De firma VholdR heeft een kleine camera ontwikkeld die onder andere op een helm kan worden bevestigd om beelden in 720p-kwaliteit te schieten. De ContourHD wordt met name interessant geacht voor beoefenaars van extreme sports.
De 116g wegende mini-camera heeft volgens de fabrikant een waterdichte en schokbestendige behuizing van geanodiseerd aluminium. Met behulp van een koppelsysteem kan het apparaat eenvoudig aan bijvoorbeeld een helm of een fietsstuur worden bevestigd. Beelden worden door de ContourHD weggeschreven naar een micro-sd-kaartje met een capaciteit van maximaal 16GB. De fabrikant levert een 2GB-flashkaartje mee, evenals een accu die twee uur opnametijd moet leveren.
De ContourHD heeft een groothoeklens met een kijkhoek van 135 graden. Een grote knop aan de bovenzijde moet het eenvoudig maken om op de tast een opname te starten, terwijl twee lasers aan beide kanten van de lens helpen om de horizon recht te zetten. De camera kan met twee snelheden beelden schieten: bij 30fps is een resolutie van 1280x720 mogelijk, terwijl in de action mode 60fps 848x480 haalbaar is. De videobestanden worden gecomprimeerd met de h.264-codec en zijn met de meegeleverde Easy Edit-software te monteren. VholdR biedt ook de mogelijkheid om filmpjes op zijn website te publiceren.
Helmet Camera Central heeft de ContourHD getest. De beeldkwaliteit van de video's en de features zijn pluspunten, schrijft deze site, maar de beperkte levensduur van de accu is wel een tegenvaller. Verder zou de 60fps-videomodus niet goed bruikbaar zijn, omdat veel videoportals dergelijke videobestanden niet zouden ondersteunen. Overigens ondersteunt de videosite van VholdR wel 60fps-video's. De CountourHD heeft in de VS een adviesprijs van 279 dollar meegekregen.