Printerfabrikant Lexmark heeft laten weten bij de International Trade Commission in de Verenigde Staten een aanklacht te hebben ingediend tegen 24 bedrijven die imitatietoners voor de apparaten van het bedrijf produceren.
Volgens Lexmark schenden de verschillende bedrijven met de productie van de imitatietoners minimaal 15 uiteenlopende patenten van de printerfabrikant. De toners worden gebruikt in laserpinters en multifunctionals. Lexmark heeft de ITC verzocht om een general exclusion order uit te vaardigen, waardoor de import en verkoop van de toners zou worden verboden.
Lexmark heeft tegen dezelfde bedrijven tevens een aanklacht ingediend bij een lokale rechtbank in Ohio. De fabrikant eist van de bedrijven, naast het stopzetten van de productie en distributie, een schadevergoeding en de betaling van de juridische kosten die het nu maakt.
Dit is niet de eerste keer dat Lexmark juridische stappen tegen fabrikanten van imitatiecartridges onderneemt. In 2003 klaagde het een bedrijf aan dat identificatiechips maakte waardoor Lexmark-printers imitatiecartridges voor echt aanzagen. Lexmark verloor deze zaak uiteindelijk in hoger beroep. Ook printerfabrikant HP heeft in het verleden fabrikanten van imitatiecartridges aangeklaagd.