Het is een compleet vernieuwend concept en vanwege de volledig vrije programmeerbaarheid van de chip, zal hij ook zeker niet verouderd raken qua featureset.
Dat is dus het probleem he. Intel's marketing geeft mooie praatjes over hoe geweldig vernieuwend LRB wel niet zal zijn, en dus gelooft iedereen het dus. Bullshit.
Ja, Larrabee was radicaal en vernieuwend... als het in 2008 op de markt was gekomen. Als je nu naar de mogelijkheden van Fermi kijkt, die zelfs volgens de vorige planning al meer dan een half jaar voor LRB op de markt zou komen, dan valt dat eigenlijk best wel mee. Ze houden alleen TBDR, x86 compatibiliteit en geen ROP-hardware over als echt unieke punten. Tegen de tijd dat Larrabee nu op de markt komt heeft NVIDIA dat laatste misschien ook al overgenomen, terwijl TBDR sowieso een grote gok is en x86 compatibiliteit steeds minder interessant wordt, zeker als je ziet dat Fermi straks al gewoon C++ kan draaien.
Komt hij in aangepaste vorm over een jaar, of twee jaar op de markt, dan kunnen ze hem middels de drivers geschikt maken voor DirectX 11 of eventueel 12 of weet ik veel wat.
Ik weet niet wat jij denkt dat RV870 en Fermi allemaal aan gespecialiseerde hardware hebben, maar het is niet alsof daar zoveel aan hoeft te veranderen hoor. Daarnaast is het onzin dat omdat LRB x86 is de chip zomaar DX12 kan worden. Er zit nog steeds genoeg fixed-function hardware in om zomaar overstappen naar DX12 onmogelijk te maken.
Passen ze twee keer zoveel cores toe, zou hij plotseling op op een 2 teraflops komen en met 32 of 22nm volgens mij prima te doen.
Fijn, dan hebben ze in 2011/2012 2 TFLOP. En dan? Waar denk je dat NVIDIA en AMD dan zitten? Het is niet alsof zij niet overstappen naar kleinere procedee's ofzo. Zelfs als (met nadruk op als) Intel nu al mee kan komen met de nieuwe NVIDIA en AMD chips (Fermi en RV870/RV970), dan nog zijn ze over twee jaar niet opeens magisch sneller dan wat NVIDIA en AMD dan kunnen brengen.
Overigens is het maar de vraag of stroomverbruik op 32nm genoeg meeschaalt om verdubbeling van cores zomaar mogelijk te maken.
Naast dat is er ook sprake van dat de Larrabee toegepast zal worden in de volgende Xbox.
Roddel en speculatie. Zelfs als MS al het risico wil nemen met Intel in zee te gaan nadat ze zich bij de Xbox 1 daar flink aan hebben gebrand, dan nog is het maar de vraag of ze zomaar een niet-bewezen concept als LRB willen gebruiken. Die geruchten gaan er namelijk wel van uit dat LRB een bewezen succesvol product zou zijn zodat MS zou kunnen zien wat de voordelen zouden zijn. Aangezien LRB nu pas in 2011 op z'n vroegst op de markt is is het maar de vraag of een van de consolemakers dat aandurft. Bovendien lijkt het er niet op dat LRB radicaal sneller of beter is dan nieuwe generaties NVIDIA of AMD chips, dus wat is het grote voordeel voor MS? Ik zie alleen nadelen.