EA stopt met Battlefield Heroes

Electronic Arts stopt met de free-to-play-titels Battlefield Heroes, Battlefield Play4Free, FIFA World en Need for Speed World. De spellen zouden niet populair genoeg meer zijn. Op 14 juli gaan de servers voorgoed offline.

Vanaf vandaag worden de genoemde spellen niet meer ondersteund. Mensen met een account kunnen blijven spelen, maar de registratie voor nieuwe gebruikers is gesloten. Daarnaast is het niet meer mogelijk om in-game currency te kopen. Gebruikers die nog een tegoed hebben openstaan, kunnen dat uitgeven totdat EA de servers over negentig dagen offline haalt. Dan kan er niet meer worden gespeeld.

Van de titels die binnenkort worden gestaakt, is FIFA World veruit de jongste. Het spel kwam achttien maanden geleden voor het eerst uit en is officieel nog niet eens uit de bètafase. De andere titels zijn tussen de vier en zes jaar oud. In 2012 bereikten Battlefield Heroes en Need for Speed World elk de grens van tien miljoen spelers. Volgens Patrick Söderlund, executive vice president van EA Studios, zijn de spellen inmiddels niet meer zo populair als vroeger. Star Wars: The Old Republic, een andere gratis speelbare EA-titel, heeft volgens Söderlund wel nog potentie.

Door Friso Weijers

Redacteur

16-04-2015 • 15:22

136

Submitter: S4RS

Reacties (136)

136
135
121
3
0
1
Wijzig sortering
Dit is de shooter die mijn in de PC gaming heeft gebracht.
Ik heb het sinds de Closed Beta (2009) mogen spelen, en tot aan eind 2012 was het een fantastisch spel.
Toen begon EA met het releasen van allemaal (Pay2Win) overpowerede wapens. Ook kregen bepaalde abilities een buff/nerf die het spel zo maakte dat er geen balans meer was.
Ook werd er niets tegen de hackers gedaan.
Geen nieuwe maps, de laatste dateerde van eind september 2012.
En ze bleven maar komen met nieuwe kleding (in feite reskins van oude kleding), waarvoor je uiteraard moest betalen.
BFHeroes is onder de community wel bekend als het goudmijntje van EA/EAsy. Gelukkig zien ze nu zelf ook in dat het spel ver :X is. De laatste 2 jaar werd het uiterste (qua geld) uit de game gemolken en alles was zo voorspelbaar. Maar op de forums bleven de "Blues" (developers) ons maar voorliegen dat het spel niet zou worden gestopt. En mócht dit het geval zijn, zouden zij ons minstens 6 maanden van tevoren waarschuwen. Dikke L :X L EA. :+

[Reactie gewijzigd door TheTinusNL op 22 juli 2024 15:43]

Ben in 2011 begonnen met BFH als aanrader van een friend van VMBO.
Heb hier ook vele uren plezier van gehad.

Wat minder is de Funds die ik er ingestoken heb |:(

Helaas werd deze 'knipoog'-versie van BF1942 al snel een helemaal door elkaar gegooid in de vorm van Pay2Win wapens en kleding (M16, AK47, M21, SVD, RPK, M249, Sneeuwblazers, laser-wapens etc.) 8)7 :+

Voor mij persoonlijk was het leuker geweest als BFH zich gewoon was blijven focussen om de 'WW2-cartoon shooter' te blijven. Helaas mocht dat niet zo zijn...

Maar wat ik dus begrijp is het spel nog wel via Origin te spelen?

Ga ik het toch nog maar even installeren en kijken of er nog wat funds op staan :)
Je kunt het nog gewoon spelen t/m 15 juli. Ga naar de website, log in en druk op Play Now. Geen Origin nodig. :)
Alleen kun je geen nieuw account meer maken of Play4Free Funds kopen.
Oké,

Jammer maar helaas.

Heb 3 BFH accounts... :|

Zit idd wel risico's aan die microtransacties. Je weet natuurlijk nooit of het spel voor altijd in de lucht blijft.

Maar hier leer je ook weer van. ;)

Misschien dat BFH nog kan worden gered/overgenomen?
In de Terms Of Service ga je er mee akkoord dat je je er van bewust bent dat je al je bezittingen kwijt bent zodra EA & EAsy besluiten de stekker uit het spel te halen. ;)

Er zijn inderdaad petities in de rondgang om BFH nog online te laten of over te dragen, maar dat gaat natuurlijk niets worden.
Wel hebben de bekendste BFHeroes YouTubers een tijdje terug al een gamestudio gecontacteerd. Zij zijn nu bezig een soort van remake te maken van BFHeroes omdat het spel zo geliefd was onder de community.
"The main concept of Renegade Line is being inspired by Bfh, but we are improving the game with many new ideas and a community-based philosophy.

...

Further information will follow in the next days."

(Hun enige website: https://www.facebook.com/rgline _/-\o_ )
uhh, ik denk dat je het al een heel tijd niet meer gespeeld hebt, want er is sinds 2012 nog behoorlijk wat veranderd, zoals nieuwe maps en nieuwe gametypes..
Ik speel het nog wekelijks, ik weet heus wel waar ik over praat. :+
September 2012 kwam de laatste map (overigens veeeeel te groot). Daarna kwamen er enkel reskins in de vorm van Night maps.
Die nieuwe gamemode was er inderdaad, maar dit was wederom een grote flop. De helft van de servers die dat draaide, zaten vol met AFK statpadders. Je kreeg namelijk 1000XP (aardig veel) als jouw team de ronde won. Had je een goed team, hoefde je dus niets te doen om XP te krijgen. Al deze statpadders gingen gewoon naar een 24/7 Team Elimination (desbetreffende gamemode) zonder "idle kick limit" en lieten hun PC dagenlang staan zonder iets te doen. Ook daar hebben ze bij EA/EAsy niets aan gedaan. |:(
verrek, je hebt helemaal gelijk, ik dacht dat inland invasion pas in 2013 ergens gereleased was, maar dat was al weer 2012..
Het zou toch netjes zijn van EA als er een soort van tegemoetkoming zou zijn voor die microtransacties als je boven een bepaald bedrag gespendeerd hebt aan die game. Zou toch mogelijk moeten zijn met origin, echter zal dit wel niet het geval zijn :z
Ja, dat zou zeker netjes zijn. Maar dit is EA.
Zou leuk zijn, maar die gaat er niet komen.
Can I ask for a refund?

Refunds will not be available.
Bron: War is over Heroes


Volledige quote:
FAQ

- Why are you shutting down Battlefield Heroes?
These are hard decisions, but Battlefield Heroes is an older title that is not as popular as it once was. It has been a great experience, and we know some loyal fans will be disappointed, but we felt it was the right time to retire this veteran game.

- What will happen to all the characters and progress that I have made?
Unfortunately everything will be deleted once the game shuts down.

- Can I ask for a refund?
Refunds will not be available.

- Will I be able to use my account to play other Electronic Arts games?
Your EA Origin account will not be deleted once the game shuts down. You will be able to continue using it to play other games on www.origin.com.
Bron: War is over Heroes
Damn dit klinkt erg naar een viable verdienmodel:

1 geef online game gratis weg
2 introduceer p2w
3 profit
4 vern**k het volledig
5 server shutdown vanwege 'not as popular as it used to be', geen offline modus bieden, geen refunds
6 goto 1

En mensen blijven er keer op keer weer in trappen.
boycot EA; koop er niets meer van, hoe tof de game (battlefield) ook mag zijn
EA :r op de consument - en zolang wij dat accepteren, blijven ze over ons heen :r
- What will happen to all the characters and progress that I have made?
Unfortunately everything will be deleted once the game shuts down.

Kortom zinloze jaren voor velen en verdwenen in annonimiteit....
Zinloze jaren voor velen? Een spel speel je om plezier te hebben en niet om statistieken te verzamelen.
Je zult je erover verbazen hoeveel mensen een spel spelen om te kunnen pochen met goeie stats. K/D ratio, accuracy, etc.
Dit is EA inderdaad, die al regelmatig gratis titels weggeven via Origin.
Titels van enkele decennia oud die hen niets zouden opbrengen indien ze deze zouden verkopen, maar die hen nu wel een PR bonus oplevert.
Precies, wie speelt er nog spellen uit de jaren '90 als Dragon Age, Dead Space, Plants vs Zombies? Oh wacht.

[Reactie gewijzigd door HooksForFeet op 22 juli 2024 15:43]

Die games waren idd de eerste paar games, om aandacht te trekken. Nu zijn het vooral '80 en '90 games, die nog gespeeld worden (zoals theme hospital)
Nonsens, Dragon Age was afgelopen oktober nog. Bovendien weet jij net zo min als ik wat er nog uitgebracht gaat worden, dus "dat was alleen om aandacht te trekken" is een aanname die je niet kan doen.

Daarnaast: internet ontplofte haast toen Theme Hospital weggegeven werd. Gaan we nu echt een bedrijf dat een spel weggeeft dat een hoop mensen graag spelen bekritiseren omdat de klassieker in kwestie 18 jaar oud is?

[Reactie gewijzigd door HooksForFeet op 22 juli 2024 15:43]

Een logische aanname is dat Dragon Age niet gratis aangeboden werd omdat ze zulk goeie gasten zijn daar bij EA maar omdat ze zo mensen introduceerden aan de Dragon Age game zodat ze de nieuwe release Dragon Age 2 zouden kopen terwijl ze dat nooit zouden doen als ze de 1e versie niet gespeeld hadden.
En het volledige Sims 2 pakket. :)
Het is heel spijtig dat deze games verdwijnen, maar EA geeft idd ook veel gratis games aan hun Origin gebruikers.

Het zo wel mooi zijn als ze een lan versie beschikbaar maakte van die spellen om hun trouwe fans te belonen voor al het geld die ze in de games gestoken hebben over de voorbije jaren.
Je mag zeggen wat je wil, maar PvZ: garden warfare is echt wel fun :9
Is ook een mooie game die goed geoptimaliseerd is aangezien hij op de FrostBite engine loopt.

Dankzij die humblebundles zijn er net weer nieuwe mensen actief.

edit: realiseer me dat het de 2d versie is waar je het over had. (bij toeval is er net een Origin Humble Bundle aan de gang)

[Reactie gewijzigd door SmokingCrop op 22 juli 2024 15:43]

Dat hebben ze toch heel erg goed bekeken? Ik snap wel dat ze de oude library zo aanwenden. Anders zit het stof te happen.

Bovendien is het niet alleen PR:

- het lokt mensen naar Origin als platform en laat ze regelmatig terugkeren
- het is vaak een inkijkje in een prequel. Waarom denk je dat ze DA:Origins gratis maken rond de release van DA:Inquisition bijvoorbeeld?

1+1=2
Die 2 laatste zijn echt wel puur marketingstrategieen.
Want niemand koopt battlefield 3 meer... Zwaar verouderd :z
titels die eigenlijk abandonware mogen heten. Simcity 2000 (via DOSBOX nog wel, niet een windows) en dat soort spul. Dat noem ik niet "gratis weggeven".
Complete Sims 2 pakket was wel nice en toch wel een 'grote' titel die ze gratis weggaven.
De sims 2 is ook al 11 jaar oud, en laatste uitbreiding al 7 jaar. Daarnaast was het gewoon een marketingmethode om mensen warm te krijgen voor de sims 4...
En omdat het geen titels zijn die nu nog in de winkels liggen is het niet gratis? Wat is je logica hierin nu precies?
Dat je het weggeven van oude games die weinig mensen meer gaan spelen, niet als goedmakertje kan zien van het stoppen van games die nog wel actief gespeeld zijn en soms nog maar anderhalf jaar oud zijn.
Ik heb via origin toch echt gratis BF3 gehad.
Zou pas netjes zijn als ze mensen zelf de mogelijkheid geven om zelf een server te draaien. Gewoon zoals dat vroeger altijd ging. Ik kan nu nog steeds Call of Duty 2 spelen. Misschien spelen er geen miljoenen mensen meer, maar nog wel tienduizenden en die kunnen zelf een server maken.

Dit zouden ze bij meer spellen moeten doen, ook bij f2p games.

Maar de mensen die hier over besluiten spelen zo te merken zelf nooit games.
Het is gewoon moeilijk om pay to play elementen te combineren met het opzetten van servers die volledig in beheer zijn van spelers. Zeker bij een spel met nauwelijks spelers is dat gewoon niet lonend. Dat is vervelend voor de paar spelers die nog door willen, maar het is niet echt redelijk om van een bedrijf te verwachten dat ze er geld in steken als ze weten dat ze er niks voor terugkrijgen.
Tf2 is een goed voorbeeld
Dat is nou het idiote, de meeste servers die nu draaien worden niet eens gehost door EA zelf, maar door clans en spelers.
Zelfde voor Halo Custom Edition. Was even wat irritatie ivm GameSpy die platging, maar ondertussen toch al weer gepatched.
maarja, dat zijn wel servers waar er voornamelijk geen (centrale) progress wordt bijgehouden..
Waarom?
Als je een game koopt, met een tijdje klaar bent..je hebt wat DLC's gekocht en je besluit er mee te stoppen, vraag je je geld toch ook niet terug

Je hebt met veel plezier gespeeld ...dat is ook zijn geld waard...
Daarbij, de kans dat het een keer op gaat houden zit er altijd wel in

Ik heb een tijdje Racing Rivals gespeeld....per auto-tje wel 50 euro in gestopt (wagens gewoon gekocht) maar sinds de update....vind ik dit spel minder leuk aanvoelen en speel het niet meer
Dat is het risico, wat je kan oplopen ja
Maar nu is het niet aan jou de keuze om te stoppen maar aan EA. Moet het natuurlijk wel zijn dat je het nog actief speelt en niet al een jaar lang afk bent en nu opeens denkt 'hey ik wil mijn geld terug'. Al denk ik nog steeds dat een refund niet echt aan de orde is.
Als je de ToS accepteerd dan accepteer je dat je geen refunds krijgt wat er ook gebeurd.
Maar je bent wel nog in staat het spel te spelen, terwijl in dit geval je die mogelijkheid ontnomen wordt doordat het hele spel neergehaald wordt. Zijn toch twee verschillende dingen. En ik spreek niet van een refund, zou het eerder een compensatie noemen.

@ Hevda, dat zou inderdaad nog een betere optie zijn.

[Reactie gewijzigd door Sinny op 22 juli 2024 15:43]

Anoniem: 455646 @Clickalot16 april 2015 16:16
Maar toch betaal je wel een hoop bedrag en dan heb je bij EA al na 12 maanden de kans dat de servers ineens offline gaan en er worden dan geen vergoedingen uitgekeerd.
Waarom dat? Het is toch je eigen keuze om geld in een spel te steken. Zo'n spel wordt nooit oneindig lang ondersteund.
Ondersteuning is niet altijd nodig. Een paar kleine servertjes laten draaien voor logins is niet moeilijk. Kijk maar naar BF1942. Ik heb in één van de free2play titels best wel wat geld gestoken, en ik voel me nu behoorlijk aan de kant gezet, maar ik heb blijkbaar gewoon pech.
achja, dat geldt toch voor alle online-only games, je kunt 40 euro hebben neergelegd voor een PS3 game die alleen maar online te spelen was, servers down, heel het spel niet meer te spelen....
Het punt is hier juist dat alle servers worden gehost door derde partijen, en EA(sy) beheerd alleen de login servers.
En dan te bedenken dat de servers van Blizzard voor Starcraft 1, Diablo 2 en Warcraft 3 nog steeds aan staan.
Met de oude Battlefield Serie (BF2 en ouder) kon je nog eens zelf een Servertje Hosten.

Vraag me af waarom dat niet meer mogelijk is.
Om 2 redenen:
Nieuwere servers hebben zwaardere hosts nodig om zonder lagg alles te kunnen verzorgen. Beste voorbeeld hiervan is ARMA2 en ARMA3: heb je lage serverperformance merk je dit ingame zeer goed.

2e reden is meest van toepassing bij Battlefield: EA heeft contracten met de server hosting bedrijven, waarbij zij een percentje meepikken van alle verhuurde servers.
Nu komt het erop neer dat EA er niks meer aan verdient, dus die 2500 - 5000 mensen die het nog wel graag spelen moet het maar bekijken.

BF42 kun je nog steeds spelen met een Non-Dedicated Server. Moet toch Anno 2015 ook een optie blijven zodat mensen die het graag blijven spelen, toch nog die mogelijkheid hebben?
onzin redenen als je het mij vraagt ook bij BF2 werden/worden derde partijen ingeschakeld om servers te hosten net zoals bij BF3 en BF4 als zij voldoen aan de benodigde specificaties dan hoeft EA alleen nog maar een percentage te vragen aan die partijen per verhuurde server en kunnen ze cashen zonder al teveel beheers kosten
Deze games hebben die optie nooit gehad omdat ze in meer of mindere mate pay to play elementen hebben of hadden. Dat is waarom ze gratis speelbaar kunnen zijn en er toch nog geld mee verdiend kon worden.
Same voor Guild Wars 1, wordt zelfs nog redelijk actief support voor geleverd.

@ acst
ik zeg ook niet dat er heel actief gespeeld wordt, ik zeg dat er nog relatief actief support wordt geleverd.

[Reactie gewijzigd door D-rez op 22 juli 2024 15:43]

Valt mee, heb het laatst nog proberen te spelen en de servers zijn leger dan leeg, terwijl het teamwerken 1 van de belangrijkste aspecten van het spel is/was.
niet te vergeten, Wolfenstein: Enemy Territory uit 2003
wat een top spel nog steeds deze tijd
Daarvoor is zelfs nog van LAN dit weekend in Enschede als je wilt kijken! http://www.crossfire.nu/news/8677/et-reborn-lan
Je slaat de spijker op zijn kop; dit zijn de ECHTE free to play games :) Je koopt ze 1 keer en speelt ze vervolgens meer dan 10 jaar gratis online.
Ja maar bij al deze games host de speler dan wel een bot de games. Ipv alles op de server draaien. Het zijn meer een soort ingame chat lobby dan een echte game server. Weet ik niet hoe het met de spellen van ea zit. Maar ik geloof dat nfsw gewoon een echte wereld had draaien op de server wat veel meer vraagt van een server.
Dit is 1 van de redenen dat ik geen cent in free to play spellen steek. Ooit eens geld in age of empires online gestoken, en een korte tijd later ging de stekker eruit.
same here met dark age of camelot (o.i.d)...never again.
Het gaat toch ook om de fun ...die je hierbij hebt?
Ik snap dat niet
Ach ik heb wel eens voor 20 euro fifa pakketjes gehaald, de waarde van de stuff die er in zat minder dan 50k coins, een maand geleden kon je voor 20 euro 2m coins halen. Heb er van geleerd en wil er nooit meer aan denken hihi.
Juist, en ook dus voor mij 1 van de redenen, maar bij Battlefield heroes heb ik ook nooit de behoefte gehad omdat ik heel content was met de geleverde wapens en toevoegingen..
Je zult maar tientallen euros in die spellen hebben gestoken, dan voel je je wel genaaid..
Jammer van EA, vond beide battlefields altijd best wel potentie hebben, ze werden alleen kapot gemaakt door de pay to win wapens en mogelijkheden.
Belachelijke instelling "dan voel je je wel genaaid"....
En al die leuke speeluren dan?

Ik weet gewoon niet wat ik lees hier, steek er dan geen geld in. Een OS gaat hooguit een jaar of 5 soms 6 mee....en dan wil jij verwachten dat spellen .....nooit stoppen
Misschien was het wel niet rendabel vanuit perspectief EA gezien. (okay...dat is a lot of BULL...maar ik wil wat aanduiden)

Tja en als mensen echt honderden euro's erin willen steken...dan kan ik maar 1 ding zeggen

Dom

ennuh..3000 euro.....zou dat niet direct echt op zijn bolle ogen geloven
(Meestal zijn dat wel personen die de creditcard van daddy hebben)

[Reactie gewijzigd door Clickalot op 22 juli 2024 15:43]

Hoezo belachelijke instelling? Waar komt dat vandaan?
Was een retorische vraag, een reactie op het geen dat verteld is in het topic.
sprak gastje die had serieus meer dan 3000 euro uitgegeven aan deze game :F
zolang dat soort figuren rond lopen zullen we p2w/f2p/euro2ding behouden
Wát een idioot. Ik ben bang dat er meer van dit soort mensen zijn die veel geld aan een p2w spel uitgeven. Bijvoorbeeld World of Tanks.
je hoeft niet bang te zijn, dit is juist de drijfveer achter free to play.
als je 4 minuten de tijd heb wordt het heel simpel uitgelegd.

ok kleine disclaimer, ik ga er even vanuit de info uit de link klopt
Ach, jij hebt er geen last van en ondertussen hebben er 500 andere mensen gratis door kunnen spelen.
Wie weet zit hij ondertussen op een andere fietswebsite te vertellen dat ene himlims_ 10k aan een auto heeft uitgegeven en dat we daardoor die vele files houden :P
Hij was niet de enigste als je de comments leest van http://www.battlefieldher...showthread.php?tid=505380
Ik heb door de jaren heen meer dan 4,2k (snelle calculatie) uitgegeven aan WoW...

Hieronder reken ik dan uiteraard de aanschafprijzen, maandelijkse kosten - ook voor mijn 2de account welke ik heb gehouden als guildbank tot aan WotLK, paid server transfers, paid faction & race changes, mini pets en mounts... Komt gemiddeld neer op 35 euro per maand.

Ja, veel geld, maar als iemand daar nou veel plezier aan beleeft, wie zijn anderen dan om hun hierop te beoordelen? :p
Het kan ook anders, ik verkocht na anderhalf jaar mijn WoW account en maakte er (inclusief aftrek van abo kosten) zo'n 160 euro winst op :D
Verkopen is niet nodig als ik er nog plezier aan beleef, toch? Daarnaast staan er op mijn B.net account wel meer spellen geregistreerd dan WoW, welke ik liever ook gewoon wil behouden :)
Zoals aan zijn hobby besteden? Oh wacht, dat heeft hij ook gedaan.
Dat pay to win hoor ik nu al meerdere keren, maar ik heb die ervaring helemaal niet in Battlefield heroes.. Ik heb in al die jaren nog geen cent in het spel gestoken omdat ik vind dat ik goed vooruit kan met de beschikbare wapens/abilities, en heb er nog steeds veel plezier aan.. Maar echt p2w vind ik het niet..
Oh balen. Snel nog maar eens een keertje opstarten om afscheid te nemen.
Was in het begin erg leuk om te spelen, maar werd na een tijdje veel gecheat en het pay2win gehalte viel in het begin wel mee, maar was ook na een paar jaar overheersend. Jammer, maar had eigenlijk wel verwacht dat ze eerder de stekker eruit zouden hebben getrokken.

Zouden ze niet een lan versie kunnen maken, die, desnoods voor een paar euro's, te downloaden is.
Zelf heb ik dit regelmatig met veel plezier gespeeld. Ook met vrienden op lanparties om gewoon simpel een potje te knallen zonder al te veel poespas. Daarbij vond ik het pay2win stukje nog wel mee vallen, het was redelijk gebalanceerd naar mijn mening. Toen ik het onlangs nog even opstartte merkte je wel veel van de cheaters jammer genoeg.
Het pay-2-win viel in de eerste maanden reuze mee inderdaad. Maar al een halfjaar/jaar na de release waren de betaalde wapens echt ontzettend veel beter en was het redelijk onmogelijk om deze te krijgen als niet betalende speler. Wat voor mij snel het plezier eruit haalde, de gameplay was in principe prima.
Was inderdaad een leuke titel, wat mij betreft zelfs een van de weinige free2play games die ook de moeite was om te spelen. Werkte prima, zag er leuk uit en totale humor waarmee alles samenhing was hartstikke goed uitgevoerd.

Enorm contrast met allerlei andere free2play games die alleen maar tot doel lijken te hebben inkomsten te genereren, zoals bijvoorbeeld https://www.tiberiumalliances.com.
Ik vind dat mensen erg naïef reageren op het neerhalen van de spellen. EA heeft niet echt een hoge naam qua goodwill, maar een spel wat niet populair is, is niet meer leuk om te spelen, en dat zal nooit meer terugkeren. De vraag is natuurlijk wat de drempel van EA is om het spel nog in leven te houden, maar los daarvan is Battlefield Heroes een gratis spel, en ik vind ik niet dat je rechten kunt opeisen over deze game. Voor FIFA heb je een redelijk alternatief, elk jaar komt er een nieuwe game uit in de franchise. Zolang EA een puik spel aflevert ben ik al tevreden, veel meer kun je van zo'n monopolistisch bedrijf toch niet verwachten als je het mij vraagt.

Ik snap ook niet dat je echt zonde kunt maken van je geld, tenzij je echt compleet irrationeel los gegaan bent met de transacties. De echt fatsoenlijke spellen (dus facebook money beggar games daargelaten) kun je gewoon spelen zonder ook maar een euro uit te geven. Als je honderden danwel duizenden euro's uitgeeft aan een spel, dan ben je gewoon verslaafd. Dat is dan niet de fout van het spel, noch van de makers, maar gewoon iets waar je zelf wat aan moet doen.
Anoniem: 63072 @A Lurker16 april 2015 16:34
Ik ben het met je eens wat betreft de gratis speelbare spellen.

Ik erger me echter mateloos aan het beleid met de sport lijn van EA, zelfs zo, dat ik die nog weiger aan te schaffen.

Waarom moet ik voor single player spellen een internet verbinding hebben? Ik begrijp dat de online component weg is als de servers down zijn/offline gehaald worden. Maar die hele authenticatie crap is shit als ik op vakantie ben ergens zonder internet verbinding.

En vroeger toen ze nog niet hadden ontdekt dat je veel meer geld uit je klanten kon persen met deze methode, konden mensen gewoon zelf servers draaien voor veel online spellen of gewoon p2p spelen.
Irrationeel? Als mensen er plezier aan hebben door het uitgeven van honderden euro's aan een spel, wie ben jij om te bepalen of het irrationeel is of niet? Smaken verschillen, niet iedereen denkt hetzelfde over zulke games als jou (ik ben het persoonlijk met je eens, maar ik begrijp dat er ook mensen zijn dat geweldig vinden, vandaar ook het succes van mobiele games met micro transacties zoals Royal Revolt).
Gebruikers die nog een tegoed hebben openstaan, kunnen dat uitgeven totdat EA de servers over negentig dagen offline haalt.
Waarom zou je dat tegoed nog uitgeven, als het toch over negentig dagen waardeloos is? Kan je dat geld niet terug krijgen?
Van de titels die binnenkort worden gestaakt, is FIFA World veruit de jongste. Het spel kwam achttien maanden geleden voor het eerst uit en is officieel nog niet eens uit de bètafase.
Dat zie ik niet als een bestaand product, maar meer als een gefaald concept. Denk ook aan de legio MMO's en andere spellen waar de stekker er in een vroeg stadium uit is getrokken.
Er word niet aan refunds gedaan staat op de website.
Die site kan zeggen dat ze je moeder mogen trouwen, dat maakt het nog niet rechtsgeldig.
Maar je hebt dat geld toch vrijwillig uitgegeven? Dit is gewoon het zelfde als een tegoedbon, en die is ook niet oneindig geldig.

Netjes is het niet maar je hebt geen poot om op te staan. Je hebt er iets voor gekocht (tegoed) en je krijgt ruim de kans het uit te geven.
Bij de meeste tegoed bonnen staat er een duidelijke einddatum op en niet dat je op nieuwsberichten moet letten die aangeven dat je tegoed nog maar drie maanden geldig is.

Mag het zelfde gebeuren met bitcoin?

Dat je geen poot heb om op te staan geloof ik graag, dat is netjes weg gewerkt in een van de pagina's van de eula, of het in lijn is met de wetgeving weet ik niet.
Toch is het rechtsgeldig. Stop met praten over een recht dat je niet hebt.
Je hebt digitale kraatljes credits gekocht. Ik zie niet in waarom je zou kunnen eisen dat EA die weer van je koopt voor geld.
En waar staat dan in de wet dat je je geld terug moet krijgen? En dan is er nog steeds een verschil tussen je recht hebben en krijgen
Erg jammer, ik heb Battlefield Heroes erg veel gespeeld in de afgelopen jaren. Ondanks dat ik het nu niet meer speel vind ik het toch jammer dat de content niet beschikbaar blijft.

Toch hoop ik ergens dat Command and Conquer wordt uitgebracht in plaats van deze titels!
Heb het zelf ook regelmatig gespeeld en vind het jammer dat de games straks niet meer bestaan! Vooral aan Battlefield Heroes heb ik zéér veel plezier beleefd. Er was weinig voor nodig om het spel fatsoenlijk te kunnen draaien en het werkte gewoon goed!
Daarnaast waren er met alle classes een aantal trucjes die érg goed van pas konden komen als je ze kende. En waarmee je zelfs de grootste groep tegenstanders nog uit kon schakelen als je wist wat je deed ;).


Echter vind ik het aan de andere kant echt zo jammer niet meer: het Pay 2 Win gedeelte. Mijn god wat heeft dat bij dit spel een enorme omvang aangenomen. Je kan het zo via de 'Hot Deals' de homepage niet zien, maar er zaten wapens in het spel die gewoon zó veel sterker waren (waarvoor je moest betalen) dan de standaard wapens, dat het in sommige gevallen ook gewoon echt niet te doen was.
Dat is ook de reden dat ik ermee gestopt ben. Tot op een zekere hoogte moest je echt gaan betalen om fatsoenlijk tegen andere betalende spelers te kunnen spelen. En dat maakt het spel niet leuker.. Jammer!
Ja klopt! Iedereen kocht nonstop wapens en kleding. Nu mag ik niet ontkennen dat ik zelf ook een wapen heb gekocht voor een paar euro. Dus eigenlijk ben ik heel hypocriet haha 8)7
Jammer, want Battlefield Heroes had een kaskraker kunnen worden. Het was super toegankelijk, door free to play (grotendeels) met zeer lage systeemeisen, een arcady comic vibe in zowel de 'no BS' gameplay als de graphics en animatiesk. Toen ik begon met BFH op de hoge school, speelden verschillende mensen in de klas regelmatig BFH. Na 2-3 jaar was ik de enige. De gameplay is nog steeds gewoon vet, het voelt adrenaline pumping. Mensen 10 meter de lucht in knallen met je RPG om ze daarna mid-air dood te maken met je minigun, voelt nog steeds als een koning.

Er zijn echter twee grote problemen met het spel.

Na een tijdje kreeg je 'pay for a small gameplay bonus' waarin de mensen met veel geld iets sterkere wapens, meer bandages, meer tonics etc. konden kopen. Dit zorgde voor een onbalans.

Daarnaast is het grootste deel van het development team na 2-3 jaar enorm verkeind om aan andere titels te werken. Battlefield Heroes is sindsdien nauwelijks doorontwikkeld. De updates daarna waren vooral 'easy money'/'quick buck' updates, zoals cosmetische updates, mini wapen upgrades, andere wapenskins enz. EA dacht ons uit te kunnen zuigen zonder echte nieuwe content te bieden.

Het gevolg van al dit is, dat de community zich niet serieus genomen voelde. Gameplay/class balancing (low lvl grenade spam is nog steeds totaal overpowered ten opzichte van bijv. de keg), bug fixing, nieuwe maps, DAADWERKELIJKE breedbeeld (720p/1080p enz.) ondersteuning (dus niet domweg het hele scherm uitrekken) en instelbare field of view (standaard superlaag, 75 ofzo), verbetering van de netwerk code (het voelt soms alsof je honing aan je schoenen hebt, schokkerig op de verkeerde manier, gewoon glitchy) enz. --> suggesties die al jaren zijn gemaakt en waar nooit iets mee gedaan is.

Wanneer je dus je community niet serieus neemt, door niet naar hen te luisteren, door al snel het development team te halveren (gok) en alleen updates uit te brengen die easy money opleveren, zonder daadwerkelijke core content door te ontwikkelen, kun je vroeger of later de boel sluiten. Dat pikken mensen even, maar niet voor altijd.

Concluderend: Fuck you, EA en tot ziens, BFH. (maak het opensource!)
Voor nu, uitkijken naar Blizzard's Overwatch.

[Reactie gewijzigd door Yokozuna op 22 juli 2024 15:43]

Die game is nooit populair geweest, dat ze er geen tijd/moeite in hebben gestoken is tot daar aan toe maar wel begrijpelijk. Waarom zou je je personeel aan een stervend spel laten werken als je ze ook kan verplaatsen naar een groter project zoals een BF3/4?

Dus om nou direct "Fuck you, EA" te roepen omdat ze een 6 jaar oud, onpopulair spel offline halen is een beetje overdreven en hypocriet. Vooral omdat het free2play is, dan gaat het hele "maar ik heb er voor betaald" argument helemaal niet meer op.

Of ben jij ook gewoon een beetje pissig omdat je je portomonnee niet in de hand kon houden?
BFH is niet zo populair geworden als COD of BFH3, maar het eerste twee jaar kende ik op de hogeschool en in m'n vriendengroep verschillende mensen die het speelden. De vraag is waardoor het spel doodgaande was. Naar mijn mening is dat voor een belangrijk deel de gebrekkige ontwikkeling, mede dankzij EA. Na 2 jaar was het grootste deel van het devteam al weggehakt, want er moeten tenslotte elk jaar/ elke paar jaar nieuwe BF games uitgepompt worden.

Het is niet de eerste keer dat EA het belang van korte termijn winst en het uitmelken van haar publiek belangrijker vindt dan het neerzetten van een fatsoenlijk product, dat wellicht tragere, maar langere termijn winst oplevert. Lange termijn winst, het neerzetten van producten die ook echt een vooruitgang of innovatief zijn t.o.v. voorgaande versies is niet echt hun beleid, als je kijkt hoeveel Battlefields, Need for Speeds, FIFA's etc. er elke 1 a 2 jaar uitgepompt moeten worden. Kapitalisme, prima, maar je kunt er naar mijn mening ook in doordraaien. Ik ben bij lange na niet de enige die geen hoge pet van EA op heeft, dat heeft z'n redenen.

'Free2play dus niet zeuren over geld of rechten' niet mee eens. Het geld moet uiteindelijk gewoon van de spelers komen, of dat nou geforceerd van alle spelers komt, of vrijwillig van zeg 30%. Wij betalen, dus het is niet onredelijk daar kleine verbeteringen voor terug te vragen. Zelfs technisch simpele wijzigingen, zoals nummer-aanpassingen voor balancing, zijn er jaren niet meer gekomen. Dat vind ik gelijk aan het niet serieus nemen van je spelers.

Hoe dan ook, hoop ik echt dat ze BFH doorverkopen of opensource maken. Volgens mij draait het zelfs nog op de Battlefield 2 engine van 10 jaar terug. Hidden code secrets hoeven we volgens mij niet te verwachten.

[Reactie gewijzigd door Yokozuna op 22 juli 2024 15:43]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.