Apple heeft kort na de introductie van de iPhone 4S in China de fysieke verkoop in zijn winkels in Beijing en Shanghai gestaakt. Consumenten moeten voorlopig online bestellen, omdat de lange rijen bij de fysieke verkoop tot problemen leiden.
In een verklaring liet Apple weten dat de fysieke verkoop vooralsnog niet wordt hervat, om de veiligheid van klanten en medewerkers te garanderen. De fabrikant roept klanten op om de iPhone 4S online te bestellen. Ook is het mogelijk om het toestel via provider China Unicom te kopen of via Apple-resellers.
In Beijing werden eieren gegooid en leuzen gescandeerd, nadat Apple-medewerkers omriepen dat de winkel niet open zou gaan. Door de grote hoeveelheid mensen moest de politie eraan te pas komen om de menigte uiteen te drijven. Daarna werd de toegang tot de winkel afgesloten. Er zouden ongeveer zestig mensen in de rij hebben gestaan die in opdracht van wederverkopers een iPhone 4S moesten bemachtigen. Omdat ze geen toestel wisten te bemachtigen kregen zij, ondanks twaalf uur te hebben gewacht, niet uitbetaald.
Het is niet ongebruikelijk dat de introductie van een nieuw Apple-product tot lange rijen voor de winkels leidt. Normaal gesproken zorgt dit echter niet voor grote problemen. De iPhone 4S is in Nederland al sinds eind oktober te koop. Het is niet bekend wanneer de verkoop in de Apple-winkels in Shanghai en Beijing wordt hervat.
