Inmiddels hebben we iteratie #48 live gezet. In deze iteratie zijn ongeveer 105 tickets opgelost. De belangrijkste en zichtbaarste wijzigingen zijn de veranderde lay-out van een reviewpagina en een test met een verbeterde category-browser.
Nieuwe lay-out reviewpagina
We hebben de lay-out van de pagina's van een review flink op de schop genomen, met het oog op een beter overzicht. Zo staat de scorekaart met de plus- en minpunten nu prominent in beeld op de eerste pagina. Uit onze cijfers is namelijk gebleken dat veel mensen meteen doorklikken naar de conclusie en uit gesprekken bij onder andere de Buildfests bleek dat dit vooral was vanwege de scorekaart.
Daarnaast is de inhoudsopgave nu ook aan de rechterkant van de pagina geplaatst, zodat je direct weet uit hoeveel pagina’s de review bestaat zonder dat je eerst moet scrollen. Een laatste wijziging is dat we vanaf nu ook gebruikersreviews onder aan de redactionele review gaan tonen. De beste en populairste gebruikersreview belonen we met een plekje daar; dus blijf je best doen
Nieuwe category-browser
We hebben ook de category-browser op onze Pricewatch-portal van een update voorzien. Voordat je meteen gaat kijken: hij is nog niet voor iedereen beschikbaar. We introduceren dit als een A/B-test, waardoor een deel van onze bezoekers de nieuwe versie te zien krijgt en een ander deel de oude. Op deze manier proberen we erachter te komen of de nieuwe category-browser wel echt een verbetering is en of onze bezoekers sneller de juiste categorie vinden.
In onderstaande afbeelding is de nieuwe category-browser te zien. De belangrijkste wijziging is dat de boomstructuur van categorieën nu minder diep is. Daarnaast zijn er enkele visuele wijzigingen om dit te ondersteunen.
Sortering listings
Bij onze gebruikersonderzoeken merkten we dat gebruikers het lastig vonden om de verschillende opties die wij boven aan de productlisting aanbieden, uit elkaar te houden. We bieden hier zowel sorteermogelijkheden als mogelijkheden om de kolominhoud aan te passen. Veel gebruikers vonden het moeilijk om hierin overzicht te houden en vonden het onduidelijk wanneer zij een bepaalde functionaliteit moesten gebruiken. Verder merkten we dat relatief weinig gebruikers deze functionaliteit boven aan de header gebruiken; veel gebruikers behouden de defaultinstellingen.
Om die redenen hebben we de header boven de listings versimpeld en de sorteeropties in een picklist aangeboden. Zo wordt het makkelijker om het overzicht te behouden, maar blijft het beschikbaar voor gebruikers die het wel prettig vinden om deze opties te gebruiken.
Overige
Een ander noemenswaardig punt dat we hebben opgepakt, is het verbeteren van de onderliggende code voor het beheren van gebruikersreviews. Verder hebben we ook weer een hoop bugs gefikst en code verbeterd. Zoals elke iteratie hebben we weer twee categorieën gekoppeld met Icecat, zodat we automatisch producten kunnen importeren en verbeteren.