Maandag presenteert Ziggo zijn eigen muziek-streamingdienst. Het concept van de dienst, met de naam Ziggo Muziek, is identiek aan dat van Spotify. Ook de prijzen zijn gelijk. De dienst is momenteel alleen beschikbaar voor Ziggo-klanten.
Ziggo Muziek is vanaf maandagmiddag drie uur te gebruiken door Ziggo-klanten, heeft het bedrijf bekendgemaakt. De streamingdienst is er in twee smaken, waarbij vijf of tien euro per maand moet worden afgetikt.
Voor vijf euro krijgt een gebruiker de mogelijkheid om thuis muziek te streamen; voor tien euro per maand kunnen abonnees ook gebruikmaken van de iOS- en Android-applicaties en kunnen ze muziek cachen voor offline-luisteren. De abonnementen zijn identiek aan die van de populaire muziekstreamingdienst Spotify.
In tegenstelling tot Spotify is Ziggo Muziek echter niet door iedereen te gebruiken; enkel Ziggo-klanten kunnen zich aanmelden. Ziggo-woordvoerder Gradus Vos laat echter weten dat dat later misschien verandert.
Ziggo probeert zijn muziekstreamingdienst te onderscheiden van Spotify met aandacht voor Nederlandstalige muziek, 'in tegenstelling tot concurrerende diensten die algemener zijn', zo luidt het persbericht van Ziggo. Begin dit jaar ging al het gerucht dat Ziggo met een muziekdienst zou komen. De dienst van Ziggo is gelanceerd in samenwerking met het al langer bestaande Wimp, waardoor het voor de hand ligt dat het gaat om een variant van Wimp onder de vlag van Ziggo.