Het bedrijf Danal heeft een betaaldienst voor mobieltjes uitgebracht die werkt via het scannen van een vingerafdruk. De dienst komt als eerste uit voor de Pantech Vega Lte-a in Zuid-Korea, maar bij succes is het mogelijk dat de dienstverlening uitgebreid wordt.
De betaalsoftware is ingebouwd in een Android-applicatie die BarTong wordt genoemd, zo meldt The Korea Herald. Deze is beschikbaar gemaakt voor de Pantech Vega Lte-a, die onlangs is aangekondigd voor de Zuid-Koreaanse markt. In plaats van een pincode of wachtwoord in te voeren kunnen gebruikers met hun smartphone in de winkel betalen door hun vingerafdruk te laten scannen via de ingebouwde lezer. Het bedrijf claimt de eerste te zijn die betalingen kan autoriseren door middel van vingerafdrukken.
Danal zegt dat het op termijn de ondersteuning van BarTong wil uitbreiden. Zo staan releases in de Verenigde Staten en China op het programma en de fabrikant wijst erop dat vingerafdruklezers steeds populairder worden. Zo kwam onder andere de iPhone 5s onlangs uit met een vingerafdruklezer, waarmee het toestel ontgrendeld kan worden.
Onduidelijk is in hoeverre het systeem daadwerkelijk veilig is. Zo bleek dat de vingerafdrukscanner die in de iPhone 5s is ingebouwd om de tuin geleid kan worden: een Duitse hackersgroep toonde aan dat een foto van een vingerafdruk ook door de lezer wordt opgepikt. In het geval van mobiele betalingen is het door dergelijke beveiligingsgaten mogelijk dat gebruikers geld kunnen verliezen wanneer hun telefoon wordt gestolen.