HP voorziet all-in-one-workstation van thunderbolt 2 en touchscreen

HP heeft op de CES het all-in-one-workstation Z1 G2 aangekondigd. Het apparaat beschikt over een 27"-touchscreen. HP kan de Z1 G2 leveren met Intel i3- tot Xeon E3-processors, terwijl optioneel ook een thunderbolt 2-aansluiting geleverd kan worden.

Het Z1 G2 Workstation is een doorontwikkeling van het HP Z1 Workstation, dat vorig jaar op de markt kwam. In het all-in-one-ontwerp kan HP diverse cpu's leveren, variërend van een relatief bescheiden 3,4GHz-Intel i3-4130 dualcore-cpu tot en met een Xeon E3-1280v3-processor die op 3,6GHz is geklokt. Intern kan tot 32GB ecc-geheugen worden geplaatst.

Het 27"-scherm biedt optioneel touchscreenfunctionaliteit en heeft een resolutie van 2560x1440 pixels. HP kan de Z1 G2 optioneel met twee thunderbolt 2-poorten leveren. Hierdoor is het workstation volgens de computerfabrikant beter geschikt voor het verwerken van bijvoorbeeld 4k-videomateriaal. Verder zijn er twee usb 3.0-poorten op de all-in-one aanwezig, evenals twee geïntegreerde luidsprekers. HP levert de machine met Windows 8. Het eenvoudigste model heeft een adviesprijs van 1999 dollar.

HP Z1 G2

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

08-01-2014 • 15:11

36

Reacties (36)

36
36
20
4
1
9
Wijzig sortering
4k-videomateriaal, op 2560x1440 pixels? De komende maanden komen er diverse 4K-monitoren en -systemen op de markt, waarom zou iemand dan hiervoor kiezen met 4k-videomateriaal?
Om 4K materiaal te monteren heb je geen 4K scherm nodig. De meeste programma's downscalen 4K beelden ook tijdens montage, puur vanwege performance. Zolang je het uiteindelijk maar controleert op een 4K paneel, waarvoor optionele TB2-poorten aanwezig zijn.
Vandaar de optionele Display Port versie 2 aansluitingen. Zodat het mogelijk is om om je bureaublad uit te breiden. En je video in volledig formaat met je tools erbij gewoon kan editen. De 4K aansluiting via DP2 kan ook handig zijn voor pro fotobewerking, gezien deze vaak RAW veel groter zijn dan 4K (H4D-40 heeft 40MP bijv.).
$1999 lijkt me wel erg prijzig voor het 'eenvoudigste model'.
Inderdaad. Zelfs de goedkoopste iMac 27", waar je dan zelfs een i5 in krijgt ipv een i3, is een stuk goedkoper... ($1799)

De touchscreen is optioneel, dus ik ga er vanuit dat de goedkoopste ook geen touchscreen heeft.

edit: Er mag blijkbaar niet over prijzen gesproken worden..

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op 26 juli 2024 23:23]

Wel eens Service gedaan aan een Imac? die dingen zijn het totaal omgekeerde van dit apperaat, lastig en langzaam om uit elkaar te halen tegenover de enige 10/10 rating op Ifixit

http://www.ifixit.com/Teardown/HP+Z1+Teardown/8840

Beter gezegd, als je als bedrijf een nieuwe cpu in je Imac wil gooien verlies je je garantie. Bij HP mag je dat gewoon doen als je maar binnen de TDP blijft.

[Reactie gewijzigd door Flaat op 26 juli 2024 23:23]

Anoniem: 382732 @Flaat8 januari 2014 22:18
Ik heb nog nooit gezien dat een bedrijf CPU gaat vervangen. PC's worden voor een aantal jaren aangeschaft en dan gewoon vervangen.
Wel eens Service gedaan aan een Imac? die dingen zijn het totaal omgekeerde van dit apperaat, lastig en langzaam om uit elkaar te halen tegenover de enige 10/10 rating op Ifixit

http://www.ifixit.com/Teardown/HP+Z1+Teardown/8840

Beter gezegd, als je als bedrijf een nieuwe cpu in je Imac wil gooien verlies je je garantie. Bij HP mag je dat gewoon doen als je maar binnen de TDP blijft.
Genoeg open gehad, glas paneel eraf (met zuignappen).
LCD voorzichtig los halen, kabeltjes los.
Schijf lost, vervangende schijf er weer in ...
LCD er weer op en even zorgen er geen stof in komt.
glasplaat er weer op.
En dat was het ook wel zo ongeveer.

[Reactie gewijzigd door BoringDay op 26 juli 2024 23:23]

Ligt er maar net aan welke eisen stelt, op prijs vergelijken is behoorlijk oppervlakkig.
Dat ben ik met je eens, maar dan moet er wel iets zijn dat het prijsverschil verantwoordt. En vooralsnog moet ik het nog ontdekken hier.
Vallen al verschillende mensen over de prijs.
Belangrijkste is wat je er voor terug krijgt.

Ten eerste is de prijs relatief hoog, bij gebruik van 3 jaar, dan hebben we het over een prijs van ongeveer 3 euro per werkdag... Vraag even aan je werkgever wat een werknemer kost die 10 minuten niets doet.

Ten tweede worden bepaalde workstations in kleine series geproduceerd, ook lijkt deze steviger dan consumentenseries.

Als je als ondernemer bij de prijs tot het uiterste wilt gaan dan kan je dat de kop kosten. Niet consequente prestaties, machines die uitvallen, aftersale services die waardeloos zijn, kosten een bak meer dan die enkele euro's die je eenmalig uitgeeft.

Iets met pennywise, poundfolish.
(En nee, ik werk niet voor HP :) )
Daar moet ik je gelijk in geven, het basis model heeft niet echt onderscheidende features. Het wordt pas interessant ten opzichte van alternatieven met een quadro-kaart aan boord. Zover ik heb kunnen ontdekken zijn deze workstations wel eenvoudig aan te passen, een pci-e slot kom je niet snel tegen in een all-in-one, om maar iets te noemen. Al blijft de vraag bestaan waar de prijs in zit.
"Aardige" specificaties.
Ben benieuwd wat het topmodel zou gaan kosten.

Duidelijk is dat dit voor de profesionals is, zoals foto en videobewerking en CAD
Alleen, net zoals TheNewPlayer aangeeft: $1999 is wel erg veel voor een pc met Core i3...
Ze zijn wel duur ja, maar het is gewoon een erg mooi gemaakt ding. Vrijwel geheel zonder tools open te maken en te vervangen en alles kan je upgraden. Je moet het zien als een 300 euro kast met een 600+ euro scherm (kan zelfs niet eens een touch uhd scherm vinden in m'n korte zoekactie in de pricewatch) erin met een server/workstation chipset (C222/4/6 waarschijnlijk) en die komen ook niet onder de 180 euro(of een mobo met x2 thunderbolt 2 , 300 euro) . Dus dat is al 1080+ euro voor scherm mobo en kast die je niet kan kopen als barebone.

Groot voordeel is ook dat je IT man veel minder werk hoeft te verzetten als er iets kapot gaat, je hoef de pc niet eens van de werkplek af te halen en je swapt de kapotte hdd/gpu/ram gewoon ter plekke in een mum van tijd.

Geloof me dit is een topding, en daar mag voor betaald worden

[Reactie gewijzigd door Flaat op 26 juli 2024 23:23]

Als het zo eenvoudig is waarom heb je er dan nog een IT man voor nodig.
De tijd je erop moet wachten kan je het ook zelf doen :Y) en anders leer je het, educatie kan nooit kwaad.

[Reactie gewijzigd door BoringDay op 26 juli 2024 23:23]

Omdat de IT man goedkoper is dan degene die erachter zit?
Die logica volg ik niet? je beweerd nu dat 2 mensen goedkoper is dan 1 :Y)
Waarom zou een IT-er minder moeten verdienen dan iemand die erachter zit, snap ik ook niet.

Als iets zo simpel is dan kan je het net zo goed zelf doen, lijkt me wat efficiënter.
je gaat er natuurlijk wel van uit dat je meer dan één systeem hebt. je zorgt dat je niet it man even pauze neemt dan kan je it man even doen wat ie moet doen, verdoet je niet it man geen tijd die heeft namelijik zijn pauze en de it man kan zijn werk doen en de volgende met pauze sturen ;)

Maar je betaalt bij zo'n product natuurlijk ook voor de lange termijn ondersteuning van de fabrikant. en dat de systemen door HP al beter getest zijn dan de meeste consumenten producten. alleen lijkt het me dat die 2 thunderbolt poorten een insteek kaart is (lees pci express oid) en niet op het moederbord zitten omdat het een optionele keuze is.
waarom?
een 27" 1440p (vermoedelijk ips) met touch is niet goedkoop
gezien de kleine behuizing moeten er allemaal custom onderdelen in
de iMac 27" start op 1850€, maar we kunnen pas vergelijken als alle specs bekend zijn
chique apparaat. Wij hebben sinds halverwege vorig jaar hier een groot deel van de machines ook vervangen door all-in-one's van HP. Het oogt wel heel chique en opgeruimd. :)

Voor privé gebruik zou een all-in-one ook een uitkomst kunnen zijn. Niks geen kabel rotzooi meer.
Anoniem: 263922 @PdeBie8 januari 2014 16:01
Erg mooi aan deze all-in-one is dat de modellen met quadro kaarten pci-e uitgevoerd zijn, je kan buiten het scherm en moederbord alles upgraden/uitbreiden.

Jammer dat er geen barebone all-in-one systemen zijn...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 263922 op 26 juli 2024 23:23]

Het blijft een blok zwart plastic, dus "chique" is denk ik niet het juiste woord. Opgeruimd is het zeker wel.
Als je ze gezien zou hebben zou je een ander mening zijn toegedaan. Dit zijn echt mooie machines. HP geeft zijn toplijn altijd een fijne afwerking
Ziet er goed uit voor te VJen (live visuals op evenementen). Touchscreen met een hoge resolutie (!!!), eenvoudig mee te nemen, krachtige grafische kaart, 2 thunderbolt poorten (capture cards of externe SSD opslag).
Ik ben zeker benieuwd! Hopelijk is het eenvoudig de grafische kaart te verwisselen.
Ars Technica heeft een hands-on video: http://arstechnica.com/in...-the-ultimate-all-in-one/

Je kan met één beweging de behuizing openen en dan met één hand de videokaart module eruit wippen. Ziet er goed uit allemaal, beetje duur alleen....
Bedankt voor de link!

Spijtig dat de grafische kaarten via MXM zijn. Had toch ergens gehoopt dat ze er een volledige PCI-express grafische kaart in zouden kunnen proppen (die in combinatie met een eyefinity grafische kaart massa's video output geven).
Leuke link, direct na de eerste zin
All-in-one computers have had a reputation for being the worst of both PC worlds, combining the upgradeability and power of a notebook PC with the mobility of a desktop.
was het bij mij al goed.

De link geeft wel een indruk dat HP hierin de nodige ontwikkelingsactiviteit heeft gestopt. Om het ding te kenschetsen als een Workstation vind ik wat teveel. Daar stel ik me zwaardere hardware bij voor, zowel de processor als de grafische kaart maakt de configuratie licht voor een workstation.

En gestures in een 3D CAD programma? Voor in en uitzoomen? Iedere andere taak lijkt me heel frustrerend. Ik kan mij nog gestures herinneren die met een kruisdraad op een digitizer werden uitgevoerd, software: Applicon Bravo, nu opgegaan in Siemens NX. Deze goedbedoelde functionaliteit (letters, vergen, krullen) bleek een behoorlijke RSI bouwer en heb ik niet in andere software zien terugkomen. Blijkbaar is die ervaring uit het collectief geheugen weggezakt en begint de varkenscyclus weer opnieuw.

Terugkomend op de HP. Beoordeel het ding niet als een workstation. Vergeet die kwalificatie. Dan zie ik een heel mooi apparaat voor allerlei toepassingen, heel mooi.
Nadeel van zulke touchscreen dat ze niet in matte schermen te vekrijgen is. Het is net een spiegel en ik denk dat het in een bedrijf niet zo handig is als video/foto's te bewerken.

De prijzen van de oude model: http://www8.hp.com/nl/nl/...l?oid=5230510#!tab=models
Ik vermoed dat deze modellen ongeveer dezelfde prijzen hebben.

Vorige model zijn de onderdelen ook nog makkelijk te vervangen: http://photos.pcpro.co.uk...oads/2012/03/image007.jpg

[Reactie gewijzigd door Ntr- op 26 juli 2024 23:23]

Serieus een gasveer erin?
Verbaast mij niet dat die prijs zo onnodig hoog is met dit soort onzin erin...
ik gok dat dat voor de testopstelling is.
Zit een gasveer in dat is geen test, je drukt op een knop, klap hem naar achter en drukt nog eens en je scherm komt als een motorklep omhoog.
Anoniem: 254370 8 januari 2014 17:18
Op deze monitor kun je een handstand maken...? Wat een productshot.. :+
Lekker vette vingers op je monitor....
2009 whatsappte net, het wil je commentaren over vieze vingers en touchscreens terug...
Wat voor gpu zit er in dat wordt niet verteld in dit artikel.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.