Door Dimitri Reijerman

Redacteur

Een blik op Office 2010

30-06-2010 • 16:00

195

Singlepage-opmaak

Publisher

Publisher 2010Het dtp-pakket Publisher bezit veel van de opmaakmogelijkheden die we al in Word aantroffen, maar uiteraard ligt de nadruk meer op het tot in detail opmaken van pagina's. Het bestaansrecht van Publisher kan door de groeiende opmaakmogelijkheden en grafische functies van Word worden betwist, maar er is nog altijd een doelgroep die de uitgebreidere dtp-functionaliteit nodig heeft.

Volgens Microsoft is het uitlijnen van objecten in Publisher 2010 verbeterd. Zo verschijnen er tijdens het verslepen van items automatisch hulplijnen die helpen om bijvoorbeeld een afbeelding op de juiste plaats te zetten. Gebruikers die snel een object willen invoegen, kunnen bij de aangevulde 'bouwsteenbibliotheek' kijken of er iets van hun gading tussenzit. Ook kan er eigen content aan deze library worden toegevoegd, aardig voor bijvoorbeeld het veiligstellen van bedrijfslogo's.

Interessanter is de preview-functie bij plakacties. Deze nieuwe feature zit in alle Office-applicaties, maar is vooral in Publisher erg handig: voordat bijvoorbeeld een tekstfragment wordt geplakt, kan worden bekeken of de opmaak van het origineel of van het doeldocument moet worden aangehouden. Ook handig is de transparante toolbar die bij het selecteren van tekst verschijnt: deze vertoont de meest gebruikte opties, waardoor sneller gewerkt kan worden.

Office 2010 - Publisher - Bouwsteenbibliotheek Office 2010 - Publisher - Ontwerpcontrole

Wanneer bij de aanmaak van een nieuw document in het Backstage-gedeelte een sjabloon wordt gekozen, kunnen documentparameters - zoals het kleurenschema en het standaard lettertype - alvast worden gekozen, wat de nodige muisklikken bespaart. Ook de ontwerpcontrole kan werk besparen: hiermee worden mogelijke opmaakfouten in een lijst gezet, zoals niet zichtbare objecten of verkeerd geschaalde afbeeldingen die buiten de gestelde kaders vallen.

Bij het exporteren van in Publisher opgemaakte documenten is het bij de print preview-functie handig dat meerdere pagina's tegelijk getoond kunnen worden. Verder ondersteunt het dtp-pakket het relatief nieuwe Pantone GOE-kleurensysteem.

Lees meer

Office 2010 bereikt rtm-status
Office 2010 bereikt rtm-status Nieuws van 17 april 2010
'Office 2010 komt in juni 2010 uit'
'Office 2010 komt in juni 2010 uit' Nieuws van 28 november 2009