Nokia Frankrijk bevestigt komst Windows 8-tablet

Volgens Paul Amsellem, topman bij de Franse tak van Nokia, is het bedrijf van plan in juni 2012 een Windows 8-tablet uit te brengen. Nokia liet eerder al weten de ontwikkeling van een tablet niet uit te sluiten maar wilde toen nog niets bevestigen.

Windows 8 - Menu' sAmsellem deed zijn uitspraak in een interview met de Franse krant Les Echos. Hij legde uit dat Nokia volgend jaar zijn Windows Phone-aanbod wil uitbreiden met nieuwe toestellen naast de onlangs aangekondigde Lumia 800.

Aanvullend zou het bedrijf volgens de topman ook voornemens zijn een tablet met Windows 8 uit te brengen in juni 2012. Die datum is opvallend omdat de verwachting is dat Microsoft's nieuwe besturingssysteem pas in de herfst van 2012 verkrijgbaar zal zijn.

Details over de tablet gaf Amsellem niet en het is daarom ook niet duidelijk of het apparaat op een x86- of ARM-chip zal draaien. Eind vorige maand gaf Nokia-ceo Stephen Elop in een interview met Tweakers.net al aan kansen te zien voor Windows 8 op de tabletmarkt. De topman wilde toen echter niet bevestigen of het bedrijf zelf ook de tabletmarkt wil betreden.

Gesprek dat Tweakers.net eerder had met Elop

Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

16-11-2011 • 09:17

29

Reacties (29)

29
27
15
1
0
4
Wijzig sortering
Wat wil dit artikel nou precies zeggen..? het bevestigt de komst van een tablet waarover nog niks bekend is en er komt tegelijkertijd ook een nieuwe telefoon bij?

Beetje onduidelijk als ik het zeggen mag.
Anoniem: 386034 @HB__16 november 2011 09:29
Typisch de manier van marketing van Microsoft, zeer ver vooruit al zeggen wat je gaat verkopen. Op die manier wordt gepoogd zakelijke ICT beslissers te beinvloeden
Dat is de ene kant van het verhaal, de andere kant is dat ze zulke informatie wel moeten prijsgeven om bedrijven de mogelijkheid te geven een strategie op te bouwen.

Het is veel lastiger om op Apple te vertrouwen dan op Microsoft, Apple introduceert vrij laat zijn nieuwe modellen waardoor je niet weet welke kan het bedrijf op gaat en welke producten binnenkort uitkomen zodat je daar als bedrijf alvast onderzoek naar kan doen of op in kan spelen.

Microsoft informeert vaak al langere tijd vooruit wat de nieuwe functionaliteiten zijn en wanneer besturingssystemen gelanceerd kunnen worden zodat bedrijven al ruim van te voren kunnen nadenken over migratietrajecten, implementatietrajecten of juist de beslissing kunnen maken om nu te wachten op de opvolger. Als niemand weet wanneer de Windows 8 tablets komen is het erg lastig daar als bedrijf op te wachten omdat je dan in grote onzekerheid verkeerd.

Onzekerheid op de consumentenmarkt is geen probleem, die gaan in veel gevallen een aantal dagen van te voren kijken wat ze willen kopen en maken dan de beslissing. Grote bedrijven moeten al een strategie voor de komende jaren opstellen waarin budget bekend is, de grote trajecten bekend zijn en migraties alvast vooruit geplanned worden. Dan kan je het niet maken als leverancier om pas een paar weken van te voren je nieuwe OS aan te kondigen, dan ben je onbetrouwbaar en kan op jou geen strategie afgestemd worden.

Daarom komen ook veel roadmaps van bedrijven zoals Intel ook beschikbaar, dan weten bedrijven wanneer de nieuwe server CPU's uitkomen en kunnen ze bepalen of ze daar wel of niet op gaan wachten. Dat maakt jou als leverancier betrouwbaar omdat jij duidelijk aangeeft wat een bedrijf van jou kan verwachten en ze de informatie geeft waarop ze een lange termijn strategie kunnen afstemmen.
Anoniem: 425494 @Tsurany16 november 2011 13:18
De reden dat MS lange tijd vooruit informeert is omdat ze op de ontwikkelingen achterlopen of met concurrentie geen rekening hoeven houden. Als je een groot innoverend bedrijf bent in een concurrerende markt heb je er alle belang bij om je innovaties zo lang mogelijk geheim te houden om een zo groot mogelijke voorsprong op te bouwen.

Apple heeft dat door schade en schande geleerd. Zij deden innovates en Steve Jobs deelde die in vroeg stadium met Bill Gates en liet hen software schrijven. Het resultaat was dat MS die kennis gebruikte om zijn eigen OS en office te maken. Daardoor waren zij in staat om de markt over te nemen van Apple. En wat zijn de twee producten waar MS vandaag de dag nog steeds zijn grote winst vandaan haalt? Inderdaad nog steeds Windows en Office.

Apple ging daar zelf bijna aan onderdoor en moest door Bill Gates gered worden. Vanaf dat moment besloot Steve Jobs om anderen niet meer in zijn kaarten te laten kijken, en vanaf dat moment heeft MS het ook moeilijker gekregen om de ontwikkelingen bij te houden. Ze waren niet meer in staat om de achterstand op de Ipod in te lopen. En het zal heel moeilijk zijn om de achterstand op de smartphone en tablet markt in te lopen.

MS is geen bijzonder innoverend bedrijf maar zij wist in het verleden wel om achterstanden in te lopen. Het beroemste geval is toch hoe zij met Windows95 een jaren lange achterstand op OS2 hebben ingelopen. OS2 was een goed systeem en veel eerder op de markt, maar MS wist bedrijven te overtuigen dat Windows Chicago een veel beter systeem was dat op het punt stond van uitkomen. Daardoor bleven programmamakers en afnemers wachten. Nadat het systeem al meer dan een jaar was vertraagd werden ze steeds ongeduldiger en de geniale zet van MS was om het systeem toen om te dopen naar Windows95.

Dat was bedoeld om bedrijven te overtuigen dat het systeem echt in 1995 zou uitkomen. Ja het komt zeker uit in 95 anders hadden we het geen 95 genoemd. Toen het uitkwam bleek dat MS nogal had gebluft, het systeem was niet veel beter dan OS2, maar het was genoeg om iedereen toch aan zich te blijven binden. MS heeft het zelfde trucje vaker toegepast vandaar dat men MS software wel vapourware is gaan noemen, het bestaat lange tijd alleen als belofte maar er wordt al over gepraat alsof het al op de markt is.

Het verdoezelt het feit dat MS op de concurrentie achterloopt die wel producten op de markt heeft, en feitelijke producteigenschappen van de competitie worden vergeleken met beloftes van MS. De onze is (zal) véél beter (zijn). Het is natuurlijk gewoon goede marketing.

Toch is het de laatste jaren in zwakke strategie verandert, nu concurrenten als Apple en Google zich niet meer in de kaarten laten kijken. Apple maakt van de noodzaak tot geheimhouding zelfs een deugd. Het voerde de spanning op waar Apple nu weer aan zat te werken en op het moment supreme werd er een gigantische show georganiseerd om het product aan de wereld voor te stellen. Het verassingseffect was zo groot dat mensen vervolgens in de rij gingen staan voor het product.

Het achterlopen van MS heeft inderdaad het voordeel dat partners al vooruit kunnen lopen, maar biedt de bedrijven ook geen zekerheid. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar Vista dat jaren later werd opgeleverd en waarbij een belangrijk deel van de functionaliteit (WinFS) werd geschrapt.

Google heeft wel laten zien dat het handig is om externe ontwikkelaars reeds tijdens het ontwikkelingsproces aan je te binden en mee te laten ontwikkelen. Dat is iets wat MS nu ook doet met Windows8, vandaar ook dat men noodgedwongen meer open standaarden in Windows8 is gaan gebruiken.

Toch blijft het achterlopen in snel veranderende markten geen succesformule. Tegen de tijd dat je product uitkomt is de concurrentie al weer een heel stuk verder en heeft de meeste consumenten al aan zich gebonden. Zij maken flinke winsten en jij moet er enorme bedragen inpompen om in de race te blijven.

De situatie is nu dan ook anders dan voorheen. Elop kan wel aankondigen dat ze in Juni volgend jaar met een Windows8 tablet komen, maar is dat ook zo? Is Windows8 dan ook echt klaar? Laten we niet vergeten dat Windows8 een enorm ambitieus project is van MS. Het is een grotere omschakeling dan Windows Vista en weten allemaal hoe MS heeft lopen worstelen met Vista en hoe het eindresultaat uiteindelijk toch nog tegenviel al werd het wel de basis voor het prima Windows7.

Windows8 is echt veel ambitieuzer dan Vista. Want niet alleen wordt de hele interface onderste boven gegooid er worden andere programmeertalen gebruikt, het moet geschikt zijn voor een heel ander platform, de tablet, en het moet ook nog eens op een heel ander soort processor draaien. Als MS dat allemaal in Juni af kan krijgen en ook nog een soepel en heerlijk kan laten werken neem ik mijn petje af.

Overigens heeft meneer Elop wel andere zorgen aan zijn hoofd dan de Windows8 tablet. WP7 heeft nu een marktaandeel van 1,5% in de verkopen. Volgens Walstreet analisten moet WP7 de komende maanden zijn aandeel opschroeven tot 12% willen ze enig uitzicht hebben om een positie in deze markt te veroveren. Dus ik ben benieuwd hoe Nokia gaat uitpakken.

Nokia lijkt ook wel een beetje op MS. De laatste jaren hebben ze het ene prachtige systeem (maemo, meego) aangekondigt na het andere, maar die systemen kwamen steeds te laat en daarom besloten ze realiteit wederom in te ruilen voor beloftes. Nu is belofte WP7. Daarbij wordt als vanzelfsprekendheid aangenomen dat de klanten die toestellen masaaal gaan kopen omdat Nokia een groot aantal modellen uitbrengt. Die logica lijkt mij gevaarlijk, want er is aan modellen voor WP7 geen gebrek. Nokia maakt goede spullen, maar of het genoeg is om niet alleen hun eigen merk weer te boosten en ook eem platform met een gering marktaandeel is iets dat we zullen moeten afwachten.

Maar goed we krijgen een Windows tablet van Nokia in juni. Dat staat vast, het officieel aangekondigd. Nee niet tweede kwartaal, maar Juni. Ze kunnen het al op de maand nauwkeurig vertellen bij Nokia. Toch wel verrassend.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 425494 op 5 augustus 2024 22:25]

Wat een hoop onzin en vooral subjectieve kijk op MS. Met MS gaat het prima en innovatie hebben ze geen gebrek. Misschien beter informeren voortaan.

Dat je een heel verhaal schrijft wil niet zeggen dat het ook allemaal nuttig is en klopt. Ik lees niets anders dan een rant.
Kun je dat ook onderbouwen?
Ik zie maar weinig echte innovatie bij MS
Als Appe een grafisch OS maakt, maken zij er ook een
Als Aple een office maakt, maken zij er ook een
Als Apple een Ipod maakt maken zij er ook een
Als Apple een smartphone maken zij er ook een
Als Apple en touchpad maken zij er ook een
Als Google een zoekmachine maakt, maken zij er ook een
Als Facebook een sociaal netwerk maakt, maken zij er ook een
Als VMware vritualisatie maakt, maken zij het ook
Als Sony een console maakt, maken zij er ook een
enz

Soms hebben ze soorgelijke producten al eerder en lopen ze voor geen meter omdat ze niet weten waar de markt ligt. Dan moet een ander het laten zien, en dan beginnen ze weer van voren af aan. Natuurlijk stopt MS ook leuke originele ideeen in zijn producten, maar dat noem ik geen innovatie, want dat doet elke fabrikant wel.

Innovatie is als je met geheel nieuw product een nieuwe markt open breekt. Kinect zou je een echte innovatie kunnen noemen. Het is een hele nieuwe interface en het weet ook een nieuwe markt aan te boren.

Het is ook niet verwonderlijjk, onderzoek wijst uit dat grote bedrijven verhoudingsgewijs veel minder aan innovatie doen dan kleine bedrijven. Ze zijn er veel meer op gespitst om hun winstgevende producten in stand te houden. MS heeft daarom veeleer een beleid dat gericht is om te voorkomen dat anderen met innovaties op de markt kunnen komen. Innovaties die de eigen markt zouden kunnen aantasten gaan ze zeker niet brengen.

Dat is ze ook een beetje opgebroken, want daardoor kregen Google en Apple de kans om een voorsprong te nemen en zo nieuwe markten open te breken. Wat is de reactie van MS? Alles nabouwen wat Apple en Google maken en daar eigen leuke vindingen aan toevoegen. Dat is echter geen echte innovatie. De tegeljes in WP7 zijn evenmin een echte innovatie, zoiets zat al in windows98 als kannalen op de active desktop en ook veranderlijke icoontjes bestaan al heel lang. Het is leuk maar niet meer dan dat en als het aanslaat zullen anderen het ook doen, want het is niets moeilijks.

Nee succesvolle innovatie die nieuwe markten openbreekt zie ik weinig bij MS. Het is vooral namaken en dan de marktmacht gebruiken om het eigen product te pushen,

De tablet was een innovatie van MS, maar mislukt, want niemand zat te wachten op een tablet met penbediening waarop een muisbesturingsysteem draaide. MS bezat niet de innovativiteit om verder te denken dan dat. Ze begreep niet wat de concument werkelijk wilde. Steve Jobs begreep dat wel.

Het is MS gelukt om jarenlang de zakelijke én de consumentenmarkt te domineren. Dat is een hele knappe prestatie, want het zijn totaal verschillende markten.

MS kan de consumentenmarkt domineren door de kopers haar keus te ontnemen. Je gaat naar de winkel en koopt een PC. Welk OS komt daarop? Die vraag wordt nimmer gesteld, MS heeft de distributiekanalen zo in haar macht dat er alleen Windows wordt aangeboden. De klant weet zelfs niet dat er een keus is. MS concurreert niet, ze weet concurrentie te weren.

Maar nu wordt MS ineens gedwongen op markten te concurreren. Ineens moet leren om de gunst van de klant te winnen. En die smaak van die klant verandert razend snel, iets waar MS nooit rekening mee heeft hoeven houden. Tegen de tijd dat MS het allemaal van de concurrent gekopieerd heeft, kan de klant al weer iets anders willen. Bovendien moet MS een volledig ecosysteem aanbieden om te kunnen concurreren. Ze moet allerlei activeiten gaan ondernemen waat ze geen verstand van heeft.

Ze moet er tientallen miljarden in investeren alleen maar om een achterhoedegevecht te voeren, terwijl de concurrentie vorstelijke winsten maakt dankzij hun innovatie. De komende jaren zal duidelijk gaan worden dat MS de consumentenmarkt niet meer kan vasthouden, maar zich beter geheel op de zakelijke markt kan richten.

In de zakelijk markt gaan veranderingen veel trager. Het gaat hier om grote investeringen die vele jaren meegaan, in die markt kan MS zich prima handhaven en heel veel geld verdienen. Ook de concumenten PC markt blijft nog lang door MS gedomineerd worden, maar gaat teruglopen. In de nieuwe markten zal MS geen dominante rol gaan spelen, is mijn inschatting.

Ik denk dat ze op een bepaald moment op zullen houden tientallen miljarden te investeren in markten die ze nooit meer terug zullen verdienen. De aandeelhouders gaan steeds meer druk op MS uitoefenen om te doen waar ze goed in zijn.

Over de toekomst van MS hoeven we ons niet druk te maken, die is zonder meer rooskleurig, IBM is tenslotte rook niet tenonder gegaan door het verlies van de PC-markt.

Maar een Olietanker zal nimmer de wenbaarheid krijgen van een snelle boot en MS zal nimmer wendbaar genoeg worden om op de snelveranderende consumentenmarkt een grote rol te spelen. Want vergis je niet de veranderingen gaan alsmaar sneller. En je moet niet alleen beweeglijk zijn, je moet ook nog eens een hele goede neus hebben voor wat mensen echt willen.

Ook Nokia heeft laboratoria waarin ze schitterende dingen kunnen laten zien, maar het was voor Nokia niet mogelijk om die ook in product om te zetten dat een nieuwe markt openbrak.

Op de consumentenmarkt moet je het hart van de consument veroveren met je producten.

But you can't buy Love

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 425494 op 5 augustus 2024 22:25]

Voor een "marktvolger" is dat de manier om wat tijd te winnen.
Bij Apple is het precies andersom, daar willen ze zo lang mogelijk hun oude meuk verkopen.
Nee, voor hen is geheimhouding hun beste marketing instrument. Ze krijgen er bergen gratis publiciteit door. Alle ogen zijn op ze gericht als er iets aangekondigd wordt. Als dat vooraf bekend was zou er lang zoveel aandacht niet zijn. Maar, zoals hierboven beschreven heeft dat ook een keerzijde.
Mensen die een tablet willen, kopen er toch wel een hoor. Ze blijven gewoon lekker verkopen. Je weet nml nog helemáál niet of win8 echt wel in de praktijk zo lekker gaat werken, dus erop wachten is alleen maar een risico, plus dat je (als consument zijnde) niet weet hoelang dat nog duurt.
Als er eindelijk een tablet komt met de bouwkwaliteit van een Nokia ben ik tevreden!
Sommige tablets op de markt voelen namelijk echt aan als some-plastic-piece-of-sh*t.

Oja, de opvolger van de N8 komt waarschijnlijk volgend jaar:
http://www.gsmarena.com/n...g_next_year-news-3385.php

& de update's voor symbian
http://mynokiablog.com/20...bian-updates-carla-donna/
Ik zou nog steeds niet goed weten waarom ik een tablet zou moeten aanschaffen, al zou ik een tablet van Nokia met Windows 8 en metro-interface nog wel willen overwegen. De hele interface vind ik voor zowel de smartphone als de PC/laptop helemaal niets, maar voor een tablet lijkt het me juist weer ideaal

Maar als die opvolger van de N8 wederom op Symbian draait, weet ik wat mijn nieuwe telefoon wordt, volgend jaar.

Mijn N8 blinkt uit in bouwkwaliteit, de camera is nog altijd superieur (mede vanwege de xenon-flits), en de uitwisseling tussen de N8 en Outlook werkt tegenwoordig perfect over bluetooth. Navigatie werkt over het algemeen goed (al wordt er wel eens een verkeerde route aangeven) en het toestel heeft een micro-sd slot, wat ik weer belangrijk vind voor mijn muziekcollectie. En geen software-fabrikant die voortdurend het gebruik van mijn toestel monitort voor marketingdoeleinden.
Klopt, heb hem zelf ook! Al vind ik dat de software soms net een beetje stabieler kan. Zoals de browser die erg traag is en soms gewoon uitvalt!

Als ik Symbian anna/belle vergelijk met WP7 gaat mijn voorkeur toch naar WP7.
Het draait erg soepel en het browsen gaat erg fijn.

Dus ik denk dat windows 8 goed is voor een tablet maar gewoon niks voor een PC/laptop.
Als jij niet weet waarom je een tablet zou moeten aanschaffen is een tablet ook niks voor jou. Een tablet is niet voor iedere persoon, niet iedereen hoeft een tablet te hebben en niet iedereen hoeft met een tablet te werken. Net als met elk product is er ook hier een doelgroep, als jij niet aan de doelgroep voldoet is dat geen enkel probleem, dan schijf jij hem niet aan.

Tablets zijn gericht op een bepaalde groep gebruikers, gebruikers die snel informatie moeten kunnen invoeren en voornamelijk opvragen terwijl ze mobiel zijn. Gebruikers die niet achter een bureau zitten met een desktop of een laptop maar gebruikers die veel onderweg zijn en alsnog hun x86 applicaties nodig hebben. Niet iedereen zal zo'n tablet fijn vinden, echter zullen er ook meer dan genoeg gebruikers zijn die hartstikke blij zullen zijn met zo'n tablet en daar worden ze ook voor gemaakt.
Als je die informatie kunt invoeren door middel van het tikken op icoontjes, dan heb je inderdaad een goede toepassing. Maar een tablet lijkt me vooral geschikt voor het binnenhalen van content. Ik heb zelf een digitaal abonnement op het FD, en dat werkt er waarschijnlijk prima op.

Maar dit bericht op een tablet invoeren, zie ik al niet zitten. Je moet toch met één hand de tablet vast houden en met je andere hand het bericht invoeren.

Ik snap best wel dat heel veel mensen blij worden van een tablet, maar vooralsnog vind ik het een erg hoog gadget-gehalte hebben.
"Maar als die opvolger van de N8 wederom op Symbian draait, weet ik wat mijn nieuwe telefoon wordt, volgend jaar.

Mijn N8 blinkt uit in bouwkwaliteit, de camera is nog altijd superieur ... En geen software-fabrikant die voortdurend het gebruik van mijn toestel monitort voor marketingdoeleinden."

Je somt precies op wat de redenen zijn waarom ik niet volledig tevreden ben met mijn HTC. Die ziet er na een half jaar gebruik slechter uit dan mijn E71 na 2,5 jaar en verschillende contactmomenten met asfalt en beton. En het laatste punt over gebruiksmonitoring vind ik ook belangrijk.

Ik snap wel waarom fabrikanten als Samsung, HTC en Sony Ericsson Symbian hebben laten vallen (dwergjes naast Nokia). Maar ik snap eerlijk gezegd nog steeds niet zo goed wat er nu fundamenteel mis is met Symbian. De bezwaren die ik lees in reviews etc. klinken meer als interface design zaken dan fundamenteel tekortschieten van het platform. Daarnaast is Nokia de afgelopen jaren maar halfslachtig meegegaan met vorderingen in de hardware. Ook dat kan de gebruikerservaring onnodig hebben geschaad.

Kortom: bouw een mooie Symbian Clara (?) smartphone met een snelle dualcore, goede grafische processor, 1GB RAM, N8 camera module en je kunt tegen ieder ander platform op.
Windows 8 zal zeker op de tablet markt goed gaan aan slaan mits er op dat moment ook echt kwalitatief goede tablets beschikbaar zijn. Nokia is qua hardware altijd al goed bezig geweest en in staat om prima high-end telefoons af te leveren, nu ze Microsoft als software partner hebben zullen ze vast een prima tablet neer kunnen zetten.
Ik hoop wel dat het geen ARM tablet wordt, dat legt al direct weer zo'n beperking op de software. Bovendien is het ook nergens voor nodig, met de juiste hardware kan je prima een energiezuinige x86 tablet maken.
Anoniem: 425494 @Tsurany16 november 2011 19:51
Daar zit nu juist de grote zwakte van Windows8. De Arm Chips zijn superieur voor de tablets. Maar als windows8 op arm laat draaien dan verdampen de voordelen van windows voor een groot deel, want dan moet je applicaties op nieuw kopen. Waarom zou je dan eigenlijk nog Windows op je tablet willen hebben? En zijn mensen bereid om een hoop geld uit te geven voor office of photoshop op de Arm-tablet? Ik schat zelf van niet.

Intel heeft geen passend antwoord en AMD heeft tot voor kort geweigerd om iets voor de tablet te maken omdat ze er geen brood in zagen. Daarop is ook CEO Dirk Meyer ontslagen, want de aandeelhouders vinden dat AMD daar juist wel met zijn fusion processors moet gaan zitten. Maar de vraag is wie er gelijk heeft. Dirk Meyer stelde, je kan daar wel heel veel chips verkopen, maar de marge is daar minimaal, daar moeten wij niet gaan zitten. Want Arm is echt een geduchte tegenstander en als je naar de roadmap van Nvidia kijkt met zijn Tegra, kan AMD dat moeilijk bijbenen.

MS hoopt van de synergie effecten tussen PC en tablet te kunnen profiteren, dat is MS aloude strategie. Maar gaan mensen echt Windows8 op de PC kopen straks? Of zal net als met Vista veel mensen de voorkeur blijven geven aan Windows7 wat een uitstekend systeem is en toegespitst op de PC en nog belangrijker, waar ze aan gewend zijn. Daarbij gaan we er stilzwijgend vanuit dat MS er in een keer in slaagt om van Windows8 een gepolijst systeem te maken dat klanten zullen willen omarmen. Dat is met Vista bijvoorbeeld niet gelukt.

Het zijn Apple en Google die mogelijk meer kunnen profiteren van synergie effecten want hun systeem draait ook op de smartphone, terwijl MS daar weer een ander systeem WP7 op heeft draaien. Goed de interface lijkt op elkaar, maar die interface heeft op de smartphone markt nog niet veel mensen over de streep kunnen trekken.

En daarbij blijft MS achterlopen op de concurrenten die vrolijk doorgaan hun systemen grootscheeps uit te rollen, perfectioneren en steeds te voorzien van nieuwe mogelijkheden, die MS dan weer op afstand moet volgen.

Dus als jij zegt dat Windows8 het goed gaat doen, waar baseer je je dan op? Ik lees het hier vaak, maar helaas staan er geen argumenten bij. Behalve dan van het soort: dit onderdeel werkt heel fijn. Dat zal best maar daarmee verover je niet per se de markt.

Ik denk dat het nog heel spannend gaat worden.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 425494 op 5 augustus 2024 22:25]

Kijk dit is een mooi bericht.

Ik zit er toch aan te denken om mijn chinatab een keer te gaan vervangen voor een betere. Met een Windows 8 Tablet op komst weet ik zeker dat ik deze in huis ga halen.. Niet dat android mij niet goed bevalt maar Windows 8 ziet er naar mijn idee net iets beter uit op een tablet.
In dit geval lijkt me dit 'controlled leaking'.
Een ingecalculeerd risico om te kijken hoe de markt erop reageert en deze er enigzins op voorbereiden.
Onduidelijk is ook lekker troef, kunnen we lekker speculeren en kan Nokia eens polsen wat men wilt en kan er nog wat gewijzigd worden als het nodig is.

Ik schat ik dat meer dan 90% van de grote bedrijven werkt met de combinatie
HP/Dell/Lenovo/Toshiba + Nokia/Blackberry + Windows.
Waarbij duse de keuze Nokia met Windows in in veel IT-standaarden van bedrijven te integreren is. Een maatje 8' is ook een slagje kleiner dan de andere zakelijke tablets.

"Laat maar komen!", zeg ik dan. Zet Nokia terug op de markt met leuke en mooie producten zonder op de kwaliteit en de beroemde accuduur in te leveren ;p
Anoniem: 408059 16 november 2011 10:06
Mwah, dat is voorlopig denk ik nog het probleem van MS: geen (goede) apps. Ik hou het liever bij mijn Android :)
Anoniem: 432358 16 november 2011 09:40
let it come.
komt er trouwens een app market voor de tablet en mobiele versies van W8?
Ik weet het wel: wissel mooi me iPhone in en à voor lumia 800 met een prachtige Nokia tablet. Waytogo micrsoft en nokia!
Anoniem: 429954 16 november 2011 10:19
Windows 8 wordt verschrikkelijk. Ben blij dat er ook meer beweging komt in Ubuntu.
Wow kijken in de toekomst. En dan toch aan Ubuntu vasthouden. Daar zit al jaren geen beweging in.
Waarom wordt Windows 8 verschrikkelijk en wat is er onstabiel aan Android?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.