Asus toont op de Cebit een werkend exemplaar van de HD 5970 Ares, waarmee onder andere 3DMark Vantage wordt gedraaid. De Ares is een zwaar overgeklokte HD 5970 en zou behoorlijk wat overklokpotentieel in zich hebben.
Eerder dook er al een computerfoto op van de Ares en het werkzame exemplaar op de Cebit wijkt er niet veel van af. De Ares bevat twee gigantische koperen koelblokken die de twee gpu's koel moeten houden. Een 100mm-ventilator, die tussen de koelblokken is geplaatst, moet voor koele lucht zorgen. Volgens Asus zou de Ares bij een omgevingstemperatuur van 50 graden Celsius niet warmer worden dan 90 graden Celsius. Met een lagere omgevingstemperatuur, zou de koeler genoeg koelvermogen hebben om een aardige overklok mogelijk te maken.
De Ares is uitgerust met twee Cypress-gpu's, die elk 1600 streamprocessor hebben met een kloksnelheid van 850MHz. De gpu's van een normale HD 5970 zijn op 725MHz geklokt. Elke gpu heeft de beschikking over 2GB gddr5-geheugen met een kloksnelheid van 4800MHz, in plaats van 4000MHz zoals bij de gewone HD 5970. Om de videokaart van genoeg prik te voorzien, zijn er twee 8pins pci-e-connectors en een 6pins pci-e-connector aanwezig, die allen noodzakelijk zijn. Al met al kan de videokaart in theorie 450W aan vermogen opnemen.
Op de Cebit werd snel de 3DMark Vantage Performance-test gedraaid, waarbij het systeem een score behaalde van 23.008 punten. De gpu scoorde 23.917 punten, terwijl een normale HD 5970 rond de 21.000 punten scoort. In tegenstelling tot de Asus Mars, komt er geen beperkte oplage en de verwachting is dat de videokaart in mei te koop is. De prijs staat nog niet helemaal vast, maar zal waarschijnlijk rond de 1000 euro komen te liggen.