Avalanche Studios, bekend van de Just Cause-serie, heeft aangekondigd te werken aan Renegade Ops. De game zal verschijnen op de pc, PlayStation Network en Xbox Live Arcade. Ook heeft de studio nog twee andere games in ontwikkeling.
Renegade Ops is een 'top-down vehicle shooter', waaraan Avalanche werkt sinds de release van Just Cause 2, in maart 2010. Het spel kan solo, met twee spelers in splitscreen en online tot en met vier spelers worden gespeeld. Volgens seniorproducer Andreas Thorsén is Renegade Ops geïnspireerd door de wijze waarmee Epic de gameplay van Metroid voorzag van een grafisch modern jasje in het spel Shadow Complex.
Over de game zelf wilde de Zweedse studio nog niet veel kwijt. Spelers kruipen in de huid van commando's die de terrorist Inferno moeten tegenhouden. Elk lid van het team heeft zijn eigen voertuigen, wapens en power-ups. Het spel moet in de herfst uitkomen op pc, PlayStation Network en Xbox Live Arcade, voor een nog onbekende prijs.
Avalanche heeft kenbaar gemaakt niet alleen downloadbare games te maken. Volgens Thorsén werkt de studio ook aan twee 'enorme titels', die in 2013 moeten uitkomen. Over Just Cause 3 kon de producer geen uitspraken doen, aangezien niet Avalanche, maar uitgever Square-Enix de rechten bezit op de serie. Wel is bekend dat God of War II-schrijver Cory Barlog sinds september 2010 bij de spelstudio werkt. In 2008 was al bekend dat Barlog aan een Mad Max-spel werkt.