De Canadese hardwarefabrikant Matrox heeft twee nieuwe videokaarten voor multimonitor-setups aangekondigd. Het duurste model, de M9188, kan maximaal acht beeldschermen aansturen via evenzoveel displayport-aansluitingen.
De 22,9cm lange M9188 is voorzien van een pci-e x16-interface en beschikt over 2GB videogeheugen. De videokaart beschikt over acht mini-displayport-aansluitingen waarmee per desktop een maximale resolutie van 2560x1600 pixels uitgestuurd kan worden. Met de meegeleverde verloopjes kunnen de uitgangen ook omgevormd worden tot een dvi-aansluiting, maar dan zakt de maximaal haalbare resolutie wel terug naar 1920x1200 pixels.
Met twee M9188-kaarten kunnen zelfs 16 beeldschermen van beeld worden voorzien, zo stelt de fabrikant. De M9188 is verder compatibel met OpenGL 2.0 en de PowerDesk-drivers van Matrox moeten het aansturen van meerdere displays vereenvoudigen. De drivers werken onder Windows XP, Vista en 7, Windows Server 2003 en 2008 en Linux.
De M9128-videokaart kan maximaal twee displays met elk een maximale resolutie van 2560x1600 pixels aansturen via zijn twee displayport-aansluitingen. De passief gekoelde kaart is uitgerust met 1GB videogeheugen. De M9128 moet 259 dollar opbrengen, terwijl de M9188 van Matrox een adviesprijs meekrijgt van 1995 dollar. Beide videokaarten moeten nog dit jaar op de markt komen.