Lufthansa laat passagiers films streamen naar tablets en laptops

Luchtvaartmaatschappij Lufthansa laat passagiers vanaf deze zomer multimedia streamen naar eigen apparatuur die ze aan boord meenemen. Via wifi krijgen passagiers toegang tot het aanbod van de luchtvaartmaatschappij.

Jens Bischof, die bij Lufthansa werkt als chief commercial officer, maakte de plannen volgens Reuters bekend. Vanaf deze zomer worden een aantal vliegtuigen van het bedrijf uitgerust met een multimediaserver die via onboard-wifi toegankelijk is voor passagiers. Zij kunnen daardoor met hun eigen apparaten, zoals tablets en smartphones, onder andere films kijken die door Lufthansa worden aangeboden.

Om multimediacontent aan te bieden maakt Lufthansa gebruik van een systeem dat wordt geleverd door BoardConnect, een systeem dat al langer door Virgin Australia wordt gebruikt. De streaming-mogelijkheid komt in de plaats van schermen in het toestel zelf. Bischof denkt echter niet dat sommige passagiers daardoor geen toegang hebben. "Iedereen reist vandaag de dag met een tablet of smartphone", zo liet de topman weten.

Aanvankelijk komt de multimediacontent van Lufthansa beschikbaar op 20 Airbus 321-vliegtuigen die Lufthansa bezit. Deze worden ingezet op routes vanuit Europa naar Rusland, het Midden-Oosten en Noord-Afrika.

Lufthansa

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

06-03-2014 • 18:16

87

Reacties (87)

87
86
52
9
0
24
Wijzig sortering
Belangrijkste kostenbesparing in dit geval op brandstof. Gewicht is alles in de luchtvaart m.b.t. efficiëntie. Doordat ze het onboard entertainment systeem eruit kunnen laten en vervangen door een stevige NAS met SSDs (ik noem maar een voorbeeld) kan er aardig wat bespaard worden op gewicht en dus brandstof.

Door extra gewicht moet er meer brandstof mee en doordat er meer brandstof mee gaat gaat het gewicht ook weer omhoog waardoor er weer extra brandstof nodig is omdat je meer brandstof mee neemt (if you know wat I bedoel :+ ) en vice versa natuurlijk.

Daarnaast denk ik dat veel passagiers ook tevredener zijn als ze een film kunnen kijken vanaf hun eigen laptop, tablet en/of smartphone. Immers is dit vaak veel beter beeld dan wat ze al bieden. Dit komt meden doordat het onboard entertainment systeem niet één, twee, drie vervangen wordt waardoor het na een paar jaar al verouderd is t.o.v. de huidige stand van de techniek. Enige wat ze nu nog zouden hoeven verzorgen is oplaadpunten voor passagiers. Dit laatste is waarschijnlijk alleen echt nodig bij langen vluchten en voor passagiers die vergeten zijn hun apparaat op te laden.

Nog een kostenbesparing is natuurlijk onderhoud. De onboard entertainment systemen hoeven immers niet meer onderhouden te worden. Het systeem dat de onboard entertainment systemen aanstuurt kan ook weg, maar daarvoor in de plaats komt een systeem dat passagiers films laat streamen naar tablets en laptops.
^^ Copy & paste = mijn reactie :)

Nog even de cijfers erbij: Airbus A321-200, 210 stoelen...

Oude situatie
1. Per stoel een scherm: 210 x 0,5 kg = 105 kg
2. 75% van de passagiers heeft zelf een tablet/iPad/whatever: 210 * 0,75 * 0,5 kg = 78,75 kg
Totaal: 183,75 kg

Nieuwe situatie
1. NAS + stapeltje SSD's: 5 kg
2. 100% (75% + 25% van maatschappij) aan de tablet: 210 * 0,5 kg = 105 kg
Totaal: 110 kg

Besparing: 73,75 kg
(even los van bekabeling, want die heb je toch nodig voor USB poortjes e.d.)

En wat dat bespaart, leer je bij de volgende aflevering van de Rekenkamer:

http://derekenkamer.kro.n...3/afleveringen/12-12-2013

:*)
En hoeveel wifispots hebben ze nodig zodat er genoeg snelheid is om iedereen te laten streamen. die wegen ook nog wat. ;)
Bij de Narrowbody vliegtuigen, waar de A321 onder valt, heb je 3-4 Wireless Acces Points nodig om alle passagiers tegelijkertijd gebruik te laten maken van de streams en ze wegen, inclusief antenne's, zo'n 2,4 kg per stuk. De server weegt, zoals eerder aangegeven door Pietermx, zo'n 5 kg inclusief SSD's

[Reactie gewijzigd door Rendo op 22 juli 2024 14:12]

En dan is je berekening eigenlijk niet volledit want veel mensen nemen hum tablet / laptop al mee en dan is het eigenlijk dubbel aanwezig, ik neem altijd mijn tablet mee en mijn vrouw ook. Dus wij zitten al op vier schermen.

Ik vlieg zo'n twee keer per jaar en ik zie vaak heel veel mensen met een tablet, ik zit dan vaak wel op een vlucht van + 10 uur.
Dan heb je mijn berekening niet goed bekeken ;)
een uit de mauw geschudde berekening

je weet niet hoe zwaar het huidige entertainment systeem is wat voor een server/systeem terminal ze gebruiken hoe zwaar die is hoe zwaar zo scherm in de stoel is hoeveel energie die verbruiken (kost ook brandstof)

het feit dat men dan ook actief meer laptops en tablets mee neemt in het vliegtuig

wellicht is stroom verbruik voor zon entertainment systeem een heel stuk zuiniger dan ieder zijn eigen processor videokaart etc
Besparingen: inderdaad

Al zitten er in deze toestellen niet in elke stoel een privéscherm. De grotere schermen die hangen zullen waarschijnlijk blijven voor de veiligheidsinstructies die voor iedereen (dus ook zonder (compatible) tablet / smartphone). Het onboard entertainment systeem is in deze toestellen niet zo uitgebreid als de grotere toestellen. Bij die grotere toestellen zie ik relatief meer besparing.

Oplaadpunten: In Lufthansa's A380 zitten die al in de vorm van USB, dus zou een mooie optie zijn die ok erg compatibel is. Tevens zou men zo ook een deel van de data over USB kunnen gooien indien wenselijk.

En wat betreft voordelen zie ik naast een groter / beter scherm, pauzeren (betere multitasking, bijv. pauzeren van film, spelletjes spelen en later verder, wat lastiger is bij onboard systemen) ook het geluid. Op de 321 toestellen is geen geluid aanwezig voor zover ik weet (vandaar worden bij Lufthansa vaak "stille" filmpjes geprojecteerd) en op grote toestellen vaak met slechte oordopjes. Nu kun je je eigen oordopjes (of beter(?) hoofdtelefoon) aansluiten en dus genieten van (beter) geluid bij je film, of gewoon muziek.
Ik vind het maar een vreemde gedachtegang. Zou je zoveel gewicht kunnen winnen omdat passagiers notebooks, accupacks en tablets gaan meeslepen, alleen en alleen omdat er geen inflight entertainment aanwezig is? De ene mens neemt die dingen tegenwoordig sowieso al mee, de andere laat ze juist liever thuis (of heeft ze gewoon niet).

Als je een tablet van de stewardess zou krijgen, zou dan je dan niet gewoon je eigen spullen ingepakt laten?

Een streaming server en en een of meerdere accesspoints hebben niet minder onderhoud nodig , alleen ander onderhoud dan een systeem met monitoren in de stoel.

Ik vind "Iedereen reist vandaag de dag met een tablet of smartphone" net zo'n sterke uitspraak als b.v. "Tegenwoordig vliegen we altijd om het slechte weer heen" Een laptop die tijdens een luchtzak uit je handen in iemand anders zijn gezicht vliegt, lijkt me toch niet zo fijn.

De regels voor electronische apparaten mogen dan soepeler zijn geworden en wifi straling is veel minder intens dan GSM straling. Zoveel losse voorwerpen in een toestel, is dat nou een goed idee??

[Reactie gewijzigd door biomass op 22 juli 2024 14:12]

Wel, iedereen sleept wel een notebook/accupack/tablet mee.

De vraag is, sleept men een exemplaar per gezinslid mee, of wordt het met zijn drieën turen naar één laptop?
Hm. bij transatlantische vluchten van Delta Airlines (US maatschappij) heeft iedereen een eigen entertainmentsysteem van 12" voor zijn neus en kan daar uit een flink aantal filmpjes, series en muziek kiezen.. Dus zou zeggen Lufthansa, wakker worden geen achterhaald systeem gaan uitrollen!!!
Nou ik ben 3 dagen geleden met delta naar NY gevlogen... Dan kijk ik liever op mijn iPad naar een serie/film dan op die brakke 12inch schermen. Beroerde kwaliteit schermpjes zeg.
Alleen denk ik dat jou Ipadje halverwege de atlantic er wel mee ophoud..
Nope , zowiezo kan ik op mijn ipad zeker wel 6 uur film kijken. en waarschijnlijk zullen er dan gewoon usb connectoren in de stoelen zitten om je tablet / smartphone op te laden. Dat was nu zelfs bij delta ook al het geval , zelfs in economy
Lamme armen dan?? :P.
nee , tafeltje in het stoeltje voor je ;) haha
Dus dezelfde content als je voorheen op je eigen schermpje kreeg, alleen nu op je eigen device waardoor je accu leegloopt? Scheelt Lufthansa een hoop geld aan schermpjes in ieder geval, maar hopelijk krijgt iedereen dan wel een stopcontact.

[Reactie gewijzigd door De Ingenieur op 22 juli 2024 14:12]

Nou weet ik niet of ze het bij Lufthansa ook zo gaan aanpakken, maar er zijn steeds meer luchtvaartmaatschappijen die hun in-flight entertainment system willen vervangen door tablets uit te delen aan de passagiers. In-flight entertainment systems schijnen een giga kostenpost te zij bij het bouwen van een vliegtuig: http://online.wsj.com/new...3916104578020601759253578

In principe vind ik het een goed idee, aangezien er al zoveel mensen zijn met eigen devices, en degene die dat niet hebben leen je gewoon een tablet voor tijdens de vlucht. Nu maar hopen dat deze besparing ook op het ticket te vinden is ;).
MartinAir was daar vroeger al een koploper in, op internationale vluchten kreeg je een soort uit de kluiten gewassen iPad.
Werkte prima, jammer dat KLM MartinAir heeft overgenomen en dit gelijk afgeschaft heeft.
Ik denk dat je voor eigen meegenomen tablet mag betalen als je koffers te zwaar zijn. :)
Uit je link:
'For a single 767 airplane with 260 seats that translates into 80 metric tons less fuel consumption in a year, or nearly $90,000 at current fuel prices, said Lufthansa Systems'

1 dollar als je dat met 95k passagiers (100% bezetting bij 1 vlucht per dag) deelt.

Het enige wat er hier gebeurt is:
  • dat er minder bekabeling en verslijtbare onderdelen (knoppen) in een toestel komt te zitten (minder aanschafkosten en onderhoud van het toestel)
  • verplaatsing van een scherm en bediening in de rugleuning van een stoel naar iets dat in je je handen moet houden of op moet bergen
  • je scherm neem je mee in je persoonlijke baggage quotum, je betaalt er zelf voor
  • heel misschien goedkopere deals met Hollywood omdat er geen nieuwe content gestreamed mag worden
In de link die je aanhaalt wordt ook gezegd dat het verstrekken van tablets tijdelijk zal zijn, om dat ze problemen (voor)zien met het beheer bij grote toestellen (o.a. diefstal en vernieling door passagiers) Daarna is het probleem van diefstal voor de passagier, of je kijkt geen film tijdens het vliegen...

P.S. Bedenk dan ook dat een schadevergoeding van 1 miljoen dollar bij lichamelijk letsel, opgelopen door een rondvliegende laptop/tablet tijdens tijdens turbulent weer, een lachertje is :D

[Reactie gewijzigd door biomass op 22 juli 2024 14:12]

En de ouderen zonder device geen veiligheidsinstructies krijgen.
Ik snap niet dat de flight agencies dit goed keuren.
Anoniem: 126717 @Frozen6 maart 2014 18:24
Het schermpje zal nog steeds aanwezig zijn....
Maar dit zou de KLM ook moeten doen. Die hebben schermpjes zo groot als een telefoon, mijn N7 heeft een beduidend groter scherm. En een kijkhoek, iets dat ik gruwelijk mistte bij dat KLM scherm. Ik kon er niets op zien.

Nu nog zien of de films nog steeds aangepast worden of dat het gewoon full HD versies zijn.
De streaming-mogelijkheid komt in de plaats van schermen in het toestel zelf.
Nee, dat schermpje zal dus niet meer aanwezig zijn.
Rampzalig, want dan ondersteunt men natuurlijk enkel iOS 7 en Android X en Y en alle iets oudere of andere platformen zijn uitgesloten.

Of ik wordt verplicht een gammele app op mijn telefoon te downloaden omdat het niet werkt in de browser.

Plus ik heb wel een telefoon, maar mijn 5" scherm vasthouden is nog altijd minder fijn dan een scherm op ooghoogte recht voor mij.

Ja als optie, nee als vervanging.
Ik heb nu met zo'n 5/6 verschillende vliegtuigmaatschappijen gevlogen, en ik heb heel wat films gezien op die schermpjes. Degene die ik ben tegengekomen in mijn 22 vluchten waren zeker zo'n 10/12 inch.
Het zou leuk zijn om content te streamen naar je telefoon of tablet (zeker omdat je dan ook je eigen oortjes kan gebruiken. Even geen rekening houdende met verloopstukjes).

Ik heb gevlogen met Virgin Blue (Virgin Australia) en heb de app gedownload, maar je accu gaat er wel snel door leeg. Sowieso omdat je je telefoon gebruikt voor een film, maar ook omdat Wifi aanstaat, en je constant moet streamen.
En het is dat het omgeroepen werd bij de gate, anders wist ik helemaal niks van de app af, en had ik hem niet kunnen downloaden. Want op zoveel km hoogte heb ik geen 3G.

Het is mega onhandig dus waarom zou je je telefoon in godsnaam gebruiken?
De kijkhoek van het schermpje in je stoel is inderdaad verschrikkelijk, maar dat is vooral zo, zodat andere mensen niet meekijken / last hebben van jouw film.

Het is leuk om het er als optie bij te hebben (zoals Virgin Blue dat doet), maar niet als vervanger. Zelfs al heb je een USB punt bij de hand. Anders moet ik mijn apparaat de hele tijd vasthouden (even de mensen zonder zo'n handig hoesje niet meegerekend).

[Reactie gewijzigd door DrFurioux op 22 juli 2024 14:12]

De echte winst zit natuurlijk bij de vliegtuigmaatschappijen zelf! Het weghalen van die schermpjes scheelt ze honderden kilo's aan gewicht dat elke dag weer 10 km omhoog moet worden gevlogen en daarna weer omlaag. Omdat het monkey (of hufter) proof spul moet zijn kom je gauw aan 3 - 5 kg per scherm. Bedrading, arm, etc... En dat keer 200!

Omdat maatschappijen er van uit gaan dat je toch al een tablet bij je hebt, die ze toch al moeten meenemen is deze opzet puur voordeel, dat je dan ook nog positief richting de klant kan verkopen...
Hopelijk heeft men wel berekend dat het minder kost om een stevig netwerk van stopcontacten in te bouwen en te vervoeren om driehonderd laptops tegelijk nonstop op te laden dan om driehonderd schermen mee te torsen, vooral op transatlantische vluchten waar geen enkele batterij lang genoeg meegaat om de hele reis van audiovisueel entertainment te voorzien.

"Hopelijk", want het zou ook zomaar kunnen dat men ervan uit gaat dat iedereen toch wel een set batterijen op zak heeft.

Indien niet, op naar ibuygou dan maar en vier extra batterijen kopen en die natuurlijk een voor een opladen voor vertrek, dus ook een batterijlader kopen of anders de telefoon voor twee dagen aan het stopcontact hangen en ondertussen de sterren danken dat ik geen telefoon met vaste batterij heb. Maar het bekijken van een film op een 4.7'-scherm is het natuurlijk allemaal waard.
Hopen dat ze dan wel een USB aansluiting gaan maken voor de voeding van je eigen tablet, en wellicht een soort slimme stand om je device aan de stoel van je voorganger te hangen. Balanceren op je krappe tafeltje is niet echt fijn een film kijken.
Het zal waarschijnlijk per vliegtuig type verschillen, maar op internationale vluchten van KLM had ik gewoon een schermpje van een inch of 8?
Anoniem: 126717 @Sjekster7 maart 2014 13:21
Ik zat in een Boeing 777-200ER (Vlucht KL591) en het scherm was hooguit 15 cm breed, dus 6 inch...
Die kijkhoek doen ze met opzet, als jij namelijk naar het scherm van je buurman kijkt zie je niets, en dus ook geen licht als jij slaapt en hij films kijkt.. Het is wel irritant, maar met een goede reden..

Verder vind ik deze ontwikkeling heel gaaf, hopelijk dat ze het snel op alle vluchten gaan doen en ook alle (grote) airlines!
Nog even en er worden Retina displays verwacht.........
Door anderen wellicht, maar bij de KLM was het echt bedroevend. Wat dat betreft wordt het Emirates voor de volgende vlucht.

Mijn eisen zijn niet zo hoog, maar het kunnen gebruiken van een eigen scherm zou perfect zijn. Op de A380's waar ik mee gevlogen heb was een USB aansluiting standaard, dus stroom is geen probleem. Zelfs niet op de vluchten die ik neem, van 11 uur of meer.
KLM is uberhaupt niet echt een premium luchtvaartmaatschappij. Het materieel is middelmatig, de onboard service is middelmatig, het voedsel is redelijk. Allemaal niet echt premium.
Maar wat mijn ervaring wel leert is dat (binnen perspectief en ervaringen met andere luchtvaartmaatschappijen) KLM wel premium is als het aan komt op problemen oplossen. Als er problemen zijn om wat voor reden dan ook, is KLM echt heel sterk.
Ze zullen misschien niet zo zijn in ALLE gevallen, maar wel erg vaak en consistent. Zeker in verhouding met concurenten. Wat dat betreft vertrouw ik KLM en Emirates niet.
Wat een negatieve kijk heb jij zeg...

Elke keer dat ik gevlogen heb stonden er altijd nog steward(essen) te wapperen met hun armen om het een en ander uit te leggen. Ook de flyers met instructies heb ik geloof ik elke keer gezien in de stoel voor me. De veiligheidseisen in de luchtvaart zijn erg streng dus denk maar niet dat ze dit zo even overboord gooien.
Dan vlieg je vaak in een vliegtuig wat niet uitgerust is met schermen om deze veiligheids instructies weer te geven.

Bij transavia zijn veel vliegtuigen wel uitgerust met zo'n systeem. Echter zijn de vliegtuigen die ze een jaar geleden van corendon over hebben genomen dat niet.

A321 Hebben niet een scherm in elke stoel: http://www.youtube.com/watch?v=b1vnpsl0q54
De streaming-mogelijkheid komt in de plaats van schermen in het toestel zelf. Bischof denkt echter niet dat sommige passagiers daardoor geen toegang hebben. "Iedereen reist vandaag de dag met een tablet of smartphone", zo liet de topman weten.
Mijn reactie doet er wel degelijk toe: Frozen in 'nieuws: Lufthansa laat passagiers films streamen naar tablets en laptops'

[Reactie gewijzigd door Frozen op 22 juli 2024 14:12]

Sterker nog, ik heb nog nooit in een vliegtuig gezeten met een scherm in de stoel voor me. Toch ben ik de laatste 10 jaar met het vliegtuig naar de VS, China, Rusland, Griekenland, Turkije, Malta, Finland, Spanje en misschien nog wel meer gevlogen. Dus mijn punt blijft staan. Je bent negatief.

Overigens kun je wel mooi die quote plaatsen maar zegt dit helemaal niks over of dit gevolgen heeft voor de veiligheidsinstructies. Het gaat hier om de media toepassingen van het vliegtuig. En het lijkt me wel erg sterk als de veiligheidsinstructies hier de dupe van worden.
Ben je serieus :?
Ik heb nog nooit een vlucht van langer dan 4 uur gehad zonder multimedia systeem. En dat waren vaak niet de duurste vluchten.
Ik heb vaak zat zonder scherm gevlogen. KLM, Delta Air. Niet de minsten.
Al mijn intercontinentale vluchten hadden prive schermen, binnen europa vaak niet idd.

KLM,emirates, lufthansa, BA,
Geen idee welke maatschappijen het sowieso hebben maar de enige vluchten waar ik persoonlijke multimedia had was naar Kuala Lumpur en Hongkong. Verder nog nooit tegen gekomen in Europese vluchten en naar Amerika (new york en san fransisco)
Ja ik ben serieus. Ik heb me er ook over verbaasd omdat ik bijvoorbeeld ook met KLM (China) heb gevlogen maar daar zat 1 scherm per 4 stoelen aan het plafond.
Ik heb in heel wat A-320's en A-321's gevlogen, maar in geen enkele daarvan zaten privé schermpjes. Die zitten vaak wel in de nog grotere airliners die intercontinentaal vliegen (en ja, de KLM heeft ze in hun 777's zitten maar niet in hun 747's).
Ook hebben de 321's geen stopcontact of USB aansluiting. Ik moet heel eerlijk zeggen, dat ik deze ook nooit gemist heb. Ik heb een Asus hybride, die 9 uur aan een stuk films kan afspelen. Nou, zolang heb ik het nog nooit nodig gehad.

Overigens, probeer ik ook altijd zoveel mogelijk te slapen in die krengen (tijdsverschillen ;) )
Ehh de A321 is de grootste in de A320 family bestaande uit A318(kleinste), A319, A320 (meest geproduceerd) en daarna de A321 wat de grootste is.
Los daarvan maakt de grootte van een vliegtuig niet uit want vliegtuigen worden in principe kaal geleverd vanaf de fabriek dus zonder stoelen, galley's etc. Vervolgens is het aan de maatschappij die zo'n vliegtuig aanschaft om dit in te richten. De bouw hiervan wordt meestal wel in de fabriek van de vliegtuigbouwer gedaan maar de onderdelen worden samengesteld door de maatschappij.
Dat is makkelijk af te vangen door maar een paar inklapbare schermen op strategische plekken op te hangen, zoals nu ook al gebeurt in de meeste prijsvechters. Nog steeds vele malen goedkoper dan in elke stoel een schermpje, en waarsch betere kwaliteit dan de meeste van die schermpjes ook.
De veiligheidsinstructie bij Lufthansa worden gewoon door het cabinepersoneel gegeven en zodoende is daar geen scherm voor nodig...
Hopelijk bouwen ze dan ook stopcontacten in. Hebben sommige andere maatschappijen ook, superhandig :)
Smartphones en tablets kunnen via USB, een stopcontact is niet nodig.
Veel nieuwere toestellen hebben usb aansluitingen in de stoel zitten om je device op te laden.
Daarnaast is de kwaliteit van de schermen in de stoelen vaak vrij slecht (met name de kijkhoeken, fijn als iemand voor je de leuning ver naar achter zet...) en werkt de bediening matig (bij KLM vaak nog steeds van die ouderwetse bedraade afstandbediengen :? )

@Frozen: Veiligheidsinstructies kunnen gewoon op enkele grote schermen weergegeven worden of 'live' uitgevoerd worden. Daarnaast moet je ook realistisch zijn en weten dat 95% van de mensen niet eens naar die dingen kijkt...

Ik vind het dan ook een goed teken dat Lufthansa zich blijft ontwikkelen! Daar kan KLM nog wat van leren! Recentelijk had overigens Iceland Air op onze vlucht een stapel iPad Mini's die uitgedeeld werden, in plaats van de schermen in de stoelen, ook een prima alternatief! :)
Die bedrade afstandsbedieningen zijn er omdat het niet zo prettig is als er 100 afstandsbedieningen door een cabine vliegen bij een beetje turbulentie. En vaak is het een combinatie van touchscreen en afstandsbediening, want een knopje om een stewardess te roepen is toch wat handiger dan door 5 menu's moeten bladeren terwijl je een film aan het kijken was.
Ik vlieg nooit Lufthansa, maar meestal heb ik inderdaad gewoon een stopcontact of USB aansluiting. Dat mag dus geen probleem zijn.

Het wil nog wel eens gebeuren dat de afstandbediening niet goed functioneert, of de koptelefoonaansluiting kraakt, etc. Ik zou het wel prettig vinden als ik mijn eigen iPad kan gebruiken. Dat weet ik tenminste dat het werk.

Wel hoop ik dat er dan iets komt om je tablet aan de stoel voor je te bevestigen. De hele tijd vasthouden of met je tafeltje uitgeklapt zitten zou irritant zijn.
Anoniem: 462912 6 maart 2014 21:12
Dus even voor de goede orde:
Jarenlang moest je mobiel uit staan i.v.m. storing van vliegtuig-apparatuur. Zelfs flight-mode van je mobiel was taboe. Geleidelijk werd flight-mode toegestaan en nu... nu is een vliegtuig vol wifi-ende tablets plotseling geen probleem?
Kunstig...
Over apparaten in flight modus wel of niet gebruiken kan je heel lang discussiëren, maar vroeger waren de vliegtuigsystemen daadwerkelijk gevoelig voor draadloze signalen. Destijds werkte mobiele telefonie mogelijk niet zoals dat heden ten dage het geval is (daar heb ik 0 verstand van), maar die signalen konden in een vervelend geval directe invloed op de stuurvlakken hebben.
Ik hoorde een verhaal van een gezagvoerder die op een ouder type vliegtuig gevlogen had, waarbij het kon gebeuren dat een telefoon die aanstond/werd gebeld de pitch trim liet verlopen. In hoeverre dat verhaal op waarheid berust kan ik niet toetsen, maar het geeft wel aan dat het verbod ergens vandaan komt.
Als je dan nagaat dat civiele luchtvaart een ontzettend log gebeuren is wat betreft wetgeving en dat soort ongein, is het voor te stellen dat het zo lang geduurd heeft voordat dit verbod gedeeltelijk wordt opgeheven.

Ooit afgevraagd waarom er nog steeds asbakken in toiletten van vliegtuigen hangen? Juist, wetgeving. Het kost bakken met geld en tijd om de certificatie van bestaande vliegtuigtypes aan te passen om dat soort dingen aan te passen.
Nee onzin vroeger/ soms nu nog steeds straalde providers omhoog (wie het eerst een roaming toestel oppakt heeft dat toestel vaak de tijd op zijn netwerk) als je met een vliegtuig over zoon mast heen vliegt krijgt het hele toestel een welkome sms. Om dat super irritant is hebben de regel toestel uit bedacht met excuus de veiligheid .

De zelfde rede niet bellen in het ziekenhuis stoort op apparatuur ? Helemaal niet maar omdat het zieken huis een crises lokatie is liepen mesen daar tot vervelens toe te bellen met familie.
Als het echt zou storen dan zouden IT en ook nooit mobiel bellen. ( en dan verwar ik mobiel bellen niet de moterola/ ericson dect toestel)

Nog zo iets is dat met start en landen het licht dimt. Als je licht dimt worden mensen rustiger en minder angstig. Maat als dat verteld werkt het niet meer. Ook daar word er excuus veiligheid misbruikt om rust creëren in het vliegtuig.

Waar zie dit nu gebeuren? In de tgv als je van land naar land reist ervaar je hoe vervelend het als een hele wagon een welkoms sms krijgt.
Dat heeft ook nog een een vervelend vertraging waardoor je 10 min constant sms'je binnen hoort komen.

Daar zoeken ze ook naar mogelijkheden om het te verbieden. Maar daar heeft het personeel er minder last van en blijft het alleen een probleem van de gebruikers.
Het licht dimmen tijdens start en landing heeft niks te maken met wat jij zegt. Het gaat erom dat als je bij een evacuatie de motoren uitzet en alle stroomverzorging verliest, of in het geval van rookontwikkeling in de cabine, je geen fluit meer zal zien als je ogen niet zijn aangepast op het donker.

Lekker off-topic dit, maargoed :)
Zie hier het gaat om de emotionele toestand van mensen niet om gewenning van je ogen.

http://www.airwork.nl/bul...a727&p=199293&postcount=7

En hier
http://www.nu.nl/wetensch...neler-bij-fel-licht-.html
Vroeger? Ik dacht dat een gemiddeld vliegtuig 20 tot 30 jaar meegaan. Vroeger is dus in heel veel gevallen nog steeds hetzelfde.
Het roken aan boord van vliegtuigen is in de jaren negentig pas verboden:

http://jeugdsentimenten.n...uit/roken-in-vliegtuigen/

De 737 bestaat sowieso al veel langer dan dat, zij het in andere versies dan die tegenwoordig rondvliegen in West-Europa, de eerste A320 vloog ook al begin 1987. Dus vroeger is misschien nog in veel gevallen hetzelfde, maar het rookverbod bestaat zeker nog niet zo lang als de meest gebruikte vliegtuigen in de civiele luchtvaart :)
Of de vliegtuigstand op telefoons nu goed is voor het vliegtuig of niet, het is alleszins goed voor je batterij. Het kost veel meer stroom om uit alle macht een netwerk te proberen vinden dan om de verbinding met een netwerk te behouden.

Misschien hangen die asbakken daar om te voorkomen dat een stiekeme roker het chemische toilet in de fik steekt?
What's next? Je eigen NAS in het vliegtuig?
Toen ik vorig jaar met Delta vloog, kreeg ik onder mijn voeten van de stewardess omdat mijn goedkoop mp3-spelertje zonder draadloze functionaliteit tijdens de afdaling nog aan stond.

Goed om te weten dat wifi geen probleem is, en vooral dat je gerust de vliegtuigstand op je telefoon mag uitzetten waardoor 'ie op zoek gaat naar wifinetwerken en de hele weg verbinding probeert te maken met celltowers als je dit vergeet uit te zetten.
Anoniem: 195390 6 maart 2014 18:22
Bischof denkt echter niet dat sommige passagiers daardoor geen toegang hebben. "Iedereen reist vandaag de dag met een tablet of smartphone"

en hij denkt echt dat ieder mens op aarde dat heeft |:( dan nog denk ik niet dat iedereen een koptelefoon bij zijn tablet heeft .
Maar die krijg je in het vliegtuig dan weer meestal gratis (geen hele goede natuurlijk, maar wel koptelefoons). Dus als ze in plaats daarvan dan nu koptelefoontjes uitdelen met een enkele stekker ipv zo'n dubbele vliegtuigstekker dan is dat opgelost ;)
De koptelefoon krijg je niet altijd 'gratis'.
Als je Comfort class vliegt wel maar als je Economy class vliegt niet is mijn ervaring.

Als mensen echt interesse hebben in de media nemen ze echt wel een goede koptelefoon mee of kopen ze deze voor een paar euro alsnog.

Die dubbele stekker adapter kon ik de laatste keer losmaken van de geleverde oordoppen. Kon ik toch nog mijn eigen koptelefoon gebruiken :) . De kwaliteit van het geluid was echter zo slecht dat ik na 5 minuten maar de koptelefoon weer heb aangesloten op de telefoon.

[Reactie gewijzigd door Emiel1984 op 22 juli 2024 14:12]

Bij de meeste internationale vluchten krijg je ze in bruikleen.
Dit is heel erg carrier afhankelijk. De meeste premium maatschappijen zoals Lufthansa, Emirates, British Airways doen dit wel. Low-cost carriers doen hier dan weer niet aan.
En dat is logisch. Het moet betaald worden he ;)
Low cost carries kunnen eigenlijk het media systeem wel afschaffen.
Bischof denkt echter niet dat sommige passagiers daardoor geen toegang hebben. "Iedereen reist vandaag de dag met een tablet of smartphone"

en hij denkt echt dat ieder mens op aarde dat heeft |:( dan nog denk ik niet dat iedereen een koptelefoon bij zijn tablet heeft .
Niet ieder mens op de aarde (dat denkt ie vast niet) maar het grootste deel van Lufthansa klanten wel. Lufthansa verandert nog niet het kleinste ding zonder uitgebreid marktonderzoek. Neem maar van mij aan dat ze hier net iets meer over weten dan jij.
Slimme zet van Lufthansa. Dit scheelt ze weer het inbouwen van schermpjes in de stoelen (op termijn), die over het algemeen toch al wel van erbarmelijke kwaliteit zijn helaas (in de economy class iig)
Ik mag hopen dat de transcode kwaliteit wat hoger is dan op die doorgaans slechte schermpjes! Ook zou een stopcontact geen overbodige luxe zijn :9
BoardConnect is overigens niet de leverancier, maar de naam van de totaaloplossing, welke geleverd wordt door Lufthansa Systems met hardware van Kontron:

http://www.kontron.com/ab...ms-end-to-end-wireless-on

[Reactie gewijzigd door Rendo op 22 juli 2024 14:12]

Ik hoor het al:

"Gedurende de vlucht kunt u genieten van ons aanbod van films. Hiervoor kunt u gebruik maken van uw eigen smartphone of tablet.
Voor de mensen die geen tablet of smartphone bij hebben komen we nu langs met tablets welke u gedurende de vlucht kunt lenen voor €9,99."
Slim maar dan verwacht ik ook een kakafonie van geluid door de cabine van mensen die hun oordopjes niet gebruiken en/of vergeten zijn. Die dopjes die ze soms uitdelen zjin zo slecht die wil je niet gebruiken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.