Wij hebben nu een tijdje zes stuks in gebruik. De firmware is nu redelijk stabiel, alleen Nest deurbellen disconnecten vaak. Ze zijn erg groot. De 4x4x antennes t.o.v. de 2x4x van de U6 PRO is zeer beperkt. Gezien dan ook het prijsverschil is de keuze voor de PRO snel gemaakt.
Samengevat ervaar ik dit product als een consumentenoplossing, waarmee je met de voordelen van een centrale controller een groter en WiFi netwerk kan uitrollen. Firmwares zijn echter onstabiel, met nieuwe hardware revisions van de U6-LR kan je niet meer downgraden naar oudere firmware releases. Dat is niet gedocumenteerd.
Al jaren fan van Ubiquiti spul en nog steeds, echter dit ding moet je met een grote boog omheen lopen. We hebben nu twee van deze LR varianten in gebruik. Dit is gewoon troep, crasht continu. Internet staat vol dat ubiquiti het probleem bij de gebruiker legt door ontoereikende power delivery vanuit de switch of injector. Inmiddels na meerdere (POE++) power injectors & switches en andere firmware van ubiquiti gebruikt te hebben is er maar 1 conclusie mogelijk. Hardware probleem! Je ziet ze gewoon een paar keer per dag opnieuw starten na een crash. (En nee het is niet een update of een controller opdracht) Bij nader onderzoek blijkt dit ding een mediaDrek chipset te bevatten. Dat is regelrechte bagger. Big mistake, bij de aankoop niet op gelet. Koop de U6 Pro variant die bevat een chipset van een gerenommeerd merk Qualcomm. Echt deze niet kopen!!
Zoals waarschijnlijk vele andere tweakers begin je met een UniFi access point en voordat je het weet koop je er een UniFi controller bij, UniFi router, UniFi switches, etc. Ze maken mooie spullen en dat verleidt tot uitbreiding. In eerste instantie had ik op iedere etage een U6 Lite opgehangen maar bij een wat groter huis kan dat soms net te weinig zijn. Eerst met een getest en zag direct hogere snelheden. Inmiddels alle acces points gewisseld naar Long Range versies en nu haal ik overal hoge snelheden. De hand over tussen de acces points gaat ook prima en snel, ik kan rondjes rennen door het huis zonder dat de verbinding verloren gaat.
In het begin zijn er wel wat software issues geweest in bepaalde versies maar die zijn nu verholpen. Puntje van aandacht kan nog de PoE voeding zijn maar als je een PoE switch hebt, werkt het prima.
Voorheen veel last gehad van slechte wifi, wegvallend signaal, hoge latency. Sinds ik ben overgestapt op een volledig Ubiquiti systeem nooit meer last gehad. De dream machine pro in combinatie met een aantal van deze access points allemaal op alleen 5GHz werkt echt TOP. Je moet wel een beetje verstand hebben voor het optimaal instellen ervan, maar dat verwacht je ook bij een (semi) professioneel product, tevens is wel alles op google te vinden.
Gekocht als vervanger van teleurstellende Unifi-Wifi6-lite.Veel beter bereik in huis en zelfs achterin de tuin. Heb je nu een Wifi5 AC PRO en is het bereik "net goed", ga dan zeker niet voor de Wifi6 lite.
Wat een mooie dingen maken ze bij Ubiquiti. Heb vorige week 2 U6-LR's binnengekregen via de Unifi EU webshop. Mijn eerste reactie bij het zien van de doos was: WAT ZIJN ZE GROOT! En relatief zwaar. En TOPKWALITEIT!
Deel je ervaringen en help andere tweakers!