Sony heeft de opvolger van zijn Alpha A77-dslr uit 2011 gepresenteerd. De Alpha A77 II heeft hetzelfde ontwerp als zijn voorganger, maar heeft onder meer een nieuwe sensor met een maximale resolutie van 24,3-megapixels en 79 focuspunten.
De Alpha A77 II behoudt daarmee dezelfde resolutie als zijn voorganger, maar Sony zegt dat het wel gaat om een volledig vernieuwde APS-C Exmor-sensor van de Japanse fabrikant zelf. De camera heeft voor autofocus 79 focuspunten, iets waarvan de fabrikant claimt dat het een record is. De camera kan foto's maken met iso-waardes tussen 50 en 25600. Bij de Alpha A77 is dat 16000.
De camera maakt foto's met een maximale resolutie van 24,3 megapixels en kan video's maken op full-hd-resolutie met maximaal 60fps in avhcd-formaat. Op mp4-formaat gaat de resolutie tot 1440x1080 pixels met 30fps.
Op de body kunnen gebruikers Sony's Alpha-lenzen schroeven. De body zelf is 143x104x81mm groot en weegt 726 gram en heeft een ingebouwde flitser. De viewfinder heeft een oled-schermpje, waarvan gebruikers zelf de helderheid en kleurtemperatuur kunnen instellen. Er is ook een 3"-lcd op de body aanwezig om onder meer foto's terug te kijken. Dat scherm is van Sony's eigen WhiteMagic-type en heeft dus een extra witte subpixel per pixel om de helderheid op te krikken. Daardoor moet het scherm ook in het buitenlicht goed zichtbaar zijn.
Sony heeft nfc in de camera gezet om hem te kunnen verbinden met smartphones. Daardoor kan de smartphone ook op afstand de camera bedienen. Ook ondersteunt de camera wifi. De camera is direct verkrijgbaar en kost rond 1200 euro.