Na drie weken is het weer zo ver, de update over de developmentvoortgang binnen Tweakers, met ditmaal iteratie nummer 41. Ondanks de tegenslagen in ons developmentteam zijn we erin geslaagd 77 tickets weg te werken. In tegenstelling tot de vorige iteratie hebben we deze weken veel tijd gestoken in ons responsive design. Daarnaast hebben er enkele refactoring-slagen van legacy code naar Symfony2 plaatsgevonden om het responsive proces te vergemakkelijken.
Update responsive design
Zoals we al eerder lieten doorschemeren is Tweakers hard op weg om een volwaardig responsive design neer te zetten. Met deze iteratie zijn er weer grote stappen gezet om dat te realiseren. Zo is het gros van de meuktracker-code herschreven naar Symfony2, dit zodat deze gebruik kan maken van alle nieuwe listings, filters en zoekmogelijkheden van Tweakers 7. Hierdoor wordt ook direct de nieuwe css en Javascript geïnclude wat zowel de meuklistings als artikelen direct responsive maakt. Daarnaast hebben we ervoor gezorgd dat de sidebar snel te sluiten is door ernaast te klikken en is het zoomen op desktops en grote schermen weer ingeschakeld.
Verder is er hard gewerkt aan de responsive categorybrowser en de prijs-listings in de Pricewatch. Voor we ons responsive design beschikbaar maken willen we alle hoofdbestemmingen in een responsive jasje gegoten hebben. Het goede nieuws is dat dit doel goed in zicht begint te komen. Om een tipje van de sluier op te lichten vind je hier alvast een voorproefje van de responsive prijs-listing en de categorybrowser. Let wel, dit zijn screens van pagina's waar nog wel aan gesleuteld wordt.
Presentatie responsive design bij Bol.com
In het kader van de developer contest bij Bol.com heeft Tweakers een presentatie gegeven op het Bol.com-hoofdkantoor in Utrecht over de implementatie en strategie van het toekomstige responsive design. Hierbij waren 35 enthousiaste Tweakers aanwezig die ons kunnen helpen bij het testen van de responsive bèta.
Tweakers helpt Computer 4 Kids
Naast al dat responsive-geweld hebben we gelukkig ook nog tijd gehad voor andere zaken. Zo is het hopelijk niet onopgemerkt gebleven dat Tweakers al weer 15 jaar oud is geworden. Dit kristallen jubileum wilden we graag aanprijzen met een actie genaamd "Computer 4 kids" waar dan ook deze speciale actiesite voor is opgezet.
Kleine aanpassingen en bugfixes
Ook deze iteratie is er weer tijd vrijgemaakt om enkele kleine wijzigingen en fixes door te voeren. Zo is de Pricewatch-portal voorzien van nieuwe graphics voor onze best buy guides en koopadviezen, hebben we helaas afscheid moeten nemen van onze Google Maps-kaartjes bij V&A in verband met de api-limiet die we bereikt hebben en zijn onze unit tests weer verder uitgebreid.
Member's pick
Helaas is het nog niet duidelijk wat er precies met de member's pick gaat gebeuren. Op het moment van schrijven zitten we met vijf developers en een berg aan werk voor de aankomende periode.