Het Nederlandse bedrijf Endless Ideas heeft een verkleinde versie van zijn huidige BeBook-e-reader voorgesteld. De kleinere BeBook heeft een 5"-scherm en zal naar verluidt ongeveer 200 dollar kosten.
Het bestaan van de 5"-versie van de BeBook gaf Endless Ideas al eerder prijs op zijn Twitterfeed, maar eerder deze week publiceerde het bedrijf officieel de eerste foto van de kleinere e-reader. Op de bewuste foto is de huidige BeBook met 6"-scherm te zien, terwijl deze links en rechts geflankeerd wordt door respectievelijk een witte en een zwarte BeBook 'mini'. Aan de interface lijkt niet gesleuteld gezien de hoeveelheid en vorm van de knoppen.
De huidige e-reader van Endless Ideas wordt geproduceerd door het Chinese Tianjin Jinke Electronics. Deze brengt de digitale boekenlezer ook onder het eigen merk Hanlin uit. De mini-BeBook zal daarom waarschijnlijk een Hanlin V5 zijn met wat kleine aanpassingen.
Endless Ideas hint in zijn twit op een prijs van net onder de 200 dollar voor de 5"-BeBook. Naast de kleinere BeBook werkt het bedrijf ook aan de BeBook 2, de directe opvolger van de huidge BeBook. Deze BeBook 2 krijgt een touchscreen, draadloze communicatie, en ondersteuning voor rss en het epub-formaat. Endless Ideas heeft de BeBook 2 al getoond op de Cebit-computerbeurs in maart dit jaar.