Yahoo's videodistributie- en advertentienetwerk Maven is het laatste slachtoffer van de reorganisatiedrift van het bedrijf. Met de sluiting schrijft Yahoo een bedrag van 160 miljoen dollar af dat het 17 maanden geleden voor Maven Networks betaalde.
Het nieuws over de sluiting van Maven Networks werd voor het eerst gemeld op Techcrunch, dat zich baseerde op informatie van een anonieme Maven-klant. Later op de dag werd het bericht door Yahoo bevestigd. Volgens Techcrunch wordt alle ontwikkeling van het Maven-platform stopgezet en eindigt de ondersteuning ervan in 2010.
Volgens een persverklaring van Yahoo zijn de berichten over een massaontslag voor de Maven Networks-medewerkers niet correct, en zal de video- en advertentietechnologie gebruikt worden voor onder meer de Yahoo-videospeler en het Yahoo Video Advertising Platform. Recent gaf Carol Barth, ceo van Yahoo, te kennen dat Yahoo nog steeds op zoek is naar nieuwe technologie voor adverteren in video's. Bij die gelegenheid zei Barth ook niet verder in de organisatie te zullen snijden. Het vertrek in maart dit jaar van Satish Menon, hoofd van Yahoo's videodivisie, was al een voorbode voor de sluiting, zo blijkt nu.
Maven is de derde videodienst binnen acht maanden die door Yahoo is stopgezet. Eerder al namen Y!Live, een streamingdienst voor realtime video, en Jumpcut, een online tool voor videobewerking, plaats op het schavot. In totaal sloot Yahoo sinds het vierde kwartaal bijna twintig diensten die volgens de bedrijfsleiding niet meer tot de kerntaken van het mediaconglomeraat horen, waaronder Yahoo 360, GeoCities, My Web en Yahoo Briefcase.