Intel toont op de Computex-beurs in Taiwan een flashdrive met de grootte van een usb-stick, die echter van een thunderbolt-interface voorzien is in plaats van een usb-aansluiting. De opslagcapaciteit van de drive is 128GB en het zou 's werelds 'snelste thumb-drive' zijn.
De thunderbolt-stick heeft de vorm van een sleutel en heeft een vergelijkbare grootte als een usb-stick met dezelfde opslagcapaciteit. Intel zei tegen PCWorld niets over plannen van zijn hardwarepartners om dergelijke drives daadwerkelijk op de markt te brengen, al zou er wel interesse zijn. Ook meldt de fabrikant niets over de prestaties, behalve dat het om de snelste thumb drive van de wereld zou gaan.
In theorie kan de drive gebruikmaken van de doorvoersnelheid van 10Gbit/s die thunderbolt biedt, waar usb 3.0 een maximale theoretische doorvoersnelheid van 4,8Gbit/s heeft. Volgens Oren Huber, thunderbolt-technicus bij Intel Israël, zal de snelheid van de stick de komende tijden opgevoerd worden. Eerder deze week kondigde Intel aan dat begin volgend jaar de eerste producten op basis van thunderbolt 2 te verwachten zijn: deze generatie biedt een bidirectioneel kanaal van 20Gbit/s, aangevuld met versie 1.2 van displayport.
Afbeelding: PCWorld