EA heeft naar eigen zeggen uit voorzorg de Battlefield Heroes-servers uit de lucht gehaald. De uitgever wil de mogelijke gevolgen onderzoeken van de database-dump die de hackergroepering LulzSec afgelopen zondag publiceerde.
Op de website van de gratis te spelen mmog Battlefield Heroes is te lezen dat de site tot nader order is gesloten. Electronic Arts stelt dat het een intern onderzoek is gestart naar een vermoedelijk door LulzSec uitgevoerde hack.
Bij de hack zijn ruim 500.000 gebruikersnamen en versleutelde wachtwoorden van een bètaversie van Battlefield Heroes buitgemaakt. EA stelt dat er naar alle waarschijnlijkheid geen persoonlijke informatie zoals e-mailadressen of creditcardnummers zijn gestolen in de zondag gepubliceerde 'dump' van LulzSec.
De inmiddels opgeheven hackersgroepering heeft de afgelopen maanden diverse malen zijn pijlen gericht op speluitgevers. Zo werden Nintendo en gameontwikkelaar Bethesda aangevallen. Hoewel er geen data van Nintendo door LulzSec is gepubliceerd, plaatsten de hackers wel gebruikersgegevens van Bethesda online.
Update, 13:45: Battlefield Heroes is inmiddels weer speelbaar. Electronic Arts heeft de service hervat na eigen onderzoek. Dat onderzoek is nog niet afgerond, maar kennelijk acht EA het veilig genoeg om weer te spelen. Volgens de uitgever zijn nicknames en wachtwoorden gestolen van een vroege bètatest van het spel, maar geen persoonlijke data als e-mailadressen en creditcardnummers.