Netgear heeft een nieuwe dualband-modem/router op de markt gebracht die is voorzien van een 400MHz-dualcoreprocessor. Volgens de fabrikant zou de DGND3700 door de extra processorkracht zeer snelle responstijden hebben.
De DGND3700 is voorzien van een adsl 2+-aansluiting en een geïntegreerd modem, terwijl via de gigabit wan-ethernetpoort ook een extern kabel- of glasvezelmodem aangesloten kan worden. Verder beschikt de modem/router over vier gigabit-ethernetaansluitingen en twee usb 2.0-aansluitingen die geschikt zijn voor het creëren van shares via Netgears Readyshare-systeem. Bovendien ondersteunt Readyshare het dlna-protocol, zodat media via de router gestreamd kunnen worden.
Volgens Netgear biedt zijn nieuwe gateway door de simultane ondersteuning van de 2,4- en 5GHz-frequenties volgens de 802.11n-wifi-standaard voldoende bandbreedte om toepassingen als het streamen van hd-video en gaming soepel te laten verlopen. Ook een 'intelligent' quality-of-service-mechanisme zou hierbij moeten helpen.
Netgear heeft de DGND3700 verder voorzien van parental controls, een verbruiksmeter die het verstookte dataverkeer in de gaten houdt en de mogelijkheid om een wifi-gastnetwerk aan te maken. Volgens de fabrikant is de DGND3700 per direct verkrijgbaar en bedraagt de adviesprijs van de modem/router 150 euro.