HP gaat in China pc's leveren die op Ubuntu Kylin draaien, een Ubuntu-versie die door de Chinese overheid als referentieplatform voor een eigen OS is aangewezen. Met de stap wil HP inspelen op het vervangen van oude en onveilige Windows XP-machines door Chinezen.
In China wordt XP nog op grote schaal gebruikt: circa 40 procent van Chinese internetgebruikers gebruikt nog computers waarop het inmiddels niet langer ondersteunde besturingssysteem draait, zo becijferde StatCounter in april. Een groot deel daarvan is bovendien illegaal. Het marktaandeel van Windows 8 zou slechts enkele procenten bedragen.
In een poging in te spelen op Chinezen die hun verouderde XP-machines willen vervangen gaat HP samen met Ubuntu-ontwikkelaar Canonical nieuwe pc's voorzien van Ubuntu Kylin. Deze Ubuntu-variant die in samenwerking met het de Chinese overheid is ontwikkeld, dient als referentieplatform voor een 'officieel OS'. De machines zullen met de laatste LTS-release, Ubuntu 14.04, worden geleverd, meldt ZDnet.
Hoewel ook het marktaandeel van Ubuntu Kylin in China nog klein is, stelt Canonical dat de populariteit groeiende is. Het OS integreert standaard een aantal Chinese diensten, zoals Baidu en Taobao, en biedt inputmogelijkheden voor Chinese karakters. Ook is een Chinese kalender aanwezig, evenals Kingsoft WPS in plaats van LibreOffice. Vorig jaar besloot Dell al pc's en laptops met Ubuntu in China te gaan verkopen.