Jolla heeft aangegeven dat het plannen heeft om het installeren van het mobiele besturingssysteem Sailfish op bestaande apparaten met Android mogelijk te maken. Het bedrijf zou daarvoor samen willen werken met websites die software aanbieden.
Dat zei Jolla-ceo Tomi Pienimäki in een interview met het Finse Talouselämä Magazine. Volgens de topman is het 'vrij gemakkelijk' om Sailfish te installeren op apparaten die al Android draaien. Om gebruikers aan de Sailfish-software te helpen, wil Jolla samenwerken met websites die software distribueren. Pienimäki verwijst daarbij naar China, waar het volgens de topman gebruikelijker is om zelf het besturingssysteem op een mobieltje te upgraden.
Het installeren van Sailfish op bestaande Android-apparaten zou Jolla een groter marktaandeel kunnen geven. De start-up, bestaande uit ex-Nokia-werknemers, hebben nog nauwelijks een aandeel op de smartphonemarkt; kortgeleden werd het eerste Sailfish-toestel uitgebracht.
Onduidelijk is hoe Jolla precies zijn Sailfish-besturingssysteem aan bestaande Android-gebruikers wil aanbieden. Veel Android-apparaten hebben een ingebouwde beveiliging die het installeren van alternatieve software bemoeilijkt. Jolla denkt vooral in China succes te kunnen hebben. Overigens heeft Jolla al wel ondersteuning voor Android-apps toegevoegd aan Jolla.