'Nintendo kondigt opvolger Wii aan tijdens E3'

Nintendo kondigt de opvolger van de Wii op de E3 van dit jaar aan, zo beweren bronnen van Game Informer. De nieuwe console kan volgens bronnen van IGN hd-beelden weergeven en zou krachtiger worden dan de PlayStation 3 of Xbox 360.

Nintendo logoDe anonieme bronnen van Game Informer melden dat Nintendo de Wii-opvolger momenteel al toont aan third party-uitgevers. "Nintendo gaat het dit keer goed doen. Het wordt geen gimmick zoals de Wii", aldus een van Game Informers bronnen. De Japanse fabrikant wil uitgevers ook genoeg tijd geven om software te ontwikkelen voor het nieuwe systeem. IGN's bronnen beweren dat de nieuwe Wii 'backwards compatible' wordt met de huidige Wii-software en dat de resolutie van het nieuwe apparaat tot 1080p gaat. Nintendo zou deze maand nog met een vroege aankondiging komen.

Website CVG schrijft daarnaast dat de nieuwe Wii gebruikmaakt van een volledig nieuwe controller. Het gaat hierbij niet om een verbeterde Wii-afstandsbediening en de controller zou een 'ingebouwd hd-scherm' bevatten. Of dit scherm aanraakgevoelig wordt, konden CVG's bronnen nog niet zeggen. Nintendo zou ook overwegen om Sony's blu-ray-formaat te gebruiken. CVG meldt tot slot dat de eerste third party-titels al in ontwikkeling zijn.

De opvolger van de Wii zou officieel worden aangekondigd op de E3, die plaatsvindt van 7 tot en met 9 juni. Volgens diverse bronnen moet hij eind 2012 uitkomen. Eerder deze week circuleerde ook al het gerucht dat Nintendo op 15 mei de prijs van de Wii naar 150 dollar verlaagt, zo schreef Engadget. Nintendo wil op geen van beide geruchten reageren.

Door Luke van Velthoven

Stagiair

15-04-2011 • 12:00

181

Submitter: QWieke

Reacties (181)

181
179
98
6
0
25
Wijzig sortering
Als het bericht klopt lijkt het er op dat Nintendo haar 'hardcore' gamer publiek weer een beetje terug wil. De Wii heeft het enorm goed gedaan deze generatie, maar het ontbreken van een groot scala aan 'hardcore' gaming titels heeft Nintendo een groot deel van haar originele achterban gekost. Met deze nieuwe machine lijken ze dat weer goed te willen maken.

Dat de machine krachtiger wordt dan de 360 en de PS3 vind ik niet zo interessant. Deze machines zijn alweer erg verouderd. Interessanter is het of ze de opvolgers van deze machines bij kan houden. Daarnaast is natuurlijk het prijskaartje belangrijk, want je kunt wel een enorm krachtige console bouwen, als hij €800 kost kopen alleen de gekste gamers hem, en zeker hun huidige 'kiddy' publiek zal dat niet zo snel slikken. Dit hebben ze met de Wii erg goed gedaan. Deze had wel geen indrukwekkende graphics, maar de prijs maakte deze aantrekkelijk voor een hele andere doelgroep.

Het nieuwe controller verhaal vindt ik maar een beetje vaag. Een HD scherm? Hoe groot is die controller dan, want ik kan me niet voorstellen dat het ook maar iets toevoegt. Zeker omdat je toch niet uitgebreid naar je controller wil gaan zitten staren mid-game. Ik neem voor de rest aan dat ze niet zomaar van hun Wii-controller concept af zullen stappen (zeker niet na het bericht dat de nieuwe console backwards-compatible zal zijn). Ik hoop wel dat er meer rekening met traditionele game-controls zal worden gehouden. Met de Wii is het op dit moment ellendig om 'normale' games met de Wii-controller te spelen. Natuurlijk kun je een 'normale' controller aanschaffen, maar dat ondermijnt het concept van de Wii nogal.

Al met al een interessant bericht. Als het klopt zou Nintendo wel eens de eerste met een nieuwe console op de markt kunnen zijn. Voor zover ik weet willen Microsoft en Sony hun consoles zeker nog tot 2012, en wellicht 2013 aanhouden. Time will tell.
Wat waren eigenlijk de hardcore games van Nintendo? Ik moet even goed graven, maar veel verder als Metroid kom ik niet. Volgens mij heeft Ninendo zich altijd gericht op de casual gamer. Maar mijn geheugen is een redelijke gatenkaas :) dus ik zou het wel leuk vinden om hier eens te horen wat nu ook alweer de hardcore games waren.

Dat de machine krachtiger wordt dan de PS3 en 360 is in die zin interessant, omdat deze, zoals je zelf al aangeeft, voorlopig nog niet met een opvolger komen. En als ze toch terug gaan naar de hardcore gamer, kan de prijs gerust hoog uitvallen. Waarom niet een dubbel console strategie? De goedkope Wii voor de casual gamer en daarnaast de duurdere console die zowel de Wii games als de nieuwe "hardcore" games kan spelen.

Wat betreft de nieuwe controller ben ik erg benieuwd. Als er 1 ding is van Nintendo is dat ze toch altijd met iets apparts op de proppen komen, wat ook nog eens werkt voor de gamer. Ik geloof wel dat ze hier met iets zullen komen wat de meeste mensen weer zal verrassen. En dat vind ik toch altijd wel knap van Nintendo.

Al met al inderdaad een interessant bericht, zoals je zegt. We shall see :)
F-zero? F-zero GX was redelijk hard-core, X en de originele heb ik eigenlijk nauwelijks gespeeld, maar ook de GBA versies (Afgeleid van het origineel op de SNES) waren ook best pittig
First/Second party hardcore games:

- Super Smash Brothers Brawl kun je ook wel redelijk hardcore noemen. Je bepaalt immers voor een groot deel zelf hoe moeilijk het spel uiteindelijk wordt.
- F-Zero series
- EarthBound/Mother series.
- 1080 Avalanche
- Fire Emblem series
- Xenoblade
- Geist
- Sin & Punishment series
Een HD scherm? Dat wil niet meteen zeggen 1080P denk ik.

Kijk even naar de telefoon markt etc. Daar wordt HD gebruikt als de DPI redelijk hoog ligt (even kort samengevat).

Ik verwacht een klein 2.5" schermpje (zoals dreamcast) met een hoge PDI en aanraak-gevoelig oid.
HD is vanaf 720p. Als je het ergens anders voor gebruikt dan lieg je.
De Wii heeft het enorm goed gedaan deze generatie, maar het ontbreken van een groot scala aan 'hardcore' gaming titels heeft Nintendo een groot deel van haar originele achterban gekost.
Lijkt me niet. De originele achterban van Nintendo speelt zoals vanouds Mario en Zelda. Dat zijn ook hardcore gamers, en die zijn nog steeds trouw aan Nintendo.
Betere graphics dan de PS3 en Xbox360: goed, tuurlijk. Als ze nú nog voor een 'next-gen' console de beslissing zouden nemen om deze maar ietwat krachter dan de Wii te maken, of gelijk te leggen aan de prestaties van de PS3/360, lopen ze de volgende generatie weer (flink) achter. Tenzij Microsoft en Sony het ditmaal over een andere boeg gaan goeien dan grafische kracht.

Wat voor mij een belangrijkere vraag is; wordt hij krachtiger en/of staat hij op gelijke voet met de PS4/Xbox 3? Als Nintendo wil focussen op hardcore gamers, of wellicht meer wil winnen op multiplatform titels (dus i.i.g. gelijkwaardige ports) dan zullen ze hier aandacht aan moeten besteden.

Wat ik dan ook interessant vind; in welke mate wordt de nieuwe controller anders? Kan men daar ook nog mee zwiepen en zwaaien, of wordt dit een meer rechttoe rechtaan type besturing? Een touch-screen is interessant, maar op een 'normale' controller kan dit simpelweg duiden op veranderende controls per games (knoppen op andere plekken, andere icoontjes per knop, wellicht stylus integratie a la de DS/3DS)

Rekening houdend met het feit dat Nintendo een redelijke focus heeft gelegd op backward-compatibility (Gamecube hardwarematig, en NES/SNES/N64 en non-nintendo consoles softwarematig d.m.v. emulatie) neem ik aan dat ze (vooral gezien de Wii zo succesvol is geweest) de mogelijkheid erin willen houden om ook de oude Wii games op de nieuwe console te spelen.

Dit betekend dat men OF de Wiimote alsnog kan koppelen (zoals op de Wii met de gamecube controllers), OF dat er toch een "zwiep en zwaai" functionaliteit (positiebepaling, motion detector/gyroscoop) in moet zitten.

Dat, of Nintendo (of de desbetreffende developer) zou voor iedere bestaande Wii game met wiimote integratie een 'patch' moeten uitbrengen waardoor de game ook bestuurd kan worden met de nieuwe controller. Dat laatste zal m.a.w. niet gaan gebeuren gezien de immense library aan games.

Of ze laten backward compatibility er volledig uit, natuurlijk, gezien de halve wereldbevolking toch al een Wii heeft staan.

Ik ben in ieder geval benieuwd! Het wordt weer eens tijd dat Nintendo flink gaat knallen. En dan bedoel ik niet qua verkoopcijfers, want ze doen het goed, maar qua het aanspreken van hun oude achterban, en de 'echte' games i.p.v. het casual publiek.
heel leuk enzo dat nintendo het nog maar een keer wil proberen om een goede en revolutionaire console wil neer zetten en vooral wat ik grappig vind is dat ze het hd gaan maken, wie wil er nou niet mario in hd spelen, dezelfde die je op de: WII, Gamecube, Nintendo 64 al 10x hebt uitgespeeld en nu nog 1x gaat uitspelen maar dan met HD qualiteit echt GEWELDIG!!! ,,, niet dus.
ik heb helemaal geen vertrouwen meer in nintendo altijd met hun zelfde blije spelletjes. gewoon fijne degelijke controller maken net als xbox360 en gewoon heel snelle hard ware erin gooien met een snel OS en eens wat meer shooters en dergelijke naar de console brengen
Anoniem: 26222 @mobstaa16 april 2011 01:04
Natuurlijk is de zoveelste shooter (rondlopen met een mannetje met een pistooltje in 1st person view) nog wel leuk, maar de zoveelste mario niet.
Ja... en dan heb je straks helemaal geen verschil meer tussen de consoles |:(

Als je shooters, etc. wil koop je maar een XBOX / PS. Als je leuke games (Mario, Zelda, Pokémon) wil, koop je een Nintendo systeem.

[Reactie gewijzigd door 90710 op 26 juli 2024 09:57]

Blijkbaar is een groot deel van de wereld (waaronder ik zelf) het niet met jou eens.
Nintendo loopt al veel en veel langer mee dan Microsoft en Sony in de game wereld en heeft ALTIJD hoog gescoord. (Goed de gamecube viel enigsinds tegen omdat het too little too late was.)
Mario games, Zelda games, Metroid games, stuk voor stuk zijn het klassiekers die door heel veel mensen nog jaren na uitbrengen grijs gespeeld worden.
Ja, ze brengen soms oude games in een nieuw jasje. Blijkbaar is dat wat de markt wil. Is dat een probleem? Voor jou wel blijkbaar, dan koop je geen Nintendo en koop je de zoveelste Call of Duty omdat deze 'nog meer wapens en poppetjes heeft waar je precies hetzelfde mee kan: schieten'.
Anoniem: 289866 15 april 2011 12:03
Jeej hier wachtte ik op!

Weer de eerste met een console die tot 1080P gaat...

Als het eenmaal gerealiseerd is, en het product is op de markt zullen microsoft en sony snel volgen.

+1 voor orginaliteit bij Nintendo :D

[Edit]
Ik ben ook nieuwsgierig naar de nieuwe controller :D

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 289866 op 26 juli 2024 09:57]

Weer de eerste met een console die tot 1080P gaat...

Als het eenmaal gerealiseerd is, en het product is op de markt zullen microsoft en sony snel volgen.
Euhm. Nintendo volgt in dit geval Microsoft en Sony op. De Xbox360 en PS3 ondersteunen, en spugen ook 1080p uit, als de spellen het ondersteunen.

Het grootste punt (volgens mij) is dat het niet altijd op FullHD word getoond, omdat de hardware het niet aan kan, maar de hardware ondersteund wel degelijk FullHD.

Bronnen:
http://en.wikipedia.org/wiki/1080p (onder 'Video game consoles')
http://forums.gametrailer...x-360-games-and-th/925112
http://wikibin.org/articl...l-hd-1080p-ps3-games.html

Ontopic:
Wel mooi dat de Nieuwe Wii nu ook FullHD gaat ondersteunen, en grafisch 'beter' en 'sterker' word. Alleen heb ik zo mijn twijfels bij het 'ingebouwde hd-scherm', want dan lijkt mij dat de nieuwe controller aardig groot moet zijn, als er een HD scherm in verwerkt is, ook al zou het scherm 'maar' 720p zijn.

Kijk de ontwikkelingen in ieder geval tegemoet uit nieuwsgierigheid.

[edit]
Wii vervangen voor Nieuwe Wii

@_Dune_: sorry, ik bedoelde ook de Nieuwe Wii, is nu aangepast, en dank voor de opmerking :)
@darrock: mijn reactie was niet voor/op jou bedoeld, maar op Maarek. Toen ik de eerste post deed, stond die van jou er nog niet. dus kennlijk was jij net iets sneller als mij met typen. Alleen heb ik er nog bronnen bij :9

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 215154 op 26 juli 2024 09:57]

Verbasingwekkend hoe slecht veel mensen lezen, want de Wii gaat GEEN HD ondersteunen, maar zijn opvolger. Nu reeds meerdere malen gezegd. :)
heb ik al gezegt en 3 mensen voor jou ook. plus het was een flauwe grap van die poster
UUEHM sinds wanneer kan de ps3 geen full hd meer afspelen?
dat kan ie dus gewoon?
en 3d ook al (alleen dan niet meer in full hd)
naja, in de praktijk zijn er maar weinig games die daadwerkelijk op 1080p te spelen zijn. Ik ken zelf alleen Wipeout HD.
Mijn 32MB nVidia TNT2 kan ook Full HD weergeven (meer zelfs), alleen spellen zijn er niet echt speelbaar op. Datzelfde probleem kampen de Xbx 360 en PS3 ook al sinds het begin mee, met een paar uitzonderingen. De belofte van HD-console gaming is daarmee bij lange na niet nagekomen, hopelijk doet Nintendo dat nu wel door full HD gaming mogelijk te maken en dan bij voorkeur met 60fps en AA.
OMG mensen hoe moeilijk is het concept ironie ? Hoe dik moet iemand het er bovenop leggen voordat mensen *niet* allerlei serieuze tegenreacties gaan plaatsen? Zie de smiley dan! :)

OT: Ik vind het een beetje flauw om Nintendo nu te bashen omdat ze de laatste zijn met (Full) HD support. Als je kijkt naar hoe de eerste Wii voor de rest technisch in elkaar zet dan was het gebrek aan HD ondersteuning gewoon logisch toen. Er is ook wel wat veranderd sinds de Wii werd gelanceerd, heel wat meer mensen hebben tegenwoordig ook echt een TV die er mee overweg kan.

Ik zie het zo: De PS3 was gericht op die-hard gamers die ook wel een HD TV zouden kopen voor hun dure hobby. De Wii was meer casual en men ging dus uit van een oudere TV en minder focus op graphics. Daar staat wel tegenover dat Sony destijds beweerde dat zijn console 10 jaar mee zou gaan... Ik hoop niet dat dat betekent dat we nog 5 jaar (!) moeten wachten op de PS4 want dan koop ik ook een Nintendo.

Al met al zou het wel eens een slimme strategie van Nintendo kunnen zijn. Ze hebben flink geld verdiend met de Wii en omdat hij niet zo duur was kunnen ze hem ook wat sneller afschrijven. Als ze nu snel met een opvolger komt dan kunnen ze een jaar of twee serieus de bink uithangen met de snelste hardware tegen lage kosten. Dit was de vorige generatie echt onmogelijk voor 'the big N' door al het grafisch geweld van MS en Sony.
Anoniem: 394709 @OddesE15 april 2011 14:09
nja kwas nog te slaperig voor ironie, als ik het nu lees zie ik het wel.
XD
bij mij komt dat pas als ik 1/2 uur wakker was. (jha ik kwam er pas om half 12/12 uur uit vandaag aangezien ik een griepje heb (wat ook niet meewerkt aan mijn ironie)

ik hoop trouwens wel dat als er full hd ondersteuning komt bij de wii2 dat er dan ook realistisch uitziende games komen. ik heb echt niks met die getekende dingen
Intonatie van tekst is uiteraard heel makkelijk te begrijpen.
Anoniem: 394709 @Weyland15 april 2011 17:49
niet als je weet hoe ik ben als ik net wakker ben 8)7
dan heb ik de hersencapaciteit van een dode koe }:O
Nu mis je weer het sarcasme.....
De PS2 worden ook nog spellen voor gemaakt en de console is ook nog steeds te koop, dus dat de PS3 10 jaar mee gaat en naast de PS4 blijft bestaan zou me niks verbazen... Zeker als je kijkt naar de prijs van de PS3 bij lancering, dat was geloof ik 599 euro!
Overigens kunnen de graphics van de PS3 ook nog wel mee, als je ziet wat Killzone3 op je beeldscherm tovert... Misschien is dat ook wel de remmende werking van een oude generatie consoles: De pc games zijn over de afgelopen 3 jaar grafisch niet echt beter geworden.

[Reactie gewijzigd door poepkop op 26 juli 2024 09:57]

Heb zelf 10-15 spellen voor de ps3 , maar geen 1tje kan 1080p of i aan.
Eerste? Xbox 360 en PS3 gaan allang tot 1080p...
Anoniem: 188785 @apronk15 april 2011 14:14
Ze kunnen 1080p signaal doorsturen, maar games worden niet per se gerenderd op die resolutie...
De eerste?
PS3?

edit:
Lol @ WIIII van hieronder XD

[Reactie gewijzigd door DrFurioux op 26 juli 2024 09:57]

de PS3 en x360 spelen beide 1080P games af. Er zijn niet veel maar voor beide consoles is het mogelijk. Nog geen innovatie van nintendo's kant dus.
en jij bent al helemaal te laat met je reactie
klopt moet meer refreshen lijkt me.
wie denkt er nou 1 uur over zijn bericht?
Open in een tabblad, later het bericht lezen en niet F5en? Ik heb nu 6 nieuwsberichten openstaan en ga ze stuk voor stuk af...
Dat zijn nogal wat speculaties. Er zal vast een kern van waarheid inzitten.
Maar toch

Aannemelijk -> HD beelden 1080P
Twijfelachtig -> krachtiger worden dan de PlayStation 3 of Xbox 360 (Nintendo loopt al jaren niet meer voorop)
Aannemelijk -> backwards compatible
Niet aannemelijk -> Controller met een ingebouwd hd-scherm (het HD gedeelte iig niet)
Aannemelijk -> scherm aanraakgevoelig wordt (DS linkage)
Aannemelijk -> blu-ray-formaat (dvd is niet meer toereikend op lange termijn)

[Reactie gewijzigd door harley op 26 juli 2024 09:57]

Twijfelachtig -> krachtiger worden dan de PlayStation 3 of Xbox 360 (Nintendo loopt al jaren niet meer voorop)
Ik zie dat best als een mogelijkheid - de huidige hardware is gewoon vele malen sneller dan de PS3, en dat jij nu zegt dat ze al jaren niet meer voorop lopen - niet zo moeilijk, de huidige generatie is al jaren op de markt.

Granted, de X-Box was sneller dan de GameCube (maar het scheelde niet veel) maar de Cube was wel een stuk sneller dan de PS2. De N64 daarvóór was ook een stuk sneller dan de PS1.
Klopt in begin ter tijde was big n ook voor puur grafisch goed.
Nadat N64 uikwam hebben zich zelf een beetje te kort gedaan dmv cartrdige systeem(duurder) en veel slechte games die uitkwamen.

Tevens is de gamecube minder goed ontvangen dan de ps2 omdat het in die tijd was dat iedereen een dvdspeler wou hebben dus waarom niet 2 in 1 .
Als je bekijkt dat de gamcube met panasonic dvdspeler (japan only) daar heel goed werd verkocht.

Laats toch de dreamcast gezien maar als ik het verglijk met gamecube en ps2 kon die ook aardig goed meelopen maar iedereen weet ook hoe het daarmee is afgelopen.

Tevens moeten mensen ook realiseren dat Big N niet veel andere takken waar inkomsten binnenkomen dan Gameboy/ds.

Sony heeft nog andere takken (tv ,mobiel enzv) en Microsoft software en dergelijke.

Dus Nintendo kan zich niet permiteren de console met verlies te verkopen althans niet zoveel als Sony of Microsoft het zich kunnen veroorloven.
Sterker nog, op bepaalde fronten was de dreamcast beter dan de PS2.

Ergens in 2002 heb ik voor 75 euro een dreamcast op de kop kunnen tikken, echt een geweldige aankoop, spellen als soul-calibur en Metropolis Street Racer (voorloper van project gotham racing) waren echt de moeite waard, om over de japanse niche-titles als ikaruga maar niks te zeggen :)
Ik denk wel dat de console krachtiger wordt dan de PS3 en de Xbox 360. Hun hardware leveranciers lopen namelijk wel voorop.
Al vraag ik me af wat voor hardware hij krijgt. Er zit natuurlijk een IBM CPU en ATI videokaart in. Als er weer een ATI kaart in komt zal denk ik de CPU ook wel een AMD worden.
De kans is toch groot dat ze gewoon weer bij IBM een cpu halen hoor. der is een reden waarom de wii, PS3 en x360 allemaal op een IBM cpu draaien.

Het zou exteem apart zijn wanneer de nieuwe nintendo console niet sneller is dan een ps3 of xbox. Dat zou betekenen dat ze de zelfde hardware moeten gebruiken als in de oude wii eigenlijk want hardware van nu is altijd sneller dan de ps3 of xbox. Misschien denkt harley wel dat het op een arm cpu gaat draaien :P

Volgens mij zouden de gpu's in smartphones en tablets aan het eind van dit jaar de kracht moeten hebben van een ps3 of x360 (ergens gelezen op tweakers) hoe op deze aarde zou een niet handheld systeem nou trager kunnen zijn?

Backwards compatible mag er van mij ook wel uit om de hardware zo snel mogelijk te maken. Er zijn extreem veel wii's dus wii ondersteuning is echt niet nodig mensen hebben hem al.

[Reactie gewijzigd door vinsterdamus op 26 juli 2024 09:57]

Die backwards compatibility is er niet om de oude Wii te ondersteunen (die heeft geen ondersteuning nodig, is al een kassucces), maar om de nieuwe Wii te ondersteunen. Die betreedt namelijk de markt met maar een paar spellen in eerste instantie, en dan is het toch een leuk verkoopargument dat hij ook honderden Wii titels kan afspelen.
Daarbij: Als de nieuwe Wii krachtiger is dan een PS3 zou het ook wel Wii en gamecube kunnen emuleren denk ik zo...
AMD APU??? Brazos platform oid.
De xbox en ps3 zijn bijna 6 jaar oud. De nieuwe wii kan zeker krachtiger zijn.
Anoniem: 135756 @harley15 april 2011 12:50
Twijfelachtig -> krachtiger worden dan de PlayStation 3 of Xbox 360
Dat kan je niet menen.
In de PS3 en 360 zitten nu behoorlijk verourderde GPU´s. (Lees: Geforce 7 tijdperk)
Het zou enorm raar zijn als de nieuwe console van Nintendo NIET krachtiger zou zijn dan de PS3 en de 360. ZELFS als ze voor een "budget" machine gaan.
"zou krachtiger worden dan de PlayStation 3 of Xbox 360". Denk het not :)
Sony heeft zó veel ervaring met goeie consoles neerzetten. Nintendo komt niet erg in de buurt denk ik..
Ik vind het wel weer een beetje anti-Nintendo om ineens op Full HD en Blu-Ray over te gaan. Nintendo is Mario, Nintendo is pixel, oldskool is vet. Nu lopen ze gewoon als hondjes achter de rest aan..
Jammer...
Ik vind het wel weer een beetje anti-Nintendo om ineens op Full HD en Blu-Ray over te gaan.
We leven niet meer in 2005/2006: tegenwoordig is Full HD de standaard en is Blu-ray ook heel gangbaar. De techniek is veel goedkoper dan 5 jaar geleden dus er is geen reden om nog aan oude techniek vast te houden en ontwikkelaars niet de optie te geven om HD graphics te gebruiken.
En Nintendo heeft geen ervaring met goeie consoles neerzetten?
Sorry maar Nintendo draait in de gameconsole al wel iets langer mee dan Sony.
Sony mag nog niet in de schaduw van Nintendo staan qua gaming.
Sony heeft ervaring met consoles neerzetten die ergens zo geknepen zijn dat ze bij de release al achter lopen op de concurrentie. De PS2 had te weinig videogeheugen waardoor ze op het gebied van textures zwaar tekort kwamen, anti aliasing was ook een ramp om aan het werk te krijgen. Zelfs 640x480 was bij de eerste generatie spellen al niet mogelijk, laat staan native 480p zoals de dreamcast als output had.

De PS3 heeft wederom geen degelijke AA implementatie en is te zwak voor 1080p. Extra texture geheugen had ook welkom geweest.

Sony heeft heel veel ervaring met consoles goed neerzetten, dat is iets heel anders ;) Marketing kunnen ze wel, maar een gebalanceerd systeem hebben ze sinds de oorspronkelijke PSX release niet meer op de markt gebracht, hoewel de PSP ook een zeer goede balans had.

Nintendo ziet gewoon dat er vraag is vanuit de gamers, en momenteel ook vanuit de ontwikkelaars. Sony en MS vechten het samen uit en brengen hun eigen Wii-mitators op de markt, dus met het stellen dat Nintendo als een hondje achter de rest aan loopt sla je de plank ook behoorlijk mis. En waar Nintendo flink geld heeft verdiend met zowel de hard- als software voor de Wii, zaten MS en Sony met een straffe kostenpost waardoor ze zich nog niet wagen aan een nieuw systeem. Een gouden zet!
Ja je hebt gelijk, nintendo heeft totaal geen ervaring met het neerzetten van een goede console :+
Haha grapjas, als er een fabrikant is die een degelijke goed werkende console kan uitbrengen is het nintendo wel.
Heb hier een NES, SNES, gamecube en Wii staan en die werken allemaal nog perfect.
Anoniem: 153298 @DrFurioux15 april 2011 12:30
De PS3 is meer dan 6 jaar oud tegen de tijd dat de WiiII uitkomt.. Waarom zou het dan zo onwaarschijnlijk zijn dat deze de PS3 verslaat?
Ooit gaat de PS4 uitkomen (dit wordt op z'n vroegst toch pas 2014 oid?) en die gaat er dan natuurlijk weer zwáár overheen, maar niemand beweerd dat de WiiII mee gaat komen met de volgende generatie.
Hiermee verliest Nintendo wel een groot deel van de markt! Vooral het gimmick en gadget gehalte van de Wii verkocht goed, mede door de lage prijs.
Nieuwe HD hardware valt moeilijk in prijs te drukken en zal (imo) minder mensen over de streep trekken dan dat de Wii dit deed.
HD tv's zijn heel gangbaar dus ik denk dat dat wel meevalt. En de Wii viert binnenkort zijn 5e verjaardag dus de nieuwigheid is er ook wel vanaf. Het is allang geen bijzondere gadget meer.
Nieuwe HD hardware valt moeilijk in prijs te drukken
Daar verkijk je je op. Toen de PS3 en XBox360 gelanceerd werden was HD hardware inderdaad duur. Maar tegenwoordig al lang niet meer. Een beetje tablet of HTPC heeft standaard HD GPU-versnelling voor peanuts.
Een controller met een HD Scherm (ik verwacht een soort DS alleen als controller) is toch wel gadget imo, dus daar gaan ze gewoon vrolijk mee verder
En nu kunnen ze ook de hardcore gamer meer bekoren

Wat je bij de 3DS ziet is volgens mij hun nieuwe weg: Hardcore gamers aantrekken maar niet de casual gamer laten vallen
De WII was bij de introductie toch ook sterker dan de ps2 en xbox, waarom zou een opvolger dan 5 jaar na introductie niet sneller kunnen zijn dan de 360 (die ook al bijna 6 jaar oud is), voor diezelfde 250 euro? Die 360 is immers ook voor 199 te koop tegenwoordig.
Op de een of andere manier denk ik toch dat krachtiger dan de XBOX en de PS3 misschien wat te veel van het goede is. Het hele verkoop argument is een goedkope console met goedkope games (omdat er veel minder werk in de ontwikkeling van textures, grafische hoogstandjes en andere eyecandy hoeft worden gestoken).

Ik heb geruchten gezien over een HD scherm in de controller, inclusief toutch screen. Dat lijkt me vreemd dat zou een hele dure controller worden. Zeker omdat ze hoogst waarschijnlijk ook een zelfde bewegings detectie methode zullen willen gebruiken...
Ik vermoed dat HD zeker een optie zal zijn en ik denk dat ook de grafische kracht naast het aansturen van HD wel wat beter zal zijn maar de PS3 of XBOX verslaan lijkt me sterk.

Zelfs Sony en Microsoft kommen langzaam maar zeker op een punt uit waar de games simpel weg te duur worden om te maken simpel weg omdat er miljoenen in gaan zitten om alleen de graphics al te maken laat staan de gameplay. Het aantal titels dat uitkomt wordt steeds kleiner en het aantal titels dat echt het maximale uit de machine perst is al helemaal miniem... Nintendo zou er niet goed aan doen om nu weer de strategie te veranderen en toch maar weer te proberen in die titanen strijd mee te gaan.
Een console voor ~200 euro met games voor niet meer dan ~50 euro is goed te doen voor vrijwel iedereen. Een console die door de hardware bijna 400 euro of meer kost waar de games al snel tegen de 100 euro aan zitten is een heel ander verhaal...
@rob coops

Dat is echt onzin wat je nu verkondigt.

Zelfs de langzaamste CPU en GPU die nu verkocht wordt is al krachtiger dan de PS3 of Xbox360 dus waarom zou het duurder zijn?

Dit past juust in de strategie van Nintendo want ze zullen ook niet de snelste van de snelste onderdelen gebruiken maar juist proberen om een krachtig en gebalanceerd systeem uit te brengen.

Wat voor nut heeft het anders om een Wii 2 uit te brengen als je de 6 jaar oude concurrenten niet voorbij streeft?

Bovendien gaat de meeste tijd niet in het "mooi" maken van de graphics zitten maar in het proberen vloeiend te laten draaien van die graphics op een systeem, developers halen allerlei truucjes uit om steeds mooiere graphics op dezelfde systeem te tonen.

Die truucjes kosten tijd, elke developer kan effecten creeeren die er weergaloos uitzien maar als de console het niet kan draaien heb je er niks aan.

Kijk maar naar 3D mark.
Maareh, stel : de WII2 komt uit... snelste gpu en cpu van het moment, 3 maanden later Xbox720 en de PS4 met nog betere hardware,
't lijkt me vooral een kwestie van het moment van t uitbrengen van een console tov andere merken...

volgens mij had Nintendo vooral de nadruk gelegd op de bediening en niet zozeer op brute rekenkracht... Microsoft en Sony volgden daarna met kinect (camera met z buffer ) en de ps move (camera's met kleuren balletjes...) om t zelfde te kunnen doen...
wat mij betreft blijft nintendo aan de top.. vooral als d'r linux op kan draaien :
F@#k U Söny)
Denk niet 3 maanden, eerder 3 jaar. Kan me niet voorstellen dat de PS4 eerder uit zal komen dan 2014.
Eind 2012 zal de ps4 of aangekondigd of gereleased zijn (als Nintendo echt met iets nieuws komt. Now way dat Sony zoiets doms gaat doen als Nintendo 2 jaar lang de dienst laat uitmaken in de next gen race. Dat zou zelfmoord zijn voor je bedrijfsimago. Niemand die meer een ps3 gaat kopen wetende dat de next gen beter is en langer mee zal gaan.
Wat je tegenwoordig steeds meer ziet is dat developers niet langer van scratch een engine bouwen maar een engine van een bedrijf kopen. Dit is natuurlijk zeker niet nieuw, maar ik denk dat dit een trend is die we steeds sterker zullen zien opkomen: gespecialiseerde bedrijven dit krachtige, gebruiksvriendelijke engines schrijven die daarna worden gekocht door game-bedrijven om een game mee te bouwen. Daarbij zullen de features die in de engine gekocht worden ook steeds toereikender en omvattender worden zodat de kosten qua manuren voor een studio worden verminderd.
Daarnaast komt de technologie ook steeds verder en wordt het steeds makkelijker om hoge-resolutie textures te maken, wat de kosten ook drukt.
Als laatste zitten we tegenwoordig toch grotendeels aan de grafische piek. Grotere textures heeft bijna geen nut meer, en zo zijn er meer voorbeelden. Ik verwacht dat er een minder grote nadruk op graphics zal komen te liggen in de komende jaren. Ik hoop dat het zal leiden tot een grotere nadruk op gameplay.
Wat je tegenwoordig steeds meer ziet is dat developers niet langer van scratch een engine bouwen maar een engine van een bedrijf kopen.
Check. En wat we ook zien (helaas voor Nintendo) is dat een aantal grote van die engine bouwers er voor gekozen hebben om de Wii links te laten liggen. Als je dus als studio die engine inkoopt kun je je spel ontwikkelen voor en gelijktijdig uitbrengen op de PC, XBox360 en PS3. Je ziet dat hierbij de graphics van redelijk vergelijkbaar niveau zijn op alledrie. De Wii trekt dit niveau echter niet en dat kost echt games. Het is erg jammer als allerlei leuke games jouw platform passeren.

Hopelijk bouwen deze engine bouwers in de volgende versies van hun engine wel support in voor de Wii2 als deze uitkomt en wel krachtig genoeg is om mee te doen in de 'major league'. Dit zou wel eens heel veel games kunnen schelen.
Op de een of andere manier denk ik toch dat krachtiger dan de XBOX en de PS3 misschien wat te veel van het goede is. Het hele verkoop argument is een goedkope console met goedkope games (omdat er veel minder werk in de ontwikkeling van textures, grafische hoogstandjes en andere eyecandy hoeft worden gestoken).
Ik kan geen enkele reden bedenken waarom deze niet krachtiger zou kunnen zijn als de ps3/360. als je kijkt naar pc videokaarten van nu dan zijn zelfs de lage segment gpu's van ca 100 euro al stukken krachtiger dan consoles überhaupt aankunnen.
Vergeet niet dat beide consoles nu ook al zwaar achterhaald zijn als het op de hardware aankomt. Snel 5 jaar geleden is retetraag nu.

Ik zou er vanuit gaan dat de nieuwe Wii (whatever de naam zal zijn) echt stukken sneller zal zijn. Het zal dus ook niet heel lang meer duren voordat Sony en MS hun nieuwe telg gaan aankondigen, want als 1 fabrikant over gaat doet de rest ook mee. Dat is altijd al zo geweest.
en voor 200 euro zou het onmogelijk zijn om een console te produceren die de 6 jaar oude hardware van de 360 en PS3 niet kan overtreffen? 8)7
@Rob Coops:
Die hele dure controller hebben we allemaal op zak...
Zou wel vet zijn als Nintendo deals maakt met de grote telefoonmerken dat je gewoon je telefoon of mp3speler als controller kan gebruiken! Dan heb je nooit te weinig controllers en kan iedereen mee doen met een game.

En wat kost een touchscreen nou tegenwoordig nog? Voor 100 euro heb je al een telefoon met capacitief touchscreen.
wel mooi dat de nieuwe WII HD krijgt, word weer eens wat anders :)
de WII krijgt geen HD, het wordt een compleet nieuwe console
Ze slaan in mijn ogen nu wel ineens een heel andere kant op als de nieuwe console
(nog) krachtiger wordt dan de xbox360 en ps3, aangezien nintendo voorheen niet bepaald op graphics gericht was

edit. zie dat je er nieuwe voor hebt gezet :P

[Reactie gewijzigd door basketnoobj3 op 26 juli 2024 09:57]

Alsof de ps3 of de xbox "krachtig" zijn?
Kom nou, de hardware is al jaren oud en verre van krachtig. Een gemiddelde huis tuin en keuken pc is nog sneller.

Het zou gekker zijn als de WII NIET meer rekenpower zou hebben als een ps3 of xbox...

En hoezo krijgt de WII geen HD? stylzzzz bedoeld, correct me if im wrong, dat de WII 1080P gaat ondersteunen. Naar mijn weten is dat HD.

[Reactie gewijzigd door biggydeen2 op 26 juli 2024 09:57]

Omdat er niks aan de Wii gaat veranderen. De opvolger krijgt HD
Inderdaad, en de opvolger zal waarschijnlijk ook een totaal andere naam krijgen.
Waar baseer je dat op? Ik heb juist het idee dat ze veel tijd, geld en moeite hebben gestoken in het opbouwen van de naam "Wii" en ze wel gek zouden zijn om die zomaar op te geven. Vooral onder leken zijn er in mijn ervaring veel meer mensen die de Wii kennen dan de Playstation en al helemaal de Xbox.

Daarnaast zou ik een naamsverandering persoonlijk niet heel erg vinden, heb het vanaf de aankondiging al een beetje een rare naam gevonden.
de Wii is trouwens wel een van de meest succesvolle consoles op dit moment. het zou daarom idd raar zijn om dan een andere naam te nemen. in 2008 stond nintendoe 6 keer in de top tien meest verkochte software onder gameconsole waarvan 4 keer met de wii, (4,5,7 en 8) en twee keer met de DS (2 en 9) dat zijn hele goede cijfers. ook stond nintendo met de wii op nummer twee verkochte hardware (de DS was nummer 1) in verhouding met de PS3 en de Xbox 360 werden er van de wii toch gemiddeld drie keer zoveel verkocht. lijkt mij een succesverhaal wat nog wel even door kan gaan. de Wii gaat niet zo een twee drie kapot. (hoogstens de tv) en als hij kapot gaat is het erg goedkoop om hem te vervangen en omdat je meer dan de standaard 2 controllers kan aansluiten kan je dan de oude controllers ook gewoon nog gebruiken zonder een aparte switch zoals bij de PS2 oid.
De Wii 2 of in romeinse schrijfstijl Wiiii :)
Das dan WiiII he ;) Maar vind het wel een goede zet van Nintendo. Maar ze hadden niet anders kunnen kiezen, alles is tegenwoordig HD en Super en Turbo (new kids) en iets met een "I" ervoor...

(I-WiiII?? ;) )
de I-wii turbo bekt nog aardig ook :p
Tegenwoordig? De superNintendo is al aardig oud anders. Maar de naam 'Wii HD' zou me niks verbazen.
Op het moment van uitkomen waren de Xbox360 en de PS3 zeker krachtig.
En zoveel scheelde de Wii niet op de PS2 volgens mij.
En zoveel scheelde de Wii niet op de PS2 volgens mij.
Zelfs de GameCube was qua specs krachtiger dan de PS2. Dat er niets mee gedaan werd is een 2e (kwam ook mede door de kleine schijfjes).

Maar goed, de Wii was dan wel maar 1.5 tot 2x zo krachtig als de GameCube.

[Reactie gewijzigd door HerrPino op 26 juli 2024 09:57]

De wii is een veredelde gamecube met wifi en sd-slot. Heb er zelf ook 1 en vermaak me er nog steeds mee.

OT: Ben wel benieuwd naar de oude games op 1080p. Zou dat er dan veel beter uit zien? Gok van niet.
Je kunt nu ook al Wii/Gamecube games op 1080P spelen d.m.v. de dolphin emulator op de PC,rommetje laden en spelen maar.
ik zou de PS3 met zn acht rekenkernen niet onderschatten, aangezien dat ding (met Linux) er menig "moderne" PC uittrekt
Het zijn geen 8 volledige reken kernen,(meer soort co-processors) dus het OS of software moet wel heel erg geoptimaliseerd zijn wil de PS3 een moderne pc er uit trekken

[Reactie gewijzigd door Sinester op 26 juli 2024 09:57]

Nou je kunt ook overdrijven hoor, vergelijken met een huis tuin en keuken pc klopt natuurlijk niet.
"Alsof de ps3 of de xbox "krachtig" zijn?" heb je enig idee waar je het over hebt? De ps3 is zo krachtig dat de huidige games maar een deel van het potentieel benutten. Meestal omdat de game dan voor meerdere platformen wordt geschreven en daardoor het niet geoptimaliseerd wordt voor de ps3 hardware.
Heel andere weg? Sorry hoor maar nu iets beters uitbrengen dan iets wat 5 (PS3) en 6 (XBOX360) jaar oud is vind ik niet echt een nieuwe weg, het zal me eerder verbazen als die langzamer is dan 2 topconsoles van 5 en 6 jaar oud.

Die consoles zijn er ook al veel te lang, ik eis (:P) betere consoles zodat spellen op me PC ook eindelijk is me GPU/CPU kunnen benutten op DX11 ipv DX9.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 26 juli 2024 09:57]

de WII, PS3, en XBOX360 zijn dezelfde generatie, als je die met elkaar vergelijkt dan blijft de WII qua graphics achter, dat bedoelde ik te zeggen, natuurlijk is de nieuwe generatie krachtiger dan de PS3 en x360
In mijn ogen zou het schokkende zijn geweest als een nieuwe consolle van Nintendo langzamer zou zijn dan de huidige generaties XBoxen en PS3s.

Nintendo zal ook wel moeten wanneer ze nog mee willen spelen in hett hi-end deel van de consolle markt.
Anoniem: 398509 @Bullet NL15 april 2011 13:44
Nintendo heeft zojuist de 3DS uitgebracht, welke niet echt krachtiger is dan de PSP.

Ik denk niet dat nintendo per se wil meespelen in het high-end gedeelte van de console markt. Nintendo heeft hun eigen markt opgebouwd en verdienen daar een heel stuk meer.
Ook met de 3DS is het een modernisering van de DS, waarbij ze kunnen terugvallen op de DS titels en Wii titels, waar de DS deels terugviel op de n64.

In bijna dezelfde verhouding is de 3DS ook krachtiger dan een psp, dit kun je zien door dezelfde titels zoals Metal Gear die ook op de PSP te spelen was, enkel nu in 3D, wat extra vermogen eist. Maar kijk je naar titels als street fighter 4 en resident evil, dan kan ik er bijna niet onder uit dat het apparaat zelfs ietsje beter is dan een Wii waar de psp nog net geen ps2 is (zelfs nadat ze hem voor sommige spellen de cpu wat harder laten draaien ten koste van de batterij, maarja, de 3ds heeft zelfs een slechtere batterijduur).

Laat je niet misleiden door Nintendo's eigen titels, de meeste ervan zijn DS 1.5 als je het mij vraagt. Wel apart, waar normaal Nintendo juist meestal de beste spellen maakt voor zijn eigen systemen.
Ik weet niet welke 3DS jij gezien hebt, maar de 3DS is miniaal 3x zo krachtig als de PSP hoor. Alleen al de dual core (op meer mhz), 3x zoveel geheugen en 3D ondersteuning maken de ervaring vele malen beter de de PSP (en waarschijnlijk de PSP2) ooit zullen weten te evenaren met hun statische gameplay...
Sorry maar dit is menings gebonden ik heb de 3DS uitgeprobeerd ikv ond het 3D-effect WAARDELOOS en blijft er dus Nisk anders als..... een gewone DS over ...
Nintendo is er helemaal niet op uit om high end te worden. Ze willen enkel hun Wii concept moderniseren.

Kortom proberen innovatief te blijven in hardware zoals de DS, Wii en 3DS en ze maken gebruik van de enorme investering van Sony en Microsoft dat die eigenlijk nog niet klaar zijn om nu al met nieuwe hardware te komen omdat het nog niet genoeg heeft opgeleverd. Het nieuwe systeem kan dus voor relatief weinig geld makkelijker meer presteren dan de ps3 en x360 omdat die high-end ware "5" jaar terug.

Dus als Nintendo met een systeem komt dat ietsje beter is (4x ofzo), dan hoeven ze daar relatief veel minder voor te betalen dan wat de concurentie in eerste instantie deden. Dus je krijgt een systeem met betere graphics(en 1080p), waarschijnlijk interessante nieuwe gimmicks, laat de oude gebruikers niet in de steek en waarschijnlijk ook nog een blu-rayspeler.

Als ze ook nog eens de hardcore spelers durven aan te spelen van M$ en Sony... Ik heb de Wii overgeslagen, maar dit kriebelt wel een beetje. Als ik ook nog eens mijn oude GameCube spellen er op kan spelen op HD >>.

Maar ik zeg je eerlijk, met de Wii heeft Nintendo me op zoveel punten teleurgesteld... In mijn gevoel zal het weer een veelbelovend apparaat zijn met veel potentie, maar tot op het bot uitgemelkt gaat worden.
Die consoles zijn er niet "al veel te lang". Ten opzichte van hun voorgangers is het spelaanbod gewoon klein te noemen. Dat vindt ik een veel groter probleem! Zeker als ik spelseries volg op de PS1 vanaf dag 1 of zelfs vanaf de SNES of SEGA tijd!

Dat is gewoon enorm jammer.
Is niet echt een eerlijke en kloppende vergelijking:
1: Er moet "veel" meer tijd (en dus geld) geïnvesteerd worden om een spel te maken
2: Spellen zijn veel goedkoper dan vroeger (met inflatie meegerekend). 60-65€ nu vs. vs, 180 gulden voor bepaalde n64 spellen vs. 225 gulden voor street fighter 2 o de snes vs. 110 gulden voor een nes/master system spel vs. 170 gulden voor de smurfen op de atari 2600.
3: Kijk je naar gamerankings/rotten tomaties/gamecritics dan zie je dat de laatste generatie consoles het grootste aandeel geleverd aan de top 50 best gereviewde spellen.

Kortom, we krijgen veel meer, voor veel minder. Ik zou echt niet terug willen.

[Reactie gewijzigd door AYCE op 26 juli 2024 09:57]

3: Kijk je naar gamerankings/rotten tomaties/gamecritics dan zie je dat de laatste generatie consoles het grootste aandeel geleverd aan de top 50 best gereviewde spellen.

Denk je niet dat dit altijd zo is? We roepen allemaal dat graphics e.d. onbelangrijk zijn, maar zelfs dan maken nieuwe/sterkere consoles nieuwe gameplay mogelijk, waardoor dus elke generatie "betere" spellen oplevert. Als je dan de oude generatie als referentiekader pakt kwa punten, kom je al vrij snel hoog uit.
Hij bedoelt waarschijnlijk t.o.v. PC?
Als je kijkt naar de geschiedenis van Nintendo dan was POWER juist datgene wat ze nastreefden. Now You're Playing with Power. De NES zou de meest krachtige console van dat moment moeten zijn.
Now You're Playing with Power, Super Power!. De SNES zou de meest krachtige console van dat moment moeten zijn.
De N64 zou de meest krachtige 64-bit console van dat moment moeten zijn en zou z'n 32-bit concurrenten ver achter zich moeten laten volgens specs, maar in de praktijk...
De GameCube was op papier krachtiger dan de PS2. De eerste Xbox kwam wat later uit en die bleek uiteindelijk de meest krachtige van de drie.

Pas met de Wii is Nintendo een hele andere kant op geslagen door te stellen dat graphics niet belangrijk zijn.
en bij de wii Heb ik nintendo na al die jaren eindelijk laten vallen. Ze stonden ooit eens voor goede uitdagende games maar nu is het meer dat de hele familie mee moet doen. Ik wil niet tegen mij pa of oma spelen. Ik wil online spelen met mensen die ook weten wat voor of achter is op een controller. Die mensen spelen geen wii, waar de ps3 en de x360 evolutie waren voor de game markt was de wii op vele vlaken toch wel een devolutie.
Ze hebben de grote markt van de niet gamers weten aan te spreken maar zijn in dat proces bijna alle echte gamers kwijtgeraakt.
Jij hebt duidelijk nooit de betere Wii games gespeeld zoals Super Mario Galaxy 1/2, Metroid Prime 3, New Super Mario Bros., Super Smash Bros Brawl, etc. Want die spellen zijn weldegelijk uitdagend, helemaal als je ze tot 100% wilt uitspelen, en hebben daarnaast gewoon de kwaliteit die we van Nintendo gewend zijn.


Daarnaast hebben practisch al m'n vrienden die zichzelf gamer noemen, een Wii naast de PS3/X360, zelfs een aantal die voorheen alleen maar PC gamer waren hebben een Wii aangeschaft, juist doordat het toegankelijker is.

Een echte gamer geeft niet (zo veel) om de mindere grafische kracht (want Nintendo's eigen spellen zien er nog steeds geweldig uit), of om de vele family games die op de console uitkomen, die kijken naar die paar spellen die het het wel waard maken om de console aan te schaffen.

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 26 juli 2024 09:57]

Klopt dat was vroeger ook de reden waarom ik nintendo fanboy was. In mijn top 10 beste games ooit komen vooral veel nintendo games voor maar wat altijd al jammer was bij nintendo systemen was dat die games de console ook dragen, er zijn niet heel veel titels gemaakt door een andere studio dan nintendo zelf die echt geweldig zijn.
Ik speel wekelijks bij vrienden met de Wii maar we spelen wel gamecube games.

Laat nintendo a.u.b. komen met een console die in de power range valt van de andere consoles en dan weer als vanouds gewoon knallen met het platform
wat altijd al jammer was bij nintendo systemen was dat die games de console ook dragen, er zijn niet heel veel titels gemaakt door een andere studio dan nintendo zelf die echt geweldig zijn
Heb je nooit Megaman (1 t/m 6) gespeeld, of Double Dragon bijvoorbeeld? Kan er nog een hoop meer opnoemen. Meer dan geweldig en geen van allen door Nintendo ;)
Nintendo's toptitels waren nooit heel erg uitdagend op soms wat belachelijk zwaar verstopte dingen na, en als ze het moeilijk deden (de japanse smb2 anyone?) werd het nooit zo'n succes. SMG2 koste me een stuk meer tijd dan smb1, 3 of sm64 (die speelde ik in een nacht uit op een emulator op me mobiel).

Meesteg ames die ik vroeger moeilijk vond zijn nou makkelijker dan in me geheugen stond. Wat dat betreft komen moderne games nog bijzonder goed mee (op de moeilijkste moeilijkheidsgraad, dat dan weer wel).
Ze slaan niet echt een andere weg in. De Wii was grafisch zwaar veroudert toen ze er mee uit kwamen. Stel dat ze nu met de Wii 2 komen en deze zal de grafische kracht van de ps3 bezitten is het eigenlijk ook alweer veroudert, aangezien de xbox en ps3 al enige jaren op deze hardware draaien.

Nintendo kennende zullen ze sowieso voor betaalbaarheid en vernieuwing boven grafische kracht gaan.

Wel benieuwd waar ze mee aan zullen komen though, was vroeger een groot Nintendo fan. De laatste jaren game in minder en voornamelijk op PC, maar draag ze nog altijd een warm hart toe.
Ze slaan niet echt een andere weg in. De Wii was grafisch zwaar veroudert toen ze er mee uit kwamen. Stel dat ze nu met de Wii 2 komen en deze zal de grafische kracht van de ps3 bezitten is het eigenlijk ook alweer veroudert, aangezien de xbox en ps3 al enige jaren op deze hardware draaien.
Het gaat erom dat de hardware HD-graphics aan kan. Als dat zo is dan is het onderscheid in grafische kwaliteit veel kleiner dan wat je nu hebt (SD tegen HD). Ja, zelfs als de graphics in HD zijn dan nog kunnen er verschillen zijn, maar die verschillen zijn dan behapbaar.
Ehm Nintendo heeft volgens mij altijd de krachtigste console gehad, pas met de Wii waren ze langzamer als de rest
nintendo heeft technisch gezien nooit echt de meest krachtige hardware gehad. kijk maar naar bv de sega megadrive, die kwam uit toen nintendo nog de NES (die technisch gezien weer minder snel was dan de sega mastersystem) had en de SNES was uiteindelijk minder snel dan de megadrive. ook op de saturn en dreamcast had nintendo niet direct een antwoord. Dat wil uiteraard niet zeggen dat nintendo niet slim bezig is, de verkooopaantallen spreken voor zich. marketing snappen ze wel bij nintendo.

[Reactie gewijzigd door Metro2002 op 26 juli 2024 09:57]

langzamer dan de rest
Waar komt dat verhaal altijd vandaan dat Nintendo niet op graphics gericht was? Met uitzondering van de Wii hebben Nintendo consoles nooit ondergedaan voor de concurrentie, als ze al niet beter waren.

NES > Sega Master System / Atari 7200
SNES > Sega Megadrive (NeoGeo was grafisch zeer sterk, maar geen succes als console)
N64 > Sony Playstation / Sega Saturn
Microsoft xbox > Gamecube > Sony Playstation 2
Sony Playstation 3 / Xbox 360 >>> Wii

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 26 juli 2024 09:57]

We leven nu in 2011. Nintendo was vroeger inderdaad van de graphics, maar de laatste jaren zijn ze een andere weg ingeslagen en dat is waar het nu over gaat dus.
Denk er wel aan dat de XBox en de PS3 al ruim 6 en 5 jaar oud zijn. In de tussentijd is er veel veranderd. Als je nu een nieuwe console uitbrengt is het niet meer dan logisch dat deze krachtiger wordt dan de huidige generatie. Je wilt immer toch een aantal jaar mee kunnen.
Release Ps3 (US): 6-11-2006 ofwel 4,5 jaar oud
Release 360 (US): 16-11-2005 ofwel 5,5 jaar oud
Nou, dat "nog krachtiger" valt wel mee hoor. PC's zijn al dik voorbij de consoles en ik denk dat niet dat ze ineens high end gaan.
Anoniem: 26222 @Wolfos16 april 2011 00:13
PC's zijn altijd voorbij consoles. Vanaf het moment dat een console in productie is al.
Vreemd dat er nog helemaal niets is uitgelekt qua design. Voor de aankondiging van de Wii waren er al lang en breed product shots uitgelekt (Toen het nog "Revolution" als naam had)
De Wii2? Of de WIIII (WiiII)? Ben wel nieuwsgierig wat ze met de controllers gaan doen...
Het apparaat heet in ieder geval niet de Wiiii; dat was een woordgrapje van Kotaku
(Wii + Romeinse twee)
Dat zou dan WIV moeten zijn. :)
Anoniem: 30917 @OddesE15 april 2011 14:16
De TWii

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.