volgens mij geen flauw idee wat het nut van een grotere sensor is en veel mensen zullen ook wel niet kijken naar de lichtsterkte van de lens, of het bereik van de zoom (alleen maar naar de zoomfactor).
[Reactie gewijzigd door Kid Jansen op 31 december 2010 22:52]