De TouchPad-tablet van HP is in verschillende landen in de voorverkoop gegaan. Nederlandse consumenten kunnen de tablet nog niet bestellen. Ook werd bekend dat het apparaat bij introductie niet geschikt is om documenten te bewerken.
Britse consumenten kunnen de HP-tablet direct bij de fabrikant bestellen. Ook verscheidene webwinkels zijn begonnen met de voorverkoop van de WebOS-tablet. De Nederlandse HP-website verwijst consumenten naar de Britse tak, waardoor het onzeker is wanneer de fabrikant zijn tablet in Nederland gaat aanbieden. Wie de TouchPad wil kopen, kan kiezen uit een 16GB- en een 32GB-variant, waarvoor in het Verenigd Koninkrijk respectievelijk 399 en 479 pond neergelegd moet worden. De release van de TouchPad wordt op 1 juli verwacht, waarbij ook een 64GB-variant moet uitkomen.
Opvallend is dat de TouchPad bij de release niet over software zal beschikken die de gebruiker in staat stelt om documenten aan te passen. De bijgeleverde office-software is alleen in staat om documenten te tonen; het aanpassen ervan komt later beschikbaar via een update, zo meldt PreCentral.
HP kondigde zijn TouchPad-tablet in februari aan. Het mobiele apparaat draait op WebOS, dat in handen van HP kwam toen de fabrikant Palm overnam. Verder draait de TouchPad op een 1,2GHz-Snapdragon-processor die over twee kernen beschikt. Het 9,7"-scherm heeft een resolutie van 1024x768 pixels, en daarnaast zijn 802.11n-wifi, bluetooth en een 1,3-megapixelcamera voor videobellen aanwezig.
/i/1297279147.png?f=thumb)
/i/1297279148.png?f=thumb)
/i/1297415074.png?f=thumb)