Toshiba zegt eindelijk klaar te zijn voor de uitlevering van zijn 512GB-ssd's. De Japanse elektronicafabrikant kondigde de drives vorig jaar december aan en beloofde destijds een introductie omstreeks april 2009.
De stevig uit de kluiten gewassen solid state disks werden in december 2008 aangekondigd, maar de fabrikant produceerde de 512GB-schijven in eerste instantie alleen voor zijn eigen laptops. Inmiddels is het productievolume groot genoeg om de schijven ook aan derden te verkopen: de 512GB-modellen die voor juni op de planning stonden, worden inmiddels richting afnemers gestuurd. Toshiba zegt de drives aan vijf laptopfabrikanten te leveren.
Toshiba produceert zijn ssd's met behulp van zijn eigen nand-geheugenchips, die het op 43nm bakt. De 512GB-ssd's hebben een sata-300-interface en zijn enkel in 2,5"-behuizing verkrijgbaar: de kleinere versies - Toshiba heeft ook ssd's van 64GB tot 256GB in zijn assortiment - zijn ook in een 1,8"-uitvoering beschikbaar. Toshiba zegt dat de 512GB-variant sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 230MBps en 180MBps behalen: random read- en write-snelheden worden niet genoemd.
