Systeemeisen voor Jumpgate Evolution zijn bescheiden

Codemasters heeft de systeemeisen van mmog Jumpgate Evolution bekendgemaakt. Het spel heeft genoeg aan een op 1,4GHz geklokte Pentium 4 en 512MB ram. De videokaart hoeft over niet meer dan 64MB geheugen te beschikken.

De minimale systeemeisen die Codemasters voor de mmog Jumpgate Evolution stelt, zijn opmerkelijk laag: het bedrijf zegt dat het spel genoeg heeft aan een op 1,4GHz geklokte Pentium 4, 512MB ram en een grafische kaart die met DirectX 9.0c overweg kan en die 64MB ram aan boord heeft. Het spel neemt 8GB ruimte op de harde schijf in beslag. Wie Vista draait, heeft echter minimaal een 2GHz-processor en 1GB ram nodig. De aanbevolen configuratie bevat een dualcore Pentium D, 2GB ram en een grafische kaart met 256MB geheugen. Al met al is het spel niet alleen speelbaar op de meeste hedendaagse desktops, maar ook op veel laptops.

De mmo speelt zich af in de ruimte, waarbij spelers met ruimteschepen kunnen handelen en vechten. Het opvallendste kenmerk is de besturing van de ruimteschepen: Jumpgate speelt als een flightsim en niet als een rpg. De vaardigheden van de piloot zijn daarbij belangrijker dan de kenmerken van het schip. Omdat vliegen met ruimteschepen een belangrijke plaats inneemt, kan het spel niet alleen bestuurd worden met muis en toetsenbord, maar ook met diverse joysticks en controllers, waaronder de Xbox 360-controller voor de pc.

In het nieuwe Jumpgate Evolution wil de ontwikkelaar meer actie bieden, al is nog niet bekend hoe dat vorm krijgt. Wel is bekend dat de nieuwe versie drie speelbare rassen krijgt, dat Netdevil een geheel nieuwe grafische engine in het spel stopt en dat de kunstmatige intelligentie onder handen wordt genomen.

Jumpgate Evolution is een nieuwe versie van Jumpgate, de ruimte-mmog die ontwikkelaar NetDevil en uitgever 3DO in 2001 op de markt brachten. NetDevil heeft Jumpgate opgepoetst en die nieuwe versie zal later dit jaar door Codemasters onder de titel Jumpgate Evolution op de markt worden gebracht. Het oorspronkelijke Jumpgate, dat door een team van slechts zes man is gemaakt, was de eerste game van Netdevil. NetDevil is inmiddels opgekocht door de nieuwe uitgever Gazillion Games, waarvoor de studio aan de mmog Lego Universe werkt.

Video (JumpgateEvolution_Trailer.flv)

Door Paul Hulsebosch

Redacteur

03-04-2009 • 15:47

43

Reacties (43)

43
42
10
5
0
1
Wijzig sortering
Naast JGE en Infinity: the Quest for Earth mag je Black Prophecy niet vergeten.
http://blackprophecy-game.com
Moet je er maandelijks betalen voor deze game? Het zou wel handig zijn als dat er bij zou staan.
Op de website kun je al een zogenaamde battle engine ofzoiets downloaden. Eigenlijk een basic systeem over hoe het hele PvP in elkaar zou moeten zitten. Er word wel gewaarschuwd dat het een test engine oid is maar als het ook maar iets gaat lijken op die "demo" dan laat ik 'm sowieso varen. Onoverzichtelijk, onhandig, saai en kaal en verdomd klote om te bedienen. Ik geloof niet dat er al joystick support in zat maar ik heb die "demo" na een aantal minuten al weer snel eraf gegooid.

Kracht van EvE imo is dat het zo uitgebreid is en dat je altijd overzicht kunt houden op het gehele slagveld wanneer je in een fleet zit. Tuurlijk is de instap drempel zeer hoog omdat je gewoon een hele boel in de gaten moet krijgen maar zodra je de basics onder de knie heb word het een belonend spel. Zeg maar net als een cliffhanger in een meervoudige serie, je bent toch benieuwd wat erna dan komt.

[Reactie gewijzigd door ScytheNL op 22 juli 2024 22:12]

Ik denk dat je het over een ander spel hebt? Er is geen enkele test engine of demo beschikbaar voor JG Evolutions.

Je kan het ook niet vergelijken met EvE want het is in dit spel helemaal niet de bedoeling dat je van boven kijkt maar juist vanuit het schip zelf. EvE en dit spel vergelijken is net zoiets als Diablo en een of andere first person shooter vergelijken.
Death, ik weet 100% zeker dat jij het over Infinity hebt, niet over Jumpgate ;)
Stom, mijn fout, inderdaad infinity, Ben ook een aantal upcoming space spellen in de gaten aan het houden dus klein vergissingkje.

Inderdaad mag je EvE en JGE niet echt met elkaar vergelijken maar het is in princiepe ook geen geheim dat de devs van JGE ook openlijk (doch verkapt) uit haalden naar EvE. (disclamer dat ik weer me vergis met een ander spel :+ )
Feit is dat het beide space MMORGPs zijn en beide prat gaan op de massieve veldslagen e.d. Het grote verschil is dus inderdaad dat JGE voor een 1st person (globaal gezegd) gaat en dat EvE alleen maar 3rd person is. Time will tell i guess. Ik zal JGE in ieder geval wel even uit proberen.
Ik volg de ontwikkeling van Infinity: the Quest for Earth nu al een tijdje, en vraag me af of eventueel succes van JE positief of juist negatief is voor die eerste game. Als indie game is Infinity misschien nog 1-2 jaar in ontwikkeling en zal hij heel wat in z'n mars moeten hebben om een overstap van JE de moeite waard te maken. Aan de andere kant kunnen de amateur-ontwikkelaars van Infinity juist leren van fouten van JE om zo een beter spel neer te zetten.

Ik vind de afwezigheid van een level/skill systeem en de grote vrijheid van Infinity iig veelbelovend. Maar zoals wel vaker is ook dit helaas een kwestie van afwachten en ondertussen druk speculeren... ;)

[Reactie gewijzigd door Randfiguur op 22 juli 2024 22:12]

Raar dat je met Vista meer resources nodig hebt dan met XP, zou 7 straks wel beter omgaan met onze precious resources?

Ik ben wel blij te zien dat er weer eens een spel uitkomt die niet al te hoge eisen vraagt, hiermee vergroot je volgens mij ook de doelgroep.
Dat is gewoon door het feit dat vista zelf meer resources verbruikt als OS tov xp.

Windows 7 zal normaal gezien weer wat minder basic resources nodig hebben om volledig te draaien.

Je verhoogt inderdaad je doelgroep met minder hoge eisen, maar daar staat vaak tegenover dat het een verouderde en minder mooie indruk geeft. Zolang je gameplay gigantisch goed is, kan je hier heel eenvoudig mee wegkomen wel :) (Kijk maar naar mensen die nog altijd diablo 2 spelen)
Ik denk dat je dan vooral doelt op de graphics, niet? Het mooie daarvan is dat je die enorm veel kunt configureren - lagere resolutie, minder filters, minder effecten en het draait goed op mindere systemen. Qua CPU en dergelijke... tsja, op zich hoeft bij een MMO de client alleen gegevens heen en weer te sturen, wat een redelijk eenvoudige taak is. Het berekenen van nieuwe posities en de aansturing van andere ruimteschepen wordt door de server gedaan, dus de client hoeft dat alleen te vertalen naar beeld. Bij een 'offline' spel moet de CPU van de client alle andere NPC's en dergelijke ook aansturen, wat behoorlijk wat kan kosten aan CPU kracht - denk daarbij aan Supreme Commander, bijvoorbeeld, die honderden / duizenden units aan moet sturen.
Niet raar, Vista draait namelijk gewoon meer. En performance in Win 7 beta is soortgelijk aan performance in Vista SP1 ultimate wat betreft gebruikte resources in idle en FPS resultaten in games zover ik heb gezien, dus minder zal het iig niet worden.

En tsja, XP was ook zwaarder dan 98 dus niks nieuws eigenlijk zullen we maar zeggen ;). Toen was het zelfs nog erger, ipv 128mb moest je vaak naar 512mb ram, niet 2 keer maar 4 keer zoveel.

De genoemde specs van jumpgate evolution zien er verder leuk en bescheiden uit, maar vraag me af hoe terecht ze zijn. De minimale specs van Warhammer Online bijvoorbeeld zijn ook redelijk bescheiden, maar vergeten ze er bij te vermelden dat je het spel dan gewoon niet kan spelen omdat het te traag is. En ook heb je in MMO's toch al gauw te maken met veel spelers in je omgeving, met bescheiden specs zak je dan snel richting een slide show.

Heb jumpgate evolution beta niet gespeeld dus weet niet of je vaak 30+ andere spelers op je scherm zult hebben, maar vraag me af of een p4 1.4ghz, 512mb ram en een oud dx 9.0c kaartje dat zal trekken met een speelbare fps en zullen we niet al te strict zijn en zeggen dat 10fps speelbaar is. Ik vermoed dat je toch eerder met 1fps zal zitten...
Anoniem: 95350 @psychodude4 april 2009 00:57
Komt beetje neer op dezelfde specs als wow als ik het zo een beetje globaal lees. Anyway ook met wow draai je dus soms op 1fps ofzo als je zon minimum spec pc heb. Dit zie ik namelijk wel eens bij mijn zusje in haar guild (Pro raid guild etc) dat soms iemand in de raid chat vertelt dat hij gewoon op een heel erg laag FPS aan het spelen is, dan verwacht je toch dat iedereen een goede pc voor zo'n spel heeft staan, maar in de 25 mans raid content zijn er dus gewoon mensen bij die gewoon op 1/10FPS spelen en die dan gewoon wel goede damage doen op zo'n boss. Ik persoonlijk snap niet dat iemand zo een MMORPG kan spelen maar goed.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 95350 op 22 juli 2024 22:12]

Vista's user interface en prefetcher zijn redelijke resource hogs. Windows 7 gaat iets beter om met deze dingen, en met zijn caching (althans dat is mijn ervaring).
Mijn ervaringen met windows 7 vertellen mij hetzelfde. Betere performance over 't algemeen en tijdens het gamen.
Anoniem: 259170 3 april 2009 15:55
Mja, het is alweer een tijdje geleden dat er nog een goede space game a la Freelancer is geweest.

Dit ga ik zeker eens proberen, jammer dat het een MMO moet worden en niet gewoon singleplayer en multiplayer.

edit: Typo

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 259170 op 22 juli 2024 22:12]

Inderdaad hele lage specificaties, niet echt in vergelijking met hoe mooi het spel er uit ziet...
Je moet ook de vraag stellen, hoe lang geleden is het nog dat er een echte Space Sim uitgekomen is ( op X3 in feite na ).

De laatste hits zijn de Wing Commander & Freelancer series ( en hier en daar nog een paar andere ). Maar als je terugkijken, spreken we al 2005 voor de laatste deftige space sim.

Laten we eerlijk zijn, wat is een space sim? Een achtergrond, een dozijn fights / battleship modelen, en mogelijk een paar planeet achtergronden. In feiten is een space is enorm licht. En als je dat vergelijk wat moderne FPS moet renderen, is een space sim niets...

Op deze manier is het idd niet zo moeilijk voor een space sim te maken, die gebruik maakt van enkel moderne rendering technieken van de gpu's vandaag, op zijn poten te zetten die er knap uitziet, maar lichte specs heeft.

Er zijn enkel projecten zoals een Wing Commander Privateer remake, wat men kan doen met een model welke bijna geen poly's heeft, is soms verbazend ... En dat zijn gewoon fans...
EVE online concept met Wing Commander controls, dit gaat inslaan als een bom :).
Ik vermoed dat het een zeer bewuste keuze was om de systeemeisen laag te houden omdat EVE online spelers ook vaak niet echt veel belang hechten aan een stevige pc en net van die doelgroep gaan er veel spelers overstag gaan.

[Reactie gewijzigd door boe2 op 22 juli 2024 22:12]

Toch heeft dit spel nog een lange weg te gaan voordat ze kunnen tippen aan de gameplay van EVE online, ik blijf iig bij EVE.
Indien je bij gameplay het besturen van je ruimteschip verstaat dan is EVE zo goed als verloren. Ik begrijp wel dat het een totaal plaatje is natuurlijk.
Ik heb EVE geprobeerd, maar vond het werkelijk doodsaai. Ik wil mijn ruimteschip gewoon met een joystick kunnen besturen en intensieve dogfights kunnen beleven waar het echt om skills gaat en minder om statistieken.
Je doelt op fysieke eigenschappen in plaats van intellectuele superieuriteit ?
Mogelijk is WOW iets voor je ? ;)
Ik speel zowel eve als wow en ik kan je zeggen: hoewel eve me meer een massive gevoel geeft kan het zeker in t begin nogal saai zijn, wat betreft t publiek: ik tref in eve net zoveel kinderen als in wow.
EVE intellectueel superieur noemen is misschien wat overdreven he, gebaseerd op waar het spel over gaat. Je hebt er wel een beetje gevoel voor wiskunde voor nodig idd.

Ik heb over 2 jaar heen het ook 3 maanden gedaan maar iedere keer vond ik het toch een beetje nutteloze besteding van mijn tijd. Tijd waarin ik ook 'echte' intelectuele dingen had kunnen doen. Voor mijn ontspanning ga ik liever een stukje flightsimmen (of misschien Jumpgate spelen?) nu dan dat ik urenlang rotsjes zit aan te klikken om 'geld' te verdienen middels 'minen'.
Ja mensen die niet tevreden zijn met EVE, die zullen gaan. Mensen zoals ik die het prima naar hun zin hebben daar en tegen, die zullen hun opgebouwde "fortuin" minder makkelijk laten gaan.
Ik ben zeker wel benieuwd naar het spel, dus een trial periode zal ik denk ik niet afwijzen.
Ongetwijfeld :), maar ik durf toch zeggen dat bijna iedere EVE speler wel op zijn minst de trial van Jumpgate wel eens gespeeld zal willen hebben.
pff, eve. "a second job you have to pay for."
Als je goed genoeg bent haal je dusdanig veel ISK binnen dat je er geld mee verdient :)
Ken genoeg mensen die hun timecards met ISK betalen.
daarmee bevstig je alleen maar de stelling:)
Nee, eigenlijk zeg ik "A second job that pays below minimum wage"
CopyCatz bedoeld dat het feit dat je werkt om ISK te verdienen dat je dan weer gebruikt om timecards te kopen eigenlijk werken om te mogen werken is.
als het ook zo uitgebreid wordt als eve dan hou ik me aanbevolen
Anoniem: 297187 3 april 2009 16:01
Ik denk dat dit wel een leuk spel zal worden, hopelijk zitten er niet teveel "baby-bugs" in en kunnen we allereerst een mooie demo of trial spelen :)
ziet er super mooi uit beetje ala homeworld maar dan iets overzichtelijker

ik zal ook zeker eens een kijkje gaan nemen bij deze ken wat mensen die eve spelen en daar regelmatig screen shots van sturen en dat ziet er ook altijd zo vet uit.

eff me huidige ronde MMO game af spelen en dan ga ik eens kijken bij dit denk ik eff wat anders dan katapults en germane en romeine
Goeie kans dat ze met deze requirements zo mikken dat het speelbaar is op netbooks. Hier is namelijk een hele nieuwe markt ontsprongen, waar maar weinig leuke games goed werken. Gat in de markt dus :Y)
Anoniem: 95352 @EMP3 april 2009 16:51
Idd, een beetje stevige netbook kan dit draaien. Dan kun je dit lekker loungend op een bankje in het park spelen...komen we ook nog eens af van die monitor-tan 8-)
tja, alleen jammer dan dat je extra randapparatuur gaat nodig hebben om de schepen te besturen.... heb je een lekker compact netbook, moet je nog met een muis of joystick gaan rondzeulen... :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.