Mushkin heeft de verkoopstart van zijn Ventura Ultra aangekondigd. De maximale opslagcapaciteit waar deze usb-stick mee geleverd wordt is 240GB en hij biedt geadverteerde doorvoersnelheden van 450MB/s voor lezen en 445MB/s voor schrijven.
Het nieuwe model in de Ventura-serie is volgens Muskin zelf de 'snelste usb-stick ter wereld'. De usb 3.0-stick komt in varianten met 60GB, 120GB en 240GB. Over de snelheden schept de fabrikant zelf wat onduidelijkheid: in het persbericht heeft Mushkin het over maximale lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 380MB/s en 325 MB/s bij het 240GB-model, maar op de productsite staan snelheden van 450MB/s voor lezen en 445MB/s voor schrijven vermeld.
De stick ondersteunt in ieder geval het usb attached scsi-protocol, dat via het usb-protocol werkt maar gebruik maakt van command queuing van scsi om hogere datadoorvoersnelheden mogelijk te maken. De producten komen in stevige aluminium-behuizingen en hebben afmetingen van 73,36x19,88x9,07mm. De Ventura Ultra-sticks van Mushkin komen 7 oktober te koop. Prijzen maakt de fabrikant zelf nog niet bekend, maar bij webwinkels staat het 240GB-model voor 299 dollar.